Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

3558
20. mar 2009

no neviem. je na nich pisane 2.9gramov tuku. nie percent tuku. a v tescu som nic ine nenasla. toto su priamo pre deti od 4 do 6 mesiacov ale ani jeden nie je biely. vsetky su ochutene. 😝
tak cim ho mam krmit? ja uz fakt neviem. 😝

kisska
20. mar 2009

zuzi - to ti teda nezavidim... tak uz asi ani nevies, ze si mala dovolenku, ze?
Jogurty ako pise beruska - mlieko a jogurtova kultura, 2,9g (v 100g kelimku) je fajn, ale nemalo by tam byt uz nic ine. Ked uz nezozenies naozaj nic ine, tak skus Activiu bielu, ale nesladenu, alebo dospelacke smotanove biele jogurty. A ked vobec nic, tak acidko - plnotucne biele 😉 jaaaj uz sme ho tiez davno nemali a Adamcatu veeelmi chutilo.

nelinka79
20. mar 2009

ahojte.. dnes sme zase bojovali s papanim 🙄 ... nasla som taktiku ze ked jej necham zaciatok lyzicky v puse tak to cucka aspon nieco si hovorim.. ale zas si nasla novinku lebo ju zacalo napinat a tak potom som jej viac radsej nedala. takze neviem kto z nas sa viac snazi ☹

3558
20. mar 2009

acidko? si sa zblaznila? ved oni to nepoznaju. 😠
veru kiss som rada ze som naspat. akosi sa tato dovolenka nevydarila. pohadala som sa so svokrou aj svagrinou a posledne 4dni boli uplne na figu. a to vsetko koli vychove a strave maleho 😝

saska.t
20. mar 2009

zuz - ja som sa pomylila samozrejme to malo byt gramov 😉 , juj ja sa tiez vzdy s mamou povadim ked mi ide hovorit ze ja som to ako mala papavala a zijem 😀 take uz ani neriesim ...

kiss v zahranici take ako acidko atd nepoznaju 😀 ale nasla som tu kefir co by mohlo byt nieco podobne a este nieco ako acidko a vola sa to v preklade maslove mlieko a tiez je to zakysane 😀

3558
20. mar 2009

ja som zase jediny jogurt neodtucneny nasla kozi. 😀

saska.t
20. mar 2009

inak ja kupujem jogurty od hipp a moc nam chutia 😉 aspon mam istotu ze malej neublizim ale budem hladat aj normalne 😉

3558
20. mar 2009

co? v ktorych regaloch su? ja so hipp jogurt v zivote nevidela

mukky
20. mar 2009

Ja som jogurtofil 😀 🤐 ale malemu az po roku budem davat jogurty,uz sa tesim 🙂

saska.t
20. mar 2009

zuzi - su v regaloch medzi ovocnymi hippkami u nas su pisane od 7 mes, zacala som davat az po osmom asi su aj u vas kedze dididi ich davala malemu 😉

stankatt
20. mar 2009

Ahojte, vy ste tu zas toho popisali, sak nestiham... idem pohladat nejake inspiracie 🙂 Tak uz sa chystame na lepok aj my 🙂 Dnes som malej kupila tie piskotky od Nestle, sak skusim... ja neviem ale pripadaju mi chutovo ako Marina keksy, iba su niekolko nasobne drahsie... tak asi budem kupovat marina k. 😉 Ovocie este stale fuj... pusinku ma jak partizan 😀 zato vcera sme dali jahnacinku... to bol supot 😀

petulak
20. mar 2009

ahoj holky tak nám jídlo šmakuje a je to paráda.Dneska byl špenát s bramborem a chutnalo je to kočka hodná 😀 .Kdy se přidává masko?dává se ho tam hrozně málo co??A jak se teda pak může to maso uskladnit??A s jakým masem se začíná??krůta kuřa?? 😀 😀 Díík

3558
20. mar 2009

saska no neviem. ja moc hippky nekupujem lebo su tu vrazedne kombinacie 😝 pre deti. zrovna vcera som nemala navarene a dala som znacku ORGANIX malemu a som sa pozvracala ako male dieta ked som ju okostovala. mala som ich 4 kupene a vsetky leteli do kosa. maly bol na mlieku 😠

nelinka79
20. mar 2009

ahojte .. ked mi odmieta zeleninu co by sa stalo keby som skusila ovocie?

3558
20. mar 2009

ak kojis tak pockaj 2 tyzne a zacni odznova.
a mozes tak spravit aj ked nekojis.
ale s ovocim by som nezacinala,lebo si rychlo zvykne a uz zeleninku nebude chciet vobec. to by bola chyba.

saska.t
20. mar 2009

petula- asi po 3 tyz zel. prikrmu pridavas mäsko biele je jedno ktore bude prve ci kruta, kura alebo kralik je to na tebe co mas k dispozicii. Ja davam na jednu porciu podla odporucenia asi kocku 2x2 cm,20g uskladnujem v mrazaku naporcovane na 2 dni surove a potom supnem vsetko naraz do hrnca aj so zeleninkou povarim a bud mixnem ale teraz uz iba popucim vydlickou 😀

neli - ides na to velmi rychlo, moc sa ponahlas, ovocie je sladke potom uz vobec nebude chciet ine. Musis mat trosku trpezlivosti, mala to nepozna a preto robi caviky takze pevne nervy a skusaj dalej, hlavne sa neponahlaj nemate sa kam 😉

zoeno.1
21. mar 2009

ahojte,poradite aj mne?nestiham si to tu vsetko precitat,tak sa ospravedlnujem ak ste to tu uz rozoberali.akurat idem malej uvarit prvy prikrm-zemiacik,no a pred par dnami som tu niekde na MK citala,ze sa pridava kvapka oleja do prikrmov,tak neviem ci mam dat,alebo nie 😅

saska.t
21. mar 2009

ano mas najlepsie olivovy repkovy slnecnicovy za studena lisovany ak mas ak nie tak normal lebo vitaminy a minerali zo stravy su rozpustne v tukoch tak aby ich vedelo detske telicko vstrebat 😀 😉

zoeno.1
21. mar 2009

dakujem,mame olivovy,tak jej ho tam teda kvapnem 😉 no asi to vyzera tak,ze tu zacnem chodit castejsie,kedze mam z tych prikrmov trochu "gulas" v hlave😀

saska.t
21. mar 2009

zoeno - nie si prva ani posledna ktora potrebuje radu,vsetci sme tak zacinali takze smelo dotoho 😀 radi ti poradime 😀

nelinka79
21. mar 2009

saska .. ja viem mas pravdu ze sa nemam ponahlat ved ona sa nauci... dnes som jej spravila zemiacik s mrkvickou a trochu zriedila s UM . ved hadam sa to cochvila nauci a ja nebudem musiet obedovat jej kasicky 😀
tiez sa bojim ze ked jej dam ovocie tak je to tahu a uz mi nebude chciet zeleninu vobec. takze musim vydrzat a hadam sa to coskoro dostavi..

saska.t
21. mar 2009

neli - neboj kazde babatko sa to skor ci neskor nauci len treba trpezlivost to ze zje uz len trosku je vitazstvo 😉 hlavne ju nenut ono sa to dostavi samo neboj a nestresuj, podstatne je ze jej ide mliecko ma este casu dost 😀

kisska
21. mar 2009

Ahojte babulky -
petulak - ja zas robim malemu masko tak, ze uvarim masko (cele prso, kralicie stehno)so zeleninkou ako polievocku, potom uvarene masko nasekam nadrobno, naporcujem do formy na lad (kocky 2x2 ako pise saska, alebo aj jedna polievkova lyzica drviny do formicky - to je cca 20 g co by mala byt jedna denna davka masa, neskor 35g) a supsnem do mrazaku, k takmer hotovemu jedlu pridavam kocku dve len na rozmrazenie, prevretie.
Neli - zuzka ti dobre radi, ak si mala zvykne na sladke, nebude jest zeleninu uz vobec. Naozaj mate este cas, Karolinka je malinkata a sama ti dava najavo,ze etse nie je pripravena. Kludne sa mlieckujte a za tyzden dva skus znovu 😉 Si velmi netrpezliva, kym sa ti sama nehadze po jedle, tak sa naozaj nemas kam hnat 😉

kisska
21. mar 2009

sasi, zuzi - ten kefir je tiez dobry. Ide o to, aby to bolo kyslomliecne 😉

stanka - ked nenajdes v marine nic podozrive (bielok, vela cukru, konzervanty a pod.) a bude ich mala zvladat papat (nie su trochu hrube?), tak ich skus. My sme teraz presli na Sunarkove keksy, aj ked doteraz som ich nekupovala, lebo maju aj bielok, ale zase uz mame rok, tak mozme 😉 A Adamkovi chutia najviac zo vsetkych, z inych sme balenie jedli 2-3 mesiace, teraz mame jedno na tyzden 😉

tamita
21. mar 2009

Ahojte maminy,práve som vhupla do tejto témy,ktorá je aj pre mňa aktuálna. začali sme zeleninou-zemiak-mrkva-cuketa-tekvica v rôznych kombináciách a veľmi nám chutí.Vyskúšali sme aj uparené jablčko,hrušku-dá sa..banán zatial nič moc. zároveň sme na MM aj UM - pol na pol...Chystáme sa pomaly na mäsko a práve toho sa týka moja otázka : Aké mäsko dávate?? Domáce,či kupované? ja nemám žiadny domáci zdroj,no kupovaného mäsa sa trochu obávam.Ako to riešite?

petulak
22. mar 2009

no tak musím teda koupit formu na led a vesela zamrazovat.Rebek teda vesel
e jí všechno co se udělá mám z ní holky radost.Včera byla ta kapustička s cuketou a taky dobrý.jen se jí hrozně oprudil zadek a nemůžem se z toho zbavit.To má z těch prdíků podle mě.Máme už i pudr,vyměnila jsem ubrousky no a furt tam je.Každé přebalení trpím za ní,ale jí to nebolí kupodivu.

No abych se vrátila k tématu masko začnem asi brzo někde jsem četla,že se to má kombinovat s vajíčkem,že 6 dní maso a jeden den místo masa vajíčko.je to tak nebo zase nějaký blud??? 😅 😅 😅

Jo a ještě se zeptám maso normálně jen vařit ve vodě??A jak tak dlouho?? 😀

cessy
22. mar 2009

ahojte dievata, poradite mi co s tou kukuricnou krupicou??ako sa to vari??s cim kombinuje?? ☹

saska.t
22. mar 2009

tamita - davam normalne kupovane mäsko z obchodov cely zivot to bude jest tak preco nie teraz 😉 pouzit mozes kuracinku, morcacie, kralika, neskor hovädzinku 😉. Myslim si ze lepsie je kupovat u mäsiara ako hypermarketove mäsko

petula- na prdelku najlepsie kupit bepanthen a viem ze ho dostat aj v CR za den to mate prec.
co sa tyka mäska, dava sa tak ako vravis ale nie vajicko ale len zltok no neponahlaj sa este mate cas na zltok min. mesiac takze davaj len mäsko 😀 A ano mäsko varim len vo vode spolu so zeleninkou ca 30 -35 min. 😀

cessy - tak ako ostatne vo vode to zhustne ked sa cast vody vypari, trosku nabobtna a kombinovat to mozes s cim chces aj ovocie aj zeleninka 😉

cessy
22. mar 2009

saska a pred varenim treba aj namocit na neaky cas??alebo netreba??

saska.t
22. mar 2009

ja nenamacam 😀