Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

saska.t
25. aug 2010

@zuzkat1 sol na baklazan sa dava koli horkosti, ktoru baklazan/lilek obsahuje a sol ju vytiahne, malej normalne nasol a po 20 min. jednoducho umy cistou vodou a hotovo....

brusinka.pusinka
25. aug 2010

@zuzkat1 pokud děláš pro dospělé a máš větší kus tak jo on se takzvaně opotí.ale pokud máš mladý balkažán nemusíš a záleží na upravvě pokud vaříš nemusíš vůbec solit ani nakládat do mlíčka a pokud děláš na másle nebo grilu je to lepší odvodnit. Mlíčko v něm nezustane jen vytáhne případnou hořkost či nezdravé věci, používám kravské pak vylívám 😉

zuzkat1
25. aug 2010

@saska.t no asi to tak spravim... dakujem ... a musim ho osupat?lebo vraj najviac dobrych latok je v supke... pre nas nesupem... ale jej asi treba vsak?

zuzkat1
25. aug 2010

@brusinka.pusinka no pre malu idem robit... ma len 7 mesiacov tak preto sa tak pytam... este toho vela nepojedla🙂 dakujem za rady🙂

magnetika
25. aug 2010

@saska.t, dievcata prosim o nejake tipy na olovrant 😉 od uk. 8 mesiaca. Teraz papame na desiatu ovocie a na obed zeleninu s masom, od buduceho tyzdna zaciname s lepkom 😵

saska.t
25. aug 2010

@zuzkat1 osupat aspon na zaciatok 😉

@magnetika jogurt, ovsenne vlocky s ovocim, domace kase pohankova, kukuricna, ovsenna, ryzova atd 😉

saska.t
25. aug 2010

@zuzkat1 osupat aspon na zaciatok 😉

@magnetika jogurt, ovsenne vlocky s ovocim, domace kase pohankova, kukuricna, ovsenna, ryzova atd 😉

mona12071
25. aug 2010

babulky potrebujem radu ☹ malicky je zapeceny a vraj na to pomaha slivkova stava pre deti co predavaju ale ja som tu nenasla v uk co by pomohlo este na prehnanie troska? 😒

nikush
25. aug 2010

@mona12071 normalne slivky, alebo slivkova vyziva alebo surova mrkva

nikush
25. aug 2010

mozem mu dat paradajkovu polievku z pretlaku robenu, alebo len z paradajok? teda len tych kontervovych

zajo79
25. aug 2010

s paradajkami opatrne... moze sa dietatko vysypat. u nas to tak bolo do roka... potom uz v pohode. Musi telicko dozriet.

@mona12071 skus susene slivky..a vela vody.

saska.t
25. aug 2010

@mona12071 pomoze aj marhulovy kompot, alebo vyvar z uvareneho lanoveho semienka treba ho vmiesat trebars do jogurtu, alebo rozvarit susene slivky a vyvar vypit aj po lyzickach staci, prehana aj surove nastruhane jablko, ovsenna kasa obsahuje vela vlakniny 😉

mona12071
25. aug 2010

@saska.t ale v kompote je cukor nie ked kupim 😒

mimiz
25. aug 2010

Zdravy ja som sa chcela opytat..akurat piaty den prikrmujeme. teraz akurat papame zemiak a mrkvu..maly toho zdlabne 150g len sa potom zaprasi a potom si este vypyta poriadnu davku mlieka a to nehovorim o tom ze hodinu pre prikrmom si tiez vypytal mliecka..Maly ma 6 mesiacov a stale kojime...mam mu robit viac prikrmu ked je taky hlados?...kolko mu vlastne toho mozem spravit?..nechcem ho zas prepachavat ale on ocividne ako by bol bezodny..🙂 😉

zuzkat1
25. aug 2010

baby mozem jej dat na olovrant ringloty? z ovocia jedla zatial jablko, broskynu a banan..

saska.t
25. aug 2010

@mimiz klasicka davka je 150 - 200g takze kludne pridaj
@mona12071 dolezitejsie je vykakat sa alebo hladat bio, narazovo sa mu nic nestane, ved ho necpes kazdy den cukrom ide o zdravie 😉
@zuzkat1 mozes nie je to exotika

mona12071
25. aug 2010

@saska.t hej mas pravdu pojdem dnes kupt jak sa malicky zobudi dakujem si zlato 😉

mimiz
25. aug 2010

saska.t - ked o je teraz naozaj hlados, furt len taha mlieko niekdy aj kazdu hodinu a pol a som myslela ze sa to zlepsi ked uz zacneme s prikrmamy ale je to furt to iste, polsedne tri mesiace uz pekne prespal celu noc a teraz dva tyzdne sa zase budi kazde tri hodiny a pyta jest..tak neviem ze co sa deje, zuby to este furt nie su..a ako som povedala aj ked sme zacali prikrmovt je to furt to iste to teraz tak vela pit bude akoze stale alebo ako to mam chapat? 😅

saska.t
25. aug 2010

@mimiz neviem ako stary je tvoj maly, ale vyzera to na rastovy spurt prichadza okolo 6-8 mes. je to normalny jav neboj casom sa to upravi, len ho netreba naschval vela cpat.... juj nocne budenie v tomto veku nie je o papani ale o citeni maminy a trosku si pocuckat mliecka takze sa priprav ze to bude chvilku trvat 😀 ale urcite sa to casom ustali 😉

ewiku1984
25. aug 2010

@saska.t Ahoj, ja mám ten istý problém. Malý doteraz spinkával dobre, v poslednom čase papá aj 3x za noc ☹ Myslíš, že sa to niekedy skončí? Ďakujem!

mimiz
25. aug 2010

saska.t no veru maly mal akurat 6 mesiacov..rastovy spurt??..sakra ved on uz pred dvoma mesiacmi meral 68 cm..akm sa ponahla??..ja len tak ze uz sme boli zvyknuty na taky 'komfort" ze prespime celu noc a teraz sme napsat niekedy v obdobi kratko po porodnom ze kazde 2-3 hodky hore a hlavne teraz mame len vikendoveho tatina takze non stop som nanho sama...no rpsote na nervy..tak teda hadam sa to upravi coksoro, lebo uz mam take vacky po ocami ze one zakopavam.. 😵

luciferova
26. aug 2010

ahojte, odkedy tvaroh?

jasminet
26. aug 2010

@luciferova od roka

luciferova
26. aug 2010

tiez som sa to docitala
@jasminet ale uvazujem, ci to nie je zbytocne neskoro...

jasminet
26. aug 2010

neviem, mojej do roka urcite nechybal a teraz ho tiez nejak extra nepotrebuje. a hlavne, obsahuje vela bielkovin a ich konzumacia zatazuje ladviny. cize ja davam od roka a aj to sporadicky

luciferova
26. aug 2010

@jasminet aha, vdaka za vysvetleie, tak pockame. teraz je vela ovocia a chcela som mu ho pripravit s tvarohom, ale diky za upozornenie. Lučinu uz moze?

jasminet
26. aug 2010

@luciferova vsetci pisu, ze lucina ano, ale mne sa nepodarilo najst neochutenu. aj v tej najobycajnejsej je sol a hlavne - mojej kraske celkovo natierky nechutia. a ani lucina 😅

luciferova
26. aug 2010

@jasminet sol? do kelu, musim pozriet! diky 🙂

saska.t
26. aug 2010

@ewiku1984
@mimiz kocky sklamem vas tieto rusne noci sa stracaju az okolo roka 😅 a niekedy aj neskor,no drzim päste aby to slo rychlejsie 😀
@luciferova v lucine je tak male zanedbatelne mnozstvo soli, ze to naozaj nestoji za rec, samozrejme hovorim o lucine v kocke zabalenej do celofanu a nie kelimkovej 😉

luciferova
26. aug 2010

@saska.t mam doma kelimkovu, nem dobre?

mirca
26. aug 2010

dieuky, dnes sme mali 4. den príkrm (ešte stále len mrkvu) a malá len olízne lyžičku a tvári sa, že "dobrý blivajz". Viac neotvorí pusu. Mám pridat zemiak, alebo jej dať na týždeň pokoj, alebo...? Skúsila som aj doma varenú aj kúpenú.