Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

denisocka
14. aug 2008

tzak my sme mali teraz mhnačku a bolelo ho bruško...to môže z tej us slivky čo som do neho natlačila pred 3 hod?

junovka
14. aug 2008

tAMI, MY SME SICE BAKLAZAN NIKDY NEJEDLI, LEBO ANI JA HO OSBNE NEPOZNAM, CIZE SOM TO NIKDY NEJEDLA, ALE MAM TU JEDEN RECEPTIK, NEVIEM CI HO UZ AJ NEMAS"

Mrkvova polievka s baklazanom\.
60g mrkvy, 40 g baklazan, 3 dl vody, 1 dl mlieka mater. alebo UM, petrz.vnat

Mrkvu, ocistime, umyjeme a spolu s ocistenym baklazanom/bez supky/ pokrajame na drobne kusky a varime domakka.Potom pridame mlieko, povarime a dochutime petrz.vnatou. 😉

elinka27
14. aug 2008

denisocka,mne dokina povedala,ze okrem marhul,jablk a hrusiek by neali deti do roka ziadne ine domace ovocie.Tak slivky nedavam tiez,a je fakt ze prehanaju mozno to bude z toho,nas maly sa pokaka hned aj po marhuli

denisocka
14. aug 2008

eli fakt? no fajn že vravíš - ináč ani nič nedávam.sme len na banane A broskyni ,teda broskynu až jednu zjedol zakamuflovanu,bo kyslá ako čert

zuzana.k
14. aug 2008

Baklazan je tazky na zaludok aj pre dospeleho, nie pre deco. A Deni banany su dost otazne. My ich nejeme vobec. Okrem toho ze je to exoticke ovocie, ani jeho rast, zber a preprava nie su zdrave. Zberaju sa nedozrete a macaju sa v chemii aby vydrzali... Kazdorocne sa robia na Slovensku testy dovazanej zeleniny a ovocia- banany, hrusky a uhorky z toho vysli najhorsie. To uz nie je ten zdravy banan ako kedysi, ale zmeska postreku. Myslim ze v Trende bola o tom rozsiahla reportaz.

maminaevina
14. aug 2008

No moj maly spapa vsetko. Uz sa zacinam bat ze jedneho dna sa zobudim ako hovienko,lebo zje aj mna 😀

denisocka
14. aug 2008

zuzka,ked my okrem bananu nejak nič nechceme -nezdedil žial po mne chutove bunky na kysle 😅

elinka27
14. aug 2008

mne povedala ze broskyne,marhule,jablka a banany ale inak zatial nic viac do roka.Mam taky zoznam co sa moze a co nie do 1 roku a tym sa sanzim riadit samozrejme v ramci zdraveho rozumu.

Denis a preco si mu ju davala mal problem so stolicou?Lebo ak ano potom radsej skus slivkovu stavu, ta nieje vraj az taka,skus tu od HIpp a ak sa zda moc sladka zried s vodou.

elinka27
14. aug 2008

jaj a este hrusky sa mozu som zabudla 🙂

sirinka
14. aug 2008

a preco sa akoze slivky cesrtve nemozu??? ked sa moze davat stava alebo vyziva???
ja viem tak, ze ovocie co sa da u nas dopestovat, je ok, okrem jahod, malin a cernic...

denisocka
15. aug 2008

eli,lebo sa mi po jablku vysypal a hladala som vinníka,tak sme odstavili prikrmy kým nemal pokožku s5 krásnu

ja0
15. aug 2008

davate deturencom aj ryzu? viem, ze by sa mohla, ale neviem, ci sa ryzou mysli klasicka ryza alebo ryzova kasa. A ako tu ryzu varite, spolu so zeleninkou alebo klasicky zaliat vodou?

denisocka
15. aug 2008

jasne,ryža jhe mnaamky - uvarím,pomyxujem ,dám mrkvu a ide sa na to

sirinka
15. aug 2008

ja klasicku ryzu varim spolu zo zeleninkou az kym sa nerozvari, netreba mixovat, zahusti a je z toho kasa...teda varila som tak, teraz uz nemusim az na kasu...

bublinkajasminka
15. aug 2008

ja používam ryžovú múku kúpila som ju v raco predajni a je super - teraz som ju uvarila včera s brokolicou a brala nám veľmi

ja0
15. aug 2008

dakujem, lebo mi sme doteraz so zeleninkou papali len zemiacik a pripada mi to velmi jednotvarne, aj ked zeleninu obmienam.

elinka27
15. aug 2008

sirinka netusim preco,mne to povedala dokina,tak som to rdsej neriskovala

lubecka
15. aug 2008

ja slivky davam, cerstve, to je fajn na stolicu, aj hrusky...
ja0, skus aj pohanku alebo kukuricne krupky.. tiez varit spolu si zeleninou , kym to nie je makke..

mozem spravit zemiakovu kasu s ovocim? 😅

verusamarusa
15. aug 2008

lubecka-moje dievcata straaaaaaasne zboznovali zemiakovu kasu a pokrajkane kompotove ovocie najviac marhulky a slivky fakt velke mnamko .Starsia to ma rada doteraz a takisto aj ryzu s ovocim 😉

katullka
15. aug 2008

baby neviem ci sa tu uz nahodou nepisalo, ale mozu deti vo veku 7mes. por?? A ak ste ho niektora davali chutil detom?? Chcela by som prejst na nejaku novu zeleninku aby sme nemali stale to iste.

denisocka
15. aug 2008

katulka,kamoška dala por 7mes a nesťažoval si,vraj mu chutilo 😅

sirinka
15. aug 2008

katullka cibula sa odporuca od roka, ja by som ani por nedavala skor, por mi pride taky cibulovy xixi...

katka2209
16. aug 2008

Katullka, por iba mlady, ja som skusala podla jedneho recepctu z mama a ja a malej to velmi chutilo. samozrejme, ze sa toho dava iba malo.

20g kur. masa, zemiak, jablko, kusok poru, dojcenska voda

zuzka99
16. aug 2008

dievčatá, prosím vás, nemáte nejaké tabulky alebo tak, kolko mlieka by malo vypiť bábo v tom ktorom mesiaci popri príkrmoch? moj slavko papá ovocné desiate a zeleninovo - masové obedy, kojim ráno, olovrant, večer a v noci. ale niektoré kojenia (najme na olovrant) mi odmieta, asi je najedený od obeda ešte. sa bojim aby nemal málo mlieka. pije aj dosť čaju, možno aj kvoli tomu nechce mlieko.

lenkalienka4
16. aug 2008

nemate nahodou niektra knizku Varime malym detom???? mate s nou nejake skusenosti?

verusamarusa
16. aug 2008

lenkalienka4- ked som cakala prvu dcerku ,tak mi moja mama kupila dve knizky varime detom. Kedze som nebola skusena gazdina a prve dieta je prve dieta,tak som rada vyuzivala recepty a vtedy mala sa vobec nestazovala.Ocenovala som aj hlavne to,ze tam pisu od ktoremo ukonceneho mesiaca sa to ci ono jedlo mohlo dietatu podavat .potom knihy putovali svagrinke a ta ich tiez velmi vyuzila takze smelo...

junovka
16. aug 2008

ja mam doma REceptar zdravej vyzivy pred dojcata a deti- kupila som si ju, ked Timeika zacala s prikrmami, velmi som ju ani nevyuzila 😅 , skor teraz pri Nelinke ju obcas otvorim.Su tam recepty, ale ja ich upravim vzdy podla seba, nakolko su tam napr., ze ryby od 10 mesiacov 😕 , co ma dost prekvapilo.Ked som si blizsie precitala o autorke tejto knizky, tak som hned zistila odkial vetry duju 😀 😀 Ta autorka je asi typ nasich mamiciek, svokriciek a pediatriciek, teda tzv." stare skoly" 😀 😉

zuzka99
17. aug 2008

ja mám to isté čo junovka, ale moc ju nevyužívam, nakolko zatial kombinujem čo už je vyskušané s tým čo mám doma zo záhradky.

elinka27
17. aug 2008

zavadzanie prikromov:
5.mesiac

Zelenina: Obilniny: Ovocie: Tuky:
zemiak ryza jablko rastlinny olej
mrkva bezlepkove kase hruska maslo
cuketa (ryzova a kukuricna) marhula
tekvica broskyna
zelena fazulka banan
brokolica (odporuca sa zacat zeleninovym
kalerab prikrmom,ovocie az v dalsom mesiaci)
petrzlen
karfiol
spenat
kel

6.mesiac

Mäso: Ovocie:
morcacie vajecnz zltok jablko
kuracie hruska
kralik marhula
telacie broskyna
banan

7.mesiac rozsirujeme sortiment potravin odporucanych v 5 a 6 mesiaci

8.mesiac

Mliecne vyrobky: Obilniny ,muka a vyrobky z nej(druhy s obsahom lepku)
jogurt kase
kysla smotana chlieb
zaprazka

elinka27
17. aug 2008

bezvajecne cestoviny
ovesne vlocky

10.mesiac:

Strukoviny:
hrach
fazula
sosovica

11.a 12 mesiac:
rozsirujeme sortiment potravin odporucanych do 10.mesiaca