Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

beruska2x
21. jan 2009

a po tech se slintat muze - jen to otres plinkou a nezmuchlaji se 😉

beruska2x
21. jan 2009

nikdo tu neni tak jdu vyndat tu panneku z mrazaku a juknu pak 😉

beruska2x
21. jan 2009

tety kouknete no nove fotky 😉

jo holky myslite ze kdyz snim coko bombon a nikdo me nevidi ze to neplati??? 😉 😉 😉 😉 😉 😉

kiss.. co tam varis???

saska.t
21. jan 2009

ahojky,

berus - maly je fakt uzasny 🙂 , knizky mame aj my ale este nam nic nehovoria,iba ked vydavaju zvuky ....
dostaly sme aj nemecku knizku pre malu, no uz ju len naucit nemecky,som zvedava ako to u nas pojde ked jeden z rodicov mluvy, mama rozprava,a nemcina len vonku po okoli ...

dnes som malej robila kalerabikovu kasu s morcacim a dost nam sla tak ju ma aj na zajtra 😀 poobede bude ryzova kasa s jablckom alebo hruskou 😀

bola som so psami aj malu trosku povencit a zaspala docela tvrdo,uz pol hodku je v kocari na terase tak som zvedava kolko jej to vydrzi, stale ju chodim kukat, lebo jej povestna polhodinka uz presla pred hodinou tak mozno jej to este hodinu vydrzi (dufam)
ja idem zajtra varit asi kuraci perkelt s haluskami, dnes som sa na to vyflakla, ved nemusim kazdy den varit no nie? 😎

beruska2x
21. jan 2009

to ja nevarim kazdy den ani nahodou, manza miluje omacky a obyc veci na 2 - 3 dny a je to...

my meli tu kasi... prvni 2 lzicky nic moc (mamka vari lip 😉 ) ale pak snedl misku celou...odpo presnidavku a je to...

ty kedlubny taky musim zkusit... tu kasi mas instant???

beruska2x
21. jan 2009

ja mu u knizek povidam pokazdy jiny pribeh, mlati do nich a na chvili ho zabavim, treba v cekarne u DR 😀

saska.t
21. jan 2009

nie instantu, iba som to nazvala kasou je to mixnuty kalerab so zemiakmi a mäskom, ale 60% bol kalerab, takze tam strasne bol citit ...
ja tiez nevarim kazdy den, tak kazdy druhy,treti by som sa picla keby som musela kazdy den no to neviem ako by vyzeral barak, by som nestihala ani upratovat,prat atd, kazdy den robim nieco ine, esteze nemusim zehlit, som si to doma dobre vychovala! 😀

beruska2x
21. jan 2009

ja myslela tu na odpoledne tu ryzovou 😉 mela jsem ted Hami mas vyzkousene i jine...?? 😉

beruska2x
21. jan 2009

je vzhuru tak vecer papa 😉 😀

saska.t
21. jan 2009

rozvarim ryzu pomyxujem a prid 😀 am nastruhane ovocie a niekedy pridam mliecko ak poobede nebude mat z flasky...

daskak
21. jan 2009

kisska: dakujeme 🙂 ani my nestrvornozkujeme.... takze uvidime co bude dalej.. ale ja som sa poriadne vytesovala... inak som objavila uz aj horny zubok... dolne vysli asi pred tyzdnom....

dnes sme papkali ryzu a len popucenu mrkvu a zvlki sme to len taky supot... asi zistujem ze on uz nechce pomixovane, ale aj trosku prezuvat..

sasi: ty si prisla na to ze ked robis iny pomer zeleninky tak malej viac smakuje? MOzes mi prosim ta o tom napisat viac?? Dakujem 🙂
Berus: aj my lubime knizky.../hlavne PAtkove zo skoly... uplne najlepsia je matematika 🙂 /

saska.t
21. jan 2009

daska - vsimla som si na hippkach a nestle vyzivkach ze jeden druh zeleniny vzdy prevysuje cez 50 % a ostane si delia tych dalsich 50-60%. Ja som doteraz vzdycky davalarovnaky podiel danej zeleniny a malej to moc neslo nemalo to ziadnu specificku chut, bol to maglajz.
V dnesnej dobe davaj napr. ako dnes 50-60 % davky bol kalerab a zvysnych 40% som rozdelila medzi zemial mrkvu a mäsko a malej to odvtedy slape na nic neurobila ze ble, takze to funguje 😀

daskak
21. jan 2009

sasi dakujemeee.... vyskusame aj my tak...... 🙂
pocuj nejako ma mala Ellka vela napadnikov na vydaj.... 😉 😉

saska.t
21. jan 2009

jaaaaj co sa zamladi nauci a dohodne v starobe ako keby nasla 😀 😀 😀 😀 a zenichovia k tomu tiez patria 😉

daskak
21. jan 2009

hlasime sa do klubu 😀 😀 😀 ...no mozno aj patko by sa ujal/xixixi 😉 😉 😉 /

kisska
21. jan 2009

jaaaj babulky moje, kedy som spominala, ze maly uz davno negrcal? Tak som radsej vyhru v lote mohla spomenut ☹ (aj ked dnes uz ten jackpot za vela nestoji, ale lepsie ako hrdzavym drotom do oka)
Urobila som malemu zemiaky s brokolicou, morcacinou a namiesto oleja som dala obyc. maslo. Neviem, co sa mu porobilo, ale ked dojedol, tak mu nieco zabehlo, ale tak, ze na mna vyhodil este aj mliecko ktore papal pred tromi hodinami ☹ ☹ ☹ . Samozrejme som ho musela komplet prezliect, umyt kuchynu, smrad jak v caryhrade a maly s prazdnym bruskom za 15 minut prisiel ze ham, ham. Tak som mu skusila dat znovu zvysky z obeda, ale zjedol dve lyzicky a vsetko znovu este raz. Nastastie ho nic neboli, ale zostal hladny... tak sme sa isli ulozit do postele, sice spal len 20 minut, ale MM papkal asi 3x. Teraz vecer som mu dala opatrne kusok jablka, jednu piskotu a tvari sa, ze uz je ok, tak uvidime, co povie na kasu.... Jaaaaaj, ze som radsej nedrzala pusu

beruska2x
21. jan 2009

kisss.... chudatko, asi to maslo ne?? prechod mu neudelal dobre.. ☹ tak at mate klidnou noc a zitra to dodlabne 😉

venora
21. jan 2009

Ahojte babenky, my sme mali hroznu noc, mala spala dokopy 3 a pol hod. aj to na 2x. Ani cez den to velmi nedohnala 😖 . No a mama chodi teraz jak zombie 🙄 ... Asi to budu zubky, lebo trosku smokli, trosku viac kaka, a trosku ma zvysenu teplotu a STRAAASNE reve a mrnci. Aj prikrmy sme nacas zrusili, zase sme na MM. Este ze ho je teraz dost.
Ozaj Dididi to mysli vazne?

venora
21. jan 2009

Saska dik za ten tip o percentualnom zlozeni prikrmov, ja by som si to urcite nevsimla. A urcite sa to zide. Jooj a keby Elli nestihala mozno niekoho by mohla aj Julka omrknut. Nebojte ona nereve stale 😀

saska.t
21. jan 2009

kisska - tiez si myslim ze masielko, mozno pockat dlhsie a zatial iba olej .... 😉 ja uz radsej malu ani nechvlaim lebo urcite by sa to vsetko zvrtlo ...

venora
21. jan 2009

myslela som tach napadnikov na vydaj.... 😅

saska.t
21. jan 2009

venora 😀 poziciame

beruska2x
21. jan 2009

holky mazec, skoro jsem ted pripalila malymu jidlo... ☹ uplne se mi tovyvarilo 😝

kisska
21. jan 2009

venora - jasne ze Julku berieme, ved ani Adam negrcka kazdy den 😀 a ako si si vsimla, mame nedostatok dievcatiek...takze skor su oni, kto si tu bude vyberat 😉

beruska2x
21. jan 2009

neboj my se jistime i jinde 😉 mame toho rozjednaneho vic a vybereme podle vena a sikovnosti a tchyne 😀

saska.t
21. jan 2009

😀 😀 😀 sa z vasich kseftov pocikam 😀 😀 😀

daskak
21. jan 2009

kocky uz viete co budete zajtra varit?
sasi: ani si nevies predstavit ako by som si dalaten gulas, joooj...
kisska: chuudatko male, ak mas doma harmancekovy cajik, ten je super na rozdrazdeny zaludok, skuste taky slabucky
verona: o tejto noci vieme aj my svoje ☹ ☹
beruska: nevadiii stava sa 😉
gali kde siiiii?

beruska2x
21. jan 2009

to je vazna vec, prece ho nedam, broucka, nejaky cuchte co neumi varit!!!!!!! 😉 😉 😉 😉

tak ja mam uvareno na zitra, pak doji z dneska presnidavku a je to, ted jeste co dame tatinkovi ☹

venora
21. jan 2009

daskak , my nic, lebo sme zase na tekutej strave...MM asi by som zase z tej temyl mala zmiznut 😉 ...
Este som sa chcela spytat na pohanku, niektore ste ju tu spominali. Ja som videla 2 druhy, svetlejsiu a tmavsiu a mala som len tu tmavsiu - vraj nelupana, ci co. Ale ma taku divnu pacht, ktoru ja nemusim. Neviete niekto - je ta svetlajsia ina?

beruska2x
21. jan 2009

ja ji delala , loupanou a zadnou pachut nemela, bylo to s bananem moc dobry i malymu to chutnalo 😉