Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

junovka
6. apr 2008

vidim, ze sme tu viacere take 😀 😀

dididi30
6. apr 2008

no baby ja som mala problem s mlieckom pri malej, ona mi ho drcala a mala tu chorobu sak viete....mliecko sa u nej neudrzalo a nepije ho do teraz, chvala bohu mliecne vyrobky ano......tak som jej od 2 mesiacov aj napriek varovaniu lekarky davala do mliecka zahusteneho nutrilonu krupicku , potajma a sme zdrave ako buk, sice nepatri medzi velke dievcatka , ale som rada, ze som robila to co som citila, ved si nenecham maju umriet, nie??
ale vzdy som zavidela babam, ktorym deturence pekne pusinku pri papani otvarali a ked videli niekoho papat tak aj oni chceli.....dufam,ze to druhe bude celkom ine, lebo uz bude pre mna preklatie ☹

dididi30
6. apr 2008

inak vas pozdravujem, prepacte zabudla som na to co sa patri 😅

junovka
6. apr 2008

didi, to si pis, ze druhe bude ine.Ved kazdy clovek je iny.A ja to viem teraz podla svojich dcer.Timka bola od narodenia problem.dieta v jedeni a Nelka ta by mi zjedla hadam aj hlavu, keby mohla 😀 😀 😀

motiilik
6. apr 2008

Baby niečo mi o tom hovorte...Aj moja prvá Saška,tej som musela nutiť jedlo a tejto mladšej Ninuše tej len aby bolo čo jesť,tá je jak hodinky,každé 3 hod.jeme,a keby môže,tak by mlela niečo furt v tých ústach...

janka07
7. apr 2008

ahojte baby, chcem sa opytat, od kedy mozu deticky papat jogurty? dakujem

junovka
7. apr 2008

my sme zacali papat na 9 mesiacov, tak isto aj vtedy maslo. 😉

perelandra
7. apr 2008

jani, deti mozu jogurty od 9. mesiaca. ja som zacala davat az v 10. mesiaci. malo by sa zacat bielym jogurtom, najlepsie probiotickym. ja som malej skusala davat bielu aktiviu ale velmi som nepochodila. tak som jej potom dala ochutene detske bio jogurty. su ochutene ovocnym pyre, takze bez umelych sladidiel. lebo tu v uk som pre nu nic lepsie nenasla, a cisty mi odmietala 😖

petraluk
7. apr 2008

Janka tady máš odpověď na tvoji otázku

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... - 23k -

alami
7. apr 2008

janka - podľa mama a ja špeciálu o výžive - tam sú tabuľky podľa ktorých sa ja riadim, je jogurt vhodný od 10 mesiacov. začala by som nejakým bielym alebo s ovocím, ale taký, čo má ovocie na spodku, - tie si myslím, že nie sú umelo prifarbované. Lebo tie čo sú krásne ružové, v tých je toľko umelého farbiva, že až!

bobulka34
8. apr 2008

ahojte dcerka cca 7 mesiacov korigovaneho veku (skutocne 8,5) mozem jej uz zacat davat cestoviny. Lebo v mame a ja je napisane, ze od siedmeho sa moze uz cestoviny. A ako je to zo surovou zeleninou. Mozem jej napr do zemiakovo-masoveho pyre na obed nastruhat trochy surovej mrkvy?

Asi robim chybu, ze stravu stale mixujem, nevadi to?

junovka
8. apr 2008

bobulka, my s cestovinou a vseobecne s lepkom zacali na 8 mesiacov.Tu surovu zeleninu...mozes kludne jej nastruhat mrkvu.A vobec to nevadi, ze este mixujes.My mixujem este tiez 😀 😉

trixi
9. apr 2008

My sme boli v pondelok na poradni a doktorka nam povedala, ze uz mozme davat vsetko co ma lepok, ze sa toho nemame bat. Maly mal v sobotu 7 mesiacov. Mne sa to zda este skoro. Vraj mu mam davat do ovocia napr. vianocku. To ma dost prekvapilo. Nas maly je velky papkac, ale predsa sa mi zda skoro mu davat vianocku.
Nasmu malemu uz nemixujem, viac mu to chuti popucene ako rozmixovane. Len do zeleninoveho jedla mu vzdy musim dat aj trochu jablcka. Zboznuje zeleninku s kuracim masom (masko mixujem) a jablckom. Nechcel totiz papat zeleninku, ale ked tam dam jablcko, tak to spapa bez problemov.

susi30
9. apr 2008

ahojte maminy🙂
ja by som sa chcela opytat na mnozstvo mliecka, ktore moze moja dcerka vypit pri prikrmoch. Saska ma 5 mesiacov a 2 tyzdne a krasne uz dva tyzdne papa zeleninku. kazde 3 dni pridavame novu zeleninku. Na obed dokaze zjest uz takych 100-120 g zeleniny, potom jej dam este 120 ml UM (nekojim od 10-teho tyzdna) a asi keby som jej dala viac, tak aj to bez problemov vypije. Preto by som sa chcela opytat, kedze so zeleninou nema vobec problem a co jej dam, to spapa, pri akom mnozstve mozeme vynechat uz na obed mliecko. A kedy by som jej pripadne mala zacat davat kasu? Ja mam pocit, ze jej nic nechyba, aj v noci krasne spinka od osmej do rana do siestej.... ale zase viem, ze keby som jej davala viac, tak vsetko spapa....
dik moc za radu

arietiska
9. apr 2008

Ahoj holky my už taky papkáme a jelikož se mně nechce číst zpětně, nevíte někdo jaký je rozdíl mezi mléčnou kaší a nemléčnou? Já kojím a bylo mě řečeno používat nemléčnou a míchat ji ve vodě ... tak k čemu nebo spíš kdo může jíst tu mléčnou? Vyrábí se obě od 4. měsíců, proto mně to nějak není jasné! Jelikož jsem zatím syna nějak nezasytila, přemýšlím, že tu nemléčnou udělám z UM a ne z vody, což se může, ale pak bych asi mohla rovnou kupovat mléčnou kaši od 4. měsíců ne???

arietiska
9. apr 2008

susi: Porce zeleninového příkrmu, která nahradí celé kojení či UM by měla být zhruba 150 – 200 g.

lenkazdenek
9. apr 2008

rozdíl mei mléčnou a nemléčnou je,že v mléčný už je um a přidáš jen vodu ,nemléčnou můžeš připravit i s mm
jinak naše už sní 190g zeleninky a beztak chce za hodinku mlíko 😒

arietiska
9. apr 2008

A tak proč Mudrové říkají začít nemléčnou kaší?

lenkazdenek
9. apr 2008

já nevím,u kojících asi proto,že ji připravíš z mateřského mléka,já zkoušela nemléčnou rýžovku a malý nechutnala,zabrala až mléčná obilná od nutrilonu s jablíčky

arietiska
9. apr 2008

No já jsem malému dělala kaši s vodou,ale myslím, že ho to nezasytilo. tak teď jsem mu připravila z Nutrilonu a uvidíme ... spráskal toho tak 70ml.
A jinak ta nemléčná kaše se dělá z vody, MM, nebo UM ... takže fakt nějak nechápu pořád ... co je v té mléčné? Sušený mléko???

lenkazdenek
9. apr 2008

s vodou 😕 😕 😕 tak to byla mléčná ne? na nemléčnou musíš mýt buď mateřské mléko nebo umělé mléko ne?
V mléčné je právě už sušené mléko (nutrilon,sunar podle značky) takže dáš jen kojeneckou vodu

arietiska
9. apr 2008

lenkazdenek: No právěže ne, i nemléčná některá např. Sunarka se může s vodou a doporučuje se kojícím matkám to míchat s vodou.

Tak pak mně to fakthlava neber proč jsou tyhle dva typy. Asi fakt ta nemléčá kvůli tomu, že se dá dělat s MM.

lenkazdenek
9. apr 2008

teda to jsem vůbec netušila,že se dá nemléčná dělat i z vody 😕

motiilik
16. apr 2008

Počujte maminy,nemá náhodou niekto skúsenosti so sunarom?....Môže sunar aj zapekať?....Ďakujem za odpovede

junovka
16. apr 2008

nas zapekal 🙂

lindulak
16. apr 2008

Ahojte! My sme zacali papat pred par dnami. Zacali sme mrkvickou. Najprv som skusila HIPP, lebo je bio, ale mala to nechcela a ked som ochutnala, tak sa jej nedivim - bolo to strasne horke - fuj 😝 Tak som kupila v tescu bio mrkvu, uvarila, prepasirovala cez sitko a ta jej uz chutila viac, no zjedla len par lyziciek a potom ju napina na vracanie, akoby to nevedela prehltnut. Dnes spapala viac ako vcera - asi 3/4 mrkvy, no zase to skoncilo tym, ze ju napinalo. Je to normalne? Prejde to casom?

A este sa chcem opytat, ci je lepsie papu mixovat alebo takto pasirovat cez sitko?

motiilik
17. apr 2008

Lindulak,ja si myslím,že keď ju napínalo,nebolo to spôsobené tým,že si to pasirovala cez sitko,ale možno tým,že už mala tej mrkvičky dosť pre jej žalúdok...A poviem Ti,že ja som ani nemixovala a ani nepasirovala cez sitko,ja malej všetko riadne popučm vydličkou a tak papame... 😉

junovka
17. apr 2008

Lindulak, napinalo ju preto, lebo bolo to nieco pre nu nove a nevedela, este si poradit s jazykom.Moju Nely tiez takto napinalo , ale na druhy den uz bolo to bez.Odporucala by som ti mixovat, a potom to bude priijmat lahsie 😉

trixi
17. apr 2008

Nasho maleho napinalo, ked som mu uz varila viac zeleniny a stale ho napina z cukiny. Tu doslova neznasa. Tak mu ju nedavam. Ja som na zaciatku par krat mixovala, ale rychlo som presla na popucenie vydlickou. Mixujem zatial masko ale nie na jemno. Maly papa aj kupovane aj doma varene. Z kupovaneho teraz uprednostnujem Sunarek, nie je mixovany na taku jemnu kasu, su tam kusky zeleninky.

lindulak
17. apr 2008

Dakujem maminy za rady 😉 Dnes som malej zase dala cez sitko prepasirovanu mrkvicku a zjedla ju celu - 60g! Naplo ju len raz ku koncu. Juj, ci som rada! A este mam otazocku... Zajtra jej chcem pridat dalsiu zeleninku, mrkvu papame uz 5dni. Mozem k tej mrkve pridat dalsiu, ci sa ma zo zaciatku davat vzdy len jedna zelenina? Niekde totiz pisu tak ze pridat zemiak napr. a niekde, ze len jednodruhova zelenina. Tak neviem... Konkretne uvazujem o spenatiku, lebo chcem davat malej zatial len bio zeleninku a okrem mrkvy som zatial zohnala len mrazeny spenat a brokolicu, tak ten spenat chcem pridat k mrkvicke. Myslim, ze cisty spenat asi nezje, mrkva jej uz celkom chuti - a urcite preto, ze je sladucka 🙂 Co myslite?