Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

natalia777
14. sep 2010

baby jedna otazocka, kde dostat kupit ten syr lucina?neviem ho nikde najst dakujem 😉

natalia777
14. sep 2010

a citam tu ze nie ovocne jogurty? preco nie? moja mala papa smotanove ovocne 😅 a mate nejaky napad ako do nej dostat surove alebo na pare ovocie? jednoducho jej nechuti ovocie 😅 zeleninku papame krasne ale ked pride na ovocie koniec.....vynimka banan a sem tam aj hrozno

nikush
14. sep 2010

@natalia777 lucinu kupis v tescu, kauflande, hypernove...jednoducho vsade...prajem ti, aby ti to mala jedla, mne to vypluval, lebo sa s tym dusil, nakolko je to dost suche... ovocne preto nie, lebo to ani nie je ovocie ale ktovie co....ja robim domace jegorty, je ich ceste, chutia mu, sem tam mu buchnem domaci lekvar, alebo ovocie don, nakolko mi nechce jest s piskotami...on dzaby nemusi 😠

saska.t
14. sep 2010

@natalia777 ovocne jogurty obsahuju farbiva a konzervanty a vela cukru co nie je v tak mladom veku vhodne a o ovoci nemoze byt ani rec 😅 preto su vhodne najskor po 1 roku 😉 lepsie je kupit biely plnotucny a pridat don nastruhane ovocie 😉 Ak nechce ovocie nenut ju, podstatna je zeleninka 😀

adamci
14. sep 2010

Ahoj, nemáte nějaké super stránky s receptama pro děti cca od 7měsíců. Už mi dochází inspirace 🙂

adamci
14. sep 2010

@dadous děkuji 🙂

maryanna
14. sep 2010

@natalia777 ja som ho hľadala tiež, je taký mini len v obale ako maslo kockové 62 g, alebo aj 100 g taký plochý kelímok, je to od APETITA značka.....apetito lučina

natalia777
14. sep 2010

@maryanna dakujem a kde si to nakoniec nasla?lebo ja som uz po tom kukala v tescu na III ale nic...a aj v bille na sekcove.....nic

maryanna
14. sep 2010

@natalia777 ja som kúpila nakoniec v kauflande vedľa lidlu...bola som aj v milk agre pri opále ale nemali...som myslela že ani v kauflande ale bolo to zastrčené..kto to nvidel ešte tak sa to ťažko hľadá....ja som to tiež prvýkrát hľadala.....v kauflande medzi syrmi APETITO...treba pozorne hľadať

natalia777
14. sep 2010

@maryanna ok ten kaufland mam blizko dik 😉

alexanotbad
14. sep 2010

ahojte baby.
chcela by som sa poradit. Pred tyzdnom sme zacali s prikrmami, od 6.mesiaca. Uz sme zvladli mrkvu, zemiak a cukinu. Celkom nam to chuti, bastime o stosest. Len neviem, kolko mu toho mozem dat. Kym mu chuti? Treba mnozstvo vazit alebo merat odmerkou? Ja to zatial robim okulometricky 😀 - od oka, tak neviem, ci mu nedavam vela alebo zase malo. Samozrejme vzdy ho dokojim. 😉 Je nutne davat kvapku oleja, aj ked dokojim? Ved v mlieku ma tuku dost 🙂
A este jedna vec, v jednej laktovej jamke sa nam vyhodil taky fliacik, exem. Inde nic. Mate s tym nejake skusenosti. Dufam len, ze to nie je atopicky exem. ☹ Manzel je totiz atopik 😢 Dnes sme boli v poradni, ale vsimla som si to az doma 😠
Dakujem za kazdu radu.

maryanna
14. sep 2010

@alexanotbad daj koľko zje, nemusíš merať, plná dávka je 150-250 ml ale sú deti čo zjedia viac..
noo ja by som šla k lekárke..ak je manžel atopik neriskovala by som....lebo atop ekzem vyžaduje inú stravu tak aby si niečo nezanedbala.
ak ho dokojíš nemusíš dávať olej

alexanotbad
14. sep 2010

@maryanna dakujem. no zajtra jej zavolam a uvidim co mi povie. ale na ekzem po telefone asi tazko nieco rozumne ☹ . budeme tam musiet zase ist. ma to stve, lebo v pondelok nam zacina plavanie. ale nevyzera to ako infekcne.

saska.t
14. sep 2010

@alexanotbad netreba stresovat vobec by som to nevidela ako atopak a ostan v klude, este ste nic take co ho zhorsuje nespapali, zeleninku mozu vsetku aj ti co trpia AE 😉 Pre klud duse by som k Dr. zasla, ale uvids ze to bude len z potenia alebo proste nieco jednoduche 😉

salvinka
14. sep 2010

ahojte.. ja budem strasne casty prispievatel, dufam ze vam nepojdem na nervy 😝 😀

(pre info ako sme na tom s papanim) maly mal tretieho sest mesiacov.. skusili sme mrkvicku (3dni) pak zemiacik(2dni) ale nic mi z toho nezjedol, dokonca ho napinalo tak som sa rozhodla este pockat.. rozhodla som sa spravne, alebo som mala stale skusat?? ale pravdu povediac moc ma to nebavilo, kedze to zabralo dost casu kym sa uvarilo, potom som pucila, vsade bordel a drobec zjedol omrvinku (ak ju nevyplul)

a mozem mu dat cmulkat rozok? uz mame spodne dva zubky, bojim sa aby mu nejaky vacsi kusok nezabehol.. ci ako moja mama vravi, "nech si zvyka" ?

maryanna
14. sep 2010

@salvinka rožok až keď budete papať lepok...je to dobrý spôsob ako ho zaviesť a neboj nezadusí deti také vedia jesť...🙂
ja by som počkala týždeň a potom skúšala ďalej systémom že skúšala vždy inú zeleninku a uvidela by som čo chutí a potom sa určite naučí aj na inú zeleninu...

dadous
14. sep 2010

@salvinka mě nikolka nechtěla vubec samotnou mrkev, tak jsem ji prostě rovnou uvařila mrkev,brambor, brokolice a ted baští jak zjednana, malinko ji z toho něco nadyma, ale vyřešila jsem to tak že jeden den dam zeleninku a druhy den dam jablečno švestkovou přesnídavku(domací) a zatím to krasně funguje a baští jedna basen. 😵

helulela
15. sep 2010

@salvinka snad tě povzbudí moje zkušenost. S příkrmy jsme se snažili měsíc, zadařilo se tak max. pár lžiček, pak křičel, otáčel hlavu, přikrýval si pusu bryndákem... Po měsíci jsem přidala kaši na noc a tu k mému velkému překvapení zbaštil celou. Od té doby najednou z ničeho nic jí i zeleninu k obědu, ty samé druhy, co předtím odmítal. Takže já myslím, že nejlepší je trpělivě (i když je to děsně těžké 😉 ) vydržet, ono se jednou v té malé hlavičce něco přecvakne a najednou to jde 🙂

lucinka02
15. sep 2010

@maryanna dakujem za radu. O tych plesniach pocujem takto 1x a neviem ci su tak horsie chemikalie, alebo zarodok plesne....najlepsie asi skonzumovat cerstve bio hned, alebo potom domace. Pri tych kupovanych vyzivkach som si dost studovala proces vyroby a suroviny, lebo vela krat niekto nieco povedal a clovek sa potrebuje zorientovat sam. ovko to na svojej stranke www.ovko.sk uvadza....Flasticka neobsahuje ani sol, koreniny, konzervacne latky. Mam tak ovela lepsi pocit, ze robim nieco pre zdravie svoho dietatka.

salvinka
15. sep 2010

@maryanna a odkedy mozme lepok?

@helulela uplne ako keby si pisala o nasich zaciatkoch s papanickom 🙂

tak este nejaky ten tyzden pockam, a ak to nepojde postupne tak skusim tu zeleninovu polievocku ako @dadous pise..

dakujem vam dievcata, moc to pre mna znamena 😵

nikush
15. sep 2010

@salvinka po novom uz aj od 4 mesiaca

saska.t
15. sep 2010

@salvinka kojene deti lepok medzi 4-6 mes.nekojene medzi 5-7 mes. podla najnovsich skusenosti 😉 MM chrani detske brusko pred agresivitou lepku a prip. alergiami 😉

alexanotbad
15. sep 2010

@saska.t dakujem. hej, ved dufam, ze je to ok. zatial nestresujem, len som chcela vediet, ci niekto nema rovnake skusenosti. je to len na jednom mieste, zatial sa to nemeni. zajtra ideme na brokolicu, tak uvidim. budem to sledovat a pojdem sa ukazat 🙂

alexanotbad
15. sep 2010

@salvinka my sme presne rovnako stari 😀 , nastastie nam uz chuti, ale prve dni tiez nechcel, napinalo ho, vypluval. Aj ja som mu to pucila a pasirovala, tak som potom skusila rozmixovat na hladku kasu a to uz bastil jedna radost. Tak skus to, mozno este nie je pripraveny na nejake kusocky. Viem, ze by mali trenovat zuvacie svaly, ale este bude dost prilezitosti 🙂 . Skus pomixovat a uvidis, ci bude papat. Vela stastia 😉

benne
15. sep 2010

@helulela no to ma celkom potešilo, prečítať si. Môj tiež po pár lyžičkách kričí, hlavu otáča a s podbradníkom sa baví a aj tak vypije celú svoju dávku mlieka.
@salvinka moja staršia nelubila vôbec varenú mrkvu, ani zemiak jej nechutil, chytila sa mi na brokolicu a potom už všetko bolo ok (len ten náš malý darebáčik teraz by chcel len mlieko, mlieko, mlieko a z brokolice ho bruško bolelo, každé je iné) skúšaj dalej, aj jedna lyžička spapanej zeleniny je super

lenocka84
15. sep 2010

ahojte mamicky
chcem sa opytat kedy ste zaradili do prikrmov masko? vo vyvare z neho varim uz mrkvu aj zemiak, ale kedy mozem dat masko.
dakujem

benne
15. sep 2010

@lenocka84 akurat včera som to čitala na jednej stránke, nemáme vraj sa báť s mäsom začať hned. Hydinové, neskôr chudé červené. A moja staršia mala v 5.mesiaci taký štrajk, že vôbec nechcela piť mlieko a gastroenterologička bez váhania povedala, že jej mám dávať mäsko, ona vtedy už mala začiatky príkrmov za sebou a pekne papkala z lyžičky.

lenocka84
15. sep 2010

@benne my mame domace brojlere, tak z oho som mu oddelila prsia, tak asi skusime
len sa bojim ci to bude vediet posuvat, bo kasovite mu ide paradne, nema problem papat
si ho nejako krajala ci ako?

benne
15. sep 2010

@lenocka84 lis na cesnak je na to ideálny na začiatok 😉