Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

nicky182
24. mar 2011

@em_ka jasne, ok dakujem ti 😀

z.u.z.k.a.
24. mar 2011

@saska.t dakujem 😉

cicus13
25. mar 2011

Baby a čo hovoríte na tie kukuričné chrumky...také žlté červíky. ?. samozrejme nesolené..je tam písané, že zo 100 % kukuričnej múky

zuzikkaa
25. mar 2011

@cicus13 ahoj,,ja som za 😉
maly ich lubi a mame ich vzdy poruke ked ideme von 😎 uz sme presli na solene.myslim ze radsej dat drobcovi tieto chrumky ako nieco sladke 🙂

cicimon
25. mar 2011

@cicus13 tie chrumky su ok

piacere
25. mar 2011

@cicus13 malý ich miluje 😵 a podľa "receptu" andelky ich pridávam aj do ovocia 😀 😎

brontik
25. mar 2011

baby potrebujem poradit, je tu toho hodne vela na citanie a ja nemam moznost to tu cele precitat... mama pre malu pohankovu, kukuricnu a ryzovu krupicu. prosim poradte ako ju mozem malej takmer 9mesacnej dcerke pripravovat? velmi pekne dakujem. chcela som zacat uz dnes, len neviem ci najdem nejaky recept. doteraz sme davali od nestle ale uz jej ich nechcem davat... ps. kde najdem recept andelky ohladne kukuricnych chrumiek?????

cicus13
25. mar 2011

@zuzikkaa
@cicimon
@piacere baby Ďakujem...skúsila som mu ich dať....a tlačil ako divý 😀 😀

cicimon
25. mar 2011

@cicus13 jj, moja ich tiez srotuje jedna radost a v kociku ked mrnci su na nezaplatenie

lualu
25. mar 2011

Takze damy ja som out ☹ po 4 mesiacoch ked som sa citila ako zapadoslovenska mliekaren som zo dna na den mala malo mliecka. Nasadila som homeo. aj cajik na mliecko, zaprazene polievky mi uz idu usami a mliecka je stale menej 😖 . Nepomohol ani rezim, vela tekutin a caste prikladanie. Mate este niejaky napad??? Chcela by som kojit aspon do 6 mesiacov. Dakujem za radu

zuzicka1982
26. mar 2011

@lualu Ja som zazila to iste.Lenze po 3 mesiacoch.Dovtedy nadprodukcia a potom ako keby uťal. Robila som to iste co ty a ked uz som myslela ze to fakt asi lepsie nebude, maly si naraz vytiahol tolko kolko potreboval.Trvalo to asi 2 tyzdne co sme sa natrapili.A kojim doteraz. Tak skus este vydrzat. 🙂 Uvidis ze sa to opät rozbehne. 😉

z.u.z.k.a.
26. mar 2011

@lualu skus tabletky more milk plus od motherlove- genialna vec 😉

lualu
26. mar 2011

@zuzicka1982 dakujem za radu a povzbudenie 🙂

lualu
26. mar 2011

@z.u.z.k.a. dakujem za radu - urcite skusim 🙂

saska.t
26. mar 2011

@brontik vsetky tieto muky povaris v troske vody kym nezhustnu a pridavas ovocie alebo biely jogirt alebo oboje a mas zdrave kase 😉

sasikas
26. mar 2011

@lualu more milk zabrali aj u mna super... 😉

patatina83
28. mar 2011

@saska.t ahoj potrebovala by som opat poradit...mozem malemu uz mixovat ovocie napr.banan-jablko-hruska??

saska.t
29. mar 2011

@patatina83 jasne, uplne bez problemov 😉

brontik
29. mar 2011

@saska.t ahoj saska. dakujem. takze vlastne priprava taka ista ako na klasicku krupicnu kasu akurat sa to vari vo vode nie mlieku. a nemas nahodou nejaky dobry akuratny pomer? inac mozem dat do nich namiesto ovocia aj maso alebo zeleninu a mat to ako hlavny prikrm?

smejkoh
29. mar 2011

@brontik Ahoj, ja davam 200 ml vody alebo mlieka a v tom uvarenu lyzicu kopcom kukuricnej, ryzovej ... múky. Dobre je tú múku roztrepat v troske vody, ktoru si oddelim z tych 200 ml, aby sa mi neurobili hrcky. Na veceru robim najcastejsie kasicky len tak bez ovocia... Tymi múkami tiez zahustujem aj zeleninku a masko a je z toho obed, ako pises. 🙂

saska.t
30. mar 2011

@brontik jasne ako klasicka krupicna akurat s vodou, pomer presny neexistuje, akurat davas menej krupice pretoze to velmi rychlo hustne a potom je z toho beton a samozrejme mozes to dat s mäskom a zeleninkou ako hlavne jedlo 😀

tanija133
1. apr 2011

AHojte dievcatka, rada by som s a s Vami poradila...Som spokojna s mojou pedi, ale teraz co mi povedala ohladom prvych prikrmov sa mi nezda.....Mame 5 mes a 2 t a tento tyzden mame zacat prikrmovat s ryzovou kasou na vecer!!!! Vazime 9300 !!! a vraj potom za tyzden mame pokracovat mrkvou.....Co si myslite o tom? aky vyznam moze mat ryzova kasa ako prvy prikrm a pri nasej vahe??????Ja som si to vtedy neuvedomila u lekarky ale od vcara stale nad tym premyslam ☹ Ved vsade sa pise zacinat mrkvickou, zeleninami, potom maskom a az potom sladke ovocie? A kasa kedy? Dali by ste ryzovu kasu ako prvu?

dajna11
1. apr 2011

@tanija133 ja nie.dala by som zeleninku ....dávala som aj pred 10rokmi pri dcerke a aj teraz som tak postupovala....nedala som na reči dr. sama som dávala to čo som si myslela že je dobré pre mimi.

saska.t
2. apr 2011

@tanija133 urcite postupuj ako si popisala, zeleninka, mäsko, ovocie, kasa staci az po 8 mes., vobec nie je podstatna ako vyzivova zlozka, skor je to obohatenie jedalnicka 😉

lucyliu77
4. apr 2011

Baby staci tu kukuricnu muku rozmiesat vo vrelej vode a zaliat do polievky? Alebo ako presne?

kosta123
5. apr 2011

@tanija133 - to čo je za hlúposť ??? ja som síce začala dávať malej od 5 mesiaca prvú kašu ale z toho dôvodu že nepriberala a v pol roku mala len 5 kíl tak aby sa dobre najedla a pribrala,ale v tvojom prípade si mýslím že kaša nieje nutná pri vašej krásnej váhe 😀 😀 😀

usiko
5. apr 2011

@tanija133 nie, lekarky castokrat pbedia take veci, ze keby si to prehrali na druhy den tak by sa zhrozili...asi ako kazdy....lekarka je iba ako poradny organ, ty poznas svoje dietatko, nie ona....daj pekne zeleninku, potom zeleninku s maskom, potom ovocie a kasu na vecer az vtedy ked ti neprespi noc bez papania......my mame 5 a pol mesiaca, uz 3. tyzden papame prikrmy,ale kasu som este nedala na noc...naco? spi od vecera 8 do rana 6 hodin, takze nevidim dovod ju zatazovat kasou.....

ladykiler
5. apr 2011

Ahoj holky, chci se zeptat my začínáme s příkrm. Už jsme měli mrkev,brambory,brokolici,cuketu,špenát a maso. Teď čtu že by měl být i žloutek uvařený. Chci se zeptat to sevaří s tou zeleninou v té vodě nebo jak to mám uvařit.
Díky moc 🙂

cicimon
5. apr 2011

@ladykiler uvar vajce natvrdo, potom oddel bielko od zltka, bielko zjedz a zltko zamiesaj do jedla

ladykiler
5. apr 2011

@cicimon aha ja si to tak myslela, ale probírala jsem to s mamkou a ta mi to právě říkala jak píšu já, což se mi moc nezdá. Stačí vařit tak 15 minut?