Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

katka2209
30. júl 2008

ozaj, môze dieta v 7m por? v cas. mama a ja bol recept s porom a pisu, ze to môzu deti od ukonc. 6m.....

A kel nenafukuje moc? uz som vyskus. vsetku zeleninu len kel nie. to sa uvari so zemiakom a MM? A este jedna otazka, môzu deti v 7m aj hrasok a kukuricu, myslim tak do polievky, to na babetku nepisu...., ale inde pisu, ze môzu, tak neviem...
😒

katka2209
30. júl 2008

jogurty od ukonc. 8m, alebo po ukonc. 7m a zacati 8m? aj ja som tak pocula, ze po ukonc. 7m, ale na babetku pisu, ze od 10m, mam z toho chaos.... 😝

luculka
30. júl 2008

od kedy syre????
ja som malej uz dala activiu,,,,

bzuco
30. júl 2008

luci...v mojej tabuľke píšu, že syry - s nižším obsahom soli-až po roku, tak isto aj tvaroh a sladkú smotanu

denisocka
30. júl 2008

katka-dakujem,za mesiac bude cvikla ako moja hlava,potom ju natlačím asi do suda 😀 ,ale nie-naši sa zmýlili a zasadili polovicu zahrady cvikly miesto REPY - rungli ,takžýe rozmýšlam čo s nou

ináč,pokial su tu baby a pamätaku si,ž som vysadila pred3týž prikrmy kvoli ekzemu a začala pred týždnom len ryža+mrkva,ryža-karalab a ryža-patizon-tak sme nič nepribrali,stale sme na 8kgg

sirinka
30. júl 2008

no pozrela som tu tabulku na babetku...zase...a zase s nou nesuhlasim, ale to je asi moj problem 😅 a nechapem preco je pri zavadzani prikrmov rozdiel u dojceny a nedojcenych deti az 2 mesiace...ja som proste za ovela pomalsi postup zavadzania prikrmov, pre mna je viac smerodajny special o vyzive mama a ja...

kuky8
31. júl 2008

katka2209 - ja sa tiež držím tej tabuľky ale zároveň si porovnávam aj s inými (napr. Špeciál Mama a ja). Keď sa mi niečo "nezdá" tak ešte počkám.
Napr. pór som ešte nedávala. Je určite jemnejší ako cibuľa, ale cibuľu nemôžem ani ja (kojím ešte), nie to ešte malý. Tak som si to presunula o mesiac-dva neskôr.
Kel nás vôbec nenafúkol, v pohode som urobila nad parou so zemiakmi a MM, neskôr už bez MM ale s mrkvou. Fukla som tam lyžicu vody na zriedenie 😉
Kukuricu a hrášok som zatiaľ vyskúšala ja - nanafúklo ho, ale ešte chcem trocha počkať...

Celkovo si myslím, že síce máme tabuľky, ale každá mamina pozná nalepšie svoje bábo a má vlastné inštinkty. Čo sa stane, ak nedám niečo teraz, ale až o mesiac? Nič. Si myslím. 😕

denisocka
31. júl 2008

ahoj kuky,ako papáte? ja som svohjho na tej yžovej diete naučila papkať krásne,aj pusu sám otvara 😅 😀

katka2209
31. júl 2008

baby, poslete mi link na ten "special mama a ja"? neviem to tam najst, uz som davnejsie po tom patrala a chcela si to porovnat.... 🙂
na to priberanie sa asi vykaslem. nebudem predsa do nej tlacit, ked vidim, ze je malinka a nevladze tolko, potom mi ani poriadne necucka... 😖 vsak pocase sa jej to hadam upravi a zacne priberat ako ostatne deti. len dufam,ze neostaneme na 7kg.... 😉

sirinka
31. júl 2008

katka2209 ja mam doma casopis 😕 da sa tusim kupit v hociktorom stanku alebo aj na ich stranke objednat a stoji iba 49 sk

katka2209
31. júl 2008

dakujem sirinka za info, idem si ho objednat... 😉

kuky8
1. aug 2008

ahoj denisocka - to sa sama divím, ale od určitého času zje všetko, čo mu dám. Niekedy sám otvára, tak to mu asi chutí. Niekedy sa zabavíme dlhšie, ale nakoniec zje.
Len s večernými kašami máme taký problém, že na začiatku otvára pusu ako vráta, ale niekde v polovici sa zatne, a potom tak možno 3-4 ešte sa mi do neho podarí dostať. Asi mu dôjde, že má dosť... lenže to zje 70-80 ml, čo je podľa mňa dosť málo 😖 A "dotankuje" MM.

Som si naivne myslela, že keď zavediem kaše, tak sa nebude budiť ešte 3x za noc... Skúsim možno ešte tie kaše na dobrú noc, snáď majú troška väčší sytiaci účinok 😕

maja22
1. aug 2008

ahojte baby, viete mi poradiť, odkedy môže dieťa piť alebo v inom jedle konzumovať obyčajné sójové mlieko?

blumka
1. aug 2008

kuky skus mu davat kasu do flase..nasa tiez lyzickami spapa len polovicu, lebo je uz unavena a nechce spolupracovat ale z flase vycucne vsetko, niekedy je to aj okolo 200 ml...no ale asi ta nepotesim spava stale rovnako zle..ani kase nepomohli 🙄 😅 😉

jujka
1. aug 2008

ahojte nemáte náhodou neaké typy čo na chlebík 10mes. bábu okrem masla?

sirinka
1. aug 2008

jujka nastruhana zelenina, hydinova sunka, syr bambino...

jujka
1. aug 2008

sirinka už aj šunku a banbino nieje tam veľa soli? alebo už veľmy prehánam ☹ a malému nič nedávam, ale skúsim ten syr.

sirinka
1. aug 2008

jujka mylsim, ze ten bambino je ok a sunku treba vybrat ozaj kvalitnu a ked das raz do tyzdna tenky platok na chlebik, nic sa nestane....

lubecka
1. aug 2008

ahojte, prosim vas, od kedy sa mozu davat cucoriedky? no a do kiedy mozem po obednom zeleninovo masovom prikrme davat este aj MM, od kedy ma jest obedny prikrm ale uz bez pitia mlieka.. diky..

junovka
1. aug 2008

jujka, tak urcite sunky akekolvek a tak isto syry sa vobec neodporucaju do 1.roka , nakolko obsahuju sol.Moja ma 14 mesiacov a sunku by som jej este ani teraz nedala 😎 ...a co sa tyka syrov, tak my sme zacali s tvrdym syrom na 13 mesiacov 😎

lubecka, cucoriedky by som zacala davat az po 1.roku.Co sa tyka MM po obednom jedle....tak vsetko zalezi od apetitu dietatka.Ked mu je malo, tak ho kludne daj. 😉

sirinka
1. aug 2008

lubecka ja davam cucoriedkovy jogurt. niekde som sa nedocitala, ze by boli alergen a kedze je to nase ovocie...tak neviem. u nas ok

junovka
1. aug 2008

sirinka, je rozdiel, ked das rocnemu dietatu a polrocnemu dietatu cucoriedky 😎 ...si myslim 😉

sirinka
1. aug 2008

junovka davala som od desiatich mesiacov 😅 to je pravda, skor nie...

hubka
2. aug 2008

Baby, s tym priberanim pri prikrmovani sme na tom podobne, tiez mame okolo 7 kg a 7 mes, ale maly je poriadne zihadlo, tak sa ani nedivim....co sa tyka papania, tiez sa drzim "specialu mama a ja", niektore suroviny sa mi zdaju priskoro ale....no a mame problem so zeleninkou, lebo sme zacali ovocie a to spapa behom 5 min, samozrejme len 80g a pri zelenine sa tvari utrapene 😅

katka2209
2. aug 2008

Ahoj hubka, inac ako citam tieto stranky, tak my este môzeme byt rady, lebo niektore deti v 6m nemaju ani 7kg.... 🙂
moja laura ma velmi rada zeleninku, papa uz aj na masko a na ovocie si zatial zvykame. vyzivu zje jedna radost, na cerstve ovocie este chut nema. ale pochvalim sa, dnes prvykrat papala kel so zemiakom a spapkala 220g a este trosku aj cuckala, no normalne som sa cudovala. ale je pravda, ze zelenina je lahsia, tak mozno preto spapala viacej, lebo inac doteraz spapkala iba 170g. ale pomalicky zvysujeme.... 😉 vsak ked nepriberu teraz, dozenu to potom, ked sa uz rozbehnu v papani.
a moja laura je tiez dobre zihadlo, stale sa len mrvi, vymysla, "rozprava", ani sa necudujem ze nepribera.

a este otazocka, kolko ovocia by mali zjest denne, na desiatu, alebo na olovrant? zatial jej davam po kojeni tak 50g, cuckat uz nechce, ale ovocie papka.... 😒

hubka
2. aug 2008

Katka, to ti krasne spapka..mne zeleninku odmieta, musim nieco vymysliet...mam pocit, ze pri spenate sa mi sekol a uz ani usrta neotvara, zato marhulku aj celu by spapal...davas jej hotove prikrmy???ci usilovne doma robis???mne to niekedy nevyjde, hlavne ked sme prec, tak dam hotove...ale musim pozriet receptiky na polievocky v Specialiku...inak ta tvoja kocka je fakt papkac 😀

katka2209
2. aug 2008

ze papkac, odpadnem, to len teraz tolko zjedla, tusim uz zacina byt viacej hladna, tak preto 😉 .
inac pri kojeni vzdy robila cirkusy a vzdy som sa musela o to snazit, aby sa najedla.... niektore deti by cuckali stale a mamicky nemaju dostatok mlieka a ja mam a laura stale vymysla.... 😒 ale nechcem ju ohovarat, dnes papkala priam ukazkovo, aj cuckala pekne. ja jej vyvaram kazdy den, vzdy pridam aj moje MM ak robim take omacky, hipp som dala iba brokolicovoryzovu a spenatovu, lebo to sme v zahrade nemali. ja pridavam aj olivovy olej a snazim sa robit take hustejsie a sytejsie, aby sa poriadne najedla. radili to aj v poradni na babetku, aby deti lepsie priberali. po ranajkach jej skusam davat aj tie ryzove chrumky, ze ked este vladze, nech si jednu-dve da a trenuje si zuvanie. no uz som fakt zvedava, ze ci priberie, v stredu idem do poradne.

hubka
2. aug 2008

No my ideme 21.8 na osemmesacnu prehl, tak som tiez zvedava, naposledy nas vazili u gastrosa-chodiem tam kvoli grckaniu-terza skor len sa ukazat hah, tak dufam, ze vaha sa nezastavila...inak aj ja davam oliv olej a ked sa podari, tak par kvapike MM...ale pri zeleninke to moc nepomaha...a ked toho vela narobis, tak zmrazis alebo robis kazdy den cerstve???