Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

sunysara
28. sep 2010

děkuju moc. včera mi snědl trochu mrkvičky a brambůrku a dobrý tak zkusím mu dát dneska to samé jen trochu víc a uvidíme.

lucinenka001
28. sep 2010

Kočky ahojte,

mozem dat drobcovi kludne aj karfiol ???

Dakujem a pekny dnik

saska.t
28. sep 2010

@lucinenka001 ano bez problemov, moze trosku nafukovat 😉

nice202
28. sep 2010

Ahojte, neviete poradit nejaku knihu o prikrmoch? ako zacat, s cim zacat, ako casto davat, ako pokracovat atd....dakujem 🙂

lucinenka001
28. sep 2010

@saska.t

ahoj,

dakujem, spapal par lyziciek 🙂

saska.t
28. sep 2010

@nice202 www.kojeni.net, najdes tam vsetko na co sa pytas

lienka2
28. sep 2010

neviete mi poradit kolko mlieka ma vypit 7,5 mesacne babo ktore papa 2 prikmry denne?

nikush
28. sep 2010

@lienka2 ak dojcis ta ked pije ta pije a ked um, tak neviem

nice202
28. sep 2010

@saska.t dakujem 🙂

lenica81
28. sep 2010

@saska.t mozem sa spytat na ruzickovy kel... od kedy mozeme... a co sa tyka byliniek - teda petrzlenova vnat ma zaujima... tie odkedy mozno pouzit...

laxity
28. sep 2010

ahojte prosím vás...cestovinu kedy treba dať? Bo už som dávala aj pohánku, aj zemiak ale cestovinu ešte nie 😕 a už mi nejak dochádza fantázia čo variť 😀

ďakujem pekne 🙂

maryanna
28. sep 2010

@laxity ak jete lepok tak cestovina bezvaječnú môžete, ak lepok nejete tak bezlepkové bezvaječné sa môžu prakticky od 4tého mesiaca....

maryanna
28. sep 2010

@lienka2 takých 800 ml a viac

maryanna
28. sep 2010

@lenica81 ružičkový sa môže tak od 4teho mesiaca, a ja dávam petržlenovú vňať čerstvú od 8meho sem tam do príkrmu kvôli vysokému obsahu vit C....

lienka2
28. sep 2010

@maryanna tak tolko nevypijeme ani nahodou... vacsinou 600-700ml..

maryanna
28. sep 2010

@lienka2 to je dobre, v pohode, pokiaľ to nieje pod 500 je to v poriadku🙂

laxity
28. sep 2010

@maryanna ďakujem lepok sme ešte nejedli 😕

@lienka2 ani my 😅

lenica81
28. sep 2010

@maryanna dakujem... tak skusime... ja ho mam veeeeeeeeeeeeeeelmi rada... len ci aj malemu bude chutit... 😅

saska.t
28. sep 2010

@lienka2 okolo 700 az 900 ml ak pijete UM medzi 9-12 mes. 500-750 ml 😉 ak tolko nevypijete treba po 8 mes. k tomu mliecku zaradit biely jogurt a splnate davku uplne bez problemov...netreba z toho robit paniku podstatne je ze vypije aspon 500 ml. tabulky su na orientaciu a nie na prisne dodrziavanie, kazde dietatko je ine a tym sa treba riadit, ja mam 2 rocnu dceru ktora by mala mat 12-14 kg ma necelych 11 kg ale prospieva a to je podstatne 😉

@lenica81 mozes uz davat ale vzdy ho treba po uvareni ochutnat niekedy byva horky 🙂 petrzlenovu vnak, trosku majoranky, rascu, bazalku uz mozes zaradit do jedalnicka

lenica81
28. sep 2010

@saska.t vdaka... hadam to uz bude mat lepsiu chut... 😅

saska.t
28. sep 2010

@lenica81 no moc tomu chut neprida ale s tym si starosti robit nemusis, dieta nepozna ochutene jedla takze mu nevadi ze vnima chut len cisteho jedla, vadi to skor tebe, lebo poznas ochucovadla 😀

lienka2
29. sep 2010

@saska.t pijeme UM a jogurt sme uz dali 2x.. ale nedavam ho kazdy den..
a to ozaj uz mozem dat tie bylinky co si pisala?

saska.t
29. sep 2010

@lienka2 pockaj s jogurtom este 2 tyzdne a potom ho zarad do pravidelneho jedalnicka, bylinky mozes bez problemov pouzit, samozrejme s mierou hlavne pri majoranke, rasca, petrz.vnak a bazalka uplne bez problemov 😉

mimiz
29. sep 2010

Zdravim chcela by som sa opytat nas maly zacal papat 20.8.2010..teraz uz papame 4x denne cize desiata, obed, olovrant a vecera a popritom stale kojim, cez den asi 5x a v noci 3 az 4x..Chcala by som sa opytat, kolko by toho mal maly papat orientacne na g v jednotlivych chodoch? Pretoze on zhltne vsetko co nalozim a keby som si nedal pozor tak aj misku s lyzickou...nerada by som ho prepachavala aj ked skoro vsetko varime doma tak je to celkom zdrave...a este by som sa chcela opytat co mu dat na ranajky?..lebo sem tam mu dam zuzlat rozok ale sa mi to zda trochu nudne..dakujem

maryanna
29. sep 2010

@mimiz ahoj, no na to že papáte mesiac príkrmy sú 4 príkrmy denne strašnee veľa.....neviem koľko mýte mesiacov ale tak asi cca 7 aj niečo, .....ak mesiac papáte príkrmy tak mu stačí na obed mesovozeleninoý príkrm, plus doobeda alebo poobede ovocie...nič viac......zbytočne ho zaťažuješ a ak je kojený tak detto.....tretí príkrm sa zavádza okolo 8 meho mesiaca ale pokojne aj neskôr-....4tý príkrm až po roku, je to na dieťa veľa.......
na obed by mal zjesť plnú dávku t.j 150-250 g, podľa toho aký ste papkáči...ovocia tiež takto......niekto papá toľko hneď niekto sa na to dostane pomalšie....
ale ak predsa chceš tie raňajky, tak nejakú kašu domácu pohánkovú, ovsenú, pšeničnú, jačmennú, ryžovú s ovocím napríklad, ........potom od 8meho mesiaca môžeš rožok alebo chlieb s Lučinou napr....alebo jogurt..

andrejkaz
29. sep 2010

ahojte baby,chcem sa spytat,ci musim malemu davat len biely jogurt,alebo mu mozem dat nejaky ochuteny trebars marhulovy?doteraz spapal vsetko co som mu dala a uz 2krat som skusila miesto ovocneho olovrantu biely jogurt smotanovy,no moc mu to nechutilo 😒

maryanna
29. sep 2010

@andrejkaz ovocný jogurt nie, obsahuje zbytočne veľa somarín, až po roku...mne malý nechcel zo začiatku čisty jogurt tak som mu tam popučila banán, alebo broskyňu proste ovocie, a potom mu zachutilo že teraz zje aj čistý....alebo som mu ho zamiešala do ovsenej kaše s banánom alebo podobne...

andrejkaz
29. sep 2010

@maryanna dakujem,uz som nad tym rozmyslala,ze mu tam skusim nieco zamiesat 😉 tak snad to bude mat uspech

maryanna
29. sep 2010

@andrejkaz držím prsty, ono pomôže aj zmena jogurtu možno, nám na prvýkrát SABI nechutil, ale potom sme mali domáci a ten už šiel , aj COOP mu chutil a teraz papá aj SABI...predsa len niektorý je viac smotanový , iný je kyslejší...treba vyskúšať

mimiz
29. sep 2010

maryanna: doktorka nam povedala ze moze tolko papat, papal jedn krat denne tak visel na prsniku kazdu hodinu cez den a v noci kazde dve, teraz aspon mame zaase normalny rezim..ako myslis zeby sme ho zatazili..ako zaludok??..lebo on vyzera celkom spokojne