Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

junovka
7. feb 2008

Inak, Kili, k tej zasmazke.Minule som sa pytala na jednom fore pediatricky s cim mozem zahustovat prikrmy.Tak mi odpovedala, ze nakolko uz Nelka moze papat lepok/ona uz ho papa/, kludne mozem zahustovat mukou.Kedze aj rozky ci chlieb, ktory uz moze papat, tak sa tiez pecie z muky nie?A na to by som ani neprisla, ze mozem kludne pozivat muku na zahustenie 😅 😅 .No nic, clovek vekom a studovanim pride na vsetko 😀 😀 😉

jj2202
7. feb 2008

ahojte, uz som sem pisala davnejsie. aj by som sa rada k tomu vratila no uz asi nikto nevie o com som pisala 😅 . mam velke trapenie s janulkou. uz tyzden do nej neviem dostat lyzicku. fakt hruza. psychicky pre mna katastrofa. ved predsta dieta musi byt hladne...nie? bola som v pondelok u dr. a len skonstatovala ze asi ma take obdobie ze nechce jest....no nie ze by niekedy mala nejake zrave obdobie, ale aspon troska papala...teraz nic, ani jednu lyzicku 😔

junovka
7. feb 2008

Jj2202, ja som toto zazivala pri Timeike od 8 mesiaca a trvalo nam to hadam do 3 rokoch.Sem-tam zastrajkuje aj teraz, ale teraz ma to velmi netrapi 😉 Je uz kocka.Jedno je iste, netreba nasilu trepat jedlo do dietata.Ked Nelka dakedy nechce, tak jej nedavam a papanie ...ked nechce obedik, caka do olovrantu 😉 A mala ti vobec nic nechce, alebo len nieco konkretne?

junovka
7. feb 2008

...a este ma napadlo, nejdu jej zubky?Vtedy deti tiez velmi nechcu papat 😉

jj2202
7. feb 2008

junova vobec nic nechce. je to o nervy. ja si stale hovorim...ved musi byt hladna. ona nechce ani ranajky ani obed ani olovrant. max piskoru a kukuricne chrumky, sem tam rozok alebo chlebik. no nic nesmie byt na lyzicke ☹

jj2202
7. feb 2008

idu ale dr mi povedala ze zaisto to nebude tym.....podla mna to tymmoze byt, no ked tak do mna hucala ze nie...

junovka
7. feb 2008

a pije ti vela?A co zubky?

jj2202
7. feb 2008

a kolko moze trvat to obdobie nepapania...kvoli zubkom? spodne 2 isli janke 3m ☹

jj2202
7. feb 2008

pije cajik, vecer som ju konecne naucila nutrilon. do 9m som iba kojila
aj teraz na obed si dala nutrac, ale uz tak v polospanku som jej ho dala, inak by nevypila.

nakolko som sekla s kojenim, este sa mi mlieko tvori...no velmi nie.
nechapem ze niektore deti vypiju vecer 120nutracu a spia do rana, janka vypije 180ml o 23. je hore o 4., neviem ci chce papat ale nijak inak ako didou ju neutisim. flasu v noci nechce chytit

jj2202
7. feb 2008

junova takze radis mi netlacit na nu. proste ked nechce papat, neskusat to? az dalsie jedlo..cize ked nechce obed, skusit az okolo 15 olovran? alebo jej mam dat na obed napr. aj chrumky len aby nieco zjedla. 😕

junovka
7. feb 2008

je to individualne.Moja Timeika, kedze odmietala jedlo, tak aspon strasne vela pila.Nelka spapa kasu 180ml o 19h a o 20h sa zobudi a stiahne Nutrilon 150ml a spi az do rana.

jj2202
7. feb 2008

janka kasu vobec nechce..tak jej skusim spravit viac nutrilonu....mozno vypije. poslala som ti ip

kattom
7. feb 2008

kili - re mrazenie - ja som citala a viem ze zemiak by sa nemal mrazit. ale skusila som viackrat - ked sa to rozmrazilo, ci to malo rovnaku chut a ci maly z toho nemal hnacky, ale nic sa nestalo, takze davam do mrazaku vsetko. ak robim nejaku omacku, co zahustujem kasou, tak davam do mrazaku nezahustene. a vajicko tiez nedavam mrazit v jedle. ono ja ani nechcem velmi mrazit - varit kazdy druhy den sa da a obcas dam malemu aj kupeny prikrm (hovadzie, jahnacie masko - co teda nekupujem extra prenho), ale vzdy sa mi nejako podari uvarit viac ako dve porcie.

jj2202 - mozu to byt zubky. nas maly tiez ked ma svoje dni tak vela toho nepoje. ani kasu mi vtedy nechce velmi jest - co inak miluje. skus jej ked tak vymenit lyzicku za inu farbu - mozno pomoze 😉 . ked ti nechce je, hlavne nech pije (skus jej spravit aspon zeleninovy vyvar a dat cez flasu)

kili
7. feb 2008

ktorý mesiac sa dávajú iné mliečne výrobky? Sme na UM

junovka
8. feb 2008

ja killi zacnem na 9 mesiacov 😉

navi
8. feb 2008

jj2202 náš malý je velký jedlík, ale kašičky dlouho odmítal, po první lžičce se otřepal, při sruhé začal řvát a už sem dělala mlíko 😉 Tak jsem mu do večerního mlíčka začala dávat dvě odměrky kaše, za pár dní tři a postupně zyšovala, aby si pomalu zvykal na tu chuť. Až jsme měli řídkou kaši a už byl potřeba trojka dudlík, pak už ji dostal hustou na lžičku a v pohodě papkal 🙂

jj2202
8. feb 2008

ahojte. dakujem za rady. dnes na rano sa nam podarilo spapat par piskot a deci cajiku. s pitim problem nemame klop klop klop...
vcera vecer janka vypila 160ml riedkej klasickej krupicnej kase. zaspala no o jednej bola hore, dala som jej didu lebo flasu nechcela. no vela mlieka uz nemam tak od tej jednej bola hore kazdu hodinu. potom o 4 zaspala do 8....

kili
8. feb 2008

tak som našla, že mliečne výrobky sa zavádzajú až od ukončeného 9m, to to je ešte ďaleko. Budem musieť bojovať s tým jeho vymýšľaním.

junovka
8. feb 2008

s akym killi? 😕

kili
8. feb 2008

nechce piť mlieko s flašky, väčšinou to nechám tak ale niekedy to dotrepem s lyžičkou 🙄 fakt hrúza. Aj to, čo vypije sám je na lehátku, ja mu hrajem s takým klúčom od FP. A to pred pár mesiacmi som si myslela, že bude doživotne piť s flašky, lebo som ho nevedela naučiť na lyžičku 😀

junovka
8. feb 2008

Aha 😅 No, moja Nelka zase pije mlieko z flase najnovsie po sediacky 😕 😖 Totalne protestuje, ked musi niekde lezat.Este dobre, ze aspon spi po leziacky 😀 😀 😀 😀

riuska
8. feb 2008

jj2202 podla mna by si aspon v noci mala skusit nechat janku plakat aby sa odnaucila v noci pytat mliecko (i ked ti ho vlastne nechce), nam to velmi pomohlo od vtedy mame my v noci pokoj
s tym papanim tiez by som to nechala tak a davala jej zatial to co jej chuti ono sa to casom musi upravit. Ani ovocie nechcce?

veverica
8. feb 2008

ahojte zacinam s prikrmami. Zatial sme skusili mrkvu a petrzlen. Nemate niekto nejaky link alebo clanok ako dalej? Kolko gramov by mal priblizne spapat a podobne? Niekde to uz uz raz bolo, ale nemam cas to hladat.

Dakujem 🙂

junovka
8. feb 2008

veverica, ten petrzlen radsej este"odloz" 😉 😎 😉
Pre inspiraciu: www.babetko.sk/user/view_page.php?page_id=489276 😉

lyzenka
8. feb 2008

a čo hovoríte na výrobky zn.ALNATURA z DM-ka? - myslím výživky? som dnes na skúšku kúpila výživu skorá mrkva - aj som to koštovala a fakt tam nebolo cítiť ani cukor, ani soľ - iba tú mrkvu.

veverica
8. feb 2008

junovka a preco nie petrzlen? Pouc ma prosim ta.

junovka
8. feb 2008

lebo je to alergen 😉 A ak chces predsa dat, tak len raz za mesiac v minimal.mnozstve.Aspon ja to tak robim.Ale, ty radsej pockaj po 5 mesiaci.Lebo si myslim, ze este je skoro u vas na prikrmy.My sme zacinali na 5 mesiacov. 😉

lienkamo
11. feb 2008

ahojte aj ja idem prvykrat skúsit nieco drobcovi uvarit. rozhodla som sa postupovat podla odporúčaní na www.babetko.sk. zda sa mi to dost prehladné a je tam pekne rozpísaný každý den. moj drobček síce ešte nemá šest mesiacov, ale je dobry papkač. takže dneska - mrkvička....

shela
11. feb 2008

lienkamo...aj ja som si to odpisala z tejto stranky...pekne je to tam vysvetlene 😉

janka33
12. feb 2008

ahojte mamky,chcwla by som sa opytat,ked sa vam zvysi prikrm,date ho dietatku aj na druhy den?dnes som totiz robila mrkvicku so zemiacikom a ostala nam este polovica 😉