Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

ejusaaa
11. máj 2009

Ahojte,co mozu deti papat od stvrteho mesiaca?uz sa s niecim zacina?Ze bananik a tak?A v akom mnozstve a co este?

stankatt
11. máj 2009

ejusaaa ak kojis, mas cas do ukonceneho 6 mes 😉

ejusaaa
11. máj 2009

Nekojim 🙂 ,tak co by uz mohol papat? 🙂

stankatt
11. máj 2009

ani ja som nekojila, a zacali sme papat prikrmy od 5,5 mesiaca. potom zacinas so zeleninkou 🙂

saska.t
11. máj 2009

ejusaaa - vydrz este aspon mesiac mate casu na jedenie naco tak skoro zatazovat ladviny?
www.simeshop.sk tu je navod ako zacat ...

ejusaaa
11. máj 2009

Dakujem saska 🙂

leryl
11. máj 2009

Ahoj,chci se zeptat,dávate někdo dětem polívčičku,když začínáte s příkrmy?
Moje mamka mě neustále říká,at malé dělám polívku,že jí pak nebude chtít jíst.Všude zase čtu masozeleninové příkrmy.

mukky
11. máj 2009

😀 sasanka

beruska2x
12. máj 2009

leryl neboj bude ji chtit jist, moje mamka taky furt plasi s polivkama, pred petadvacetilety se to tak delalo no 😉 .. polivka je fajn kdyz paj zacinaji jist sami lzicku, ted se to jeste blbe krmi, budete mokri akorat 😀 jak lachtani

saska.t
12. máj 2009

leryl - polievka (voda) zbytocne zabera miesto v brusku zeleninke takze najprv zeleninku a casom polievocky 😉

pancake
12. máj 2009

leryl mala sa nauci jest polievocky neskor tak, ze jej pojdes vzorom a budes ich aj ty jedavat. ja by som bez polievky umrela.musim ju mat kazdy den. ale malemu som veru este nedala. dam, az ked bude vediet pekne sam papat a to este tak skoro veru nebude 😀 😀 😀

pancake
12. máj 2009

ejusaa a ty pockaj este dva mesiace. 😉

zuzana8
12. máj 2009

ahojte, vie mi prosím niekto poradiť, kedy môžem dať 7,5 mesačnej dcére papať syr a aký, a môžem jej rožok dávať na desiatu alebo olovrant s rastlinným maslom?? alebo s čím Vy dávate deťom rohlík??ďakujem

mishusha
12. máj 2009

ahojte, ja sa chcem opytat na jahody...viem, ze je to brutal alergen, tak od ktoreho roku sa mozu papat cerstve a odkedy upravovane varom???
vdaka 😉

beruska2x
12. máj 2009

zuzi.. kdyz davas lepek tak rohlik muzes, maslo se dava nejake poctive 😉 prave maslo je zivocisne 😉 ale myslim ze bych ho nedavala, prijde mi to brzo.. taktez syr jsou dost solene, tucne, ja osobne nedavam ani jedno ale jestli musis tak bych dala Lucinu..
jinak ja na svacu davam vlocky nebo jogurt s ovocem, obcas kasi, presnidavku...

jahody asi od roku, nemate-li zadne alergie, oni je maji nasekane do presnidavek uz od 4m, 😕
ja osobne s nima pockam, ted uz bude dost zraleho ovoce jineho.. 😉

saska.t
12. máj 2009

zuzi - ja by som so syrom urcite pockala, aspon do skonc. 8 mes. ale aj to sa mi zda skoro, urcite sa vyhni tavenym syrom, vela soli e-ciek, radsej tvrdy a ak natierat tak cottage alebo lucina, vzdy pozeraj zlozenie aby neboli velmi chem. a najlepsie ziadne e-cka...
ak mas zavedeny lepok moze rohlik aj s troskou bud masla alebo kvalit. margarinu 😉

mishusha- jahody su najväcsia pliaga ako alergen pre deticky a cely problem sa moze objavit az v pubertalnom veku, myslim ze su odporucane po roku ale moja sa ich nedotkne aspon do 1,5 roku, za to mi to nestoji 😝

muminek
12. máj 2009

Zuzi já dávala ze začátku lučinu nebo žervé 🙂

mishusha
12. máj 2009

super...dakujem baby...bola som rozhodnuta...ze jahody... urcite nie. len som nevedela presne dokedy. normalne ma babka minule sokla, kupili malej jahody v akcii kdesi v hypermarkete.... som normalne musela kricat...aby sa jej ich neopovazili dat...hrozni tito stari rodicia... 😀
vyzivy s jahodami tiez nekupujem... ved je tolko ineho ovocia...

saska.t
12. máj 2009

inak kocky pozor na zerve, nie je zerve ako zerve zevraj nie v kelimku ale len v takej kocke (asi ako je lucina) je ten spravny bez soli a konzervantov tak sa sustredte na ten 😉

mishusha- no tie babky to pozname vsetky esteze zijem mimo tak ju nemozu cpat blbostami 😀 vyzivam s jahodami sa tiez treba vyhybat myslim ze beruskin maly sa z nej vysypal, inak citala som clanok od Dr kde hovorila ze jahody mozu najviac uskodit babätku tak sa im vyhybam ako cert krizu ... 😠

lucillienka
12. máj 2009

môj malý nechce zjesť nič čo nie je veľmi teplé, to sa týka aj ovocia....ani len vlažný čaj nespapá, všetko mu musím zohrievať, je to podla vás normálne ?? neviem či ho mám odúčať alebo to nechať tak 😅

levik82
13. máj 2009

ahojte baby, zase som tu aby som sa nieco opytala 🙂 😅 mozem do kupovaneho cisto zel. prikrmu primiesat mäso co doma uvrim??? 😕 😕 😕

saska.t
13. máj 2009

luci - je to normale, neboj to casom opadne a bude jest a pit aj v izbovej teplote, treba len cakat, urcite to je na zaludok lepsie ako studene cim sa da vela pokazit, zle vstrebavanie ... 😉

levi - ano mozes

levik82
13. máj 2009

dakujem 🙂 zase raz 😉

leryl
13. máj 2009

ahoj,
můžu dát 7měs.dceři broskve z kompotu?Díky 🙂

levik82
14. máj 2009

leryl, mne poediatricka povedala ze mozem. ale podla mna to je zbytocne presladene. takze som ineho nazoru ako nasa pediatricka a neposluchnem ju 😝 😉 radsej kup hippku 😉

beruska2x
14. máj 2009

leryl taky to nedavam a nedala bych aniz domaciho kompotu, je tam zbytecne cukru a ty kupovane jsou i konzervovane, je to asi zbytecne.. kdyz das ceerstvy banan nebo hippku broskvovou (ta je faaakt luxusni) tak si pochutna vic 😉

sofia27
14. máj 2009

Ahojte, mozem sa spytat kedy ste zacali s prvymi prikrmami u dojceneho dietata. Viem ze od ukonceneho 6. mesiaca ale mysli sa tym po 6 mesiacoch zivota? Teda dieta narodene 1.1. moze zacat cca 1.7 alebo 1.8.? Nie je mi to celkom jasne.

saska.t
14. máj 2009

1.7 mate 6 mesiacov to znamena ze po tomto datume mozes zacat prikrmovat 😉 samozrejme aj neskor ak nebude na to mala zrala 🙂 ...

patricia1971
14. máj 2009

sofi, ak budeš plne kojiť, myslím,že stačí aj 1.8.,ak malej bude mliečko stačiť.....ja som začala s príkrmami až po ukončenom 6 mes. a to mi malá málo priberala,ale neponáhlali sme sa s príkrmami, píše sa, že pokiaľ je bábo plne kojená,tak by sa malo do ukonč. 6 mes., ale viem,že veľa mamičiek začína skorej....takže je to len ta tebe, môžeš začať aj ako píše saska 😵

sofia27
14. máj 2009

dakujem, rozhodnem sa podla toho ako casto bude papat. Viem ze sa netreba ponahlat, ale uz teraz ju kojim dost casto 8 - 9 krat za den tak uvidime co bude potom. ked jej bude stacit pockam 🙂 takze potom sa tu budem zdrzovat castejsie 🙂