Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

nyc
2. dec 2010

@pipussa a preco rozmyslas nad kasou? zda sa ti ze malemu nestaci co spapa? ak je to tak, skus mu mozno radsej dat viacej mliecka. inak je podla mna na treti prikrm este skoro, noaco ze je tvoj syncek taky velky. my sme mali presne take miery ako vy, a to mam dievku, ibaze je este dlhsia, no presne, ako rocna 😀 a tiez je dost leniva, aj ked teraz uz sama sedi a zacina byt vacsie sidlo.
no a my mame za tyzden 8 mesiacov, na UM sme od 7t, prikrmy sme zacali jest az od ukonceneho 6.mes, druhy prikrm od 7.mes a kasu planujem zaradit az v ukoncenom 9.mes. nech je velka aka chce, takto papat jej zatial staci 🙂

cicimon
2. dec 2010
maryanna
2. dec 2010

@cicimon hej presne tu znacku mam aj kukuricnu krupicu, aj vločky aj kadečo🙂

cicimon
2. dec 2010

@maryanna ja zatial len ryzove vlocky ... nie zeby malej nechutilo, ale asi ju musim najprv vyhladovat, aby jedla obed ... dnes zjedla na olovrant 200 ale obed len 40

maryanna
2. dec 2010

@cicimon a kedy mate obed a olovrant? a pred obedom kedy je desiatu alebo ranajky

cicimon
2. dec 2010

@maryanna cca 8.15 MM, 10.00 MM (ovocie som zrusila, ked nechcela obed), cca 12.00 obed, 13.45 MM - potom ideme von cca do 16.45, 17.00 ovocie, 19.30 MM
obed zje max 80 aj to ked ma svoj den a olovrant tak 80-120, kedy ako dnes zjedla 200, to bol zatial jej naj vykon

maryanna
2. dec 2010

@cicimon aha ....hm.....no ono obed by mal byť najsýtejší čiže pauza po ňom najväčšia....a vlastne je vyhladovaná keďže ste dlho vonku tak zje viac....skús poposúvať časy, napr ak dáš doobedu MM o 9, tak by ti mala zjesť viac....ale to len taký tip ako je to vaša vec, ty ju poznáš naj...🙂

cicimon
2. dec 2010

@maryanna no o 10tej ma to MM a po nom zaspi.... funguje ako uspavaci prostriedok... skor rozmyslam posunut obed na 13tu
ona zje 4 lyzicky a potom koniec..

vivien6
2. dec 2010

@p69majka a ako dlho sa vari kukurica ? mam ju normalne varit zo zeleninou ?

magnetika
3. dec 2010

@saska.t Ahoj baby, prosím o rady. Od akeho veku mozem malemu pripravovat jedlo dusenim na oleji ? A este ma zaujima, kedy mozeme tvrde syry a puding. Sunku sme vcera mali prvy krat. No to bolo radosti 😉 Tak ju zblajzol, velmi mu chutilo 😵 Dakujeeeem

cicimon
3. dec 2010

@vivien6 kym nebude makka...vyksusaj... mozno 10min..a jasne ze mozes varit spolu

maryanna
3. dec 2010

@magnetika na cibulke a oleji alebo masle tak od 10, ale ja som začala až teraz nedávno...puding po roku, tvrde syry môžeš, nejaké tučné

saska.t
3. dec 2010

@magnetika ja som zacala dusit po 11 mes., tvrdy syr uz mozes, puding v podstate uz moze, ale bez kravskeho mlieka, takze jedine s UM pretoze pochybujem zeby mal niekto take mnozstvo MM v dany moment, takze v zasade ako pise maryanna po roku, vtedy to uz moze byt s kravskym mliekom 😉

alubinka
3. dec 2010

prosim vas ako podavate tvrde syry?

saska.t
3. dec 2010

@alubinka - kludne odrez kus do rucicky... v starsom veku na chleba - samozrejme treba stale pozerat aby nezabehol 😉

alubinka
3. dec 2010

@saska.t ahoj, no ale ked ja som strasny strachoprd, ja malej nedavam ani rozok do rucky, lebo sa bojim ze jej zabehne :(
neviem co by som v takej situacii robila. Ved ked sa mi len z cajiku zakasliava tak mna az mdloby chytaju. manzel sa uz zo mna smeje, ale tak nemozem si pomoct 😒
a aky syr odporucate? my kupujeme v tescu ten eidam blocek. pisu na nom ze 45% tuku, moze byt taky?

saska.t
3. dec 2010

@alubinka so strachom to netreba prehanat inak malu nic nenaucis /v ramci papania samozrejme 😀 / netreba robit ziadnu paniku ak jej zabehne je uz dost velka aby si na klasicke zabehnutie poradila sama 😉 a rozok jej zrejme nezabehne kedze sa skor lepi o podnebie a ma co robit aby ho dostala dole krkom 😉

co sa tyka syrov, jogurtov atd. zaklad je vsetko plnotucne takze eidam 45% tuku je uplne vhodny, takze smelo dotoho, tyka sa to deti do 2 rokov, potom mozu kludne aj polotucne 😉

maryanna
3. dec 2010

@alubinka alebo syr aj postrúhať na večšie alebo menšie stružlinky a tak dať..alebo do ruky je naj..
a neboj, mne teo od 7 meho mesiaca papá rožok v ruke a to ešte ani nesedel....a vedel si poradiť neboj, musíš ju to naučiť čím neskôr tým horšie

cicimon
3. dec 2010

@maryanna dnes som pozerala tie kase a bolo tam ze "vyrobok moze obsahovat stopy orechov, mlieka, vajec, glutamanu..."... co myslis, kupit ci radsej nie?

maryanna
3. dec 2010

@cicimon jasne, to píšu na všetkom skoro, keďže sa výrobky vyrábajú v továrňach kde sa spracúvajú orechy, sôoja a podobne........keby náhodou sa v jednom balíku zo sto niečo našlo, prípadne ak y bola nejaká alergická reakcia aby sa mali čím brániť........

jasminet
3. dec 2010

@cicimon neviem teda o akych kasiach ste sa bavili s maryannou, ale tato informacia je uz takmer na vsetkom uvedena 😉 lebo sa to vyraba v zavode, v ktorom sa pracuje aj s orechami, mliekom... tak pre istotu to tam uvedu....

jasminet
3. dec 2010

@maryanna kym som to napisala si ma predbehla 😀

cicimon
3. dec 2010

@jasminet kukuricnej, ryzovej a pod....take v sackoch ako byva krupica, nie tie komercne krabicove..

@maryanna oki, dik 🙂

magnetika
4. dec 2010

Dakujem za odpovede kočky @saska.t @maryanna
Este mám otázku ohladne porcii. Citala som tu, ze rozlisujete velkost podla toho, ci je to olovrant, alebo obed

Ja dávam malému cca 200 g aj na desiatu /ovocie/ aj na obed aj na olovrant a on to zvládne. 😅 😅 😅
Vy v tom robíte rozdiel ???? 😨 😨 😨

p69majka
4. dec 2010

@vivien6 ahoj. ja som ešte kukuricu nedávala, ale varila by som ju asi o trošku dlhšie. 🙂

pipussa
4. dec 2010

ako casto davate spenat ???
( mam doma aj mrazeny, aj hippky, citala som, ze je lepsie davat hippky-spenat, lebo normalny spenat obsahuje dost dusicnanov )

saska.t
4. dec 2010

@magnetika netreba rozlisovat chody podla velkosti, jednoducho jeden prikrm ma byt od 150 - 250g je jedno, ktory z nich to je.... kocky to mysleli asi skor ze na desiatu nedaju moc, aby deticky jedli obed, kedze je tam mensi casovy rozostup, takze kludne rob po svojom 😉

saska.t
4. dec 2010

@pipussa ja som sa drzala vyziv do roka, potom uz mrazeny... 😉

maryanna
4. dec 2010

@p69majka prečo dlhšie? mrazená je za pár minút hotová...

@magnetika nie nerobia sa rozdiely, mne odjakživa papá 200-300 na všetky chody......

maryanna
4. dec 2010

@p69majka prečo dlhšie? mrazená je za pár minút hotová...

@magnetika nie nerobia sa rozdiely, mne odjakživa papá 200-300 na všetky chody......

magnetika
4. dec 2010

@saska.t
No jasne, 🙂 Riško papá á 3 hodiny, takže ráno o 8.00 UM
11.00 desiata
14.00 obed
17.00 olovrant
20.00 UM a to už je v postielke a zaspinka
takže potom myslím sú tie porcie su o.k. 😵 😵 😵