Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

lenica81
26. nov 2010

@saska.t takze mam vypustit aj chrumky a burizony... piskoty nedavam...

saska.t
26. nov 2010

@lenica81 , nie nemusis ak nie su sladke, len nenahradza hlavne jedlo chrumkami a burizonmi 😉

lenica81
26. nov 2010

@saska.t vdaka... chrumky su jedina spasa na prechadzke, ked sa mi zobudi alebo len tak hysaci... 😅 😀 😉

cicimon
26. nov 2010

baby je vhodna ovsena kasa napr s bananom na veceru resp na olovrant po 17tej (skor akosi nestihame)? domaca z vlociek

saska.t
26. nov 2010

@cicimon urcite ano 😉

cicimon
26. nov 2010

@saska.t dik
a este by ma zaujimalo....su tie krabicove kase tazsie na travenie ako napr domaca ovsena alebo pohankova?
a ak by som dala nejaku krabicovu, je jedno aky druh? (lepok uz je)

sasikas
26. nov 2010

@saska.t - v obchode som dnes videla ryzove vlocky.....mozem z toho spravit malej kasu, ci radsej z ryze obyc?......nechcem davat tie prisladzovane kupovane kase, alebo ked tak len obcas....

ica9
26. nov 2010

prosim Vas, poradte mi nejaku dobru, overenu znacku detskych ovocnych prikrmov. Ake je najlepsie kupovat? Dakujem

saska.t
26. nov 2010

@sasikas jasne mozes, je to len rozpucena ryza, jednoduchsia priprava a hlavne kratsia 😉
@cicimon kazda kasa je v zasade tazka, ale v domacich aspon vies co do nej das..., krabicove su umelo dosladzane, niekedy obsahuju umele farbiva aromy atd. rozhodne vzdy radim citat zlozenie, samozrejme krabicove obcas urcite neublizia ale pozor netreba davat velmi neskoro, min. 2 hod. pred spanim aby mal cas zaludok spracovat kasu a v noci odpocival... moja rada znie kasa na desiatu alebo olovrant!!! 🙂

cicimon
26. nov 2010

@saska.t super
a ake by malo byt poradie zavadzania prikrmov? (moja ma cca 8.15 MM, 10.15 MM potom spi, obed cca 12.-12.30 prikrm, cca 13,40 MM - kedze obed je cca 80g, potom sa ide von, 17.00 ovocie, 19.30 MM)
rozmyslam, co dalsie zaradit

p69majka
27. nov 2010

@maryanna ahoj a čo zaváraná cvikla?

maryanna
27. nov 2010

@p69majka hm....neviem...ja by som počkala min do roka, ale neviem povedať keďže nezaváram cviklu a neviem čo ide do nálevu a podobne.....

p69majka
27. nov 2010

@ica9 ja som spokojná s Ovko, Hamánek a Coop Jednota výživky. 🙂

p69majka
27. nov 2010

@maryanna to má mamina, ale určite len s chrenom, takže to asi nie. ☹

p69majka
27. nov 2010

@cicimon ja dávam len niekedy kašu na olovrant s ovocím okolo 16-17 hod. Máme zatiaľ len ryžovú a kukurično ryžovú nemliečnu. 🙂

saska.t
27. nov 2010

@cicimon ak to malej staci, ziadny dalsi prikrm nezavadzaj, este stale je pre nu najdolezitejsia zlozka stravy MM, dalsi prikrm staci zaradit okolo 10 mes väcsinou to byva chlebik al. roztek samozrejme s niecim /natierka, maslo. atd.na ranajky).ak chces nieco zmenit, mozes robit domace ovocne kase a dat ich na olovrant (mala dostane aj ovocie aj kasu v jednom) 😉
Detsky jedalnicek je do roka dietata docela obmedzeny, ale netreba si robit starosti, kedze babätka nic ine nepoznaju, tym padom im to nechyba aj keby jedli dokola to iste (viac to vadi maminkam)... 😀

mia258
27. nov 2010

Môže 3 mesačné bábätko papať aj niečo iné, ako moje mliečko? Alebo na príkrmy je ešte času dosť? 😀

cicimon
27. nov 2010

@mia258 ak je na MM tak urcite min do skonceneho 5mes ale najlepsie do skoncenho 6mes nedavaj ziadne prikrmy

ica9
27. nov 2010

@p69majka dakujem za tip 🙂 Je ich tolko, ze som ostala bezradna...

salvinka
28. nov 2010

@saska.t ahoj, neviem ci som spravne pochopila co pises.. ako treti prikrm by sa mali zaviest ranajky? doteraz som bola v tom ze ako treti sa zavadza olovrant/ desiata

salvinka
28. nov 2010

@anawi
@kaja73 dakujem za odpovede, hned si to viem lepsie predstavit 🙂

pipussa
28. nov 2010

kocky
maly ma 6mes , mam teraz zacat pridavat lepok , keksik do ovocia / sme na UM, takze vsetko skor /
akyyyy keks,alebo co
poradte

cicimon
28. nov 2010

@pipussa nemusis keksy, mozes dat ovsene vlocky alebo bezvajecne cestoviny do jedla

saska.t
28. nov 2010

@salvinka kazdy musi zvazit, co potrebuje jeho dieta, kazdopadne 1 prikrm je zeleninka na obed, 2 prikrm je ovocny takze desiata alebo olovrant, 3 prikrm sa zavadzaju bud ranajky al. vecera, kedze ja a vela odbornikov nie sme zastancovia kase na veceru (uz som pisala preco...) je lepsie zaradit ranajky (chlebik s niecim) alebo veceru (zostatok z obeda), dufam, ze som to uz napisala jasne 😉

zuzkat1
29. nov 2010

@saska.t to fakt? ja mam od dr manual a tam je poradie take ze 1.obed, 2. olovrant, 3. desiata az potom ranajky a na zaver vecera....
inak moja papa obed a desiatu olovrant sme vypustili lebo nejak ho nestihame a navyse nikdy ho ani nezjedla takze pozvolna ho vratim o par dni... uz je pomaly na to cas😀

zuzkat1
29. nov 2010

@pipussa ja davam sunarky...tie v modrom su maksie🙂 a mala mi bez toho ovocie nikdy nezjedla... najma jablka neznasa a hrusky atd... v podstate ma rada len slivky a banan a do toho jej ani nic nedavam...
mozes aj vlocky dat ale moja to nezjedla...nema to ziadnu chut...ved vyskusaj... ono vlacky su lepsie lebo nie su sladke ze si deti nezvyknu na sladkosti, ale ked mi to neje tak co mam robit🙂 ani ja by som to nezjedla ked uz sme pri tom😀 ine sladkosti ako tieto keksiky jej aj tak davam nebudem tak nech ma aspon to🙂

cicimon
29. nov 2010

@zuzkat1 ja som zas pocula, ze posledne ranajky - ked sa prestane kojit. ja davam obcas rozdrvene vlocky (teda som ich pomlela v mixeri) do vyziv, kedze su take riedke. od desiaty som upustila kedze nechcela jest potom obed a davam olovrant, ked dojdeme z prechadzky - cca 17.00

klauduska
29. nov 2010

Ahojte,

nas maly uz ma cez rok a tak by som rada od Vas pocula co si mozeme pridat do jedlanicka....
Zatial papame takto:rano mliecko, desiata ovocie,obed polievocka a druhe, olovrant kasa alebo roztek so sunkou a vecera mliecko....

Dakuje za rady.... 🙂

zuzkat1
29. nov 2010

@cicimon ved este je mala ...treti prikrm uplne staci po 10 tom mesiaci🙂 moja ani teraz nechce jest..a ja sa nikam neponahlam... kym ju kojim hladna nie je.. a bol tolen stres pre mna aj pre nu tie tri jedla... tak ma zatial 2 ...ved za cely zivot este toho poje habadej🙂

zuzkat1
29. nov 2010

@klauduska rocne dieta moze uz teoreticky papat 5x denne... ja by som asi ranajky pridala, nech nema na noc zatazene brusko🙂 chlebik s masielkom, nejakou detskou sunkou alebo rohlik a tak podobne🙂 ja budem inak rada ked moja v roku bude papat 3x😀