Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

denisocka
20. jún 2008

ta som z toho puk,možno skusim zajtra. a možem aj banan prvy?

sirinka
20. jún 2008

kattom diky za info...mne mala zje uplne vsetko, len som nevedela, do kedy treba supat
denisocka, urcite by som zo zaciatku jablko alebo hrusku varila a mozes ho podusit aj s troskou vody, v ktorej sa varil, alebo nad parou a mozes aj banan, alen ten samotny zapeka, tak opatrne z mnozstvom.

jahodka11
20. jún 2008

denisocka, mozes....ale trosku zapeka, tak naozaj opatrne....
sirinka-ja skusim to jablko ako pises, lebo som alergik, tak maly chudacik skoro ziadne ovocie nemoze okrem banana 😠

sirinka
20. jún 2008

jahodka my sme s manzelom obidvaja alergici a u malej zatial pohoda... 😎

zuzka99
21. jún 2008

baby ako vážite zeleninku na príkrmy? ked odporučaju 150 ml na obed. to si mám odvážiť na kuchynskej váhe a potom ked dopapá znova a urobiť rozdiel? alebo ako viete kolko ml zjedli deturence?

denisocka
21. jún 2008

joj tak vážiť hadam nie,tak asi odoka,ked mu dávaš z misky tak kolko je 150ml -skus si naliať vody podla odmerky a uvidíš

sirinka
21. jún 2008

ja nad tym vobec neuvazujem, kolko zje, tolko zje...

pemar
21. jún 2008

k tomu bananu - nam doktorka hovorila ze az od 8.mesiaca lebo sa vraj teraz prislo na to ze moze byt spustacom inych alergii 😕 tak sme poctivo cakali az doteraz a samozrejme jej chuti najviac zo vsetkeho ovocia lebo je super sladucky 😎
no a ja tiez nevazim, varim tak od oka, kolko zje tolko zje, ale my zase nie sme az taky jedaci, spapame priblizne 100ml, viac do nej nedostanem ☹

denisocka
21. jún 2008

no ja som dnes kupila banany a vy takto 😀

ináč,dnes sme zas postupili a dali sme karfiol - ludia,karfiol+mrkva,tak to sa len tak zaprášilo!sám otáral usta ,som nechápala. oproti zemiaku je to neporovnatelné . a dnes sme sa aj 1x otočili z chrbátika na bruško,tak ideme oslavovať 😀

sirinka
21. jún 2008

denisocka inac moja tiez zo zaciatku odmietala zemiak, tak som ho proste vynechala a teraz nema problema, a karfiol a brokolica su veru aj nase mnamky
a k tomu bananu...no ani sa mi nehce verit, ved nase vnucata uz asi nebudu moct jest nic, lebo na vsetko objavia nejaku alergiu ☹

julova
21. jún 2008

tak nasa mala bastio dusu a viac jej teda ide zeleninka...uz mame za sebou mrkvu, zemiak, karfiol, cuketu, petrzlen, spenat...ona na posedenie zje v pohode 200g 😅...a vcera karfiol, zemiak, mrkva - len taky fukot 230g 🤐 😀 ...a teda na ovocie si uz zvykame na desiatu 😉...tych 100 g spapa, ale pri prvych dvoch lyzickach sa vzdy zatvari, ako keby to bol citron 😀...viac jej smakuje zeleninka 😉...ale z ovocia banan mi uuplne odmietla...asi bol na nu moooc sladky - ani sa jej nedivim 😀...skusime neskor...teraz kombinujeme jablcko, hrusku, broskynu - sem tam do toho mrkvicku, ked nedavam kupovanu presnidavku 🙂...takze prve prikrmy zvladame super, tak som rada 🙂

a k tomu vazeniu - ja vazim pre svoju info - ale viac menej aj ked uz doma varim, tak to uz mam nejak v oku, kolko surovin na jednu davku 😉...a ked davam kupovane, tak to viem, kolko spapa 🙂

buduci tyzden uz skusim masko, tak hadam Terezke apetit vydrzi aj nadalej 😀

julova
21. jún 2008

baby - davate uz aj ryzu s niecim?

a co kaša? je potreben ju davat, ked mi aj po normalnej davke mliecka vecerneho prespinka do rana? 😕

sirinka
21. jún 2008

julova mozes kludne aj ryzu, ale myslim, ze v pohode staci od siedmeho mesiaca, ked ti tak pekne papa, sa nemusis ponahlat a ani s kasami, menej je niekedy viac a verte mi, dnes uz len spominam ake to bolo super, ked som nemusela vyvarat a mazat chleby, si to este uzite 😉 tu ryzu som zvykla celkom rozvarit a s popucenou zeleninkou, pripadne trosku mliecka som pridala, a aj masko staci od siedmeho, treba davat pozor na bielkoviny

julova
21. jún 2008

sirinka - dakujem 🙂...neponahlam sa, len pre info...aj ja som viac zemiakova a Terezke smakuje 😀...a da sa to uz pekne kombinovat, tak nebudem vymyslat...len ma to zaujalo, ked vlastne ryzove kase by uz mohla, ci je v tom nejaky velky rozdiel...tak ci sa da aj ryza...ale veru - nic nam neutecie 😉...a kasu som dala zatial len 2x, tak to necham tak...ved spinka tak ci tak rovnako, tak si myslim, ze je to zbytocne este 🙂...a aj tak uz vacsinou je to v case, ked ide spinkat, takze nehrozi, aby som ju takto vecer krmila kasou lyzickou a z flasky nechcem 😉..takze mame cas...hm...tak aj s maskom pockam...este raz dakujem za rady 🙂

denisocka
21. jún 2008

naše baby na bbt dávali ovocie asi o 1-2 týž od zeleniny a tiež maso po 2týž. a ryžu po týždni miesto zemiaka že striedali

sirinka
21. jún 2008

no, ja odporucam pridavat prikrmy pomalsie, pretoze sa moze vyvinut na niektiru potravinu neznasanlivost, alergia a ked je to jedno cez druhe a rychlo za sebou, nemas sancu zistit, co tomu babatku nerobi dobre
ja som napr. dala klarke najprv miesto maska vareny zltok a prve dva razy pohoda a potom z neho zacala vrackat, tak sme ho na mesiac vynechali a teraz ho zboznuje 😝

denisocka
21. jún 2008

no nedalo mi a práve sme skusili banan 😝 a mal tiež velky uspech,usta sa sami otvárali 😀

l.lara
21. jún 2008

hmm..neviem do akej temy ist..mojej 5 a pol mesacnej dcere som dnes kupila sunar HA 1 vzadu je napisane davkovanie aj na 6 mesiac, ale mangel mi povedal, ze ked uz davame prikrmy nemozme dat 1. udajne vsade mozne cital, ze ked su prikrmy musi byt pokracovacie mlieko cize 2. mozem jej ho teda dat? poradi mi niekto? vdaka

kika25
21. jún 2008

my sme zacali so zeleninkou pred 3 tyzdnami a s maskom pred tyzdnom...zatial sa nam ziadna alergicka reakcia nevyskytla.
Rada by som dala lenke uz aj ovocie...davate ho ako desiatu,alebo olovrant?

Ako presne ho mam spracovat? Staci osupat, varit domaka a rozmixovat?

vdaka

sirinka
22. jún 2008

kika staci to tak, staci, aj ked ho iba popucis vydlickou 😉

denisocka
23. jún 2008

baby,tak ja som dala banan po 1týždni a 5dnoch a mma najväčší uspech - a dávam na desiatu aj olovrant,dokopy zje zatial pol banana na den

kika25
23. jún 2008

dnes skusime teda jablcko, na desiatu 😉

nevesta
23. jún 2008

Kika a surove ti nebude? Teda ja som malej uvarila raz a potom uz len surove... Zbytocne nicis vitaminy... 😉

junovka
23. jún 2008

denisocka, ja by som pre zaciatok dvala banan len na desiatu a na olovrant predsa este len mliecko. 😉 Ja som davala a aj som to citala, ze dieta do 9 mesiaca ma na olovrant papat este mliecko 😒

denisocka
23. jún 2008

juni,ale on za bananom vždy ešte mličko,akože nenahrádzam tým žiadne kojenie

sirinka
23. jún 2008

nevesta ale surove jablko sa dost tazko v crevach spracuva, mnohi dospeli maju po nom poriadne vetry, takze urcite zo zaciatku treba varit a tych vitaminov dostane dost z mliecka. ja som popuila vzdy to jablcko aj s troskou vody, co sa v nej varilo

junovka
23. jún 2008

sirinka, kazde babo je ine, a kazde babo jedla znasa inak.Moja tiez papala surove jablko, nemala ziadne problemy 😉

sirinka
23. jún 2008

junovka mas pravdu, kazdy ma vlastny rozum. ja napr. nechcem zbytocne zatazovat klarkine telo hned zo zaciatku, aby nemala v dospelosti problemy, podla mna je najlepsi pomaly a postupny prechod z mliecka na nasu tuhu stravu...ale ako vravim, kazdy ma vlastnu hlavu 😉

sirinka
23. jún 2008

ludia si niekedy myslia, ze ked dnes nieco zjedia a zajtra je to ok, tak je to proste ok, ale neuvedomuju si, ako to mozu ovplyvnit veci do buducnosti. ☹

kuky8
23. jún 2008

tak ako čítam vyššie, môžem niektorým maminkám len závidieť - momentálne sa snažíme konzumovať (keď sa to tak dá nazvať 🙂 ) zemiak. Luky zje tak 6 - 7 lyžičiek a viac do neho nedostanem... tak potom dokojím. Vážiť, koľko zjedol, je teda úplne zbytočné. Aj som mu dala moje mliečko do toho, naplo ho až po tej poslednej lyžičke ☹ Niektoré maminky písali, že aj nasilu má svoj efekt... ja neviem, nechcem mu to "jedlo" už úplne sprotiviť ...
No ale aspoň čerpám info z komunikácie mamičiek papkáčov 😀