Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

zuzkat1
10. nov 2010

@jasminet @miska246 jaj to je to co normalne predavaju medzi flastickami a tak? to som tam videla ale nekupila🙂 som myslela ze normalny jogurt to je... ten nestle... no taky ani ja sa nechystam davat malej tak skoro..to je urcite UM plus cukor a kadejake ine divne prisady 😝 ja davam biely smotanovy a pridam do neho ovocie... zacala som po 9tom mesiaci

jasminet
10. nov 2010

@zuzkat1 ano, to su oni, v krabicke 4x100g. nasa zje 200g na posedenie, okrem ineho je to aj financne narocne, takze aj preto to dostava iba z casu na cas, hlavne to nosim v taske pre pripad, ze ju vonku prepadne hlad. 😉

p69majka
10. nov 2010

@nikolkaaa mne malá po kaši raz nechcela zaspinkať, keď som ju dala tesne pred spaním. ☹

p69majka
10. nov 2010

@zuzana39 môžeš, aj nemusíš. Keď ti to to malý nebude chcieť, tak daj trošku MM. No podľa mňa, ak sa môže MM zamrazovať samostatne, tak aj s mrkvou. Len MM tam daj až po dovarení, lebo sa nesmie variť 😉 .

p69majka
10. nov 2010

@miska246 ja ich tiež dávam a malej hrozne chutia, sú super. Ja som napr. čítala v jednej knihe, že nedojčené deti môžu jogurt od 5.mes.

miska246
10. nov 2010

@jasminet NESTLÉ Ovocná desiata 4 × 100 g

Tento lahodný dezert plný ovocia nemusíte vďaka spôsobu spracovania uchovávať v chladničke! Neobsahuje arómy, je obohatená o vitamín C, vyrobená bez prídavku cukrov a vďaka praktickému ľahkému baleniu ho môžete vziať skutočne kamkoľvek!

Tento dezert je vhodný pre deti od ukončeného 6. mesiaca.
A nám ho odporučila detská lekárka, ktorá má moju 100% dôveru...
😉 😉 😉

miska246
10. nov 2010

@p69majka Aj my ich mame velmi radi... sice ich nedavam kazdy den, ale vzdy si na nich uzasne pochuti... 😉

p69majka
10. nov 2010

@miska246 ani ja, no kde by som prišla 🙂 a ani to nieje asi až také zdravé. My zatiaľ jogurty málinko, zatiaľ frčíme na ovocí a výživách buď na olovrant alebo na desiatu.

p69majka
10. nov 2010

@miska246 súhlasím 🙂 🙂 🙂

zuzkat1
10. nov 2010

@jasminet no ja nedavam este nic take v com je co len naznak UM a v tomto mam pocit ze UM bude... ale verim ze detom to moze chutit... aj ked varim pouzivam MM

zuzana39
10. nov 2010

dakujem,pekne 😉

jasminet
10. nov 2010

@zuzkat1 v tych jogurtovych je plnotucne mlieko. detom to jasne ze chuti, aj nasej, velmi. ale zacali sme neochutenym jogurtom, viem si zivo predstavit ako by sa tvarila na jogurt keby toto dostala ako prve 😉

pipussa
10. nov 2010

Dnes som dala malemu 1x uvarene zltko a vecer trochu grckal a bolo to este z obeda... ( podla zfarbenia )
Jedol to o 11h a od vtedy pil mlieko UM Bebu HA
Ako vam deti reagovali na vajicko ?
neviem ci mu bolo tazko z vajca, alebo z niecoho ineho
aku mate skusenost ??

cicimon
10. nov 2010

@pipussa moja zltko v poho, dokonca za prvy tyzden jej prave jedlo so zltkom chutilo najviac

p69majka
10. nov 2010

@pipussa ja som dávala žĺtko nejako po 6.mes. a nemala žiadnu reakciu. Sem tam vygrcne aj po niečom inom, ale väčšinou po mlieku, no je v tom aj niečo iné zmiešané čo jedla. Pokiaľ veľmi negrcká, tak to neriešim. Radšej nech to dá von ako by jej malo byť ťažko. Skús teraz týždeň,dva nedať a skús opäť a uvidíš. 🙂

pipussa
10. nov 2010

@cicimon
no aj moj otvaral straaasne pusu a velmi mu chutilo.
mozno to nieje tym zltkom, dnes mal aj zly den. V noci 45 minut plakal, strasne a to one este nikdy
a potom bol hore od 05h a uz bol akoze vyspaty

cicimon
10. nov 2010

@pipussa moja si obcas grcne ked sa po jedle sali jak besna..

zuzkat1
11. nov 2010

@jasminet normalne kravske? zaujimave... a este ani v chlade to nemusi byt... inak moja ked dostala prvykrat jogurt tak ju naplo... cisty ani nezje,ale davam jej tam cucoriedky🙂 a to lubi hrozne

jasminet
11. nov 2010

@zuzkat1 je tam napisane plnotucne mlieko, jogurtova kultura, aroma a podobne 🙂

jasminet
11. nov 2010

@zuzkat1 teda, plnotucne mlieko ako prve a jogurtova kultura na uplne posledom mieste 🙂

zuzkat1
11. nov 2010

@jasminet jaj tak je to nejak upravovane aj tak je divne ze to nemusi byt v chlade,ale ked bude mala vacsia tak aj my asi vyskusame🙂

cicimon
11. nov 2010

@jasminet a aku to ma trvanlivost? urcite je to nejako "dlho trvanlivy "vyrobok, ked nemusi byt v chlade 🙂) asi sa cisto zo zvedavosti pojdem pozret na zlozenie

jasminet
11. nov 2010

@cicimon hm, nemam teraz doma krabicku aby som si pozrela trvanlivost, ale par mesiacov to urcite je. to som na nete vcera nasla etiketu. ako, nie je to extra hrozne zlozenie, ale ako prvy jogurt by som to ja osobne nedala. nepovazujem to za vhodne (moj nazor). nasej bielej jogurty chutia, ma ich rada, v pohode mi ho zje, samozrejme, ze teraz uz striedame s ochutenymi, aj tymito nestle, ale keby dostala ako prvy jogurt tento ochuteny, sladky, tak biely nesladeny uz pravdepodobne nezje.

cicimon
11. nov 2010

@jasminet suhlasim 🙂 my mame na jogurty este cas, ale tymito umelymi nebudem zacinat 🙂

jaja32
11. nov 2010

ahojte, odkedy mozem davat masielko?

maryanna
11. nov 2010

@jaja32 aahoj, tak najskôr od 10teho mesiaca, ale ide o kocku masla, nie margarín

vejula
11. nov 2010

ahojte kočky, prosim vas ako dlho sa ma variť telacina??? Dakujem za odpoved

nyc
11. nov 2010

@pipussa moju zo zltka pri jedeni riadne napinalo, to sme inak pri papani nemali, tak myslim ze to bolo z toho zltka. zatial sme mali raz, nabuduce jej planujem dat iba polovicku zltka, mozno to lepsie prijme. ale negrckala mi potom...

nyc
11. nov 2010

@vejula no ja by som ju varila nakrajanu na malinke kusocky aby to bolo rychlejsie a myslim ze minimalne pol hodku. a potom len skusat ci je makka 🙂

nikolkaaa
11. nov 2010

ahoje prosim o radu..nas drobec už papa zeleninku najviac chutimrkvička a na večer mu davam kašu kukuričnu od nestle ale nechce mi to..možem mu to dať aj do flasky alebo sa to može spraviť tak že aby bol sytejši v noci tak mu možem par lyžic dať tej kašičky do umeleho mlieka..dakujem