Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

saska.t
26. aug 2010

@luciferova tie co ja poznam v kelimku nem dobre tie v kocke uplne obycajne smotanove plnotucne velmi dobre 😉 kukni zlozenie mozno ze je ta obycajna aj v kelimku musi mat zlozenie:mlieko smotana mliekarske kultury jedla sol, tuk cca.27% ak obsahuje len toto tak ok 😉

nikush
26. aug 2010

@luciferova a moj nechcel ani lucinu ani žerve, sa s tm isiel zadusit, strasne suche su tie syry

inac, idem robit domaci jogurt v jogurtovaci, mozem mu ho dat?

saska.t
26. aug 2010

@nikush mozes, ak je to s pasterizovanych vyrobkov 😉

nikush
26. aug 2010

@saska.t tak jogurt na zaciatok je isto pasterizovany a mlieko som kupila z mliecneho automatu a prevarilasom ho...moze byt?

saska.t
26. aug 2010

@nikush treba davat pozor ale ak si ho prevarila aspon 5 min. (to je doba za ktoru dokaze znicit bakterie) tak samozrejme ano 😉

nikush
26. aug 2010

@saska.t , no to je tak kus problem odhadnut cas, nakolko mlieko nevrie... 😒 ta som toeraz z toho v .... ale tak isto som ho dlhsie ako 5minut varila

saska.t
26. aug 2010

@nikush kludne daj nechcem ta zneistovat len ta upozornujem na dolezite fakty aby sa nic nestalo 😉

zdienka
28. aug 2010

baby poradte.. nemam tu ziadnu kamosku od ktorej by som mohla odkukat a prirucky na toto nestacia...

prikrmujeme pozvolna, maly ma 8a pol mesiaca, zatial len zelenina a ovocie lebo sme zacali neskor...
sme na dopoludni desiata a potom obed zeleninka, chcem prave zacat skusat kase na vecere.
mam problem so zosuladenim prikrmov a kojenia. ide o toto.

maly vstava o pol siedmej, vydrzi do osmej vtedy nakojim a zaspi cca do 9.30
potom kojenie / ovocie
obed okolo 12.00. hned po obede ale ide spat a zaspava pri kojeni.
po kazdej davke ale vzdy kojim. ale vsetci mi tu vravia ze treba davku mlieka vynechat.
neviem ale ako, pretoze zaspava len na prse a hned po obede... ako ste to robili? moc dik

nikush
28. aug 2010

@zdienka aj moj zaspava na prsniku, ale po obede napr. mu uz mlieko nedavam. nemyslim si, ze robis nieco zle ak mu davas namiesto vody alebo caju svoje mlieko. berie to ako pitie nie jedenie.
no moj ako kedy ranajkuje a potom chce prsnik, tak mu dam, po obede sa naucil prsnik nepytat, na olovrant ma jogurt alebo ovocie ak sa ryje k prsniku tak mu dam, vecer kasa a kojenie pri ktorom zaspi. kasu mu davam 2-1,5 hod. pred spankom. myslim si, ze ak dieta chce prsnik, netreba mu odmietat, aj my dospeli si vezmeme to, naco mame chut. 😉
snad som kus pomohla

zuzkat1
28. aug 2010

@zdienka nevynechavaj..naco, aj ja kojim po kazdom prikrme🙂 moja zaspi tiez len na prsniku, nepozna ani vodu ani caj nic take..mm ma miesto pitia aj jedenia.. ked ti to vyhovuje tak naco menit? 😉

zdienka
28. aug 2010

@nikush
@zuzkat1

baby diky. hej hej. ja s tym nemam problem v podstate. ide skor o to, ze stale pocuvam, ze postupne treba oducat/odstavovat atd... lebo to potom pojde tazsie. a obed sa definuje ako vynechanie davky MM. a preto mam z toho gulas. lebo moje kamosky s detmi 10-12 mesacnymi momentalne sa dostali na kojenie rano a vecer len,...

ale pomohli ste. kludna som zas 🙂

kramlinka88
29. aug 2010

ahojky měla bych malý dotázek, nevíte od kdy se může dávat patizon ?? A jak ho upravovat stejně jako cuketu ?
moc děkuju za rady... 🙂

nikush
29. aug 2010

@kramlinka88 ja si m yslim, ze od zaciatku, lebo nie je alergen....a a no ako cuketu

@zdienka ako tie reci pocuvam aj ja, ze ked bude len na prsniku, tak nebude chciet nic ine pit....nie je to pravda, aspon u mna. a ak nebude mamicka nasilu odstavovat, odstavi sa babo same....neviem si predstavit, zeby som uz teraz len rano a vecer kojila, sak to by sa maly zblaznil...on by to neprezil a mne to vyhovuje, sak dajake mlieko pit musi a na formuly nekradnem 😉

saska.t
29. aug 2010

@kramlinka88 presne ako si napisala, mozes dat a pripravis ako cuketu 😉

lucinenka001
29. aug 2010

Kočky ahojte,

vedeli by ste prosim Vas poradit? Zacala som pred tyzdnom dozadu s prikrami. Zacali sme mrkvickou prve tri dni tak dokopy zjedol za tie tri dni cca 1-2lyzicky. Cize ziadna radost. Potom 4den zemiak troska spapal, ale dalsie dni uz nechcel nic. Tak som sa rozhodla, ze dam pauzu, dali sme 1 tyzden pauzu a dnes som mu urobila mrkvicku a ani neotvoril usta. Bojim sa ze vobec nebude chciet nic. Viete nieco poradit prosim Vas? Zacat s nejakymi inymi prikrmami ako zelenina, nejake kase, alebo ovocie? Alebo kupovane Hami napriklad? Dakujem, lebo naozaj neviem ako dalej.

zuzkat1
29. aug 2010

@lucinenka001 nemen to ak mozem poradit..myslim nemen prikrm, ostan pri zelenine na obed... moja je uz 6 tyzdnov a stale spapa len par lyziciek, do nicoho ju nenutim a spapa kolko chce ..ak kojis tak v tom nevidim velky problem... pekne ju dokoj.. a nerob zbytocne pauzy, myslim tie tyzdnove... bude mysliet ze to bol len daky vrtoch ta farebna zbrnda a ze to vlastne ani nemusi jest😀 pekne ponukaj pomaly ale vytrvalo a ked uz pozna zemiak a mrkvu a nebola reakcia (alergicka) tak skus inu zeleninu... postupne sa nauci, netreba panikarit🙂

zuzkat1
29. aug 2010

@lucinenka001 teraz pozeram ze este je malinky... mozno este nie je ani pripraveny papat nieco ine ako mliecko... ja som zacala az ked mala 6 mesiacov🙂 ale aj tak plati co som pisala vyssie ak chces pokracovat v prikrmoch🙂

zuzkat1
29. aug 2010

@lucinenka001 teraz mi doslo ze ked si uz zacala davat kasicky tak ste asi na UM,ale aj tak nemusis tak skoro zacat..aj vtedy staci az po 6tom mesiaci 😉

nikush
29. aug 2010

@lucinenka001 deti sa zvyknu rozpapat az oooooovela neskor....nestresuj, ty tiez neskocis hned do vsetkeho noveho. 😉 hlavne nenutit, lebo odmietne celkovo

ivanas11
29. aug 2010

Ahojte mamulky. 🙂 Taky bych potřebovala trochu poradit. Po měsíci papání zeleninky budeme přídavat maso. Ale nevím, jak na to. Myslím kvůli množství. Když maso koupím čerstvé, začnu po maličkých kouscích.... Ale každý den vařit malou porcičku je blbost ne? Doteď jsem to se zeleninkou dělala tak, že jsem si navařila na 3 dny a dala do lednice do skleniček. Tak bych to chtěla dělat i s masem - vše dohromady a do skleniček. Ale ze začátku se má dávat tak max 1x týdně a jen cca 20g... to fakt nevím, jak to mám dělat? Jak jste to s masíkem dělaly vy? 😨 Díky moc.

A ještě k tomu jezení. Jíme měsíc bez pár dní. Prvních 10 to šlo krásně nahoru, dostaly jsme se až na 80g. Ale pak nakonec bojkot a 5 dní jsem do ní nic nedostala. Ale zkoušela jsem pořád, i několikrát denně. Nakonec jsem do ní cosi dostala a začaly jsme asi na 40g. Teď už je konec měsíce a víc jak 80, 90 mi nesní. Ale i tak jak to čtu je to celkem úspěch. Těch 14 dní až měsíc, co všude píší, že se máme dostat na celou dávku (150 až 200cca), tak to my asi dosáhneme až ten další měsíc, jestli vůbec. 😝

janicka38
29. aug 2010

@ivanas11
nevim zda jsem s masem postupovala spravne, ale delala jsem toto. Prvni tyden jedna porce, druhy dve porce, treti tri a tak to slo az jsem se postupne dostala k sesti porcim masa za tyden. Masicka ma byt asi 20 gramu, jedna velka polevkova lzice. Ja jsem uvarila napr. 400 gramu, rozmixovala a nechala zmrazit ve skatulce na ledy. Vzdy pred varenim vytahnu jednu kosticku a nez uvarim zeleninu maso mi rozmrzne.

saska.t
29. aug 2010

@ivanas11 kocky najlepsie je asi uvarit viac mäska po dovareni mixnut a nacpat do tych kociek na lad a to je asi davka 20 g a vzdy ked budete varit zeleninku tak pred dovarenim tam supnete na rozmrazenie to mäsko a mate ,alebo si surove po malych davkach zamrazit a vzdy supnut so zeleninkou varit 😉

ivanas11
29. aug 2010

Moc moc děkuju 🙂

Že se každý týden o jednu porci přidává vím, budu tak dělat 🙂 Ale ještě mě napadlo, stále dávat jen 20g nebo se to pak i zvyšuje? A nevadí, že mám masíko třeba zamražený, mám domácího králíka.. anebo raději kupovat čerstvý a pak zamrazit? Přecijen takhle to bude znamenat rozmrazit, zamrazit, rozmrazit k podávání....

saska.t
29. aug 2010

@ivanas11 mäsko mozes davat aj 2x do tyzdna nie je to problem, nemusis kupovat vzdy cerstve moze byt v klude aj zamrazene, netreba robit vedu z podavania mäska, davku mäska samozrejme po case zvysujes, uvidis ako vam bude chutit, potom uz davas mäso odhadom, ked sa ti bude zdat malo 😉

ivanas11
29. aug 2010

@saska.t Děkuju moc. Už jsem z toho klidnější. 🙂 Mějte se tu krásně a já půjdu do hajan - dnes toho mám už plný kecky! 🙂

adelka89
30. aug 2010

ahoh holky uz nejakou dobu vas procitam, my teda jeste plne kojime, parkrat jsem se snazila dat malemu kasicku,aby lip spal,ale nechtel mi to z te lzicky papat. Jake lzicky na prikrmy pouzivate?

saska.t
30. aug 2010

@adelka89 v obchode kupis umele pre deticky, a preco chces davat malemu kasu na noc? ta mu akurat zposobi bruchabolenie a nezaruci prespanu noc, este je malicky na kase, kojene deti az okolo 8 mes. a aj to nie je nutnost 😉

zuzkat1
30. aug 2010

@adelka89 no nemyslim ze kasa pomoze k lepsiemu spanku...uz som viackrat pisala ze moja je hore 6x za noc a to ma 7,5mesiaca... deti su rozne a rozne sa budia.. kasa je zbytocna najma v jeho veku ked je kojeny... podla mna je u deti do pol roka zbytocne vsetko okrem mliecka... a ako pise saska len mu zbytocne zatazis brusko na noc...

lucinenka001
30. aug 2010

@zuzkat1 ahoj,

ano, mame 4 mesiace a 3 tyzdne. kasicky sme este nedavali . ja som len pisala ci je dobre zmenit prikrm, kedze odmieta zeleninku. ale zatial sme nedavali nic ine len mrkvu a zemiak a nechce. dakujem za radu, skusim mu davat kazdy den po trosku, teda nebudem robit pauzy. Uvidime ci sa po case aspon kusok chyti, ale pevne verim, ze ano 🙂

zuzkat1
30. aug 2010

@lucinenka001 ja som myslela zeleninove kasicky na obed🙂 iste sa chyti,ale netreba nutit..ked zje lyzicku tak dobre ked 10 tiez dobre..aby nahodou nebola potom nechut do jedla.. ved stale je tam to mliecko co potom vypije🙂