Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

kisska
3. jan 2009

berus - dobru 😉

osa
3. jan 2009

to sa aj ja chcem spytat, ako ste pokrocili v snazeni? 😉

saska.t
3. jan 2009

kisska- zelenu fazulku myslis tu co je este v strukoch alebo dostat uz aj vylupanu? alebo sa to da varit aj s tou supkou (strukom)
Bonduel,myslis spenat v konzerve? tak to som fakt este nevidela ale zameriam sa nato 😀
Ja teraz tiez cerpam z toho co som v lete zamrazila - brokolicu, cukinu,mrkvu, karfiol, kalerab vsetko som poctivo ocistila nakrajala a teraz iba po troskach odoberam ... 😀

dididi30
4. jan 2009

dobre ranko
saska presne toto ma napaslo , ze ci to mam aj so strukom uvarit, ci nemysli tu fazulu, ale asi tu nie 🙂
saska no ty si sikovnica 😉 ja tu nemam zahradku ☹
ale pri malej som mala, ale ona nechcela ☹ a maly si da rad a nema zahradku, len kupovane 😉

mesiac666
4. jan 2009

baby moze 5.mes baby kalerab?

saska.t
4. jan 2009

dobre ranko dididi

ja mam sice zahradku ale pestujem tak nanajvys travnik a mam par kvetiniek 😀 zeleninku som podostavala a dost tak som to pozamrazovala alebo kupila v bio a tiez zamrazila 😀
k tej fazulke, ja viem ze sa to vari aj so strukom ale neviem ci to mam aj malej so strukom varit tak snad kisska odpovie a my sa dozvieme 😉

dididi30
4. jan 2009

mesiac, ja neviem, niekto dava niekto nie, ja napr nedavam, lebo nas traaaaasne nafukuje 😉 ale vyskusaj uvidis 😉

sasi, no tak to som aj ja zvedava na tu strukovu, ale ked taka v konzerve od bonduell, tak si myslim,ze to bude dobre aj so s trukom 😉

saska.t
4. jan 2009

mesiac666- bezne ho mala je a dokonca ju ani nenafukuje a je to bezne povolena zeleninka pre deticky na prikrmoch takze kludne dotoho!!!

kisska
4. jan 2009

ahojte babulky - zelenu fazulku varim aj so strukom, ale radsej mam mrazenu nez konzervovanu (tu si dam ja 😉 ) lebo ta je v slanom naleve.

spenat v gulickach som tiez myslela mrazeny, su to trochu vacsie listky nez pretlak, ale mensie, ako ked kupis cele listky, ale nie je tam nic ine, len cisty spenat

mesiac moze - teraz zo zimneho odrez len vrchnu cast, kde je menej drevnatych casti, bude vas menej nafukovat...

kisska
4. jan 2009

osi - prave pred par dnami sme to s drahym preberali, ze ci uz, ale som momentalne prilis oddychnuta (maly sa uz tyzden budi v noci len raz 😀 ). takze musim pockat, kym sa drahemu skonci dovolenka a ja budem zasa na toho vytrznika cely den sama... takze stale plati februarovy datum 😉 a co vy?

daskak
4. jan 2009

ahojte kocky
no my sme na tom so zeleninkou stale neuspesne rovnako.. vobec nic... mam mu dat s nou pokoj, alebo co? a masko mu ma dat ako ked odmieta zeleninu? ☹ ☹

dididi30
4. jan 2009

daska s ovocim 😉 ja uz davam aj cestovinu bezvajecnu 😉 mozes dat jabko mrkva a masko, takto zeleninku zamaskujes 😉 😉 alebo cestovinu masko a nejaku zeleninku, aby bola ta zeleninka zamaskovana
a nedju vam naahodou zubky?

kisska
4. jan 2009

didi - to je dobry napad s tym ovocim a postupne menit pomer ovocia a zeleniny 😉

beruska2x
4. jan 2009

nas malej zase zeleninu jo ale jablko s bananem mu nejelo - snedl to manzel 😀

kisska
4. jan 2009

beruska - to ja mam niekedy podozrenie, ze ked drahy krmi ovocim, tak malemu to naschval zhnusuje, aby mu cim viac zostalo 😉 😉 😉

beruska2x
4. jan 2009

jj taky mame tatinka co je na presnidavky, puding a tak.. jednou budu varit v pradelnim kotli 😀 😀 tohle pry taky muzu udelat zas 😝

beruska2x
4. jan 2009

tak dneska mi malej usnul bez vecere - byl tak utahanej ze ani nejedl.... to jsem zvedava kdy se vzbudi 😅

anet1
4. jan 2009

ahojte supermaminky, otazka k teme v urotok 6.1. 09 mame 4 mesiace toho casu pijeme len mliecko nutrilon 1. Co mi radite cim prikrmovat resp. co pripravit alebo ake kasicky kupit pre maleho drobca.Budem velmi rada za namety nakolko som prvorodicka a skusenosti je malo. DAKUJEME

beruska2x
4. jan 2009

a Dr ti uz rekla ze mate s prikrmy zacit?

anet1
4. jan 2009

este nie idem k nej ked budeme mat mala bubulinka 4,5 mesiaca. Mam zacat prikrmovat sama alebo zajtra zavolam lekarke nech sa ona vyjadri??

beruska2x
4. jan 2009

no ja bych pockala na DR... kazdy dite je jiny, nektery zacina dyl...zalezi jestli ma prce hlad nebo tak... ale zacinala jsem uvarenou bramborou v kojenecke vode + lzicku olivovove oleje a poradne rozmixovat na pyre- a jime lzickou, ale nekdo to hooodne redi a dava do lahve - zalezi co jste zvykli

kisska
4. jan 2009

anet1 - vobec nemusis zacat prikrmovat uz teraz, kuk na stranu 93, tam najdes popis, kedy je najlepsie zacinat. To ze ste na UM neznamena, ze musite zacat skor ako kojene deti, aj ked doteraz bol taky trend. Zalezi od babenka, ci uz je pripravene 😉
Ale ked sa uz rozhodnes, ze pripraveny ste, najlepsie je jemne pyre z varenej karotky (sladka mrkvicka). Uvarit v troche kojeneckej vody, rozmixovat na jemnu kasicku. Zo zaciatku si babo zvyka na novy sposob papania, aj na novu chut. Stacia 2-3 lyzicky a potom zapit mlieckom. To skusas 2-3 dni a ked nemate problemy s bruskom, nenaduva vas, neprehana ani nezapeka, mozete skusit inu zeleninku - zemiak, cuketu, tekvicu, brokolicu, spenat, kalerab, karfiol, ruzickovy kel.... Rovnakym postupom, ked najdes viac druhov, ktore vam chutia, mozes zacat kombinovat - mrkva+zemiak, zemiak+brokolica... Postupne zahustujes kasicku, nechavas stale vacsie kusky a zvacsujes mnozstva, az kym nenahradis celu mliecnu davku zeleninou...
Vitam vas v klube papkacov 😉

beruska2x
4. jan 2009

hele a po jaky dobe tak nahradis tu davku uplne zeleninou???? 😉

saska.t
4. jan 2009

anet - vobec sa neponahlaj, kludne mozes zacat prikrmovat az za mesiac, kym pribera a mliecko jej staci nevidim dovod zacat tak skoro aj ked je na UM, dokonca aj nove vyskumy odporucaju zacat az od skonc. 5 mes. deti na UM a dojcene od 7 mes. urcite mate este cas ...

beruska- malu prikrmujem mesiac ale este nezje tolko zeleninky s mäskom aby som jej vynechala este mliecko tak po zeleninke papa este polovicnu davku mliecka, zato ovocia dokaze zjest tolko ze mliecko uz potom nepotrebuje ...

daska - mala tiez strajkovala so zeleninkou tak som sa dnes nasr... 😀 a nastruhala som jej do toho jablcko iba strvrtku a mala trosku ochotnejsie zjedla celu davku !!! 😠

dididi - odkedy si zacala davat bezv cestoviny???

junovka
4. jan 2009

bezvajecne cestoviny by sa mali davat, vtedy ked sa zavadza lepok, taze okolo 8-9 mesiaca. 😉

dididi30
4. jan 2009

junovka lepok sa moze zavadzat od 4-6 mesiace hodila som tu prednedavnom link, len ho asi nik necital a ked zena koji tak cim skor 😉
je to podla najnovsich studii 😉

dididi30
4. jan 2009
junovka
4. jan 2009

didi, "staru paku" poucuvat netreba, ja som robila tak ako som robila a viem, ze som dobre urobila 🙂 😉

junovka
4. jan 2009

najlepsi radca je VLASTNA INTUICIA a ZDRAVY SELSKY ROZUM 😎 😎 😉

mukky
5. jan 2009

ahojte,ja budem davat malemu prvy prikrm 8.1.to bude mat 6 mesiacov,zacnem mrkvickou,len este stale neviem ci ju pomixovat ci rozpucit....a uvarit ju vcelku ci pokrajanu?Kojim aj prikrmujem nutrilonom.Dnes mu manzel nasiel prve 2 zubky 😀 a ja ze co ma tak bolia bradavky v poslednej dobe 😀 ,neteplotoval ani neplackal 🙂 Nebali ste sa ze sa Vam deticky budu dusit ci mozu vrackat?Bojim sa toho,ved to bude prvy krat