Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

bambulkabambulkova
17. mar 2011

@vivien6 ano ale kazdu chvilku chce papat chcem sa ta spytat ako si davala malej papat prvykrat moj sa nevie dojest musim zacat mam doma velmi vela vyživ ale od 4mesiaca su ako mu mam dat prvu davku??a mam aj take ze mrkovov jablkovu mozm stym zacat??

em_ka
17. mar 2011

@bambulkabambulkova V diskuzii Zaciname s prikrmy
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/zaciname...
Ti baby @andelka a @berenika39 perfektne poradili. Kam sa tak ponahlas s prikrmami? Chvilku este pockaj!!

vivien6
17. mar 2011

@bambulkabambulkova ja by som mu nedala este nic...ked ti papa vela,by som dala vecsiu davku mlieka mozno mu davas malo mlieka co mu nestaci..kolko vypije ml???...3 mesacne dieta prikrmovat je fakt skoro,uz ked tak velmi chces prikrmovat,tak pockaj tie 2 tyzdne,maly to vydrzi urcite,a skus od 4 mesiaca,ked sa tak velmi ponahlas..3 mesacne babetka niesu este pripravene vnutorne na prikrmy,zatazis mu len zaludok,jeho malicky zaludok...ale tak najlepsie je zacat cistou mrkvou,nedavaj mu miesane,len cistu,dostat ju kupit..neviem ani ci bude otvarat usta,lebo je este velmi maly...kup co poznam hipp 100 % mrkva a skus daj na lyzicku malicko ,moze sa stat ze ti bude vrackat z tohoalebo prehanat,lebo jeho zaludok bude protestovat..ja som davala mojej prvy krat prikrm,ked mala asi 4,5 mesiaca,a to ssom jej dala len lyzicku kase do mlieka,zeleninu,ovocie atd.prislo neskor...

bambulkabambulkova
17. mar 2011

@em_ka OK

piacere
17. mar 2011

@bambulkabambulkova nejak ťa nechápem... hipp jablko-banán-broskyňa.. to je ten "najlepší príkrm" na prvú lyžičku, fakt 😉 Vyhoď ho....
Ako tak čítam tvoju komunikáciu s ostatnými dievčatami, nadobudla som pocit, že ty nechceš radu, či môžeš alebo nie... ty chceš proste silou-mocou začať svoje dieťa prikrmovať na 3,5 mesiaca... No tak budiž... len potom sem nechoď pre radu, ak sa ti vysype, alebo bude mať problémy s bruškom....

X-krát si tu čítala, že je na príkrm v prípade tvojho bejby naozaj veľmi skoro... UKONČENÝ 4. mesiac je minimálna hranica, pod ktorú by som nešla... aj keby som mu mala dávať cecek každú hodinu.... ono to nie je len tak, zo srandy.... žalúdok, črevá, obličky... NIČ z toho ešte nie je v 3,5 mesiacoch pripravené na inú stravu ako mlieko....

Ale rob ako myslíš 🙂 Len mi nedalo nenapísať ti...

A ak ti pediater radí príkrmy už odteraz, tak ho čo najskôr vymeň 😉

veľa šťastia a správne rozhodnutie 😉

berenika39
17. mar 2011

@bambulkabambulkova nebojíš se, že malému bude těžko, že bude plakat, protože ho bude bolet bříško, že se osype a bude mít vyrážky už na pořád, že mu můžeš uškodit? úplně všichni jsme ti napsali, i když v jiném tématu, že je to strašně brzo a "výživy" kombinované z xx věcí jsou na začátek prostě nevhodné. a ty se zase zeptáš o den později , jestli můžeš dát jablko s mrkví...moc nevím, co si o tom mám myslet. snažím se ti pomoct, protože z tvých otázek se dá vyčíst, že si nevíš rady, to je v pohodě, to je normální, ale trochu by to chtělo to alespoň "vzít na vědomí" a ne to bojkotovat🙂)))

zkusím to ještě:
1. teď jenom mlíčko, dokud mu nebudou neméně 4 měsíce. přidej mu jednu dávku denně.
2. potom místo jenoho mlíčka jedno jiné jídlo - jenom mrkev, samotnou, to není mrkev s jablkem, to je MRKEV. To jablíčko fakt může být začátek problémů.

Ok?

bambulkabambulkova
17. mar 2011

@berenika39 kazdu chvilku chce papat musela som mu uz dat a nic mu neni aj lekarka povedala volala som jej dobre moja caaaaaaaau :D

mierka
17. mar 2011

@kattum ahoj ja som na tom rovnako moj maly papa iba Hipp nic iné 🙂

berenika39
17. mar 2011

@bambulkabambulkova proč a na co ses tady teda ptala?

em_ka
17. mar 2011

@bambulkabambulkova
@berenika39
A vies o tom, ze zelenina ma ovela menej kalorii ako umele mlieko? Mozes to precitat aj na krabici od mlieka aj na sklenici tej zeleniny a potom to porovnat. Ked ti syn chce jest kazdu chvilu tak, ze pije vyzivne mlieko, po zelenine bude chciet jest este castejsie. Zelenina nezasyti, len vo velkom mnozstve. Dufam, ze si mu nedala vela na zaciatok.

berenika39
17. mar 2011

@em_ka to bylo na mě? japa tooo??? 😉 😉

@bambulkabambulkova myslet si, že lžičkou mrkve nahradíš dávku mléka je přinejmenším...podivné. na plnou dávku příkrmu (který je mmimochodem stejně energeticky chudší než plné mlékko) se dostaneš tak za měsíc....přemýšlej.

akdarka
17. mar 2011

mne je strasne luto, ze dieta moze mat „kazdy” jednoduchy (myslim vo vyzname mentalnom) clovek. Niekedy dufam, ze si dotycna robi srandu. Ach jaj😢

bambulkabambulkova
17. mar 2011

tak preco mi doktorka vravela ze mu mam dat ste doktorky,??ja si nerobim srandu ale nebudem kazdu pol hodinu davat malemu mlieko jaj dobre uz milujem toto majte sa

bambulkabambulkova
17. mar 2011

a uz ma nerieste kaslite nato ze som sa aj daco pytala majte sa krasne 🙂

berenika39
17. mar 2011

@bambulkabambulkova jestli jsi jen jako a utahuješ si tu z maminek, bylo by dobré toho nechat.

všechny jsme ti napsaly svoje zkušenosti, napsaly jsme ti, jaká jsou ted doporučení, jak je dobré postupovat...ani jeden názor tu nepadl, abys ve třetím měsíci dávala něco jiného než mléko. na co se poom ptáš, když nám potom vynadáš a děláš si stejně po svém? nevadí, mě ne. jen je zbytečné, abys tu později vypisovala, jak má malý potíže s trávením, vyrážkou, alergií....to se nepozná dneska po jídle!!!!! to je záležitost na dloouhou dobu, bohužel i na celý život. když si nechceš nechat poradit, příště se neptej.
mrzí mě, že jsem se ti snažila pomoci - a dobře víš, ž u nejen v tomhle tématu.....hlavně at je malý zdravý.

em_ka
17. mar 2011

@berenika39 no jo, lebo mozog mi to neberie

berenika39
17. mar 2011

@em_ka nevadí, pochopila jsem to. taky to nějak nechápu. a mám docela vztek. každý dobrý skutek má být po zásluze potrestán, ne?

bambulkabambulkova
17. mar 2011

@berenika39 neries neutahuju si zabundi nato ja som to v zlom nemyslela zabudni uz nato aoj

pandrholka
17. mar 2011

@bambulkabambulkova ani jedna z nás nie je dr., ale ani väčšina pediatrov nie sú odborníci na výživu...keď ti malý váži už teraz vyše sedem kíl, tak si sa nemala nikam ponáhľať, veď ti prospieva krásne...ak je tvoj malý každú chvíľu hladný, tak mu nestačí dávka mliečka, prečo mu ju nezvýšiš?!?...isto ho to zasýti viac ako to, že si mu už dala príkrm aj keď jeho organizmus na to ešte vôbec nie je pripravený....to si mu dala lyžičku mrkvy a stačilo mu, hej?!?!?...rob ako uznáš za vhodné, veď je to nakoniec tvoje dieťa, ale potom neskôr (abo možno aj skôr) sa nečuduj keď bude mať tvoj malý dáke ťažkosti...

bambulkabambulkova
17. mar 2011

@berenika39 ale ja ti dakuju ale to je nevyhodou chatu pises a nevies kto ako co mysli vsetko je okeyy 🙂

berenika39
17. mar 2011

@bambulkabambulkova stejně je to bezvýznamné. ok.

bambulkabambulkova
17. mar 2011

🙂

berenika39
17. mar 2011

@bambulkabambulkova to se dá poznat, jak kdo co myslí. hlavně musí myslet.
jsme mimo téma, končím vysílání a dobrou.

gali
17. mar 2011

@lualu neviem sice, ze ci je to este aktualne, ale spominam si, ze presne, ked Zoja mala tolko mesiacov, tiez zacala castejsie si pytat papat. Prislo mi to, ze jednoducho nevladala este tolko pit, tak si oddychla a potom zas. Doobeda papala kazdu chvilu aj po 15min. a tak za tyzden sa to upravilo a doteraz je len dojcena a krasne pribera. Od soboty zaciname s prikrmami. Myslim, ze dolezite je nevzdat to. Vsak preto sme doma s detickami, aby sme sa im naplno venovali. V noci ti krasne spinka. Ja pijem caj na podporu dojcenia. Drzim palce 😉

bambulkabambulkova
17. mar 2011

@berenika39 dobre moja ja som to nemyslela zle uz to neriesme aoj

lualu
17. mar 2011

@gali dakujem za povzbudenie 🙂 a Zojka ti aj zacala menej kakat? Lebo Leny kakal kazdy den ale teraz tak 1x za 5 az 7 dni. Doktorka nam povedala, ze je to v pohode ale ja som z toho v strese

gali
17. mar 2011

@lualu Zoja kaka 1x tyzdenne, ale to je u dojcenych deticiek v pohode. Ale ked sa vykaka, tak to stoji za to 😀 Uz som pocula, ze jednej babe maly kakal 1x za 2t a tiez to bolo OK. Fakt, nevzdavaj to, vela mamin robi v tomto chybu, ze si myslia, ze nemaju mliecko. Hovori sa o tzv. laktacnej krize, tu treba prekonat a ide to dalej 😉 Niekde som citala, ze je velmi male percento zien, kt. naozaj nemaju mliecko. Vacsina on pride vlastnou vinou (ospravedlnujem sa vsetkym maminam, len parafrazujem), bud, ze to vzdaju, alebo nespravnou technikou dojcenia. Ja som vobec nemyslela, ze co ked nebudem mat mliecko. Povedala som, ze je to priroda a ten caj pijem viac-menej, aby som nezabudala na tekutiny, takze je to taky ritual 🙂

pepsyna
17. mar 2011

nedalo mi nenapisat...moja babka mi spominala(mala 5 deti), ze oni si nerobili nejako hlavu z prikrmov, ba dokonca dr. jej pri ujovi radil davat do sunaru cokoladu(uz si nespominam presne preco)..o tom, ze cukor sa do sunaru daval bezne ani nehovorim..krupica od polroka atd atd..no a teraz jeden ujo trpi vysokym krvnym tlakom, druhy obezitou a vysokym cholesterolom..no a co som tym chcela povedat??neriadit sa az tak striktne tym, co povie dr., lebo aj to je len clovek, obhajujuci svoje nazory-zial hlavne starsie rocniky a reci typu ,,a my sme davali toto a tot a nic sa nestalo a ziju.."

berenika39
17. mar 2011

@pepsyna jojo, mám děti o 19 let od sebe - první je alergik asi díky špatnému časnému zavádění všeho, s bolavými zády od předčasného posazování, takže proč bych to dělala i druhému, když vím, že to jde lépe?

piacere
18. mar 2011

@bambulkabambulkova som pediater 😉 odporúčam ti malému pomixovať klobásku.. tá ho určite zasýti min. na pol dňa... dáš mu ju? 😝