Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

maryanna
28. júl 2010

@nikush ak myslíš kukuricu tak áno, ja som dala tak ako som písala aj s meskom a mal rizoto....ja by som však začínala skukuricou pomalšie pomenej a tak , aby ho nenafukovalo...

nikush
28. júl 2010

@maryanna
sak to, ja som mu teraz kupila, cervenu sosovicu, tak som zvedava ako to zvladne 😉

maryanna
28. júl 2010

@nikush hej tú z DM? aj ja sa chystám, len tá cena....ta uvažujem že dám normálnu.....postupne pomaličky..:D
teraz včera sme mali domáci hrášok a som ho dala viacej že veď problém s nafukovaním nemáme no ale dnes aj včera poobede dosť teda bolo plynov a aj plaču troška...

jasminet
28. júl 2010

@maryanna ja som tu sosovicu kupila aj v potravinach donna - cena okolo 1€, maju to uz skoro vsade...

maryanna
28. júl 2010

@jasminet hej? hm my síce potraviny donna nemáme ale v milk agre som videla tiež také že lúpaný hrach, aj nejaká šošovica tam bola taká iná medzi bio výrobkami ale nevenovala som tomu pozornosť ....tak musím pohľadať....
ďakujem 😉

saska.t
28. júl 2010

@tatiana1985 ryzu mozes, pohanka po 6 mes. s hraskom by som pockala je to strukovina a tie po 8 mes. kukuricu myslia mrazenu a tu mozes normalne k zeleninke pridavat, pozor nie konzervovanu ta obsahuje vela soli!! 😉
po 6 mes. mozes zaradit ako prilohu belepkove a bezvajecne cestoviny zozenies v kauflande su kukuricne a ryzove ale samozrejme vsetko pomaly a s mierou, nie naraz 😉

saska.t
28. júl 2010

@maryanna cervenu lupanu sosovicu najdes v tescu tam kde su bio organics bezne v predaji velmi zdrava vec pre deticky, lahka priprava a hlavne pozor po 10 min. je rozvarena 😉
na ten hrasok pozor je to strukovina az po 8 mes.

maryanna
28. júl 2010

@saska.t dík som myslela že hrášok môžeme nejako, strukoviny viem že až po 8mom ale som mala na mysli šoošovicu, fazuľu a hrach mi unikol......tak si počká v mrazničke:D
skúsim pozrieť v tescu......ďakujemm

nikush
28. júl 2010

@maryanna
hej, tu z DM, len tam som ju videla 🙂 , na cenu som v tom momente kaslala, , cisto teoreticne mozes dat aj normalnu ked ju zbavis supky, lebo len ta naduva. ta cervena ju uz nema

jaja32
29. júl 2010

ahojte, malá mi odmieta papať zeleninku...poradili mi, že mám na pár dní dať pauzu a potom skúsiť kupované hip a postupne prejsť na domácu zeleninku. Je to správne?

tatiana1985
29. júl 2010

ahojte, chcela by som sa opytat,,, ako dlho mozem skladovat v chladnicke ovocny prikrm???
dnes robim hrusky ,necham ich prejst varom a dam jej...mozem to dat do chladnicky a vybrat aj zajtra, aj napr.v sobotu..tie 3dni to moze byt v chladnicke???

a to iste so zeleninou..robim jej dnes na obed zemiak, kalerab, karfiol...mozem dat zvysok do chladnicky a davat jej to este 2dni??? 🙂 @maryanna 🙂

tatiana1985
29. júl 2010

@jaja32 ja niesom odbornik vo veciach prikrmov...ale moja skusenost... nelinka mi papa zeleninu krasne, raz som jej dala hipp na ochutnavku a vobec to nechcela papat... poviem ti , mne osobne ten prikrm strasne smrdel a chutil ako vlhky papier ..
ked nechcela zeleninku dnes, netlac do nej..skus znova zajtra...ved nemusi spapat celu davku, par lyziciek je uspech 🙂
ci nespapa ti ani 2-3lyzicky??? 🙂

saska.t
29. júl 2010

@jaja32 mozes par dni vynechat, alebo skusit do zeleninky pristruhat trosku sladkeho jablka, alebo dodat mliecko ktore pijete a samozrejme mozes skusit aj kupovane, ale treba citat obsah skleniciek, vela raz obsahuju aj to co deti v tom veku este nemozu 😉
@tatiana1985 jedlo pre tak male deticky sa moze skladovat max. 48 hod. nie viac 😉

lienka2
29. júl 2010

@jaja32 aj par lyziciek sa rata.. skus pridat mliecko do hotoveho, u nas toto zabralo 🙂 ale mozno este Natalka na to nedozrela.. daj jej cas.. nenut ale ponukaj.. viem ako to cloveka mrzi, ked nechce..

magnetika
29. júl 2010

Dievčatá, aké mate skúsenosti s kašou na večeru ? Dobre ich deti znášali alebo im bolo ťažko ? Náš malý sa totiž posledné 3 dni večer hodinu po uspani /cca o 22.00/ zacne vrtit v postielke, najnovsie sa svihne na brucho, to ho prebudí, zrazu je svieži ako rybička, hodinu-dve je hore a potom ho musím znova uspať, príp. ked mu vyjde dalsia davka mliecka, tak sa napapá a ideme sa uspať. Doteraz pekne prespal až do rana bez prebudenia.Tak som myslela či mu nie je mliecko uz slabe. Este sme stale na Nutrilon 1 a prikrm mame len na obed zeleninu. AKo som tu uz písala, aj tej moc neda, spapa tak 120 g a potom mu robim este mlieko. Vyriesila by to kasa na veceru ?! Mozno nie moc husta, ako pisu, taka slabsia, co myslite ? Neviem si to prebudzanie vysvetliť ☹ ☹ ☹

blumka
29. júl 2010

@magnetika nemyslim ze to kasa vyriesi, skor by ho mohla este viac potrapit..kase su dost tazke na zaludok. moja starsia dcera ju nemohla mat vecer, len rano...
to budenie moze mat rozne ine priciny..mozno ho budi prave to pretocenie na brusko, alebo mu idu zuby, mozno sa mu meni rezim, mozno mu je horuco...

saska.t
29. júl 2010

@magnetika presne ako pise blumka, problem nespociva v hlade, ale v rastovom spurte, zmene rezimu atd. pocit pritomnosti maminky atd. Maly zacal viac vnimat okolie a svet takze vsetko sa mu v noci premieta v hlavicke a preto sa budi je to normalny vyvojovi krok dopredu a bezny jav u deti v tomto veku 😉

moj nazor na kasu vela ludi z tejto temy uz pozna, su zbytocne tazke na zaludok a maju väcsinou opacny jav ako si myslime, deti sa budia omnoto castejsie kedze je naozaj tazka na zaludok a telicko sa trapi travenim, tiez ich moja mala nemohla mala ju obcas rano vtedy ju bez problemov dokazala stravit 😉

nikush
29. júl 2010

boh zehnaj jogurtom, konecne dudnak normalne kaka aj riedsie 😀 a ani mu pritom oci nejdu vyskocit z bulv....ta taka som happy, ze az....

magnetika
30. júl 2010

@saska.t @blumka dakujem za nazor

mona12071
30. júl 2010

ahojte tak som tu zasa dnes nam skoncil 4 mesiac a maly by sme zacat s prikrmamy ako nam poradila dr nakolko sme na um sme skoro stale hladny z mliecka a to pouzivam pre velmi hladne deti od hippu neviem ci take mate na slovensku ja zijem v uk
troska sa toho bojim ci to nieje skoro aj ked ona skusala mu dat ci bude chciet ked som u nej bola lebo tu su take poradne kazdy pondelok a streda apomahaju mamickam vazia porospravaju sa s vami ako dlho len chcete no je to uplne fajn a skusila mu dat aj mrkvicku z poharika dala mu asi 6 lyziciek a potom sa vstekal ze chce este 😀 ale povedala mi ze mam vyckat do skonceneho 4 mesiaca co je dnes 😒

zuziatko
30. júl 2010

Ahojte

chcem sa opýtať ako pripravujete príkrm zo zemiaku?? Teraz sú nové a keď ich rozmixujem tak je z toho také lepkavé čudo. Dostala som celkom pekné domáce staré zemiaky a nebolo to o nič lepšie 😒 😒
Väčšinou to teda kombinujem s niečím, ale tiež nič moc 😒 😒

maryanna
30. júl 2010

@zuziatko ja pučím s tým "pučidlom" na zemiakovú kašu čo sa používa....a keďchcem aj kúsky tam mať tak len pár krát prejdem príkrm a keď nie tak sa dá aj do hladka ale nieje z toho džaba

zuzkat1
30. júl 2010

@zuziatko ja vobec nemixujem, roztlacim to vidlickou papa asi tyzden ..no skoro dva ale ani na prvykrat jej nevadilo ze to nie je mixovane...

maryanna
30. júl 2010

@zuzkat1 no len vieš vy máte polroka ale 4 mesačné nevie kúsky posúvať ani nič a mohlo by sa dusiť takže vidličkou by som nepučila...resp veeľmi precízne..

arietiska
30. júl 2010

@zuziatko já si uvařila brambory, udělala mlíko ze sunaru a namačkala. Pak mixla a blemtavý to není. Jinak jen tak mixlý brambory jsou. 😉 Vlastně jsem prostě dělala br.kaši.

zuziatko
30. júl 2010

@maryanna @zuzkat1 @arietiska ďakujem za odpovede 😉 😉

zuzkat1
30. júl 2010

@maryanna moja sice posuvat mozno vie,ale nerobi to a hlavne hlce to cele, ja jej to poriadne pomackam, skusila som to aj tym co sa zemiaky na kasu robia,ale to mi ostali vacsie kusy🙂

zuzkat1
30. júl 2010

@maryanna lebo to pucidlo ci ako to volas🙂 je super na velku masu ale tych par kuskov mi to nejak nechcelo poriadne popucit...

nikush
30. júl 2010

@zuziatko
nikdy som malemunedala, len cisty zemiak

zuziatko
30. júl 2010

@nikush ale ja to robím s mliekom ako kašu a aj tak to bolo také lepkavé čudo.