Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

erika107
12. feb 2009

no zdravi sme aj krasne prospievame 🙂 ... asi este nema zaludocek tak prisposobeny k tolkemu papanicku .... no ja mu pocas jedla davam cajulu ale to je take raz si potiahne uciti ze to neni mliecko a potom to uz nepije :(

beruska2x
12. feb 2009

ti rikam vycurany jsou, me Dr doporucila mliko na alergicky bla bla.... jen jsem mu ho dala 2x potahnul a jako ze ho to natahuje na zvraceni!!!! sla jsem udelat normalni jeho a to vytahnul flasku....
takze mam odebranou 1 davku z Nutrilonu za 220,- a muzu si ho strcit... velicenstvo to nebude pac je to horky 😝

erika107
12. feb 2009

no nam dala tiez HA Nutrilon a maleho nadrapovalo z neho tak sme ostali pri normalnom Nutrilone 2 ten mu chuti...vy ake mliecko pijete?

beruska2x
12. feb 2009

Nutrilon 1 extra a super ale ted budeme muset prejit na pokracovaci a to ten extra nedelaji, tak ze na noc jsem mu koupila ten Good night a pak asi normalni 2... my nemeli ten HA ale Allergy Care to je primo na aler. na bilkovinu krav. mleka... no musi to jit i bez nej, uz aby jedl normalne uplne a bylo to free 😉 😝

erika107
12. feb 2009

no ja som malemu tiez raz kupila ten nutrilon Extra a zeby mi bol po nom neako viacej zasýteny, nemozem povedat :( ... a zabera to good night mileko na noc?

erika107
12. feb 2009

Berus: opustam ta idem do vani a hajat lebo asi padnem na hubu o chvilku :( ... bru nocku a sladke snicky

beruska2x
12. feb 2009

nam teda vyhovoval super ale ono to tak tyden trvalo nez si zvyknul... my meli pred tim te Comfort na koliky ale ten Extra ted jedl desna dlooouho....me to prijde ze je to uplne stejny, ja nevim, nekdy se vzbudi vic nez s normalnim, ... doji ten co mame a asi na to prdim 😝

beruska2x
12. feb 2009

papa dobrou a nikde nikdo 😝

daskak
12. feb 2009

no my uz spinkame...a ja som taak utahana, ze zaspim asi pri Tv... dobru nocku.. 🙂

beruska2x
12. feb 2009

teda holky s vama je sranda 😀 tak papa no jdu k manzovi, dovarim mu na vikend bastu a bude Ordinace 😵

daskak
12. feb 2009

berus aj u nas je ordinacia 😉 😉

kisska
12. feb 2009

ahojte babulky, tak ja len nocne spravy.
Eri - ste sikulky, este daj aj Mathiaskovu vysku, lebo 8800 sme mali aj my pred dvoma tyzdnami 😉 . Ked zacnes s maskom, tak o nejaky tyzden mozes pridat ovocie. Je jedno, ci na desiatu alebo olovrant, ako vam to lepsie vyhovuje 😉 . Ja som kojila, tak sa mi poobede a vecer uz robilo menej mliecka, tak mi bolo lepsie dat olovrant, aspon sa stihlo nazbierat. Skus vychcalkovi pomiest varene s kupovanym. Kupovane je trosku moc jemne a riedke, ked sa ti podari urobit hustejsia kasicka, ktoru spapa, dostanes do neho na rovnaky objem viac zivin (teda ak mu je treba 😉 ), ale zase v redsom ma viac tekutin... Skus mu vymenit cajik za cistu vodu (kojenecku) a ponukaj, stale, stale dokola, on si pomalicky zvykne,aj keby si mal zakazdym len cucnut. Urcite mu nevar cierny caj, lebo ten sposobuje horsie vstrebavanie zeleza. Ked tak detske bylinkove, lebo aj granulovane su sladene a potom mu ine chute nechutia 😒

kisska
12. feb 2009

ingulka - kuk na www.rodinka.sk, tam najdes postupne zavadzanie prikrmov aj pre kojene aj nekojene deticky mesiac po mesiaci. Netreba verit vsetkemu, co najdes napisane na detskej flasticke, je dolezitejsie citat tie drobne pismenka o zlozeni 😉 Inak vitajte medzi papkacmi 😝

cessy
13. feb 2009

ahojte, niekde tu na konikovi som videla recept na kasicku z ovsennych vlociek a jablcka, teraz to nemozem najst, nerobite to niektora, ze by ste mi napisali co vsetko sa do toho dava...mozno ze len vlocky,voda a jablcko ale nie som si ista..

beruska2x
13. feb 2009

ahojky, malemu jsem ji jeste nedelala ale delam ji manzovi : ) do vody nebo do Um das vlocky, nejlepsi jsiu jemne mlete a varis, az kase zhoustne tak pridas ovoce, bud cerstve nebo presnidavku... jen pozor, vlocky maji lepek... 😉

cessy
13. feb 2009

takže az po roku sa tato kasa moze davat??alebo po siedmom mesiaci??

beruska2x
13. feb 2009

to zalezi na tobe kdy zacnes davat malymu lepek, ja s tim pocitam od 7 m ale mu se do 6m, kazdy to dela jinak, treba az od 8, 9m..... to zalezi fakt na tobe, jak jite jiny veci jestli nema riziko nejaky alergie a tak....

beruska2x
13. feb 2009

muze se od 6m - uz neumim pismenka 😅

stankatt
13. feb 2009

ajojte, co dnes papate? 🙂

cessy
13. feb 2009

aj ja som tak od toho 7 chcela zacat, lebo aj v obchode na tych detskych susienkach som si všimla, ze obsahuju lepok a možu sa od ukonceneho 6m.

beruska2x
13. feb 2009

my mame obidek od vcera, tak bez starosti 😉 jen ven nemuzeme je desny pocasi snezi a snezi a snezi 😠 😖

cess jojo taky to tak vidim 😉 tak udelej pohankovou kasi, loupanou celou pohanku uvaris ve vode a zamixujes ovoce nebo sklenicku ..... jen var malo, tak 2 PL, hodne to nabyde asi jako ryze nebo testovky 😀

stankatt
13. feb 2009

tak dame dnes ryzu so zeleninkou 🙂 , to jej chuti. 🙂 musim vyskusat tie cestoviny, ani taka kasa by nemusela byt zla. Berus tu kasu davas na veceru?

beruska2x
13. feb 2009

nene normal na obed, jednou za cas bez masy jidlo neva.. mam staci zatim vecer mliko tak mu kasi zbytecne vecer necpu, je s tim bordel a u mlika lip usne 😀

ale pak ta pohanka jde delat i s masem a zeleninou je to neutralni a testovky nam teda jedou mooooc 😎

cessy
13. feb 2009

beruska2x my este len dnes zaciname s mrkvickou, doteraz bol plne dojceny...ja sa len tak informativne pytam..naskor musime s tym zacat, ale moc dakujem za rady..aj ta pohankova kasa vyzera dobre, uvidim co mojmu malemu bude vyhovovat a chutit.
mne uz maly spinka na terase, takze mam chvilku cas na net...

beruska2x
13. feb 2009

tak to jo 😉 tak sem mezi nas zaskoc, budeme radi 😀 tu pohanku a ryzi muzes od zacatku a testoviny bezvajecne a bezlepkove skoro taky.... trosku to tu procti a budes hned v obraze 😉

beruska2x
13. feb 2009

stankatt nebo do te pohanky muzes dat zloutek a zeleninku a je to 😎

beruska2x
13. feb 2009

vidis, to mu udelam v pondeli.. 😀

cessy
13. feb 2009

no moc rada by som čitala od zaciatku, ale moc casu nemam, takze jednu stranku a uz aj musim ist...ale moc ti dakujem...o tej pohanke, ryzi a cestovinach som ani nevedela.....ved vsade napisu nieco ine...tak si vyberam....

stankatt
13. feb 2009

este som nikdy nerobila pohanku, tak budeme skusat.. 🙂

u2jana
13. feb 2009

ahojte, nasa tiez odmieta ine tekutiny, okrem nutrilonu 😒 skusala som prevarenu kojenecku vodu, sackovy caj a teraz skusam hippacky cajik... a stale nic... neviem, ako ju mam naucit pit nieco ine... poradte mi, ak viete