Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

3558
18. feb 2009

veru super napad. 😉

tina_
18. feb 2009

tak si to tu pekne citam, strana 6, ked zrazu zistim, ze ich je 159!!! Bez sance, aj spat chcem este dnes.
My sme zacali po 7 mesiacoch dojcenia prikrmovat- mrkva, mrkva plus zemiak, dnes pribudla brokolica- asi dve lyzicky...
Co ste davali potom?
Ja planujem este zohnat niekde mrazenu tekvicu (bo cerstvu asi nezozeniem), karfiol,...
Co dat este predtym, nez prejdeme na ovocie?
Odkedy sa moze por, tak mi napadlo?

stankatt
19. feb 2009

vykecavate do noci a rano spinkate? 🙂 🙂 🙂 🙂

beruska2x
19. feb 2009

to tezko melj je od pul 6 vzhuru 😝

kisska
19. feb 2009

Ahoj tina - kludne mozes cukinu(cuketu - tu zozenies aj cerstvu), spenat, ruzickovy kel, kalerab, petrzlen, zelenu fazulku, ryzu, kvaku (dumlik - ten vari beruska) a bezlepkove obilniny... Ked budete papat zeleninku take 4-6 tyzdnov, mozes zacat pridava biele masko (kura, kralik, morka, jahna, teliatko) a zltok a v tom istom obdobi mozete zacat aj s ovocim. Prve 2-4 dni skus povarit/poparit, kvoli alergiam a lahsej stravitelnosti a ked bude vsetko v poho, mozete papat aj surove (niekto varenie vynechava a je to tiez ok 😉 ). Treba dat trochu pozor na drevnaty kalerab (pouzi len mladu vrchnu cast), brokolicu, kalerab (hluby odrez) - mozu trochu nafukovat, ale aj nemusia. To su klasiky, niekto dava aj cviklu, fenikel, a ine exoty, ale to zalezi len na tebe a Ninke 😉

kisska
19. feb 2009

Dobre ranko inak, nas vyhnali z postele o pol siedmej 😒

beruska2x
19. feb 2009

to my vstavame za tmy jak delnici ☹

kisska
19. feb 2009

tak to ja som na to velmi leniva... alebo ked nedostanem Adama do postele pred deviatou, tak potom ani rano sa mu nechce z postielky (nastastie), to uz teraz zase spi 3/4 hodinu 😉
Sa mi dnes drahy vyhrazal ako to bude, ked budem vstavat do prace, nastastie minimalne este 2 roky nehrozi, to budeme musiet dlho nacvicovat vstavanie do skolky a do prace... to bude kriku, to bude placu 🙄

stankatt
19. feb 2009

my sme dobre nespali a dnes mame teplotu 38,5 st. Takze veselo 😠 pisti a pisti.... jak naschval zrovna dnes sme do vecera same 😝 😝 😝 😝 , Tak dnes papame sirupcek od teploty.....

stankatt
19. feb 2009

A hore sme offic. od 5,30 😝

kisska
19. feb 2009

stani - ak mate 38,5 v konecniku, kludne vydrz do vecera, kym malej nieco das. Teplotou sa telicko brani proti nejakej infekcii. V konecniku je teplota o 0,5 stupna vyssia oproti telu, takze v skutocnosti ma 38 a ak sa jej este nezvysi, tak jej nic netreba davat. Hlavne nech vela pije, ci uz vodu, cajik alebo MM - ponukaj casto (aj kazdych 15-20 min)po malych davkach. Navecer sa zvykne teplota zvysit aj normalne, tak potom staci nieco dat, ak celodenne pitie nezrazi teplotu.

stankatt
19. feb 2009

Dik , no vydrzim. Myslim ze su to zubky...

daskak
19. feb 2009

ahoj babenky 😉 😉 ...
ajmy smemali hruza noc 😠 .. ale potom nad ranom zaspal od 2 - pol 6... tak aspom to
inak kiss teba som sa chcela nieco opytat, ale nevie co 😒 😒 😒 ....hmmm

beruska2x
19. feb 2009

kisska to ja jsem taky ale reknu to mladymu panovi 😀 😀 😀 😀 😀

stankat... tak at vas to brzo prejde, chudak, nas uz v poho.

dneska sedel v korbicce v kocarku a koukal jak snezi, no vyvalenej jak puk 😀 😀
a sam uz sedel asi pul minuty a jedl dnes poprve cely obed ve stolicce, no pasak 😉

matka no se musim chlubit 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

daskak
19. feb 2009

berus: 😀 😀 😀 😀 fesaaak sikovny... ja som sa tiez tak vytesovala

beruska2x
19. feb 2009

😉 das uz jsi dala malymu porek??

saska.t
19. feb 2009

Ahojte kocky 😀

berus-gratulujem!! 😀
tak mne pre zmenu mala zasa zacala v noci pytat papat no netusim preco uz nejaku dobu spala do 5 - 5,30 a teraz zasa pyta o 2-3hod mlieko, tak snad to zasa prejde ☹
k ostatnym otazkam ani nemam co pridat kisska to napisala ako vzdy perfektne 😀 😀 😀

beruska2x
19. feb 2009

se uz tak tesim az bude spat sam celou noc... ale zase nektery deti spej desne se budej treba kazdou hodinu, dve.. to zase je zlaticko 😉

3558
19. feb 2009

ahojte. tak moj maly sa v noci ani nezobudil na krmenie, tak vstaval az o 8.00 krasnych 12 hodin spinkal.
teraz som ho ulozila znovu, tak mam chvilu cas.

baby nemate linky na tie detske pesnicky? tina_ by ich chcela, ale ja ich mam napalene iba na cd-ckach.

berus v poho mozes dat trosicku porku do jedla. aj ja davam. a aj vnatku davam. su tam vitaminy. 😉

beruska2x
19. feb 2009

diiik... ty pisnicky bych taky brala, mi dochzi repertoar...

saska.t
19. feb 2009

tak dnes som malej opät zaradila karfiol, kedze naposledy to vobec nechcela a cuduj sa svete ona ho zbastila bez problemov takze som bola spokojna a mala tiez 😀
ako som vcera tvrdila ze nebudem varit, tak som to vzdala a uvarila gulas na 3 dni nech mam od muza v ramci varenia pokoj 😎 , si to viete predstavit, plny sporak jedla, mala kriciaca v stolicke a mamina kmitala ako fretka aby to vsetko stihla, az som sa z toho zapotila, ale zvladla som to (som proste dokonala) 😀 😀 😀

beruska2x
19. feb 2009

aspon se vypotis a bude ti hej 😉 ale jsi sikulka, to jo... 😀

beruska2x
19. feb 2009

ja bych si dala cokoliv dobreho jen kdybych to nemusela delat 😉

saska.t
19. feb 2009

tak to mne varenie nevadi, ale nie v takomto zhone 😉 okrem ineho nemam na vyber kedze vsetky babicky su min. 1000 km daleko a v restauracii mala nevydrzi sediet aby sa rodicia napapali tak musi kmitat maminka 😝

beruska2x
19. feb 2009

ja taky varim rada ale jednou za cas si to libit necham, dnes dokonce upecu kolac!

kisska
19. feb 2009

sasi ani mne varenie nevadi - vacsinou sa realizujem vecer, ked dorazi mhd z prace, tak uz ho cakame medzi dverami a chudak ledva sa stihne vyzut, prezliect... akurat umyt ruky ho este nazeniem 😉 a uz mu odovzdavam potomka, nech si ho aj on uzije 😉 Len potom ked varim vovelkom, tak na treti den sa mi uz obracia zaludok... ale drahy to statocne papa 😉

stani - to je ten lepsi pripad 😉

kisska
19. feb 2009

berus ja mam c chladnicke tortu od vikendu a ani som sa jej nechytila... viete aka som na seba hrda? 😎

beruska2x
19. feb 2009

holky delam bezva kolac.... 70g masla, 60g mouckoveho cukru, 170g hl. mouky a 1 vejce... udelate testo, vyvalita na plech, trochu predpecete a date napr. povidla marmeladu, tvaroh s rozinkama a navrch drobenku 😀 😀 lehky, rychly a dooobry 😉

to mi zase zuzi vynada 😀 😀 😀 😀

beruska2x
19. feb 2009

kdyz manza je na sladky desne a ja ke snidani kousek muzu taky 😀 😀 😀

dididi30
19. feb 2009

ahojte

beruska, kolacik vyzera super, mozes mi ten receptik hodit do posty? dakujem 😵