Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

saska.t
28. apr 2009

stanka - ano aj spenat 😉

stankatt
28. apr 2009

Som zvedava. Ta slivka ma sklamala... tak som jej verila 🙂

adrioska
28. apr 2009

Ahojte dievcata,
chcela by som Vas poprosit o radu, nakolko som necitala celu diskusiu...o tyzden zaciname s prikrmami a chcela by som Vas poprosit, ci mi neviete dat odkaz na nejaku stranku...co, kedy, ako, kolko davat a tak dalej...viem, ze najlepsie je zacat s mrkvickou, potom zemiacik a tak dalej, ale potrebovala by som viac informacii...keby ste vedeli poradit, budem velmi vdacna...dakujem 😉

leryl
28. apr 2009

adrioska:podivej se třeba na www.kojeni.net

saska.t
28. apr 2009

www.simeshop.sk 😀

stanka - slivku nestaci davat 1 den ale aj 3 😉

stankatt
28. apr 2009

Heeeej? Som myslela ze dam a do hodinky je pokakana az na lopatkach 😀 😀 😀 tak neva, len keby chcela viacej pit 😒

kisska
28. apr 2009

Ahojte babulky, nestiham vas citat - pati to kravske mlieko je ako pise saska - prilis vela bielkovin nevhodnych pre deticky - nevedia ho stravit. Najdem ti clanky, kde ukazovali porovnanie kravskeho mlieka a MM. Inak preco chces davat po roku mlieko? Si si ista, ze nebudes kojit? Minule som dokonca pocuvala pani doktorku, ktora tvrdila, ze ak rocne dieta konzumuje dostatok mliecnych vyrobkov (syry, jogurty, mliecne kase), tak vobec nemusi pit UM alebo kravske.

adrioska skus - http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=1146

kisska
28. apr 2009

zaujimavy clanok je na http://www.bratislava.sk/vismo/dokumenty2.asp?i... aj ked je prilis dlhy a skor urceny pre zacinaju maminy, je tam vela informacii o vyhodach MM a dojcenia, ale asi v polovici popisuju ak KM

patricia1971
28. apr 2009

kisska ja už nekojím..si tu dlho nebola,ale malá sa mi presne pred mesiacom úplne odstavila,zo dňa na deň,cecok ani nechcela vidieť ☹ ....a UM nechce žiadne,mám doma všetky druhy a nepije ani jedno,tak preto nad tým kravským rozmýšľam......jogurt papá zvolenský, a dávam jej ho aj do príkrmov do zeleniny, aj do ovocka šupnem nejaké 2 lyžičky...len mám depku z toho,že by mala piť to mliečko,že ho má asi málo...a ešte večer papá kašu,ale to je tak asi 100ml

kiss kuknem si to 😵

kisska
28. apr 2009

jaaaj prepac... a kasu papa aku? Skusala si UM z tej istej rady? Jogurty davam aj ja vsade mozne (hlavne namiestko kravskeho). Ale myslim, ze sa s tym vobec nemusis trapit. Skus mozno acidko, kefir, jogurtove mlieko alebo ine kyslomliecne vyrobky, doma si vyrob milacika (tvaroh s kyslou smotanou/jogurtom, jemne prisladeny a mozete papat zdravu alternativu) ale ten nie prilis vela a prilis casto 😉

patricia1971
28. apr 2009

kiss no som sa načítala,ale super je to tam napísané 😵 ....kašu papá hami, sunarku, nutrilon,jej to tak obmieňam,ale zje každú,to jej problém nerobí...no ja vždy tak raz za týždeň jej skúšam nejaké to mliečko,ale prd mi vypije,to jej som už dávala všetkými možnými spôsobami a nič,ani phár,ani lyžička,ani flaša,akonáhle to zacíti,tak to vypľuje.....a ja viem,že dávaš jogurty všade,som si to raz niekde čítala,tak to robím aj ja,takže takto ona má denne 2 jogurty v sebe,to je tuším spolu290g, a večer kaša.....no skúsim niekedy aj to acidko...keď mne sa to tak páči keď bábo ráno a večer pije to mliečko z falše a tá moja nič,ani MM nechcela z flaše,a už ho ani nemám,mi nejako rýchlo odišlo...jeeej som sa nejako rozpísala....ale ten link je super,si ho musím niekde uložiť,lebo je to tam super písané 😵

saska.t
28. apr 2009

kiss - nasla som jeden jogurt a nie som si ista ci by ho mohla mat, je to biely jogurt so zivou kulturou ale ma len 3,6 g tuku al. 3,5%
zlozenie je pisane ako , plnotucne mlieko, ziva kultura, bez ecok atd, to by mohlo byt nie???? nic lepsie som tu v nemecku nenasla ☹

pancake
28. apr 2009

saska to je dobry jogurt. kludne ho mozes davat.moje su detske, bio a tiez maju 4,5 plus 2,8 gramov tuku.
je rozdiel ked mas pisany jogurt v percentach a v gramoch. gramov je vzdy menej ako %.takze tvoj ma tiez 10%tuku. ale ked si kuknes detske jogurty tak aj tie maju take zlozenie ako tento tvoj. a je na nich napisane ze su od stvrteho, alebo od siesteho mesiaca.
ja mam krasne napsane na obale: organic,pro bio, od 6teho mesiaca, bez ovocnej duziny,bez glutamanu,bez farbiv a umelych nahrad.
musite aj vy mat na 1 000 000% take detske. pokukaj. 😉

pancake
28. apr 2009

pata hlavne davaj pozor na tekutiny.ked lili nepije mlieko moze byt aj dehydrovana. a moze ju zapekat. teraz som sa rozpravala s kamoskou ze jej maly milujejogurty ale ze zjedol denne aj tri a potom ho zapekalo. musela to obmedzit na jeden denne. asi obsahovali vela vapnika alebo co... 😕

saska.t
28. apr 2009

zuzi - dik, nasla som pre deti urcene len od hipp a tieto su normalne dospelacke ale malej moc chutil 😉

patricia1971
28. apr 2009

zuzi tak moja malá dehydrovaná nemože byt, ona totižto vypije aj 800 ml čaju denne,ona je taká čajová,takže y tohoto strach nemám...a ani ju nezapeká....ráno papá banán a hruška,alebo jablko,trocha jogurt...obed zeleninka,masko,príloha,trocha jogurt...olovrant jogurt....večera kaša....ešte cez den kuská rohlík.... 😵

pancake
28. apr 2009

ty tak to je dobre. len skoda ze jej to mliecko nechuti. ale niektore deti nemaju rady mlieko. no co uz narobis.musis teda davat to mliecko v inej forme. 🙂

kisska
28. apr 2009

pati tak by si este mohla skusit kasu rozriedit natolko, aby bola tekuta. Inak jogurt je "koncentrovanejsie" mlieko, tak by som to brala trosku viac, ako kedy vypije 290g cisteho mlieka. Podla mna, ta kasa k tomu + nejaky kusok syra na chlebik a ste v potrebnej norme. Akurat naozaj skus obmienat s inymi mliecnymi (acidkovymi) chutami, aby sa jej jedneho dna jogurtova chut nevratila a nepovedala "nikdy viac" - neprejedla sa toho. Adam to mava tak raz za 2 mesiace, tak mu musim castejsie davat na ranajky aj chlebik. 😉

Sasi - nemozes mat lepsi jogurt, ako tento 😉 no vlastne len s vyssim obcahom tuku, ale aj 3,5% je super 😉 . Myslim, ze tieto dospelacke budu asi aj o nieco lacnejsie ako speci detske 😉

Minule som inak dokonca skontrolovala aj Activiu (http://www.danone.sk/produkty/activia/gda-nutri... ) a trochu ma prekvapilo mnozstvo sodika. Viem, ze dievcata v nejakej diskusii pisali, ze im ho dokonca odporuca aj lekar, ale co ja viem.... Ak ma dieta problemy s travenim, vtedy moze pomoct, ale nedavala by som ho pravidlene, ani casto... Co poviete?

levik82
29. apr 2009

baby, ked som nieco predvcerom vecer navarila na 2 dni, ale maly to vcera nechcel, mozem tu dnesnu davku dat este z chladnicky na mraz??? v pohode? ci radsej uz nie...

beruska2x
29. apr 2009

hm.. ja to davam levi jen opravdu 2 dny co zbyde tak vyhodim... mam v mrazaku hafo zeleniny a masa pro malyho a tak velikej ho zase nemam a stejne uz bych mu to asi nedala.. 😅

kisska
29. apr 2009

levik uz asi naozaj nie, maly je este prilis malicky aby si riskovala nejaku pre nas "neskodnu" prehanku. Kludne to vyhod.

cessy
29. apr 2009

levik ja tiez varim na 2 dni, ak to maly nezje, tak to vyhadzujem tiez.... 😉

katarinagk
29. apr 2009

Ahojte mamicky, prosim, odkedy ste zacali detom davat cerstve struhane ovocie? prikrmujeme uz 2 mesiace, z toho mesiac ovocie...dokedy ho treba varit?
katka

saska.t
29. apr 2009

katarinka - kludne uz mozes, ja som varila presne jeden den a potom len surove, ak sa nahodou vyhadze vrat sa k varenemu 😉

cessy
29. apr 2009

ahoj saska, dnes idem prvy krat robit kasicku z ovsenych vlociek...dobre si pamatam, ze to netreba varit, staci ked sa to len zaleje vodou a necha nabobtnat??? 😕

saska.t
29. apr 2009

ano cessy pamätas si spravne 😉

cessy
29. apr 2009

a kolko pred papanim to mam zamocit??

saska.t
29. apr 2009

jaj cessy prepac nestihla som skor ale do budnucna ideal je tak 20-30 min. zaliat dostatkom vriacej vody 😉

cessy
29. apr 2009

dakujem aj tak saska
ja som nevedela ako, tak som ich preliala vriacou vodou a potom som ich zaliala a hodinu odpocivali 😵

pancake
29. apr 2009

tak vy vsetky vyhadzujete jedlo po dvoch dnoch, iba ja ho papam 😔 😔 😔 😔 😔