Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

sirinka
25. jún 2008

v senci je vodovodna zla, ani pre dospelakov nie je dobra na pitie 😒

dada2007
25. jún 2008

sirinka...myslela som vnútornosti. Takže tie určite nie, hej?

kuky8
26. jún 2008

denisočka - kukla som ne web, celkom dobré 😀 Dnes som dala mrkvu + brokoly , no nie že by sa išiel zblázniť, ale zjedol zo 20 čaj. lyžičiek 😕 Takže som spokojná a macka si nechám ako eso 😀

sirinka - my máme vodu o.k., doteraz som ju prevárala na pitie, teraz dávam Lucku úpln.neperl. A zeleninku zatiaľ varím nad parou, takže je jedno, aká voda sa vyparuje 😉 Ale mám v pláne zeleninu ako takú variť v obyč. kohútikovej, ale polievky asi v dojčenskej... ááále neviem, zas keď už pil aj prevarenú obyčko a nič? Som z toho jeleň 🙄

A baby, od kedy vlastne polievky? Keď si zvykne na všetkú zeleninu? Alebo už aj po prvých 8 dňoch prikrmovania?

junovka
26. jún 2008

kuky, najprv vyskusaj vacsiu cast zeleniny a potom z nich var polievky. 😉

denisocka
26. jún 2008

kuky-ja som teraz urobila že zemiak+broko+karfiol -vzniklo niečo zelene a lepkave a ani za joba nie do ust -ale!pokila hral gumy macko,tak sa jwedlo .a dosť teda,potom už mal fakt dosť a chcela som to akože dojesť,že vitamíny a tak,ale skoro som grclôa-takže tie naše deti su teda hrdinovia. a dala som mu dnes žuvať skusku od slaniny ,som sa narehotala jak sa s noui 30 min hral 😀

zuz11
26. jún 2008

marcelka114 • 1d • Dnes o 18:36
ahojte mam jednu otazku moja mala ma dnes 4.mesiace narodila sa 26.2 a chcem sa spytat ukonceny 4. mesiac znamena dnes ci kedy mozem dokrmovat,vdaka

marcelka114
26. jún 2008

Ahojte moja dcéra sa narodila 26.2 dnes má 4 mesiace kedy je to ten ukončený 4 mesiac a kedy ju môžem prikrmovať, Ďakujem.

denisocka
26. jún 2008

marci a prečo chceš prikrmopvať?

janula2008
26. jún 2008

Ahoj Marci, muzes ji zkouset davat prikrmy od ukonceneho 4.mes. Moje dcera se narodila 12.2. a uz davame mrkvicku, ale u toho jeste kojime.

janula2008
26. jún 2008

zuz a marci, ano uz mate 4.mes.ukonceny

junovka
26. jún 2008

podla mna je to skoro.KAM SA BABY PONAHLATE???????????????????????? 😕 😕 🙄

janula2008
26. jún 2008

Mne to doporucila doktorka, protoze nase je dost velika (uz tak 72cm a 7400g), takze mlicko samotne ji nestaci. A co mam zkusenost z rodiny, tak myslim, ze cca pul roku kojeni je tak akorat - budem jeste tak dva tri mesice i kojit - odstavovani po vice nez roce je pry psychicky fakt narocny pro mamcu i dite. ja osobne nebyla kojena vubec a mamce to za zle nemam, co se tyce nemoci nebo alergii, tak skoro nevim co to je, takze bych zas na druhou stranu to kojeni taky neprecenovala.

janula2008
26. jún 2008

Jsou i nekojene mimi a prospivaji vyborne 😉

kuky8
27. jún 2008

janula - súhlasim s Tebou, že to odstavovanie je iste náročné (a často krát aj samotné kojenie 😉 ). A aj ja som bola zo zdrav. dôvodov kojená len dva týždne a nie som chorľavá. Ale práve preto, že mám tú šancu kojiť (čítala som aj na MK maminky, ktoré by stráášna radi kojili a jednoducho nemôžu ☹ ) tak ju využijem naplno, dokedy sa bude dať... teda v piatich rokoch by som už rada mala "pokoj" 😀
No čo sa týka MM - nie je syntetický nápoj, ktorý by sa mu vyrovnal... jednoducho niektoré zložky prosto nie je možne vyrobiť (dúfam, že toto Tvoja Dr. vie 😕 😀 )

janula2008
27. jún 2008

Jojo to je jasny, dokud to jde, tak proc toho nevyuzit, taky jeste nehodlame koncit, jen uz zkousime i neco noveho, zatim aspon 1x denne tu mrkvicku a brokolici v první lzicce od Hami a az tak za mesic dva zkusime pridat treba kasicku. Ja mam jen hruzu z toho az bude mala treba mluvit, tak jak ji vysvetlit, ze to mlicko uz pri odstavovani nedostane, nekde jsem to tu cetla na jine diskuzi, kde se o tom bavily maminky cca 1,5 roc. deti a vazne psycho. Tak toho bych se docela rada vyvarovala a tak do zimy postupne prestala 😒 .

kuky8
27. jún 2008

janula - a čo keď Tvoje mimi bude také šikovné, že samé proste povie dosť? Ja také deti dokonca poznám...
A žiaden stres nebude. No ja si už teraz pre istotu pripravím viac variantov vysvetlení, príp. výhovoriek 😉 😀

denisocka
27. jún 2008

tak a dnes sa len tak zaprášilo po ryži s mliekom 😀 (išla miu tak skvelo ako banan,do ktoreho mi rano zakusil a polkol cely kus 😀 ) a na desiatu mal banan a varene jabko

kuky8
27. jún 2008

my dnes opäť mrkva+broko, ale menej ako včera 😖 ... skúsime zatra niečo iné
denisocka - dávaš naraz zeleninu aj ovocie? 😕
ináč - dobré nové foto...

denisocka
27. jún 2008

kuky hej,desiata+iolovrant ovocie -ale aj tak len banan a jabko a obed zelenina a dnes ryža.ale nikdy nedám v jeden den nove ovocie aj zeleninu

janula2008
27. jún 2008

Kuky, no ja nevim, je to jen muj nazor a nikomu ho nenutim, ale ja ji chci postupne do roka prestat kojit urcite, docela me ty diskuze, treba jako tato (https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... ) utvrdili v tom, ze to odstaveni pozdeji opravdu musi byt narocne a jestli je to pak nejake jeste prinosne to kojeni netusim, fakt mam kamaradku, ktera kluka kojila cca rok a pul a ten je nemocny tak co dva mesice. A pokud jsou takove sikulky, ktere se odstavi samotne, tak to maji maminky prima, ale moje mala se domaha prsa uz ted celkem intenzivne, tak si to nedokazu predstavit treba v tom roce a pul.

martina46
27. jún 2008

Prosím vás, ako sterilizovať ovocné presnidávky, moja mama mi chce pre malú zavariť, ibaze ona do toho dáva kyselinu citrónovú, aby to vydržalo. Dá sa to nejako nahradiť, aby to mohla jesť moja malá?

junovka
27. jún 2008

ja si myslim, ze normalne len zasterlizovat, aby chytili viecka na flasiach a hotovo, nie?? 😕

martina46
27. jún 2008

to staci? ako dlho to takto vydrzi?

kattom
27. jún 2008

martina my sme s maminou jablkovu vyzivu robili minuly rok tak, ze sme jablka osupali, zbavila jadier, pokrajali na mensie kusky, podliali vodou a varili vo velkom hrnci do makka - asi hodinu, dve.. potom rozmixovali a davali do poharov. pohare das na plech, dole vodu a das zovriet - aby boli horuce a nepraskli, ked tam tu jablkovu vyzivu horucu nalejes. zavries a das hore dnom do deky. ani cukor, ani kyselinu citronovu sme nedavali - jablka, ak hned spracujes, tak nezhnedli tolko. a malemu chutilo viac ako z obchodu (som mu to potom davala samotne, s piskotkami, s bielym jogurtom - pol na pol alebo s inym ovocim - banany, slivky, marhule..).
a tento rok sa urcite chystame zasa robit rovnakym sposobom. plus idem skusit aj marhule a slivky tak urobit (tiez osupat a vykostkovat - to sa ani mixovat nebude musiet)

junovka
27. jún 2008

...podla mna polroka urcite 😒

martina46
27. jún 2008

ok, dakujem vam 🙂
no s tym konzervovanim, my sme minule jedli kompot z roku 1998 😀

denisocka
27. jún 2008

PRESNE TO ZAUJíMA AJ MAN -AJ NAšI Už PLANUJU ZAVARAť

sirinka
28. jún 2008

dada2007 v peceni sa zachytavaju vsetky skodliviny a tie odtial nijako nedostanes...takze babatku urcite v ziadnom pripade nie... 😉

sirinka
28. jún 2008

janula kedze tvoje babatko prospieva dobre...je to neklamny znak ze mu mliecko staci...a odstavovanie je narocne ked na to dietatko nie je pripravene...nesuvisi to s vekom, niektore sa sami odstavia v 8. mesiaci, ine v dvoch rokoch...

janula2008
28. jún 2008

Prave, ze by jedla porad kdyby bylo na ni, klidne i po hodine a to dalsich 40min. kojime, takze nam fakt vyhovuje ta kombinace 2x denne s flaskou. Zkousela jsem ji na noc dat jen z prsa, ale ani ne za hodku byla znovu vzhuru, po flasce mi spi celou noc az do rana v kuse. Myslim, ze mlicko samotne by ji teda asi nestacilo... 😕