Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

maryanna
21. okt 2010

@gerdik ahoj, na výber máš zeleninu: mrkva, zemiak, brokolica, karfiol, cuketa, tekvica, patizón, petržlen, paštrnák, kel, kukurica, hrach, fenikel, ryža, kaleráb, špenát....
od 8meho sa môžu pridať strukoviny: fazuľa, šošovica.....plus môžeš aj bezvaječné cestoviny ako prílohu
a od 8 meho mesiaca sa môže pridať tretí príkrm kaša, či už domáca alebo kupovaná, ak budeš chcieť info o domácich dám ti IP.......keďže pijete asi menej mlieka ako píšeš tak pokojne aj mliečne kaše....aa ak pijete naozaj menej mlieka je dobré zaradiť kyslomliečne výrobky ako jogurt (plnotučný biely smotanový), acidko, kyslá smotana, ...napríklad s vločkami a ovocím...
a môžem sa len tak pre zaujímavosť opýtať že prečo pijete mlieko dvoch značiek?? 😕

cicimon
21. okt 2010

zaujimalo by ma,ako dat hrasok a kukuricu - teda ohladom supiek....staci len rozmixovat ci nejako inac pripravit?

maryanna
21. okt 2010

@cicimon ja keď som mixovala tak normálne pomixovať ono tie šupky sa oddelia a keď tak šupku nedáš ale aj šupka je vpohode.....a keĎ som len pučila tak som to dávala vcelku.....alebo môžeš prepasirovať ak sa ti chce.... 😒

cicimon
21. okt 2010

@maryanna diki, vyskusame

maryanna
21. okt 2010

@cicimon hm len teraz som si uvedomila že hrášok je lepšie až po 8mom ako strukoviny kôli nafukovaniu, ale ja som dala aj skôr s tým že som vyskúšala najprv len pár guličiek, a keď nenafukovalo tak som dávala.....

cicimon
21. okt 2010

@maryanna ok...a kukurica a ryza?

maryanna
21. okt 2010

@cicimon ryža je vhodná od 4tého mesiaca, len nekombinuj ju veľmi s varenou mrkvou:D
a kukurica tiež od 4tého v pohode......

cicimon
21. okt 2010

@maryanna a mozem dat v jeden den 2 nove veci - ryzu + novu zeleninu?

maryanna
21. okt 2010

@cicimon myslím že hej lebo ryža je diétna , žiaden alergén nič......dáva sa pri diétach, hnačke.......len zelenina by sa mala skúšať tri dni....ryža v pohode......len s mixovaním, ona pomixovaná je ako lepidlo taká ťahavá ...ja som síce aj mixovala alebo potom mi to prišlo ble tak som potom od 5teho asi mesiaca len domeeekučka uvarila a popučila alebo aj vkuse, vy ste už veľkí tak v pohode môže aj vkuskoch je mekučká dobre sa hltá...ale to len moja rada...veĎ vyskúšaj a uvidíš🙂

cicimon
21. okt 2010

@maryanna no ona je este len necele3t a ako taky vrabcek zatial 🙂tak poskusame

maryanna
21. okt 2010

@cicimon 😉 s ;-držím prsty 😉

nyc
21. okt 2010

dievcata poradte ruzickovy kel uz mozeme? a ako je to s mrazenym spenatom? kamaratka mi vravela ze by ho deticky nemali, neviem uz z akeho dovodu ze sa tam pri mrazeni ci odmrazovani nieco tvori, no neviem nedavala som pozor este sa nas to vtedy netykalo.... 😅 no ale moc ineho spenatu na vyber nemam a chcela by som ho malej davat.

gerdik
21. okt 2010

@maryanna lebo sme skusali, ktore mu sadne... viem, ze by s anemalo menit...ale ked mu konecne chutilo HIPP, nemohli sme nikd ezohnat HIPP2, tak sme kupili Hami, ktoru jedaval predtym

zuzkat1
22. okt 2010

@maryanna ja viem...ani sa mi to moc nepaci ze uz jogurt..ale neviem co jej dat aby mala zmenu...lebo len malo ovocia jej chuti a dokola jej davam teda tri druhy a mam pocit ze uz jej to musi ist hore krkom☹

zuzkat1
22. okt 2010

@salvinka vynechat mozes telo sa postupne prisposobi...ale co pije maly?lebo ja davam este stale pit len mliecko a teda pije kedy chce...tiez ovela menej ako pred prikrmami ale stale dost... aspon myslim..pije tak 5x za den (pije aj medzi desiatou a obedom)
a super ze chutila kasa 😉
inak von chodim kedy mi to vyjde... moja ma este len taky orientacny rezim,ale vyhovuje jej to takto... moja papa az okolo 1nej pol druhej po druhom spanku...ja jej navarim kym spinka ved tie mikroporcie su za pol hodku hotove.... a potom zvycajne ideme von... moja neznasa prechadzky takze daka dlha nehrozi....max hodina a to uz utekam domov lebo poslednu pol hodku preplace😅

zuzkat1
22. okt 2010

a aku kukuricu davate? normalne mrazenu alebo?

cicimon
22. okt 2010

@zuzkat1 ja dam asi len mrazenu

salvinka
22. okt 2010

@zuzkat1 my tiez papame len cicinu.. aj ked mu niekedy nahodou spravim cajik tak on sa len hra s flaskou, nevypije nic..
ale kojime menej casto ako vy.. medizi desiatou a obedom mu nedavam.. teda len rano ked vstane okolo 8-9 potom az po obede medzi 2-3 pak podvecer 5-6 a pred spanim o tej osmej, pol deviatej.. no a v noci dvakrat
dufam ze je to dost, no nevyzera ze by mu nieco chybalo 🙂
inac ten kel by zaujimal aj mna.. idem robit kelovu polievku, ze by osm mu trosku odobrala 🙂

a kocky, musi mat kazdy den masko? nemozem mu dat len cistu zeleninu niekedy?

zuzkat1
22. okt 2010

@salvinka no ja davama j medzi lebo tak ju uspavam a hlavne aby mala tekutiny🙂 a v noci asi staci moja sa budi aj 6x tak sa koji 6x🙂

pandrholka
22. okt 2010

@maryanna chcela by som sa ťa spýtať k jednému tvojmu príspevku, že prečo nedávať moc ryžu s varenou mrkvou?!?!?...čo nie je dobré na tejto kombinácii?!?!?

jasminet
22. okt 2010

@pandrholka asi preto, ze varena mrkva a ryza zapekaju. ale ak babo nema podobny problem, tak nevidim problem takuto kombinaciu davat. u nas je popularna 😉

pandrholka
22. okt 2010

@jasminet ďakujem ti za odpoveď...myslela som si,že to bude asi tým zapekaním,ale my s tým nemáme problém...nič z toho čo sme doteraz papali nás ešte nezapieklo... 😉

jasminet
22. okt 2010

@pandrholka za malo 🙂

maryanna
22. okt 2010

@gerdik aha okej, ja len tak som sa pýtala....
@zuzkat1 mrazenú, existujú aj baby kukurice ale stačí úplne obyčajná normálna za pár korúun mrazená🙂
@pandrholka áno kvôli zapekaniu......
@salvinka nemusíš každý deň meso, mne to tiež prijde veľa a dávam meso 3-4 krát týždenne, raz ma žltok a zvyšok zelenina, a ani to nieje pravidlo, ale zas potom sa snažím dávať veľa strukovín......
@zuzkat1 ako keď je dieťa dojčené jogurt mu neublíži ale že nieje to nutnosť......taže keď cheš prestriedať pohoda...🙂

salvinka
22. okt 2010

@zuzkat1 wau.. ze 6krat za noc.. obdivujem take mamicky 🙂 ja frflem ked sa mi tretikrat zobudi 😝 ale asi to bude o zvyku 🙂

@maryanna ja sa este bojim davat strukoviny 😨 nemal este patizon tak som rozmyslala ten mu s nicim spravit.. co sa k nemu hodi?

maryanna
22. okt 2010

@salvinka jasné , ale aj tak nemusíš každý deň meso, ja som tak nikdy nerobila mne to prijde veľa....
patizón je ako cuketa, tekvica, takže so zemiakom, mrkvou napr....hocičím..

marcela179
22. okt 2010

ahojte zienky dneska mame akurat 5 mesiacou od kedy mozem davat spenat.ja uz prikrmujem od polovicky 4mesiaca
a zacali sme papat aj riadne plnotucne mliecko a na no hippko

saska.t
22. okt 2010

@marcela179 klasiicke plnotucne mliecko vyhod, mozes malemu v tak malom veku akurat ublizit, spenat mozes uz zaradit ale treba pozerat na zlozenie ak chces dat pretlak, niektore uz obsahuju smotanu a vselijake sajrajty, treba kupovat len cisty spenat...

marcela179
22. okt 2010

a teucne mliekoda od kedy plnot

saska.t
22. okt 2010

@marcela179 najskor od roka, ale odporuca sa az od 3 rokov, pre deti je uplne nevhodne svojim zlozenim a vysokym obsahom bielkovin, na to naozaj treba davat pozor, aby ste neskoncili v nemocnici.. 😅