Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

saska.t
11. jan 2009

caute kocky,

vanilka - rascu davam vzdy, ked varim nieco so zemiakmi 😀 , musis mi povedat co si uz robila a ja ti poviem co mozes este 😀

beruska- tvoj maly ale urcite nemal porodnu vahu 2600g moja ano, takze teraz to dobiehame 😀 a dnes mame presne 6 mes. 7 kg a nosime oblecky 62/68 😀 😀

vanilka32
11. jan 2009

dnes som kupila prvykrat kalerab, ten som malej este nedavala, zas iba klasika mrkva zemiak ze? tam asi moc nevymyslim 😕

a malej Elle vsetko naj k pol rocku 🙂

saska.t
11. jan 2009

Dakujeme 😀 😀 ja som robila morcacie mäsko mrkva kalerab a tiez to celkom slo, v zasade nemusime len karfiol (beruska kvetak) asi je pre nas moc aromaticky a neuveritelne nam ide kukurica kedze je nasladla 😵

3558
11. jan 2009

saska moj ked som ho priniesla z nemocky mal 2 700g. a teraz ma 8 200g 😀
ten kmin baby davajte do sitka na caj. je to super.kupite to kdekolvek v domacich potrebach. a potom to len vyhodim. babatka by nemali koreniny. a takto to len vyvarim so zemiakmi a potom vyhodim. aj dnes som to tak robila. 😉

kisska
11. jan 2009

vanilka - ked pouzijes z kalerabu len tu najmaksiu cast, asi horna tretina, ta nie je tolko "sachnata", kludne ho mozes skusit 😉

sasi - my sme na tom s karfiolom rovnako. Mna stale prekvapuje, ked uvarim niektoru zeleninku ako je to dobre, dokonca aj kalerab je sladky 😉

kisska
11. jan 2009

Adamca malo 3400g, 49cm ked sa narodil, dnes ma asi 9kg a 72-74cm

vanilka32
11. jan 2009

zuzana29 to naozaj? ved som videla vela receptov na rascovu polievocku pre male deti, a nic o vyhadzovani rasce tam nepisu...jasne ze musi byt drvena hm 😒

saska.t
11. jan 2009

male mnozstvo rasce neprekaza a uz vobec ked je drvena,ale tiez davam celu do sitka na caj a potom vyhadzujem ...
kisska - my sme mali 47 cm takze ked som dosla z nemocnice domov utekala som kupovat velkost c 46 , lebo vo vsetkom sme sa neuveritelne topili 😀 , ale uz sme velky aj ked si stale myslia ze ma okolo 2 mes., ale co je male to je pekne ....

beruska2x
11. jan 2009

saska... my jsme meli 3150g a 50cm ale hooodne schodil, meli jsme zloutenku tak porad spal a nechtel jist a pak se nam jeste doma vratila, tak kazde 2 dny na krev - z hlavicky no hruuuza...

ale pak to vse dohnal, proto mu nestacilo kojeni asi a skoncili jsme na Nutrilonu...ale hlavne ze je spokojenej, taky to dohonite neboj a hlavne u holcicek (ja mela 2550g a 48cm a nikdo by to do me dnes nerekl 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 )

tak jsem zrovna dovarila pohanku, tak zitra napisu odezvu 😉 a svestkova Hippka taky zafungovala tak mam o starost min 🙂 , zitra dam broskev a uvidime...
holky davate masicko kazdy den?? me se to zda na streva docela hodne... myslela jsem treba 2 dny v tydnu vynechat...

dididi30
11. jan 2009

tak my sme mali 3290g a 49cm, teraz neviem kolko, nevazili sme sa 2 mesiace 😲

berus mas pravdu, cim mensie deti, tym vacsie mozu byt neskor, moj muz bol dorobatko a uz ja hoviadko 😀 deti su tiez drobatka, tak pocitam,ze budu ako tatko, lebo mala sa teraz nejako rozbehla, normalne nohavice krate 😅 a maly straaasne rychlo rastie 😉

sasik, malickej posielame boztek k polrocku 😵

my sme dnes mali kuraciu polievacku s pomaganou zeleninkou a padol za obet, cely via poharicek 🙂

dididi30
11. jan 2009

inak ahojte 😀

beruska2x
11. jan 2009

jojo vse nejlepsi... mate male narozeniny 😀 😉

beruska2x
11. jan 2009

my tady meli dnes babicku a malej celou navstevu prospal.... to ho pristi vikend nedaj z ruky... 😀
a jdeme na karneval, tatinek rikal ze za jedlika a nemusime mit masku 😀 😀 😀 😀

junovka
11. jan 2009

ja som uzivala len drvenu rascu a nikdy som ju nevyhadzovala z jedal.DOkonca som zvykla varit aj rascovy cajik na prdy 😀 😉

saska.t
11. jan 2009

Bambulky dakujeme za prianie, Elluske odkazem pretoze ta uz je v hajanoch 😀
Beruska - davam 5 x tyz. mäsko 1x zltok a 1x len zeleninka, ale zltok mala teraz 1x k spenatiku 😀

dididi30
11. jan 2009

saska aj my hajame od pol siedmej 😉

beruska 😀 😀 ten tvoj muz ma ale napady 😀

inak rascu ani ja nevyberam je to na kazdom ako chce 😉

jaj a ja mam spenatik a este som ho nerobila malemu, bo ja davam v hippke, no co uz 😅 ale vyskusam s vajkom 🙂

dididi30
11. jan 2009

sasi a preco nemas albumik, joj rada by som videla malicku na vacsej fotecke 😉

saska.t
11. jan 2009

gali - slubujem ze do konca tyzdna ho zriadim, totiz vsetky fotky mam väcsie ako povoluje limit a nechce sa mi to zmensovat, ale pustim sa zajtra dotoho slubujem 😀

ta moja mrcha dnes mala hippku a zase ju zbastila ako nic, len aby to stalo mamu prachy, materialistka jedna

inak bambulky zemiakove placky s cinou boli fasa 😀 fakt som si pochutila a muz tiez 😀 uz zacinam rozmyslat co budem varit v utorok, tak ked vas nieco napadne dajte vediet ...

saska.t
11. jan 2009

dididi - tak som sa premohla a par foteciek uz v albumiku je tak urob kuk 😀

dididi30
12. jan 2009

dobre ranko, dnes mame 7 mesiackov 😵

saska, juj ste zlatulinke, malicka je ako anielik 😵 tusim ma aj modre ocka nie? chceme ju za nevestu 😀 😉

beruska2x
12. jan 2009

vse nejnej nej 😉 😉 😉 😉

holky to jste mi nemohly rict jak ta pohanka nabude???? 😅 😅 😅 to budu jist i s maly m 3 dny ☹ 😉

saska.t
12. jan 2009

dididi - modre ocka ma , ale neviem pokom, vsetci sme hnedooky 😀 no mozno sa nam este sfarbia 😀 , jasne mozme urobit dohodu o manzelstve 😀

a gratulujeme Thomaskovi !!! 😎

no beruska dobre vediet, tak ked raz budem robit pohanku tak len male mnozstvo 😉

magdulik
12. jan 2009

ahojte. len sa chcem spytat, robite detom aj puding? citala som, ze sa moze davat miesto kasiciek, na veceru. mam ale dilemu... treba ho sladit? normalne ako podla navodu?
dakujem za radu! 🙂

gianni
12. jan 2009

ahojte
chcem sa spýtať či nevadí ked malému pripravujem zeleninku v mikre ,či to nejak neškodí,je mi jednoduhšie a asi som si aj už zvykla že dám asi 4 druhy zeleninky nakrájanej na malé kúsky do malej misky,zalejem trochou vody a za 2-3 min.to mám potom popučím a je to zel.kaša,bo ako čítam vy to asi vyríte v rajničke
a ešte niečo ja som do teraz dávala malému papaťz malej klasickej mocca lyžičky antikorovej ale kamoška povedala že mám dávať z umelej,vy používate akú?

beruska2x
12. jan 2009

ja v mikrovlne nevarim ale ohrivam - a to vse - vodu, Nutrilo, sklenicky, jidla mnou delala a bez problemu, je dobre promichat a zkontrolovat teplotu 😉

ja ma silikonovou lzicku od Chicco a ne jednu 😉 a jsou super, malej detickam se tvrdy lzicky nemaj kvuli zoubkum,
a kdyz ma neco okolo papuly, tak touhle mu to krasne setres - prizpusobi se...

vcera jsem videla v Kauflandu javorovy sirup, takze az prijde cas sladit, budu sladit jim, taky doporucujou hroznovy ale zalezi jestli mu sladis i jiny veci, podle me cim dyl se bez toho obejde tim lip 😀

saska, didi... tak pohanka 10000% uspech - mel ji s bananem a uz spinka, spucnul totiz 3/4 misky... tolik toho nikdy nesnedl, otviral sam pusu na dalsi a dalsi, priste treba s boruvkama ale myslim ze bude oblibena 😉 😀

saska.t
12. jan 2009

beruska - no tak sa asi fakt pustim do hladania pohanky 😀 a to ju mal na obed? 😀

gianni- tiez pouzivam umelu alebo silikonovu lyzicku, v zasade je to aby si neposkodila zubky a dasna tvrdymi hranami zel. lyzicky, ta mikrovlnka by vadit nemala, tiez som mala dilemu, lebo zevraj nici vitaminy, ale kto ti povie pravdu? Ja teda v mikro nevarim,ale ohrievam tiez jedlo ... 😉

magdulik - neviem ci by som radsej nepockala s pudingom do 1 rocka a sladit urcite nie klasickym cukrom, je to najhorsie pre dieta co moze byt, skus inu variantu ...

beruska2x
12. jan 2009

jojo na obed, uvarila jsem ji ve vode a zamixovala lzicku oleje a cerstvy banan 😉 ani mliko jsem mu uz nedavala, kdyby mel hlad tak se ozve, na svacinku budeme mit hruskovou hippku 😀
jsem rada ze nam to tak jde, uz aby jedl vse a zbyvime se toho NUtrilonu

3558
12. jan 2009

giani vobec nevarim v mikrovlnke. kkupila som maly teflonovy hrncek a varim pre maleho vylucne v tom a zamrazim.
uz som sa minule cudovala ked si pisala ze maleho krmis z normalnej dlhej lyzicky /aj ked je mocca/. ja som ich nakupila asi 5 a pouzivam len jednu a dokonca mi chodia vzorky z hipp, som zaregistrovana a aj odtial mi prisla jedna a aj podbradnik, atd....
teraz to je este jedno, ale ked bude mat zubok, tak to bude neprijemne pre neho, nemyslis? 😉

3558
12. jan 2009

magdulik saska ma pravdu 🙂 🙂

baby ja mam problem. maly pekne papal mesiac na olovrant kasicku s cerstvym ovocim. a teraz uz dva dni nechcel a vypluval.masko a zeleninu na obed spapa bez problemov 200g ale na olovrant ryzovu alebo obilninovu kasu s ovocim nechce a robi sa ako ze kasle. ako keby ho to skriabalo v krku. neviem preco. nemoze to byt preto lebo som mu prve 3 tyzdne to ovocie prevarala a teraz davam surove?no proste neviem co mam robit, tak vynecham olovranta a budem par dni davat iba mliecko.
no a este cosi. tak v ryzovej s jablckom nechce papat a ked som ja jedla jablko a odhrzla som mu, a rozzula,tak to v pohode zjedol. 😒

dididi30
12. jan 2009

baby dakujeme za gratulaciu 😵
saska, hej urobime teda tu zmluvu 😀 😀 😀 😉
co sa tyka spania, ja mam nespave deti, teda cez den vobec, thomasko nasleduje segru, ta od pol roka spavala malinko, thomasko je od 7 rana hore a az teraz zaspal, teda po 5 hodinach....no hyper🙂

gia ja by som v mikrovlne nezohrievala, robila som tak pri malej a lutujem to ☹ takito som ju na silu nutila jest a teraz nechce jest....nerobte baby take chyby, ja to uz nerobim a maly pekne papenka 😵

zuzka aj ja mam lyzicu hipp co som dostala ako vzorku 🙂
tiez pouzivame len umele a obycajnu pouzivame na testovanie ci uz je zubok von a nic 😠 😀 😉

beruska, tak parada, ze pohanka mala uspech, u nas ma uspech vsetko len nespime, nam to nejako nepomaha 😅