Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

erika107
3. feb 2009

berus: dakujem dakujem dakujem

beruska2x
3. feb 2009

holky dneska mi Dr vyhrozovala atopakem nebo alergii na bilkovinu krav. mleka, vubec nevim co si myslet, porad hledam na netu nejake info... nikdo u nas nic takovyho nema, snad to vylecime s tim co nam dala a nepotvrdii se to... ☹

erika107
3. feb 2009

berus: ty blahooooo dufm ze nebudete mat atopicky ekzem je to desne...kamoskyna mala ho ma od narodenia a tusim ze ma aj alergiu na kravsku bielkovinu... a tiez to u nich v rodine nikto nema :( ... hadam sa vam to prelieci tou mastickou alebo co vam dala?

daskak
3. feb 2009

berus: a preco o tom hovorila? no on chcel mat niekoho pri sebe a ja som zistila, ze nie mna, ale svojho starsieho brata 🙂 🙂 🙂 ...teraz mu asi vysvetluje co cely den robil.... a patko sa tvari ako keby mu rozumel.. su uzasni 😀 😀 😀

daskak
3. feb 2009

babulky iden kuk TV.. tak zatial papa 🙂

beruska2x
3. feb 2009

dala nam Zyrtec kapky na alergii a exipial a nejakou koupel olejovou a bud to do tydne zabere nebo jdeme na krev na testy... ale ani ty to pry nemusi prokazat, navis ten Nutrilon bez te slozky pry je hnusny a deti ho nechteji... jeste ze uz prikrmujeme a papka hezky... by me fakt trefilo...chudacek svedi ho to... ale nechapu to ji Nutros uz 5 mesicu!!!!

beruska2x
3. feb 2009

protoze ma straaaaaaaaasne suchou kuzi s vyrazkou....

erika107
3. feb 2009

no ja som malemu davala nutrilon HA mal ho asi dvakrat a nebral mu neako :( tak som povedala Dr. ze maly mi to nechce papat a aj mi z neho grckal.... dufam ze bude maly v poriadku myslim na vas ....

inac uz mozes kuk fotky neake som tam hodila

beruska2x
3. feb 2009

kouknu a jdu k manzovi 😉

snad bude, tyden musime doufat no....

beruska2x
3. feb 2009

ty joooooo to je nacesany seladon 😀 😀 😀 😀 😀

tak dobrou papa zitra 😵

erika107
3. feb 2009

papa akurat som ti sla pisat ze tiez idem k manzelickovi 🙂 ... kuknut TV a hajat 🙂 bru nocku zajtra dufam ze sa mi podari dojst 🙂

stvura
4. feb 2009

Dakujem, ryzu nasadim po zeleninke a ovoci...
Nas maly uz sedi krasne - sice s podporou, no sedacka Roba je pisana pre deti od styroch mesiacov, je tak usposobena a ma aj sedadko ako vystuz pre mensie deti. Maly mi inac v autosedacke obsedi jedine v aute - za pohybu samozrejme, doma moze byt aj priputany a i tak sa mixluje 😀
Aky je lepsi spenat? Listovy alebo uz rozmixovany mrazeny? Ako ho pripravujete? V zivote som listovy nerobila...ale citala som ze kvoli dusicnanom len male mnozstvo babatku v strave...

saska.t
4. feb 2009

Dobre ranko 😀

jaj vidim ze ste toho dost popisali 😀

daska - mala zvladla cestu velmi dobre skoro celu prespala

berus - tak to vam nezavidim,ale snad sa Dr myli, tiez ta strasi najprv to treba dokazat a potom riesit 😠
vecer sa este zastavim,ale je to docela problem lebo nasi maju PC v detskej kde spi mala a ked spi uz tu nemozem strasit, musim ich nahovorit, nech si kupia notebook a mozu s nim chodit po izbach ako ja 😀

kisska
4. feb 2009

stvura - ja kupujem mrazeny,ale nie pretlak , ale lisovany do guliciek - mas to rovno naporcovane 😉 , su tam sice vacsie kusky ako v pretlaku, ale ked ho uvaris vies ich pomagat. Cerstvy je tazko dostat a mimo sezony by som ho ani nekupovala. Mrazena zelenina je podla mna lepsia kvoli dusicnanom, lebo ta sa zbera v case plnej zrelosti na jesen a nie rychlena alebo sklenikova 😉

beruska2x
4. feb 2009

jojo taky kupuju tenhle spenat, je myslim od Nowaca.... do jidla na 2 dny davam asi 4 "kulicky" 😉

doufam ze navecer tu nekdo budete 😀

stvura
4. feb 2009

No super, tak kupim taky - len ma to napadlo, lebo som dnes videla na trhu predavat cerstvy spenat a sosku (stavel). Mi sme dnes mali sladku tekvicu na pecenie, no to je take prima jedlo, ze som si musela dat i ja! Maly zlupol celu flasticku od vyzivy, mysliem ze zeleninka je jednoznacne jeho.

daskak
4. feb 2009

ahoj dievcata 🙂 🙂
no my tiez kupujeme mrazeny 🙂 .. ale davidka po nom strasne nafukuje, tak ho nemozeme papkat
Sasi: oddychujes???? 🙂 🙂 🙂

beruska2x
4. feb 2009

nafukuje spenat?? fakt?? 😲

ja jsem ted dovarila kureci s ryzi a brokolici... ke svace mel merunkovou hippku, tak se doufam neosype 😠 uz me z tech vyrazek jde hlava kolem

beruska2x
4. feb 2009

http://www.frameshow.com/gallery.php

holky neznate nektera tyhle stranky?? vlozim tam foto o.k. ale nejde mi to ulozit do PC 😠

daskak
4. feb 2009

berus: no nafukuje aj starsieho.... uplne priserne....ked mal david dva mesiace a ja som zjedla porciu spenatu... tak sme mali priiiiserneeee dva dni 😢 😢

vyskusam a dam vediet

beruska2x
4. feb 2009

no kdyby byl pro dospelaky s cesnekem a cibuli tak se nedivim 😀 😀 😀 😀 😀 .....

ja to tuhle prehnala s fazolovou polivkou, jedlii jsme ji 3 dny a mazec
😀 jeste ze si to malej nepamatuje 😉

jojo to koukni a pisni, prosim, jsem ted na foto maniak a nejde mi to ☹ 😠

daskak
4. feb 2009

berus mne sa tam ani neda dat fotka.. 😖 😖 .. ale nenam moc casu este toskusim vecer

beruska2x
4. feb 2009

to me jo v poho ale neulozim to 😠 😠 😠 😠 😠 😠 🙄

nemas nejake takova stranky??

daskak
4. feb 2009

prave som hladala ze kde som si ulozila tie linky... ale ani netusiiim 😉

beruska2x
4. feb 2009

😲 takovou dulezitou vec..... 😲 dnes krmi manza tak mam casik 😉

saska.t
4. feb 2009

ahojky kocky 😀

dasi - neoddychujem, bola som u zubara,kadernika, zajtra matrika potrebujem malej vybavit aj slov.obcianstvo, nastrelenie nausiek no proste vybavovacky a musim postretat este aj nejakych znamych aby ma nezozrali ze sa neozvem 😀
inak malej strasne chuti petrzlen tak teraz vsetko robim s petrzlenom 😀 v DE ho totiz nekupis, okrem vnate samozrejme 😀
a dnes sme mali jahnacie,no mne to moc neslo 9smrdi mi to ale malej isla 😀

beruska2x
4. feb 2009

ty budes uplne nova 😉 koukej poslat foto 😀

saska.t
4. feb 2009

jasne jasne odfotim a pridam..
kocky ako mam urobit ryz. kasu? myslite ze mozem dat malej cuclat tie popcornove chlebiky ale ryzove? obsahuje to len tu nafuknutu ryzu a patri to do zdravej vyzivy ale neviem ci to mozem dat malej? 😠

saska.t
4. feb 2009

jaj este, mozem davat malej pit tomu naturu neperlivu? je tam ze je to aj pre deticky, musim ju este prevarat? 😀

beruska2x
4. feb 2009

ja pouzivam taky Dobrou vodu neperlivou, je tam psano ze je vhodna pro kojence tak uz neprevaruju... na ryzovou kasi jen rozvaris ryzi, dela se to v mlice ale muzes ve vode a pridat pak UM nebo MM...a ovoce nebo presnidavku...