Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

jahodka11
23. júl 2008

neviem, ci v hypermarketoch, asi nie, ja som ju kupila v lekarni..a je vhodna pre deti s alergiami, takze neublizis nou a presne taj, lepsie zasyti a mam chvilku pokoj 🙂

lubecka
24. júl 2008

ahojte, prosim vas, kolko mlieka ma asi vypit polrocne dieta, ked jej davam prikrm - ovocie na desiatu a zeleninu na obed.. na desiatu jej schvalne nedavam vela, len tak trosku, aby potom este potiahal z prsnika.. ale uz mi ani tak nechce.. tak neviem, ci mam ovocnu desiatu vypustit, ci ako... nemam vobec predstavu kolko mi vypije, ked ju kojim... rano potiahne len tak trochu, potom desiata a obed bez mlieka uz, no a olovrant a vecera kojim a potom este 2x v noci... cize 5x kojim, a 2x prikrm.. lenze ked kojim, tak niekedy potihane len chvilku, za tu chvilku nemoze vypit vela, ked potiahne len 5-6x.. ☹

katka2209
24. júl 2008

ahoj lubecka, tak tuto otazku som mala aj ja vcera, ale ja pre istotu este desiatu nedavam, lebo ze vraj kojenenym detom po ukon.6m staci len zeleninovy (zeleninovo masovy) prikrm do ukon.7m, pokial si dieta nepyta viac. ja doslova bojujem o kazdu vypitu kvapku mlieka.... ☹ a ako dlho uz prikrmujes? vidim, ze mame rovnako stare deti.... 🙂

iva211
24. júl 2008

Ja som si pozrela na krabici od UM koľko by malo vypiť popri príkrmoch dieťa v tom, ktorom mesiaci a bolo tam toto- 5-6 mesiacov:800ml pri 1 až 2 malých príkrmoch, 7-8 mesiacov:700ml pri 2 príkrmoch, 8-10 mesiacov: 600ml pri 2 až 3 príkrmoch.
to je na krabici od mlieka Hami, tak neviem ale ja sa neriadim žiadnymi tabuľkami dávam jej koľko chce a keď nechce tak nepije.

hubka
24. júl 2008

caute baby, tak dnes som teda kupila kasu Hipp, od 4 mes radsej, mliecna s marhulami a broskynami, i ked kojim tak som to riskla....tie nemliecne nemaju bohvieaky vyber a ja tolko MM na odstriekanie nemam, s vodou by to bolo asi fakt blbe, tak vyskusam....dufam, ze nebude problem, ved vela matiek dava popri kojeni mliecne kase....ja som este vyuzila DM kupon, tak dufam, ze ich nebudem dojedat ja 😀
idem uvarit, dam vediet

katka2209
24. júl 2008

ahoj hubka, no som zvedava ako to bude papkat, urcite mu to bude chutit. ked to bude ok, mozno neskôr aj ja vyskusam, ale teraz este nepotrebuje, spi zatial pekne (klop, klop).

hubka
25. júl 2008

No mne sa maly aj po kasi zobudil nejak skor, teda, ja nechapem, dam prsnik a hned zaspi, ale ja ratam ovecky....tak neviem co sa porobilo, ked pekne spaval.....kasu som sparvila redsiu a celkom chutila, i ked posledne lyzicky horko-tazko,ale kupila com aj cumel s vacsou dierkou na kasu, tak dnes vyskusam cez flasu, dufam, ze to bude rychlejsie a jednoduchsie 😀

katka2209
25. júl 2008

a nejdu mu zubky, ze by sa preto tak casto budil v noci?
inac ja som vtedy dala kasu taku redsiu, ale lyzickou, lebo flasku nechceme, tam vsetko lyzickujeme..., potom som dokojila a este o tri hodiny, ako zme zvyknute, som jej ponukla prso i ked spala. a tak sa mi dobre najedla. vsak skus, aj ked spi ju nakojit, bude ti papat lepsie a mozno v noci nebude buntosit. my sme vzdy boli zvyknute papat o 19h a potom o 22h, neskôr uz o takom case spala, no aj tak som ju zobrala, pomrvila sa, vytiahla cumel a strcila prso. bala som sa nekojit este o 22h, aby mi v noci nebuntosila! 😉

hubka
25. júl 2008

No dnes kasu krasne spapal, urobila som redsiu a 110ml, pre pripad, ze by mu nechutiala a krasne spapal, bo som mu dala ten cumel s vacsou dierkou a o hodinu nato som este kojila, zaspal o desiatej, tak som zvedava...na zubky by uz aj bol vek ale este stale nic, necitim.. 😒

maminaevina
26. júl 2008

My tiez papkame kasicky. Najradsej mame nestle ryzovu, ale aj hami ma dobrucke. Tiez som myslela ze ked dam kasu tak budeme lepsie buvat,ale nevidim ziadny rozdiel. Budi sa kazde tri hodky.

bublinkajasminka
28. júl 2008

kočky - my sme začali s príkrmami a malá mi odmieta tou lyžičkou jesť, niečo jej dám a strašne ju to jeduje a vrieska - to chce len čas? ak jej dávam tú istú kašu z fľaše pije ako žeravá ale ak jej to dám lyžičkou tak nechce - proste ono to chce čas? máte s tým skúsenosti?

iva211
28. júl 2008

Ja som sa tiež spoliehala na kašičky že bude spať dlhšie ( nebodaj aj celú noc ) veď nádej umiera posledná 😉 , ale žiadna zmena kašu dám o 18.30 a potom ešte 130ml mlieka o 20.00, niekedy ani nedopije ,ale už o 02.00 a niekedy aj skôr je hore.

katka2209
28. júl 2008

Ahoj Bublinkajasminka, mozno mala este nie je pripravena jest lyzickou, ako vidim, tak ma len 4m a ked si jej lyzickou doteraz nedavala nic, tak vlastne ona tu lyzicku nepozna....
ja som mojej malej odmalicka davala lyzickou vigantol a ked sme zacali s prikrmami, tak sme s tym problemy nemali. mozno to naozaj chce len cas a musite sa pomaly s lyzickou zoznamovat..... 😉

kuky8
29. júl 2008

bublinkajasminka - určite to chce len čas. Aj ja som dávala kvapky malému od narodenia lyžičkou, tak je to pre neho úplne prirodzené jesť z nej. Keď dokonca nechce piť tekutiny, z lyžičky v pohode. My máme skôr problém s fľašou - tú má ako hračku 😖
Skús jej napr. dať MM na lyžičke. Jednoducho to nepozná a musí si na ten tvrdý, nový predmet zvyknúť 😉

katka2209
29. júl 2008

Baby a mate niektora problem s priberanim babatka odkedy ste ho zacali prikrmovat? moja mala zatial papa len zeleninovo masovy prikrm na obed, zje tak 150ml plus ju dokojim, vypije tak 50ml, popri tom ju stale kojim a kojim, obcas jej dam aj trosku jablka na zriedenie stolice, ale s ovocnymi prikrmami to zatial neprehaname. uz fakt neviem co mam robit, uz 3tyzdne rovnaka vaha ☹ . a este podotykam, ze mala neplace od hladu, je spokojna a v noci tiez krasne spinka. len niekedy nechce cuckat a vymysla, odtrha sa od prsa a ked sa aj chyti, vypije len malo, tak 80ml. ked ju prikladam castejsie ako 3h, tak nechce.co mam robit? je vaha 7050g pre 6m babatko normalna? inac nevyzera chuda, taka akurat, aj zahyby ma na stehnach.... 😀

junovka
29. júl 2008

katka, netrap sa .Kazde dieta ma ine telo, cize ine spalovanie....mam znamu, co tiez ked maleho zacala prikrmovat, tak tak isto jej stal na vahe a to dokonca 3 mesiace.Tiez bola z toho nestastna.A potom ked sa to rozbehlo, tak dodones nevie zastavit jeho vahi.Vsetko je aj na genet.predpoklade. 😉

kuky8
30. júl 2008

katka - ako píše junovka...
my máme 7 kg a pozri koľko máme mesiacov 🙂 ja aj mažel sme štíhli, ja nízka a Luky má genetiku po nás...
a to papáme všetko - zeleninu,mäso,ovocie,kaše,dokonca aj žltka (tie mu zachutili).
Sme zdraví, spokojný, šťastní - a to je základ, takže sa zbytočne netráp 😉

Ja sa chcem opýtať kočiek - ak dám malému hustejšiu polievočku, mám mu dať za tým ešte "druhé" jedlo?

bublinkajasminka
30. júl 2008

kočky - a nikto ste nemali ten problém čo ja? že vám tie príkrmy nechceli a revali ako tur tie deti? lebo moja vááážne plače a nechce to, už je to 8 dní a nijaké zlepšenie 😒

junovka
30. júl 2008

kuky8, ja ked som davala hustejsiu polievku, tak druhe jedlo som nedavala, bola som rada, ze mi zjedla jedno jedlo.A to praktizujeme dodnes....zatial 😒

denisocka
30. júl 2008

čaute,od kedy môžem dať cviklu ? a ako ju pripaviť

bzuco
30. júl 2008

aké jagurty sú vhodné od 8. mesiaca?
môžu sa dávať aj klasické smotanové...alebo len aktivia biela, selský jogurt
a čo ovocné jogurty - jahodový, marhuľovy, čučoriedkový...smú sa alebo nie

junovka
30. júl 2008

ja som cviklu davala uz asi od 6 mesiaca, samozrejme uvarila som z nej tusim polievku/ 😕 / uz ani sama neviem. 😀

jogurty- jedine biele NIE!!nizkotucne 😉 ...co sa tyka ovocnych, tak mi sme z nimi zacali od 1 roka, nakolko obsahuju aj cukor a ine ingrediencie 😎 😉

bzuco
30. júl 2008

dala som malému trolinku oliznúť smotanový jahodový a tak na mňa pozeral...no isto by zbaštil, keby som ho ešte ponúkla 😅

sirinka
30. júl 2008

bublinkajasminka tvoje dietatko je este prilis male, sama ti dava najavo, ze este nie je vhodny cas. pockaj este mesiac s prikrmami...
bzuco od 8. mesiaca nie su vhodne ziadne jogurty, jogurty az od 10. 😉 my sme dali dva krat biely a potom rovno ovocne...zvolensky smotanovy je vitaz

katka2209
30. júl 2008

Ahoj Denisocka,
cvikla sa môze konzumovat medzi 9-12m, nakolko by si dieta najprv malo zvyknut na jemne druhy zeleniny, az potom podavame druhy s vyraznejsou chutou, akym je i cervena repa. podrobnejsie sa to rozobera v cas. dieta c. 1. nesmie sa davat viac ako 100ml stavy, nakolko môze vyvolat nevolnost a zavraty. preto ju treba spociatku miesat s mrkvovou stavou....neodporuca sa detom do 9m.

katka2209
30. júl 2008

junovka, kuky, dakujem za povzbudzujuce slova. viete, niekedy rozmyslam, ci nahodou nerobim niekde ja chybu, ale naozaj idem podla tabuliek...

bzuco
30. júl 2008

katka...no ja mám tabuľku z www.babetko.sk a tam píšu, že jogurty od 8. mesiaca...ja sa držím tejto tabuľky od začiatku ako som začala prikrmovať

junovka
30. júl 2008

aj ja bzuco sa drzim tejto tabulky, a tiez je to v pohode 😉 😎 Vsetko totiz zalezi aj od samotneho dietatka ako to vsetko prijma, nie? 😉

katka2209
30. júl 2008

aj ja sa drzim tej tabulky 😉

bzuco
30. júl 2008

katka, prepáč 😔 🙂 ...to malo byť sirinke...ona písala, že jogurty od 10. mesiaca