Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

sklenka1
8. feb 2013

Ahojte.Chcem sa opytat ako sa pripravuje kukuricna kasa z kukuricnej muky a kedy moze zacat babetko jest ovsennu kasu.

something
8. feb 2013

Ahojte. Od kolkych mesiacov mozem davat pseno, pohanku, cicer a ovsene vlocky_ vdaka

saska.t
9. feb 2013

@something vsetko uz mozes, cicer az od 11-12 mes 😉

ktore
10. feb 2013

@klemente to je dobra otazka.,,,to by som chcela vediet aj ja ....

maruja
10. feb 2013

@ktore to jsem našla na netu:Důležité je podávat příkrmy obsahující lepek dítěti zpočátku v malém množství, např. přidat pouze lžičku instantní kaše s lepkem k plné porci rýžové kaše. Většina příkrmů podávaných u nás na začátku přikrmování je bezlepkových a obiloviny obsahující lepek je budou pouze doplňovat. Běžnou součástí stravy by se obiloviny obsahující lepek měly stát až zhruba od 8. až 9. měsíce, kdy dítě začíná dostávat běžné pečivo a těstoviny. Od tohoto věku je vhodné zahrnovat potraviny obsahující lepek pravidelně do jídelníčku dítěte, aby se mohly případné příznaky celiakie plně projevit.To umožní správně celiakii diagnostikovat a včas zahájit léčbu, tedy bezlepkovou dietu.

Více zde: http://mudrkouklova-cz.webnode.cz/aktuality/inf...

Já dávám kaše a různě je střídám 😉

petruldo
10. feb 2013

@something ahoj, ja idem podľa Bukovského, ovsené vločky od 5.-6. mesiac, pšeno a pohánka 7.-9. mes., cícer, červená a hnedá šošovica a fazuľa mungo 7.-9. mes.

miskaska
10. feb 2013

Ahojte, chcem sa s Vami poradit...cca za mesiac skusim malemu pridat kasicku na veceru (alebo olovrant). Je kojeny...kupila som jednu bezmliecnu, ze ju budem rozrabat s odsatym mliekom..alebo radsej kupit nejaku mliecnu? Neviem, ci sa mi bude chciet a dat odsavat tak vela mliecka. Ako ste to riesili vy? Dakujem 😉

butterfly
10. feb 2013

@miskaska Ahoj, já dávala malé od 4. měsíce kaši Sinlac (na radu dětské lékařky - malá málo přibírala). Ta se může dělat s vodou, ale já ji dělala ze svého mlíčka, pro svůj dobrý pocit, že pro malou dělám maximum. Vydržela jsem to takto dělat 3 měsíce, ale už to bylo dost náročné odsát dostatek, takže malá teď baští mléčné kaše. Takže můžeš zkusit dělat kaše ze svého mléka, ale když to bude problém, tak si s tím nedělej hlavu a kup mléčnou 🙂

elisskah
18. feb 2013

Kto mi poradi ako uvarit, pripravit mungo fazulku?

petruldo
19. feb 2013

@elisskah ja ju uvarím vo vode s drvenou rascou a rozmixujem, podávam ju so zeleninovým pyré + batát

elisskah
19. feb 2013

@petruldo a ako dlho to mam varit? Treba to vopred namocit na niekolko hodin? Diky za odpoved. 🙂

petruldo
20. feb 2013

@elisskah no varí sa krátko, do 20 min je uvarená treba sledovať, ja som ju namočila deň vopred ako klasika strukovinu

petruldo
20. feb 2013

@katyxq ahoj, prosím ťa mám na teba dotaz. od ktorého mesiaca môžem drobcovi dávať avokádový olej? a ešte treba ho nejak špeciálne skladovať a dokedy spotrebovať po otvorení. dakujem za odpoved

biba321
20. feb 2013

@petruldo čauko prosim ta,ty si zo ZA-kde si kupila babat?a mungo fazulku?? uf to čitam prvy raz 😎

biba321
20. feb 2013

Baby mali ste uz AMARANT? ja som ho dnes otvorila,smri trosku akoby plesnou,a myslim ze to tu aj niekto spominal ze ho taky kupil a vyhodil,ja som ho uvarila,potom uz smrdel menej,ale tak ked tak smrdi,tak je zly?? vyhodit ho?
tak to uz ani radsej kupovat nejdem,ked to taky shit predavaju dokelu .. a drahe to je 😠

petruldo
20. feb 2013

@biba321 ahoj, mne zeleninu pre malého vozí muž z blavy, objednávam v bioshope, ale čítala som že batát mávajú aj v kauflande, ale netuším či aj v žilinskom, mungo fazuľu kúpiš aj v dm drogérii, alebo v bio obchodoch

katyxq
20. feb 2013

@petruldo vzhledem k tomu, že se avokádo leckde doporučuje i mezi prvními příkrmy, tak bych se ho nebála používat, skladuju v pokojové teplotě (neb stejné jako za studena lisovaný olivovym olej v ledničce tuhne) ... a jak rychle spotřebpvat netuším, já mám celkem malou lahvičku (i tak byla docela drahá), takže žluknout určitě nestihne 😉.
@biba321 Vyhodila jsem amarant od Countrylifu a od bionebio, že smrděl plesnivinou, suchý i uvařený, teď tu mám od Sunfoodu - ještě jsem ho neotevřela, zítra ti dám vědět, jaký je.

katyxq
20. feb 2013

@miskaska pokud kojíš, tak mi přijde zbytečné dávat UM (mléčnou kaši), jestli se ti nechce mličko odsávat nebo tolik odsát nezvládneš (já třeba ne, mám prsa jen kojící 😀), tak kaši klidně dělej nemléčnou z vody nebo rostlinných "mlék" (reis drink, hafer drink Alnatura z DM).

januska2511
21. feb 2013

Ahojte baby chcem sa spytat co mozem davat malej od pol roka ci treba niecim doplnit stravu rano mame mliecko 150ml na desiatu mame vyzivu ,potom obed kuraci vyvar alebo zeleninovy alebo kupujem tie hipp prikrmy a potom bananove mliecko lebo cez den mi sunar nechce len rano a vecer na olovrant mame kasu a na vecer sunar a davam jej do toho ryzovu krupicu dve odmerky pudingy a take veci a co kravske mlieko.poznam maminky ktore davaju od 3 mesiaca

lv
21. feb 2013

@januska2511 nechápu přesně tu část textu kde píšeš "pudingy" ..jinak bych možná přidala ovoce, třeba dopoledne místo výživy, jablíčko, banán, hrušku, jiné zatím povařené ve vodě /tedy vlatně domácí výživa/..kravské mléko bych jistě ještě nedávala, minimálně od roku.

januska2511
21. feb 2013

no toto ovocie uz papame a to soms a pytala ze od kedy mozu deticky pudingy

biba321
21. feb 2013

@katyxq prosim ta,co mozem malemu pridat od 1 roka na papku? dakujem

katyxq
21. feb 2013

@biba321 Skoro cokoliv 😉 -v rámci zdravé stravy (takže všecko, co snese, ideálně teda kromě uzenin, konzerv, smaženého, sladkých prefabrikátů typu Brumík 😀), snad jen houby bych nedávala.

katyxq
23. feb 2013

@biba321 Tak jsem zkusila amarant od Sunfoodu, zase jsme cítila plesnivinu (i přes rýmu) - tak buď je problém sehnat dobrý amarant nebo je to normální chuť amarantu (ale amarantová tyčinka v čokoládě z DM tenhle divný čmuch nemá), každopádně je to hnusné a jíst to nebudeme. Ještě zkusím pufovaný amarant (je to jako burisony, ale z amarantu místo z rýže) z DM.

elisskah
23. feb 2013

@katyxq
@biba321 tak normalna plesen viem ako smrdi, ale ja ju z mojho amarantu necitim.

katyxq
23. feb 2013

@elisskah mi to právě smrdí jako normál plíseň - tak jsem asi měla smůlu na nějakou blbou, zavlhlou, várku amarantu 😠 (nedělám si iluze, že všecky tři značky nešly přes jednoho dovozce), chjo.

lucikf
24. feb 2013

Chtěla bych se zeptat, malému dávám masozeleninový příkrm. Uvařím maso, přidám zeleninu a buď mu k tomu přidám rýži nebo brambory. Co je možné dávat v 7. měsíci jako "přílohu"? Je ještě nějaká možnost kromě rýže a brambor?

oliv257
24. feb 2013

Ahoj všem, chtěla bych se zeptat začala jsem malého přkrmovat kaší je mu 5m. Dávám mu ji v poledne, kaše je jáhlová měl ji teď 3 dny po sobě tak cca 1,5 pl a dělala jsem ji ze svého mléka, ale nevím jestli mu ji můžu takto dávat každý den, aby se neucpal ?? 😒

mamainprogress
24. feb 2013

@lucikf ako priloha mozu sluzit rozne obilninove kase- kukuricna, psenova(jahlova), jacmenna, pohankova, ovsena, kuskusova, hocico. Uvaris napr. kukuricnu muku alebo polentu vo vode, mozes ochutit a podavas. Urcite su vyzivovo hodnotnejsie nez zemiak prilis casto.

mamainprogress
24. feb 2013

@oliv257 jasne, pokial normalne kaka, kludne mu ju davaj kazdy den. Obsahuje vela zeleza- najviac zo vsetkych obilnin.