Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

patatina83
20. feb 2011

Ja mu davam na obed a aj na veceru zeleninku. To masko staci dat len na obed?a kolko staci par lyziciek?a ked spapa viac ako sklenicku na obed alebo veceru nie je to' vela?

cicimon
20. feb 2011

@patatina83 preco davas zeleninu 2x denne? daj radsej olovrant ovocie ako zeleninu na veceru. a maso na obed asi 1 polievkova lyzica resp asi 40g

patatina83
20. feb 2011

Zijem v zahranici tak robim ako mi poradila pediatricka tu. Musim sa trochu prisposobit. Davala som kase na veceru,Ale mi poradila,ze lepsie je dat zeleninu alebo urobit ryzove pyre ako kedy. A ovocie davam tiez.

patatina83
20. feb 2011

este by som sa opytala..ja mu pripravim viac na cely tyzden a davam niekedy zamrazit do avent poharikov..mozem to davat aj do tych sklenenych z presnidavok??

cicimon
20. feb 2011

@patatina83 hej, mozes, len to nenapln uplne po vrch... ja davam aj do obyc. plastovych kelimkov

pandrholka
21. feb 2011

ahojte...snáď sa tu niekto objaví teraz dopoludnia...potrebovala by som tip na obed z červenej šošovice....vďaka

cicimon
21. feb 2011

@pandrholka no ja davam tu sosovicu, rascu, zemiak, mrkvu

pandrholka
21. feb 2011

@cicimon takže to robíš ako polievku ak správne chápem, hej?!?!?...ja som ju ešte nerobila nakoľko som sa na ňu v obchode vždy zabudla pozrieť 😝

cicimon
21. feb 2011

@pandrholka no ja vsetko robim na sposob polievky len potom tu vodu zlejem aby to nebolo prilis riedke, teda nech je to tak akurat..

medyna
21. feb 2011

ahojte, otazocka: niekde som citala, ze medzi zeleninku na prve prikrmovanie patri aj ruzickovy kel .... Davali ste detickam kel? Dalo sa to popucit, rozmixovat? Vyzera to ako malicka kapusta, tak preto sa pytam ..... Diky

saska.t
21. feb 2011

@medyna dava sa medzi prvymi , ale pre vas este skoro, po 6 mes., pozor ruzickovy kel byva po uvareni horky, treba ho vzdy ochutnat pred tym, nez ho ponuknes malej, da sa pekne aj mixnut aj potlacit ked ho rozvaris 😉

saska.t
21. feb 2011

@patatina83 mäsko davat zatial 1x denne, potom to uz je jedno, davka mäska je 20g co je asi kocka 2x2 cm

medyna
21. feb 2011

@saska.t my uz pomalicky zaciname s prikrmami, kedze sme na UM uz skor .... ale zatial som mala odvahu len na mrkvicku, zemiacik, cuketu ... ved maaaame cas ... len ten ruz. kel sa mi zdal nejaky "cudny" ..... 🙂

weirdo
21. feb 2011

Ahojte poradkyne 😀
@saska.t - ruzickovy kel sa moze? No toto, niekde som citala, ze nie, tak skusim teda. Aj obycajny? Lebo malu nafukuje celkom z takych "inych" zelenin ako klasika. To je citliva. Ani ja poriadne nemozem kopec veci, bo prdka. A zase som skusila brokolicu po asi 3 tyzdnoch a zase z nej vetri jak najata 😀. Ale to by nemuselo vadit, ci? Neboli ju brusko, len prdka. Jak jej ocino 😀
Inac som skusila jogurt, kdezeee, ju striasalo, tak som do neho dala vyzivky trochu, nechcela a uz potom som do nej ani klasiku nedostala 😀. 2x som skusala, no pockam este na dalsi pokus nejake 3 tyzdne.
Chcela by som sa spytat, o nejaky mesiac zavediem olovrant alebo ranajky. Momentalne ma desiatu, obed a akoby veceru.
Vyzera to takto:
6:00 - vstava, nakojim /podla toho, kedy jedla v noci naposledy/
10:00-11:00 - desiata - vlocky s ovocim
13:30-14:00 - obed, zeleninovy, zeleninovo-masovy prikrm
16:30 - kasa nemliecna s vodou zarobena do toho lyzicka ovocia
18:00 - kupanie a do 19:00, ked ide spat, 3x kojenie (nevie spapat naraz tolko vela, to odjakziva)
Medzitym kojim na poziadanie, uz zacina pit aj vodicku.
Viete mi prosim poradit, co by mala papavat na olovrant a ranajky? Sice neviem, kedy jej to tam "pichnem", ale nejako sa pokusim 😉

weirdo
21. feb 2011

A este otazocka. Velakrat citam, ze dat dietatku polievku. Ako by mala vyzerat? Ved ja robim dajme tomu ze,iak, mrkva, cuketa, masko, zmixnem, ved v podstate je to polievka, ci? 😕 😅

em_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
saska.t
21. feb 2011

@weirdo nie je nutne zaradit nic, to co mate uplne staci, moja mala jedla do roka len obed a olovrant, viac by som do nej nedostala a cpat zbytocne nieco nema zmysel... potom som zaradila ranajky a neskor veceru, desiatu neje dodnes...
ruzickovy mozes, s obyc. kelom by som pockala do skonc. 10 mes. ak nema ine problemy len prdkanie, je to v poriadku 😀
a prikrmy robis v poriadku, ma to byt pyre nie polievka, voda z polievky zbytocne zabera miesto zelenine, na to maju deticky este cas

em_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cicimon
21. feb 2011

@medyna ja som napr ruzickovy kel este ani nedala.... sama ho nejako neoblubujem

weirdo
21. feb 2011

@saska.t - dakujem. Jasne, nebudem tlacit na pilu, ale tak kasa sa vraj ma tak 2 hodiny pred spanim, takze o tej 17 hod, kedy potom teda veceru? A co vlastne na olovrant, resp. ranajky? Neviem si predstavit. Inac ja ruzickovy kel milujem. Ja by som ho lopatami do seba hadzala 😀

medyna
21. feb 2011

@em_ka no o cvikle som teda nepocula ..... 😅 . A to sa da teraz kupit cerstva???? 😕 Ja mam tiez ruz.kel rada, ale este trosku pockam, kym ho naservirujem malinkej ...... a zelena fazulka? Neskusas? A aka mrazena? Asi hej, teraz si fakt neviem predstavit, kde by ju mohli mat cerstvu .....

saska.t
21. feb 2011

@weirdo ked bude mala starsia na kase sa ti vykasle ver mi 😀 mala ju po roku hned odniesla psom a to som robila poctive domace 😎 takze ranajky boli chlebik s niecim a vecera zbytok z obeda, olovrant bol väcsinou jogurt

em_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
weirdo
21. feb 2011

@saska.t - je mi jasne, ze kase ich asi dlho nedrzia 😀. Nastastie nemame psa, tak mozno to bude na zem hadzat 😀
Dakujem za rady
@medyna - cviklu kupujem v Hypernove, maju tam aj struky cerstve, ale pochybujem, ze to bude mat nejaku chut. Kupila som mrazene, tusim Bonduelle ci Findus, ale este som neskusala dat. Cvikla sa da jest, neviem, aka je ta letna, ale tato je ako sladsi kalerab, tiez to mozem chrumat surovu hocikedy ...

lucinka02
21. feb 2011

@brontik ahoj, fu, so spenatom nemam ziadny osvedceny recept, ale ak by si mala, tak sup sem s nim :DDD

medyna
21. feb 2011

@weirdo ja cviklu konzumujem len na Velku noc ..... 😅 .....

weirdo
21. feb 2011

@medyna - to je nejaka cviklova tradicia? 😀

medyna
21. feb 2011

@weirdo no tak dajako .... na Velku noc sa okrem ineho u nas papa cvikla s chrenom ..... 😀 ....

weirdo
21. feb 2011

@medyna - mnam 😎

em_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz