Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

vivien6
13. feb 2011

@saska.t ok dakujem pekne

saska.t
13. feb 2011

@jaja32 tak ju urob ako privarok, nastruhat nahrubo, podusit v troske vody a ku koncu zahustit besamelom (zasmazka zaliata mliekom) k tomu zemiak a vajicko a mas dospelacke jedlo 😀

jaja32
13. feb 2011

@saska.t 🙂 😉 😀 super, dakujem

patatina83
13. feb 2011

@jaja32 ahoj ja som zatial malemu robila len polievocku s cuketou,mrkvou a zemiakom a pridala cestovinku to mu velmi chuti,,,a skusila som aj rizoto s kuketou a tiez mu chutilo.do hrnceka si dam ryzu podlejem vodou a postuham na struzliku ceketu na vacsie kusky a varim kym ryza nie je makka ,,samozrejme podlievam vodou a miesam stale..nakoniec pridam lyzicku ol.oleja a lyzicku parmezanu,,v taliansku pediatry odporucaju aj ten parmezan ,,takze ja ho pridavam a malemu velmi chuti... 🙂

patatina83
13. feb 2011

@saska.t chcela by som sa opytat,,maly mal vzdy problem s kakanim,,viem,,ze kym bol kojeny je to ok ak nekakal aj tyzden,,ale teraz uz papame aj ine,,tak by mal kakat kazdy den??no on vacsinou teraz ked nie kazdy den ,,tak kazdy druhy,ale dnes uz je 3 den co nekaka..nema ziadne bolesti bruska ,je to ok?alebo by mal kakat kazdy den??

saska.t
14. feb 2011

@patatina83 no rozhodne by mal kakat kazdy alebo kazdy druhy den, ale ak je spokojny netreba stresovat, musis zaradit viac vlakniny, robit redsie prikrmy, ak papate lepok tak zaradit ovsene vlocky alebo robit odvar zo susenych sliviek, spenat aj cukina prehanaju, struhane jablcko, dokonca aj struhana surova mrkva je na zapchu musis skusat co u vas zaberie 😉

vivien6
15. feb 2011

baby,co mozem alebo lepsie povedane co mam davat malej na olovrant? kasu z niecim mi nezje vobec uz dlhsi cas,celkovo kasu nema rada,jedno aku ma... niekedy jej dam ked som varila polievku,ale tu nevarim kazdy den.. som uz zufala z nej,musim jej potom urobit mlieko uz o 18.00.. a to je skoro si myslim..

pandrholka
15. feb 2011

@vivien6 a čo takto chlebík alebo rohlík s maslom a šunkou?!?...myslím, že vo vašom veku úplne bez problémov, či sa mýlim?!?!

jasminet
15. feb 2011

@vivien6 ja sunku nedavam doteraz, malej ani teda nechuti a ani ju moc nejeme. skor nejaku pomanazku na chlebik, jogurt, ovocie, nieco z obeda co ti ostalo, ja som vcera robila pecene kura + zemiaky na veceru, tak mala si dala s nami,
zapekany chleba so syrom, chleba s vajickom, chleba vo vajicku... obcas davam nestle puding vanilkovy, alebo uvarim puding dr. oetker vanilkovy... 😉

cicus13
15. feb 2011

Ahojte, poradíte mi zase 😉 chcela by som malému dať už kukuričku, len vôbec neviem koľko jej mu mám dať, a varíte to spolu so zeleninou, alebo zvlášť ? ďakujem

pandrholka
15. feb 2011

@cicus13 mám pocit, že na kojeni.net je kukurica zaradená medzi potravinami až trošku neskôr ako máte teraz vy vek, ale ja som tiež asi tak v siedmom mesiaci dala prvý raz...dala som len pár zrniek a aj vtedy aj teraz to parím spolu s ostatným 🙂

cicus13
15. feb 2011

@pandrholka ok idem kuknúť 😉 sa mi zdalo, že už môžme 😕

kosta123
16. feb 2011

@cicus13 - ja si myslím že to je skoro ešte,ale neviem 🙂

dovenka
16. feb 2011

predam mlieka NESTLE JUNIOR BIFIDUS 1+, 900 g balenie za 10 Eur, kupene v Rakusku. Predavam kvoli stahovaniu.

cicus13
16. feb 2011

Teraz som pozerala tú kukuricu a je tam písané že od 6-7 mesiacov ako obilnina tak už neviem 😕

jasminet
16. feb 2011

@cicus13 ja som kukuricu davala medzi prvymi zeleninami. je prirodzene bezlepkova. normalne som ju varila s otatnou zeleninou, ale troska dlhsie aby viac zmakla

cicus13
16. feb 2011

@jasminet môžem sa ťa ešte opýtať....ona má takú tú šupku...to si dávala dole, alebo sa to tak rozvarilo, lebo mi to príde taký vačší kus a on mi ešte nechce jesť veľké kusy ja totiž zeleninu nemixujem, len pučím vidličkou.. dík

jasminet
16. feb 2011

@cicus13 ja som mixovala, supky som dole nedavala. ale vzdy sa nasiel nejaky kusok co sa nedal rozmixovat. tak to mozno mozes skusit cez sitko pretlacit... aby tie supky ostali v nom.

cicus13
16. feb 2011

@jasminet tak skúsim tak 😉 oki Ďakujem

sofia2008
17. feb 2011

ahojte..dnes mame presne 4 mesiace..takze uz mozeme zacat s prikrmami nie?

mama.wolfka
17. feb 2011

@sofia2008 ak je na UM, tak hej, ale aj pri UM sa môže počkať do ukončeného 5. mesiaca kľudne ... podľa vyspelosti dieťaťa, podľa toho koľko papá UM a tak ... možno pediatrička by ti mohla poradiť či už začať alebo nie, podľa toho ako pozná dieťatko

saska.t
17. feb 2011

@sofia2008 ja by som cakala este min. mesiac 😉

sofia2008
17. feb 2011

@mama.wolfka nechce nam vobec papat, odmieta UM, aj malo pribera, tak kvoli tomu

mama.wolfka
17. feb 2011

@sofia2008 tak potom to má dôvod a myslím, že je to ok ... ale ja nie som odborník, len si tak myslím 😉
ale ešte by som sa asi poradila aj s pedi ... ak je normálna, tak možno dá aj tip ako na nechutenstvo
veľa zdaru 🙂

sofia2008
17. feb 2011

@mama.wolfka dik 🙂

vivien6
17. feb 2011

@sofia2008 aj moja nechcela papat UM ked bola mensia,pravidelne nepila,niekedy aj cely den nic nepila,ked mala asi 3-4 mesiace,ale pockala som,ako sa to vyvinie,a potom znova paapala.tiez som bola zufala,nutila som ju,ale ked nechcela tak nechcela..ja by som pockala s prikrmom este.

sofia2008
17. feb 2011

@vivien6 lenze ona odmieta jest uplne 😒 uz teraz ma o kilo menej ako deti, co sa narodili tak ako ona 😒

sofia2008
17. feb 2011

@vivien6 je to hrozne, ked place, lebo je hladna, ale flasu do ust nevezme ☹

cicimon
17. feb 2011

@sofia2008 a ake ma miery?

patatina83
17. feb 2011

@saska.ahoj potrebovala by som opat radu,,viem,,ze mozem malemu pridat ovsene vlocky do papania,,ako ich mam pridat uvarit najprv vo vode alebo rozmixovat...nekaka kazdy den tak snad mu to pomoze a ako casto ich mozem pridavat??