Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

zuz11
18. nov 2007

patusik, z prikrmami sa zacina tak ze par lyziciek a dokojit resp. dokrmit UM, inak co tak mixovat domace? bolo by to lepsie ako hipka, teda aspon podla mna kedze ja tie kupovane neuznavam 😀 druhu temu Ti zavriem 😉

patusik
18. nov 2007

Vsak v tej Hippke je len mrkva a voda, na zaciatok radsej bio Hippku ako nejake chemie z hypermarketov...a vlastnu zahradu nemam. A k tym lyzickam: ja viem ze len par lyziciek, ale dalej ako? Stale pridat o jednu viac?

zuz11
18. nov 2007

patusik, ja by som tak radcej kupovala bio zeleninu a varila tak ci tak doma 😉
skus si precitat aj tieto temy 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

kili
18. nov 2007

patusik, biomrkva sa dá zohnať skoro všade, dokonca aj v Tescu a v Terne. Čítala som odkaz, čo niekto dal v uvedených témach, kde dr odpovedal, že radšej mixovať kupovanú nebiozeleninu ako dávať hotové bio s konzervačnými látkami. Ja všetko kupujem naraz, čo je bio tak kúpim to, čo nie, tak to už moc neriešim, umyjem, nakrájam na kocky a dám do mrazničky, keď idem variť, vytiahnem krabičky a niečo namixujem podľa mojej momentálnej nálady 😀

kili
19. nov 2007

baby, keď ste začali dávať do príkrmov mäso, tak ste ho dávali každý deň? alebo tak 2x do týždňa bola len zelenina?

petruska77
19. nov 2007

kili, 5x do tyzdna davam masko, 1x vajecny zltok a jeden den mame cisto zeleninku...

kili
19. nov 2007

peti, dík, si my pripomenula, že mi dr. hovorila, že 2x do týždňa mám mäso nahradiť žĺtkom. Som na to úplne zabudla. No ja zatiaľ dávam len vývar, o týždeň nastupuje aj mäso.

petruska77
19. nov 2007

masko bude chalanom chutit, uvidis... moj maly je za nim cely besny 🙂 a vajicko nezabudni, ze treba dlhsie varit, takych 15-20 minut 😉

sisulik
19. nov 2007

mne sa maly z niecoho vysypava..len neviem co to je....mrkva, cuketa, zemiak, alebo kuracie masko...

mamacat
19. nov 2007

sisulik kedy ste zacali prikrmy? a co bolo prve? miesas mu rozne druhy dokopy? dik 😉

sisulik
19. nov 2007

som zacala..dva dni mrkva...potom som k tomu pridala aj cuketu...a neskor i zemiak atd...dnes mal spolu mrkvu, cuketu, masko a trosku som to zahustila ryzovou kasickou lebo pri mixovani som dala trosku viac vody 😅

kili
19. nov 2007

ja namiesto zemiaku dávam zemiak batatu, z normálneho ho napínalo. Ale určite sa k nemu vrátim, keď bude lepšie jesť, lebo by nás finančne zrujnovalo, keby jedol namiesto tú batatu 😀

sisulik
19. nov 2007

to co je ten zemiak batata? ved batata je v arabcine zemiak 😀

kili
19. nov 2007

sisu 😀 to som netušila. Je to sladký zemiak.

sisulik
19. nov 2007

aha... 😀

sisulik
19. nov 2007

v arabcine je sladky zemiak...botata helwa
jaaaj..dostala som nan chut..to mozem tiez dat malemu?

kili
19. nov 2007

sisu, no ja dúfam, že áno. Zdá sa mi, že som to tu niekde čítala, ale fakt sa mi to len zdá 😅 . Samkovi ale chutil, tak dúfam, že nerobím niečo zlé.

sisulik
19. nov 2007

kili...to uz budu mat onedlho osem mesiacov? ten cas ale leti...juuuuuj.... 😅

kili
19. nov 2007

to áno 😝 . My dá zabrať skombinovať, že majú akože 5 mesiacov, v skutočnosti 8, schopnosti na 2 a 4 mesiace a váhu na 0 a 2 mesiace

sisulik
19. nov 2007

kili..ale ved to nevadi..hlavne nech su zdrave, sak vies... 😉 oni to potom dobehnu...budu z nich taky dospelaci ako sme i my.... 😀

kili
19. nov 2007

sisu, to máš pravdu, je mi to všetko jedno. Ja len, že mám niekedy problém si premyslieť, čo vlastne by už mali dokázať, ako sa k nim správať, kedy by mal Samko začať liezť, sedieť... Má síce skoro 5 mesiacov po korekcii, ale schopnosti na to určite nie, však s takou mušou váhou necelých 5kg, to asi ani nejde.

medvedik21
20. nov 2007

ja nemixujem s vodou ani mliekom ja len cisto zeleninu 😎
a to ten zltok ako pripravit? 😲

petruska77
20. nov 2007

medvedik, uvaris vajicko na tvrdo, bielko zjes a zltko das drobcovi 😉

vanesska22
20. nov 2007

Neviem ci sem este niekto chodi.Ked náhodou áno tak bz som vás chcela poprosit o recepty na polievocky a nejake druhe chody.Bola by som vam velmi vdacna lebo nemam velmi vztah k vareniu,ale teraz ked som sa stala mamickou tak uz stím chcem nieco robit.A prave sme zacali s prikrmy.Este ray sa chcem podakovat budem vam vsetkym velmi vdacna 😀

sisulik
20. nov 2007

vanesska...www.mamaaja.sk je na ponuku aj ich special...kde su plne recepty a veci ohladom vyzivy od babetka atd...da sa to objednat aj cez net..stoji to s postovnym 50sk...a kolko ma tvoje babo?

kattom
21. nov 2007

vanesska22 - mamaaja special odporucam - je tam celkom dost tych receptov. inak polievocky a tak - casom prides na to sama, ze mozes vlastne vsetko so vsetkym kombinovat. a na mojedieta.sk - tusim to je stranka pre hami prikrmy sa daju stiahnut jedalnicky tiez, kde je troska receptov

lucaska
23. nov 2007

ahojte maminy, my sme zacali s prikrmi v piatom mesiaci a drobcovi chuti vsetko. chcela som sa spytat ako vyzera jedalnicek vasich deti od rana????? chcela by som nejaku inspiraciu, lebo sa mi zda ze papame skoro stale to iste.....

patusik
24. nov 2007

Tak to by zaujimalo aj mna...

lucaska
24. nov 2007

patusik hadam sa niekto ozve. my na ranajky papame mliecko, na desiatu bannaa, jablko,jogurt, na obed polievocka zeleninova s ryzou, slizikova alebo masko so zeleninou zemiakmi, cestoviny so zeleninou a s vajecnym zltkom, spenat....... potom péo obede za dve hodiny mliecko, na olovrat výzivu alebo jogurt a na veceru kasu alebo mliecko. medzitym pijeme cajik a teraz tri dni dzusik riedeny vodou.

patusik
24. nov 2007

No my sme trosku mladsi, zatial davam len zeleninku na obed, rano, desiata, olovrant mliecko, vecer ryzova kasa. A cajik. Z akej zeleniny robis polievocku? Stale z tej istej? Ja: mrkva, brokolica, zemiacik,karfiol, kombinujem. A mixujes, ci len roztlacas lyzickou?