Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

zuzkat1
12. aug 2010

baby pomoc🙂ako sa vari spenat?

latvia
12. aug 2010

@zuzkat1 vo vode 😉 😀 ziadna veda, ak mas mrazeny listovy, hodis do vody kym niesu makke listy, ak mas "pretlak" alebo sekany tak len chvilku povaris...podla toho co konkretne s nim chces 🙂

zuzkat1
12. aug 2010

@latvia no pre malu... baby pisali ze nesmie byt pretlak..ten varit viem ale listy neviem varit a mam cerstvy🙂

latvia
12. aug 2010

@zuzkat1 v pretlaku problem nevidim, ja ho davam od mala tiez 😉 cerstve listy bud posekaj, alebo len vo vode uvar, klasicky ho urob ako robis pretlakovy

zuzkat1
12. aug 2010

@latvia dakujem... takze ked ho malej nechcem nijako ochucovat len uvarim vo vode do makka a potom vymixujem, pridam zemiacik a zltko? si ma zachranila🙂 idem jej varit obed🙂 ..inak baby pisali ze nie cerstvy ale mrazeny..ale to som nepochopila preco... ten pretlak tiez neviem preco nie,ale ked uz mam ten cerstvy tak ho pouzijem ...pretlak v mrazaku vydrzi🙂

latvia
12. aug 2010

@zuzkat1 no, urci mysleli dusitany a obsah v cerstvom a mrazenom spenate 🙂 mozes dat akykolvek, nedavas ho 5x denne 7 dni v tyzdni, nic malej nebude. Ked mas listy, tak ich uvar bud zvlast, alebo ich pridaj k zemiakom par minut pred dovarenim, malo by stacit 10 minut, listy su makke.potom vsetko podus, pridaj zltok, kvapku oleja a papanicko je na svete

zuzkat1
12. aug 2010

@latvia hej pisali ze dusicnany,ale to ako v mrazenom nie su? no to je fuk aj tak ho bude mat len dnes a este zajtra..obmienam jej jedlo kazde 2 dni🙂 dakujem🙂

latvia
12. aug 2010

@zuzkat1 v kazdej zelenine su 🙄 a ludia papaju dusitany od utleho veku az po starobu, takze sa im v podstate nevyhnu...ine je ,keby si pouzila na pripravu prikrmu zlu vodu a zeleninu s vysokym obsahom dusikatych latok, robila UM so zlou vodou, atd....na priznaky methemoglobinemie treba byt vystaveny dusikatym latkam viac nez len v jednej porcii spenatu

zuzkat1
12. aug 2010

@latvia ved su..ale sa pytam ci v mrazenom nie su ked su podla dievcat lepsie mrazene veci ako cerstve... ja neviem,my sme doma vzdy preferovali cerstve veci pred mrazenymi... a v dnesnej dobe uz duplom.. mne sa uz neraz stalo ze sme kupili napr maliny mrazene a bolo tam zopar plesnivych..ked kupujes cerstve aspon si vyberies kto re kusy sa ti pacia🙂

latvia
12. aug 2010

@zuzkat1 tak tak 🙂 dolezitejsie je vyberanie si podla kvality, rovnako nekvalitny moze byt mrazeny spenat pokial je lacny a kto vie co vsetko je v nom namixovane...

zuzkat1
12. aug 2010

@latvia tak podla mna ani cena uz nie je meritkom kvality☹ kedysi to tak mozno bolo,ale teraz uz to neplati.... no nic..idem jej to uvarit🙂 dakujem za rady a pekny zvysok dna zelam🙂

kejtty
12. aug 2010

Ahojte, baby poradte, malemu davam mrkvicku aj zemiacik aj karelabik aj karfiol uz jedol, ale nic mu nechuti, vobec mi nechce otvorit pusinku a ked mu to dam do ust, tak sa mu dviha zaludok a vsetko mi vypluje. Ako ho mam prikrmovat, ked mi nechce papat zeleninku??? Aj masko som uz skusala zamiesat - ale to uz doplom nezledol nic... som na nervy z toho, ze nechce nic jest...

maryanna
12. aug 2010

@zuzkat1 veď preto pretlak nie že ktovie čo je tam namixované a večšinou už sú so smotanou a kadečím.....preto niesú vhodné pre bábo..

aurra
12. aug 2010

@kejtty a ako mu to podavas? ja som zo zaciatku malej len pucila vidlickou, a tiez mi moc toho nezjadla, teraz jej to mixujem a papa pekne

kejtty
12. aug 2010

@aurra ja to tiez mixujem, ale je pravda ze uz mam stary mixer a obcas su tam malilinke kusoky, ale ani usta mi nechce otvorit... 😒

zuzkat1
12. aug 2010

@maryanna take so smotanou kupujem nam,ale jej som kupila cisty spenat len so zemiakovym skrobom,ale dala som listy🙂

maryanna
12. aug 2010

@zuzkat1 hm ale ja si aj tak myslím že.....proste podľa mňa je to aako s kupovaným mletým mesom, nikdy nevieš čo tam ešte Primleli.....pretlak pre nás kupujem tiež pohoda ale malému by som nedala ..

zuzkat1
12. aug 2010

@maryanna no nedala som jej pretlak.. dala som listy,ale cerstve,, to s tymi mrazenymi to neviem... to mi pride uz zbytocne...

nikush
12. aug 2010

@zuzkat1 nik tu nespomenul, ze mrazene su lepsie nez cerstve, alebo som slepa bola? 😠

zuzkat1
12. aug 2010

@nikush
maryanna – @zuzkat1 špenát čerstvý nie, obsahuje veľa dusičnanov, mrazený áno ale nie pretlak, ale normálne listy stočené do guľôčok.....
tak tu je to spomenute🙂

nikush
12. aug 2010

@zuzkat1
zuzkat1 – @latvia ved su..ale sa pytam ci v mrazenom nie su ked su podla dievcat lepsie mrazene veci ako cerstve... ja neviem,my sme doma vzdy preferovali cerstve veci pred mrazenymi... a v dnesnej dobe uz duplom.. mne sa uz neraz stalo ze sme kupili napr maliny mrazene a bolo tam zopar plesnivych..ked kupujes cerstve aspon si vyberies kto re kusy sa ti pacia
Dnes o 10:59 • 1 dieťa • Odpovedz

a tu ty pises, ze mrazene VECI lepsie ako cerstve...tak len tolko...............

nikush
12. aug 2010

@zuzkat1 a ktym dusicnanom...ja som len raz zjedla kelovy privarok co mal dusicnanov asi fest vela a cely den v skole som presedela na wcku 😀 ...takze jeden nikdy nevie....ja som myslela, ze davas pasterizovany a v tom je pridavkov po milu jarmilu, lebo si ho spominala ko prvy, az neskor si dala, ze cerstvy 😉

latvia
13. aug 2010

@nikush a si si ista ze to bolo dusicnanmi? 😝

nikush
13. aug 2010

@latvia jj, moja mam ho varila prvykrat a do plusu ho neskoro odkryla....sme zjedli a vecer uz bublal 😀 😀

latvia
13. aug 2010

@nikush 😀 😀 😀 😀 heheheeee, tak dusicnany su v tom nevinne 😀

zuzkat1
13. aug 2010

@nikush ??ja pisem ze mrazene su lepsie? tak teda neviem kde si to v tom texte nasla
ja tam pisem ze podla dievcat (myslela som hlavne maryannu) su lepsie mrazene,lebo ona mi radila ze cerstvy nie a mne sa to nepozdavalo... ja preferujem cerstve.. jaj ty to myslis tak ze ona nepouzila to slovo LEPSIE... no ale mne to ztoho textu kde mi radi dat mrazeny vyplyva ze podla nej je lepsi🙂

maryanna
13. aug 2010

@zuzkat1 jasné že čerstvá zelenina je lepšia ale sú zeleniny ktoré sa odporúčajú pre deti mrazené a to je špenát, neviem to odôvodniť, som čítala od jednej poradkyne že prečo ale som si nezapametala.....tak ako cvikla by sa mala dávať domáca pre deti, tak je špenát čerstvý nevhodný.......ale šak nech každý dáva ako chce...ja len že kolo toho špenátu sa všade na stránkach prízvukujež e nie čerstvý....
inak ja som za čerstvú zeleninu, teda okrem zimy, keď nieje sezóna tak je lepšia mrazená ktorá je zberaná za sezóny a mrazená ako tá umelá čerstvá v marketoch

a inak ja som varila aj karfiol, aj kaleráb čo tak hnusne smrdel pri varení že tiež tam bolo humusu takže tak

nikush
13. aug 2010

@zuzkat1 nie ty, ale ze ty si pisala, ze dievcata tvrdia, ze mrazene su lepsie 🙂

blumka
13. aug 2010

no tak ako to je s tym spenatom 😀 citam vas tu ale uz mam z toho misung 😀

zuzkat1
13. aug 2010

@nikush jaj no radila mi maryanna ze vraj v tom nie je tolko dusicnanov🙂