Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

zuzkat1
23. aug 2010

vidim ze sa bavite a kravskom mlieku🙂 ja uz ked nebudem moct kojit tak tiez to dam🙂

zuzkat1
23. aug 2010

@saska.t mne dr povedala ze uz aj do prvych prikrmov mozem dat maslo

believe2
23. aug 2010

ahoj mamicky, chcela by som sa opytat - tento tyzden ma drobec 6m a teda zacneme s prikrmami - zacnem so zeleninkou, to je mi jasne.....potom od 7m pridam masko a zltko....ale kedy mam zaviest ovocie? citala som totiz, ze zacat by som mala so zeleninou, aby si drobec nezvykol na sladku chut ovocia, potom kombinovat rozne zeleninky, pridavat novu stale s odstupom par dni, aby som zistila, ci nebude nejaka negativna reakcia, len mi nie je jasne s ty, ovocim :( poradte mi prosim, nech v tom mam jasno...dakujem 🙂

jasminet
23. aug 2010

@believe2 mozes ked zacnes pridavat maso, tak vtedy na desiatu alebo olovrant aj ovocie... 😉

saska.t
23. aug 2010

@helulela jeden pupak nic neznamena, alergie sa prejavuju velkym scervenanim pokozky, vyhadzanie na tvari v oblasti krku brucha (nie jedna vyrazka ale mnoho 😀 ) svrbenie, velke mnozstvo stolice atd. takze z jedneho pupaka sa nic nedeje...

ako hovori nikush, nase babky,mamy davavali, ale vtedy kravy prasata neboli dopovane ATB a pasli sa na trave a nestali len v mastali priviazane, kedysi sa nedavala do vsetkeho chemia teraz ano, preto som opatrnejsia a aj budem, bohuzial v dnesnej dobe mozes ziskat alergiu kedykolvek a z cohokolvek ☹

saska.t
23. aug 2010

@zuzkat1 samozrejme je jedno ci pridas kvapku oleja alebo kusok masla, myslela som maslo ako natriet na chlebik 😉

saska.t
23. aug 2010

@believe2 po 3-4 tyzdnoch od zacatia prikrmov sa pridava mäsko a zaroven sa zavadza ovocie 😉

mirca
23. aug 2010

ahojte, poradte mi prosím...doteraz sme boli len na MM. Keď sú prvé príkrmy zeleninové, kedy sa začína s kašičkami? dík 😉

believe2
23. aug 2010

jasminet, saaka - dakujem 🙂
mirca - to by zaujimalo aj mna, snad nam daju skusenejsie vediet 🙂

saska.t
23. aug 2010

@mirca kase nemusis zaradit vobec kedze ste kojeni, ale ak moc chces tak sa pri koj. detoch zaraduju okolo 8 mes., moj nazor je ze je to zbytocnost, nezarucia prespania celej noci ani nic podobne a hlavne naco cpat do kojeneho baba umele mlieko 😉

zuzkat1
23. aug 2010

@saska.t jaj od chlebika mame este velmi daleko 😉

zuzkat1
23. aug 2010

inak neviem ktora z vas tu pisala o susienkach ze detom nie lebo obsahuju vajce a mlieko..ja som malej kupila..lebo aj dr som sa pytala a vraj takto v pecive mozu deti dokonca sa aj odporuca,lebo si maju postupne na vsetko zvyknut... ja malej davam do ovocia a chuti velmi🙂

nikush
23. aug 2010

@mirca
@believe2
kase v podstate vobec netreba, je to len zauzivany system, ze deti budu lepsie spat...moj ich v celku nemusi tak max. 80ml zje a konec....radsej mu mignem zvysok z obeda na veceru 🙂

mirca
23. aug 2010

ďakujem kočky 🙂

zuzkat1
24. aug 2010

@mirca ahoj..my mame prikrmy asi 5 tyzdnov a doteraz mame len obedy aj to mi zje len 50ml... asi 4 dni som jej dala na olovrant ovocia..kase ja osobne moc nepovazujem za potrebne, na noc zatazit zaludok...to je len moj nazor,lebo viem ze aj mne sa zle spi ked som zjedla nieco syte... moja je kojena kedy chce a nic jej nechyba..ja planujem kasu najskor o 2 mesiace🙂 zatial v pohode staci zelenina, maso a ovocie🙂 a obcas cestoviny kvoli lepku🙂

magnetika
24. aug 2010

Ahoj dievcata, kasi by som sa tiez rada vyhla, ale posledne dni je maly vecer totalne nervozny,normalne ratam minuty do posledneho papania, co uz sa s nim neda vydrzat. Neviem, comu to pripisat ?! ☹ Ze by bol hladnejsi, alebo je unaveny ?! 😅 Sme na UM. Spinka medzi prvym papanim o 8.00 /240 ml/ do ovocia o 11.00 len pol hodinku, za to cez obed si posli aj 2 - 2,5 hod. v postielke, potom papame zeleninku cca o 14.00, potom si zdriemne len tak pol hodku do papania mlieka o 17.00 /240 ml/ a potom uz nespi, tak ze by to bolo tym ??? Ked sa ho aj snazim uspat, tak poplakava, ale nezaspi. Takze do tej 20,00 po dalsie mliecko /240 ml/ je poslednu pol hodinu totalne vynervovany. Asi bude len vycerpany, ci ?! 😅
Chcela som sa este spytat, dokedy stacia dva príkrmy ? Ked ste zaviedli aj treti, stale ste dodrzovali rovnaky casovy harmonogram ? My papame kazde 3 hodiny, ci zeleninku, ovocie alebo mliecko. Rozmyslala som, ze by som mu dala medzi mlieckami vecer este ovocie, ale nie je na noc tazko stravitelne ?! Niekde som citala, ze ovocie je dobre davat na desiatu, aby vytravilo do vecera.
@saska.t mas nejaky zdroj, kde sa da pozriet aj konkretne aky vyrobok v akom veku moze dieta. Na kojeni.net som to nenasla a ty to tak suoer ovladas. Bola by som Ti vdacna 😵

saska.t
24. aug 2010

@magnetika maleho spravanie je normalne, spracovava vela zazitkov zo dna, uz to nie je len leziace babatko uz vnima zaujimave veci, preto je vecer taky nervozny, to casom prejde 😉
2 prikrmy denne vam stacia min. do skonc.8 mes. podla toho aky budete papkaci, co sa tyka rozpisu ziadny som na nete nenasla, tak sa jednoducho pytaj a ja ti budem odpovedat 😉

magnetika
24. aug 2010

@saska.t dakujem Ti za odpoved aj za ochotu, si zlata dusa 😉

mirca
24. aug 2010

@zuzkat1 ďakujem.
približne o ktorej hodine dávate obed? my sme dali o pol dvanástej, ale asi je to skoro 😖 , keď budem chcieť vsunúť aj desiatu.

zuzkat1
24. aug 2010

@mirca ja davam tak ako sa zobudi.. ale vzdy je to v intervale od 11:30 do 13:30:-) dost dlhy interval ja viem..zvacsa sa podari tak okolo pol 1nej.. ja pokracujem olovrantom lebo mne skoro cele doobedie prespi🙂 ak sa aj zobudi tak len na hodinku a ide spat

zuzkat1
24. aug 2010

baby inak zazila uz niektora z vas hnacku z babanu?? moja vcera mala banan a dnes uz 3x kakala take redsie... ju prehnala aj mrkva tak ja neviem

saska.t
24. aug 2010

@zuzkat1 pri novych potravinach moze prehnat zo vsetkeho kedze doteraz brusko poznalo len mlieko, je to normalne 😉

zuzkat1
24. aug 2010

@saska.t tak fajn... dakujem..i ked ta mrkva ju prezenie dodnes a to jej ju davam casto uz by to mohla poznat🙂

zuzkat1
25. aug 2010

ahojte🙂 mozem jej dat baklazan? chcela by som s masom..a neviem co k tomu... mozu byt cestoviny? alebo zemiaky?? a inak baklazan sa ma vopred namocit do soli,kvoli skodlivinam...ale ako to mam spravit ked ona nemoze sol??

latvia
25. aug 2010

@zuzkat1 baklazan mozes, o tej soli som nepocula, ja davam osupany v pohode.k baklazanu sa najviac hodia zemiaky 😉

zuzkat1
25. aug 2010

@latvia dakujem.... no ja ked robim pre nas tak vzdy nasolim a cakam pol hodku to pusti stavu to sa potom oplachne a potom sa to ide varit🙂 no ale malej to zasolit nemozem...tak neviem... ale kupil asom tak uvidim ... asi jej ho spravim... inak mam maso zamrazene tak ze je uz uvarene a naporcovane v tych veciech na lad🙂 jedna kocka sa mi zda ale malo... alebo nie?

latvia
25. aug 2010

@zuzkat1 ked to mas v tych kockach, tak aj 2-3, cca od oka polievkova lyzica. baklazan stale robim bez nejakeho solenia, a nic nam nieje. o ake toxiny konkretne ide? 😕

zuzkat1
25. aug 2010

@latvia tak to ja neviem..viem len ze my sme to vzdy tak robili aj doma a aj som citala ze to tak treba kvoli tym skodlivinam,ale ze o ake sa jedna tak to neviem🙂 no tak dam dve kocky🙂

brusinka.pusinka
25. aug 2010

@zuzkat1 když nechceš solit a nezdá se ti to dej na 1 hodinu do mléka má to podobný učinek. já to tak dělám pro malou a nebo jak je mladý tak nesolím a hned dělám a přidávám do vaření 1/2 jablíčka a dávám s bramborem nebo batátem a ostatní zeleninkou 😉

zuzkat1
25. aug 2010

@brusinka.pusinka dakujem🙂 takze je pravda ze to treba trochu nechat v soli🙂 a mliecko ake pouzivas?lebo kravske neviem.. to v nom neostane?