Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

kisska
22. dec 2008

snazim sa 😉
sak vies ako to je, ked v kazdej knihe a casaku pisu inak. A tiez ma vytaca, ked na jednej strane je clanok od detskej doktorky a na druhej su recepty uuuuplne odveci. Aspon redaktorky by mohli citat clanky svojich kolegyn 😒 😒 😒 Ale najlepsie je precitat a urobit si po svojom... A ked pride kriza, nabehnes na MK 😉

dididi30
22. dec 2008

kiska, v anglicku su vyzivky pre deti okolo 4-6 mesiacov aj s cokolacou a jahodami a tropickym ovocim 😒 dokonca marhula, bravcove maso.....no a doma na sk je to uplne ine, zacina sa mrvickou a tu sa zacina rovno miesat, mne moja zdravotna sestra na prvy krat poradila mrkva zemiak a jablcko, tak toto je u nich prvy prikm...ako sledujem kazdy ma ine zvyky,,,

kisska
23. dec 2008

ked im to nerobi problemy... 😖 aj ked pri ich normalnej strave su asi bezne taketo kombinacie, takze su zvyknuti 😉 ... trochu ine su ale hranolky v 5tich mesiacoch a pod. 😉
ake budete mat Vianoce? kombinujete zvyky Uk+Sk alebo sokujete znamych? 😀 😀 😀 Som vcera napriklad pocuvala, ze v Australii neznasaju kapra a v USA ho nejedia, aj ked im zije volne v riekach...

3558
23. dec 2008

ahoj kisska ip

daskak
24. dec 2008

ahoj kisska 🙂 ...ten pocit ked zostanmu udaje v pc poznaaam 😉 ....

kocky prajem Vam vsetkym krasne Vianoce plne pohody a radosti s rodinkou 🙂 🙂 🙂

daskak
27. dec 2008

ahojte kocky, tak ako ste zvladli sviatky??? 🙂 .... ja som sa chcela opytat ci sa Vam niektorj stalo, ze drobciatko prestalo chciet papkat zeleninku? u nas ako keby utalo a zeleninka nam jednoducho neberie..... ale hruska banan to anooo 🙂 ... neviete mi povedat co s tym???

junovka
27. dec 2008

ak ti nechce papat, tak nedavaj zbytocne nasilu.Vynechaj urcitu zeleninu, ktoru nechce aspon na 1-2 tyzdne a potom skus znova. 😉

3558
27. dec 2008

nebude to tym, ze si skoro zacala davat ovocie, a teraz zeleninku nechce lebo ovocie je sladsie? ja som davala po troch tyzdnoch jablcko prvy krat od prikrmov. presne ako junovka pise: vysad zeleninu ale ja by som ani ovocie nedavala lebo to presne davidko chce. len ovocie. niekedy ked cestujem tak nedam prikrm jeden den. tak by som 2-3 dni nedavala nic len mliecko. 😉

daskak
27. dec 2008

no s ovocim sme zacali po mesiaci prikrmovania... zajtra skusim uvarit kel /to este nemal/ a uvidime..a pripadne to naozaj vynecham a skusime o par dni znovu....no on mocmliecko cez den uz ani nechce, len trosku na zapitie... skusime adam vediet 🙂

3558
27. dec 2008

davidko nechce mlieko????
moj aj po prikrme musi mat mlieko aspon 4 odmerky. a po olovrante kedy ma sladku kasicku tak tiez.

daskak
27. dec 2008

no on sa napije alelen trosicku... mliecko najviac pije rano a vecer po kupani pred spinkanim... cez den naozaj malinko..ale to iste robil aj mij starsi Patko, len on pil UM, a Davidko je naMM
mne to pripada ako keby si al par glgov na zapitie a dost

saska.t
27. dec 2008

Moja mala po prikrme tiez este vypije dost mliecka, som zvedava kedy nahradime uplne mliecnu davku prikrmom ...
Zatial papame prikrmi len 3 tyzden tak na dalsi skusim dat na olovrant ovocie, som zvedava ako nam to pojde ... 😀 😀

dididi30
27. dec 2008

dasii my tak isto, da si par glgov a konec, v noci tak isto, ako keby od smadu....ked mu dam prikm uz mliecko nechce, lebo nema uz nervy tak dlho cakat, kym sa mu to spusti, on sa chce hned napit, tak mu davam cistu vodicku a je pokoj, len moje cici su ako kamene, nevedia si na to zvyknut a takto to mame uz dhsie....
uz som aj rozmyslala, ci on nahozaj nestiahne celu cicu za tu chvilocku 😅

inak ja mam deti co mlieko nemusia a taki su aj ich rodicia, takze je to dedicne 😀 😉

dasi, nic si z toho nerob a netrap sa , moja dcera bola len na ovoci a to fakt sme zacinali zeleninkou, ktoru mi rapidne odmietala...proste som ju nevedala na to nijak nalakat, do teraz zeleninu nelubi, ale kapustnicu tu lubi, no este ze to 😀 aj rajcinku sem tam...inak iba ovocie

syn tomu nevadi nic, ten aj to aj to 😉

takze kazde babo je ine , hlavne by sa nemali deti porovnavat nie? 😉

ved aj dospeli clovek ked nieco nelubi, tak to jest nebude a ked budete do neho dzgat, on si to zapamata a bude mat z toho trumu, takze nenutit a nekukat na to,ze druhej mamicke tu zeleninu papa, dajte mu co lubi a mozete aj mixovat mrkvicka jabko.......alebo hruska a zemiak, normalne brutalita ale preco nie 😉
pridam priklad, moju muzovi nutili leco heh zjedol o a hned sa vratil spat na stol od vtedy nenavidi leco a rodicia mu ho uz ani nenukali...no a urcite poznate taketo priklady, tak nebudrovat dobre? 😀 😀

kisska
27. dec 2008

didi dobre vravis, moj muz tak "jedol" rajciny a dnes nemoze ani pretlak 😠

deticky naozaj netreba nutit, sami vedia, ci im nieco chyba... mozno treba vyskusat par fint ako ich obabrat, ale urcite nenutit

dididi30
27. dec 2008

kiska moj muz rajciny moze ale pretlak nie, vlasne ani ziadne omacky z rajcin a mam pokracovat? no este hrozienka, dzem, med, zeleninove fasirky, karfiol v ziadnom stave,.......no mam to hrozne a dcera taka ista ☹ a ja tak zeleninu lubim, no dufam a verim v syna, som povedala,ze sa na nich vykaslem ked bude thomasko lubit zeleninku, nech si varia sami, bo ja budem robit vyprazany karfiol, ten zboznujem 😝

daskak
28. dec 2008

ahojte... no my asi naozaj budeme ovocny nie zeleninkovy.... ale nevadi mozno sa to casom zmeni 🙂 ...no kedtak nadtym premyslam ani moj ocino vobec zeleninu nemusi.... 🙂

maurizia
28. dec 2008

dievcata, prosim o radu. co to som precitala, nestiham vsetko, asi sa budem opakovat. mala je na MM a velmi jej chuti, len par dni spat sme zacali s mrkvickou, mrkvicka+zemiacik. pri vsetkej trpezlivosti do nej dostanem max 2 lyzicky. cize s prikrmami mame velmi kratku skusenost.

no a v noci by som si uz rada aspon 3-4 hodinky v kuse pospala, rady starsej generacie daj jej krupicu sa mi nepozdavaju.. 😝 viem, ze su na trhu v ponuke rozne kase, neviem, ci si mozem dovolit jej uz nejaku pripravit, ci na to nie je priskoro, okrem toho by som nechcela, aby kasa mala mliecnu zlozku..viete mi poradit nejaku nemliecnu, ktora dobre chuti s vodou? MM nemame nazvys, a kasu s UM by som zatial nechcela. vopred dakujem za kazdu radu.

junovka
28. dec 2008

krupicu urcite nerob, pokial nezacnete papat lepok, t.j. na 8-9 mesiacov.Ak chces nejake nemliecne kase, tak skus od Nestle ryzovu, alebo od Hami ryzovu.Ja si myslim, ze aj kasu mliecnu ako napr. od Nutrilonu ryzovu by si mohla davat.My sme ju zacali papat na 5 mesiacov 😉

dididi30
28. dec 2008

mauri, alebo miesto kupovanych kasi urob domacu kasu, uvar ryzu a zamiesaj do nej banan, alebo jabko , alebo broskynu a rozmixuj na zaciatok 😉
ryzu var vo svojom mliecku, ktore si odsajes 😉

dididi30
28. dec 2008

ups nie, svoje miecko daj uz po dovareni, aby sa zbytocne to dobre z materskeho mliecka nevyvarilo 😉 , var vo vode 🙂

maurizia
28. dec 2008

junovka a ty si vtedy este dojcila alebo ste boli na UM? didi ked zacneme s ovocim, urcite vyskusam taku domacu kasu, babanik snad zasyti..

daskak
28. dec 2008

maurizia: no my vecerpred spinkanim papkame kasu Sunarku, prip. Nestle. ale ked sme zacali prikrmovat tak som mu kasu robila presne ako napisala dididi.. rozvarena ryza rozmixovana s pridanym ovocim... ta nam velmi chuti doteraz...
/ a ked k nej pridam cukor alebo med moj starsi syn ma tiez super veceru 🙂 /...

dididi30
28. dec 2008

mauza ale tu ryzu mozes podavat aj cistu bez ovocia 😉 ja tiez kojim a tak robim 😉

inak my sme skusali uz aj kasu vlockovo bananovu, mala uspech tak sa tesim 😀

dididi30
28. dec 2008

mauza a toto som chcela , ja som len plne kojila a zacala som prikrmovat zeleninkou od 5 mesiacov a ovocie papame uz od zaciatku, nemame problem, on zje to co mu dam 😉

junovka
28. dec 2008

ked som zacala zavadzat prikrmi, tak som uz nekojila 😉

dididi30
29. dec 2008

junovka a to preco? 😲 ved materske je naj, ci uz sa ti nechcelo? 😀

daskak
29. dec 2008

ahojte dievcata, 😀 😀 😀 taaak a my sme spapkali dnes zeleninkovu polievocku /kel,mrkvicka/ po dllllhej dobe... tak sa vytesujeeem..

junovka aj ja nadalej kojim aj popri prikrmovani, je sice pravda ze maly uz chce menej, ale neprestali sme

gali: ahoj ahoj.. som rada ze aj Vam vlocky chutia, my ich pravidelne ranajkujeme uz cela rodina,kazdy inak ale predsa. manzel a ja s jogurtom, starsi s mliekom,a drobec uvarene s bananom, alebo jablckom 🙂

gianni
29. dec 2008

ahojte baby
ja som tiež začala s príkrmami,zatial mrkva,zemiak+voda v ktorej sa to uvarilo,moc nám to nejde,ale banán to hej,pravdaže je to lepšie a hlavne sladšie,no chcem sa spýtať či môžem urobiť vývar z drobkov,alebo iný vývar,zmixovať so zeleninou a uložiť do mraziaka a potom po kusoch by som vyberala a ešte ked jabĺčko tak ho uvariť alebo stačí surové nastrúhať?

dididi30
29. dec 2008

ahojte
ja som skusila kasu hipp z ovsennych vlociek a bananom , len tak zahucala, tusim mu viac chuti ako ryzova 😉
daska ahoj, no vidis, nieje to az take zle, raz je chut na to raz na to ako aj dospeli ludia, nie 😉

dididi30
29. dec 2008

giami nieto vravi ze uvarit ovocko ale podla mna je to blbost. lebo to dobre sa vyvari, ja len surove, je chutnejsie a zdravsie 😉