Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

erika107
18. feb 2009

no u neho to nezabera :( som z toho na prasky ma si zvykat na tuhu stravu a on stale to mliecko chce :(

beruska2x
18. feb 2009

tak proste potrebuje vic casu.. nebud nestastna, hlavne ze ji aspon neco.. kdyz to neodmita uplne tak si zvyka... 😵

erika107
18. feb 2009

berus: mrzi ma to hrozne :( ale hadam sa to spravi

beruska2x
18. feb 2009

prosim te, co by za to jiny mamy daly aby deti papkaly aspon takhle, neco sni, pribira, je spokojenej tak to bude fajn 😉 rizku se jeste naji 😀 jeeee ten bych si dala 😅

erika107
18. feb 2009

rizek? bleee nemusim a odkedy viem ze mam zlcnikove kamene tak asi ich tak skoro uz jest nebudem ani nic vysmazane :(

saska.t
18. feb 2009

erika neboj to sa spravi vsetky deticky zacali papat a tvoje nebude vynimka 😀

beruska2x
18. feb 2009

aha tak to ja ho mam obcas rada.. ☹

malej ma na zitra uvareno, pak mu udelam kureci s ryzi a se spentem, minule moc uspech nemel tak snad 😀 a co budujist ja to nevim 😒

beruska2x
18. feb 2009

co ty sas??

stankatt
18. feb 2009

baby vas citat, som zostala hladnaaaaa. Same mnamkoty ste tu dnes popisali 😀

beruska2x
18. feb 2009

no my jen cekame kdo dovali neco skutecneho 😉 uvari, upece a posle 😀

beruska2x
18. feb 2009

jdu si udelat aspon caj 😀 😝

saska.t
18. feb 2009

jaj berus este neviem, mali sme 2 dni s cestovinou tak zajtra nieco so zemiakom,asi mrkva karfiol (kvetak) a morku (kruta) ale vsetko sa rozhodne az ked otvorim mrazak apre nas neviem, asi hladovka 😀 , kedze som chora jest sa mi moc nechce (aspon schudnem) a manza nech si spravi sam 😀

beruska2x
18. feb 2009

ja si asi udelam chleba ve vajicku 😀 manza ma svickovou ... to je furt vymejslet neco 😝

stankatt
18. feb 2009

zajtra cestoviny s vajcom -my a mala pohanka s kuracinkou 🙂

beruska2x
18. feb 2009

hmmmm takze deti jedi vsude nejlip 😉 a my se odbyvame 😀 pak nemaj bejt rozmazleny 😀 😀 😀 😀

kisska
18. feb 2009

Vianocka: 1 kg hrubej muky, 150g praskoveho cukru, 150g masla alebo margarinu, 40g drozdia, 3 zltky, 5dl mlieka, sol, hrozienka, mandlove lupienky
Do muky pridame cukor, zltky, maslo, drozdie, vlazne mlieko, namocene hrozienka, sol a vypracujeme cesto, ktore nechame na teplom mieste vykysnut. Vykysnute cesto na pomucenej doske rozdelime na 4 vacsie diely, tri mensi a dva este mensie, z ktorych usulame rovnako dlhe pasy (asi 50cm). Vianocku upletieme takto: zo styroch sulkov upletieme dlhy pletenec, ktory polozime na vymsteny plech. Prostriedok roztlacime, aby druhy pletenec dobre zapadol a potrieme bielkom. Z tensich troch sulkov upletieme dalsi pletenec, ktory polizime na prvy a tiez potrieme bielkom, aby sa pletence dobre spojili. Navrch dame pletenec urobeny z dvoch najtensich sulkov. Konce vianocky spojime, nechame vykysnut, potrieme zltkom, posypeme mandlami a pecieme v stredne teplej rure asi 45 minut.

podla mojich skusenosti by stacila davka z 2/3 surovin, lebo tato vianocka nakysne tak, ze vyteka z plechu aj ked je krizom 😉 Inak je na chut skvela 😝 na prvy sviatok vianocny s maslom a teplym kakaom 😝 😝 😝

saska.t
18. feb 2009

inak berus- uz som asi sisi pohanka pred spapanim vyzerala aj v plienke rovnako (konzistencia) ako keby ju ani nestravila 😀

stankatt
18. feb 2009

baby v zivote som nerobila kysnute cesto 😢 mne by sa to asi nepodarilo....

stankatt
18. feb 2009

berus, malej toho pripravim viac a potom dojedam 😀

beruska2x
18. feb 2009

fakt? vzdyt je to bez chuti...

je sas to jsem si nevsimla 😀 podivam se priste 😉

vanocka, hm ja delala stolu ale vanojdu neee, asi zkusim, vse mam doma 😉

saska.t
18. feb 2009

no to si len ja asi moc vsimam, uz nebudem 😀

kocky mam dilemu dostali sme pre malu choditko a neviem ci ho pouzivat alebo nie, nazory sa velmi roznia a ja netusim co je pravda, ale asi sa priklonim k tomu ze nepouzivat 😒

beruska2x
18. feb 2009

hele znamy ho meli a jak se deti odstrkujou spickama tak pak holka neumela normalne chodit, jen po spickach, jeste 2 roky potom s ni chcodili na rehabilitace... ja ho nechci ani zadarmo ☹ samo nevim jak casto a dlouho v tom byla ale stejne 😠

katun
18. feb 2009

Tak my sme dnes prvykrat vyvratili po dvoch hodinach po zjedeni komplet cely obedik, neviem co mu nezapasovalo, ci kusok poriku alebo zltok /robila som spenatik so zemiakmi a zeleninkou a zltok do toho/.. tak som sa zlakla, maly zostal ako urieknuty, ja ze co mu je, a zrazu sabla na mojej ruke, no hruza, chuda male...snad nebude chory.. dnes rano ale krasne papal uvarenu hrusku s jablckom a vlockami. veceru som dala pre istotu iba mm...

beruska2x
18. feb 2009

☹ chudak, neco mu nesedlo, nebo neprejedl se?? odkdy muzou porek??

3558
18. feb 2009

no konecne uz som tu. je tu niekto? idem si vas docitat lebo pisete ako o preteky. 😝

beruska2x
18. feb 2009

to si pis 😀 ahoj

3558
18. feb 2009

berus a ty uz prestan pisat o jedle. 😝

beruska2x
18. feb 2009

a o cem je tahle diskuse???? 😎 😎 😎 mam hlad z diety a nekde se realizovat musim 😉

beruska2x
18. feb 2009

jdu se koupnout za 1 minutu jsem tady zatim to docti 😉

3558
18. feb 2009

potom som hladna. 😠
inak ja uz mam vytiahnute bravcove sote, a zajtra bude perkelt ,,nebo li,, paprikas. 😀 😀 😀
jak je libo 😀 😀