Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

brontik
11. máj 2011

@zuzkat1 aha, nenapadlo ma ze to na slovensku nieje, resp. nie pod tymto nazvom. ked to volne prelozim tak ide vlastne o cerealie zlisovane do takych bochnikov zo psenice, celozrnej obilniny s pridanym zelezom a vitaminmi: sladovy jacmen, cukor, sol, niecin, zelezo, tiamin, riboflavin a kyselina listova

marti73
11. máj 2011

@zuzkat1 Dobře, díky.. 🙂

@smejkoh Do polívčičky jsem jí dala hovězí maso, mrkev, kousek petržele, kousek celeru a asi dvojnásobné množství brambor, povařila a rozmixovala. Bylo toho dost, má to v mističkách v mrazáku.
Kamarádka mi zase říkala, ať jí radši nedávám moc kuřecí, jsou vyhnané kdoví čím a její holce nedělalo dobře, měla po něm prý pokaždé průjem, tak jí ho už nedávala, až teď, když už je větší.

zuzkat1
11. máj 2011

@brontik no ja by som to asi nedala malej este ani teraz... cukor aj sol.. a kopa inych veci...a celozrnne by nemali jest tak male deti - pokial viem - vraj to nevie tak dobre stravit este a potom narobia sarapatu v crevach...ale to sa este popytaj bab, lebo ja som to len niekde citala, nie som odbornik... ja by som volila radsej nejaka vyzivy - ovocne mozu uz kopu druhov a jogurtiky... smotanove

zuzkat1
11. máj 2011

@marti73 miesto kuracieho ja pouzivam morcacie pre malu tam nie je tolko hormonov ale aj hovadzie mozes...a inak nie je zac... zeler je vraj alergen🙂

cicimon
11. máj 2011

@brontik ako pisu baby, daj jogurt, vyzivu, alebo postruhane jablko, hrusku ..
ani ja neviem co je to weetabix

marti73
11. máj 2011

@zuzkat1 Aha.. no zatím jí nic není po té trošce polévky s celerem, co mi snědla, tak uvidím?

zuzkat1
11. máj 2011

@marti73 to uz by sa asi nieco ukazalo, ale ved to ze je to alergen neznamena ze musi byt alergicka🙂 len sa odporuca az po roku ale ked jej nic nebude tak asi je to ok a mozes trosku davat🙂

marti73
11. máj 2011

@zuzkat1 Dobře.. radši jí to tam dávat ještě nebudu. 😉

zuzkat1
11. máj 2011

@marti73 www.kojeni.net tu su tabulky zavadzania prikrmov

marti73
11. máj 2011

@zuzkat1 Mrknu tam.. 😉

saska.t
12. máj 2011

@adrianai aj na kasicku staci zaliat, znacku cestovin ti neporadim, nezijem na SK 😉

zuzicka1982
12. máj 2011

@adrianai ja kupujem bezvajecne cestoviny zn. Ideal

smejkoh
12. máj 2011

@marti73 Nasej malej kuracie velmi nechuti. Davam hlavne zajacie, rodicia chovaju, takze mame domace, aj jej velmi chuti a obsahuje vraj vela zeleza. Na zmenu davam este morcacie a teraz od roka uz budeme skusat vseliake.

mona777
13. máj 2011

babz kolko kase vam spapa vase babo vecer?

zuzicka1982
14. máj 2011

@mona777 Moj syncek spapa cca 180 ml. Pred spanim este kojim.

mona777
14. máj 2011

@zuzicka1982 moj malý spapal dnes prvý krát 173 gramov - ja to važim pred a po - lebo neviem ako by som to dala na ml kedže mu to dávam lyžičkou z misky.

alex1983
14. máj 2011

Baby ja som to tu uz pisala ale neviem si rady 😝 Malu kojim a od 6.mesiacov som zacala davat prikrmi a vyzivku spapa normalne ale zeleninku a maso ani za svet. Uz som jej to aj skusila uplne rozmixovat a nechce to, normalne ju z toho napina. Neviem co mam robit, ved nemoze existovat len na mliecku. Odvsadial pocuvam ako kamoskam deticky pekne papaju prikrmi, ale najdu sa tu aj take ktore maju alebo mali taky problem ako my? ☹

nata_
14. máj 2011

@zuzkat1 no tak si aj mna ukludnila, aj moja papa ako skrecok a este sa hybe jak raketa, takze aj to, co spapa okamzite spali a nejak si nerobi zasoby...chvalabohu prospieva, je este kojena, tak cakame len, kedy sa rozpapa...

zuzkat1
15. máj 2011

@nata_ 🙂 to som rada🙂 aj moja je vecne v pohybe ale presne ako pises prospieva..sice pomaly ale iste🙂

em_ka
16. máj 2011

@alex1983 vyzivku myslis ovocie? skus do zeleniny pridat ovocie, treba mrkva-jablko (cuketa-jabko, zemiaky-jabko) pol na pol a ked to spapa postupne uber ovocie. alebo skus sladsiu zeleninu ako batata, pasternak, karelab, pridaj do zeleniny mlieko... inak doma varene maso nechce ani ta moja. ked je v zelenine viac ako 10g toho masa, uz to nezje. priserka jedna! 😀

zuzu_la
16. máj 2011

@mona777 mojmu malemu robim kasicku do 120-150ml vody, spapa vsetko

alex1983
17. máj 2011

@em_ka dakujem, vyskusam. Takto ma to nenapadlo urobit, dufam ze to zaberie 😉

mona777
17. máj 2011

baby od kedy sa dáva jogur a milačik? a aké jogurty dávate?

cicimon
17. máj 2011

@mona777 jogurty po 8mes... tucne smotanove, 10% ... biele tesco, sabi, coop, zvolenske, banovecke.. mozes dat do toho vyzivu alebo ovocie
milacik aspon od roka, je to tvaroh a sladke Ecka...

mona777
17. máj 2011

@cicimon dakujem ale milačik môžem dať tiež predsa - lebo tam nie je tvaroch - to v pribinačiku je tvaroch - dnes mi pediatrička kazala davať už aj to - tak teraz som z toho jelen. V milačiku som nenašla napísané v zložení, že je tam tvaroch

mona777
17. máj 2011

@cicimon a tiež mi kazala davať BIO jogurty - tak som z toho jelen

cicimon
17. máj 2011

@mona777 a preco chces davat prave milacik? ved to je sladke a urcite nie pre deti takeho veku

mona777
17. máj 2011

@cicimon už som to niekde čítala, že davajú milačik. No nedam mu ho lebo si ma presvedčila 🙂 ja som mu ani nechcela dať - ale ked mi to tá pediatrička dnes povedala - tak som chcela popustit uzdu - ale asi nemá pravdu ta dokina

jasminet
17. máj 2011

@mona777 doktorka ti to urcite "nekazala" ale odporucila, ale... na jednej strane sladke eckove volaco(nehovorim, ze zle, ale nie vhodne pre 7 mesacne babo) a na druhej strane bio jogurty? zvlastne 😉
no, niktore zeny davaju aj 3 mesacnym detom pribinacika a 6 mesacnym kakao do umeleho mlieka, tak z tych by som si veru priklad nebrala 😒 😀

cicimon
17. máj 2011

@mona777 no ja nie som zastanca tych sladkych dezertov... a ked uz tak nie od 7mes ale min od 15m.... na zaciatok riadny smotanovy jogurt