Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

saska.t
21. jan 2010

paola - uz mozte, so zazvorom opatrne je stiplavy, pecienky v malom mnozstve a nie moc casto, morske plody by som odlozila po 2 roku, ale ak zijes v primorskom state a maly tam je narodeny, mozno by som dala aj skor kedze uz nie je typicky slovak teda je zvyknuty na podnebie kde sa narodil 😉

paola.o1
21. jan 2010

dakujem saska

ockovelasky
21. jan 2010

Ahojte.. Môžem sa pridať? Chcem sa opýtať, či máte niektorá recept alebo radu na tekvicu a karfiol.. Už teraz vám ďakujem.. 😀 😀

ockovelasky
21. jan 2010

Zabudla som napísať, že príkrmy papáme už vyše mesiaca a sme na UM... 😉

paola.o1
21. jan 2010

ahoj z tekvice ja robievam uz dlho tekvicovu polievku, tekvicu si sparim v parnom hrnci a potom ju rozmixujem s UM, ked je moc riedka pridam aj uvareny zemiak. karfiol som vyskusala raz ale maly sa mi z toho vzdy po... , takze to vobec nedavam 😀

ockovelasky
21. jan 2010

Paola, ďakujem, môj najviac miluje kaleráb, zajtra chcem vyskúšať tekvicu, tak uvidíme.. 😀 😀

iinuska
21. jan 2010

ockovelasky, ja som davala karfiol so zemiakom a mrkvou. Aby maleho nenafukovalao, treba hlubik odrezat 🙂

ockovelasky
21. jan 2010

Iinuska, vďaka tiež za radu.. 😀 Už pri brokolici som si naštudovala, aby mi neodletel, tak dávam len hlavičky.. Keď môj mrkvičku veľmi nechce.. 😖 Ale v malom množstve sa dá..

zuzu101
22. jan 2010

ahojte.malý je kojený a začala som ho prikrmovať - mrkva, kaleráb,petržlen,zemiak,jablko.čo mu ešte môžem dať?večer mu dávam kašičku robenú z môjho mliečka - veľmi ju nechce.poradíte mi niekto čo by som mu mohla ešte urobiť? 😝

saska.t
22. jan 2010

zuzu101 - www.kojeni.net najdes tam vsetko alebo prelistuj par stranok dozadu, vsetko som tam popisala a uz sa mi to nechce prepisovat 😅 😀

zuzkaprofant
22. jan 2010

dievcata ste tu az pisali o kasiech mam otazku scoho robite z ryze , ovsene vlocky a este co ja davam instantne od hiipp celkom su dobre mne osobne chutia ale chcela by som mu na vecer varit domace

saska.t
22. jan 2010

zuzka - doplnim, pohankove, psenove kukuricne (z kukuricnej muky) a to co si samozrejme pisala, o priprave som myslim pisala jednu stranu zpät 😉

mja
22. jan 2010

ake kase davate na noc?? ja davam z HIPPu. Poznate aj niake ine, ktore su zarucene lepsie??? Pocula som, že deti z nich velmi priberaju.....myslite, že je to pravda??
od kedy sa moze podavat banan ako prikrm??? ja som zacala prikrmovat - už papame 7 den zeleninku....od kedy davat ovocie a mesko
dakujem za dopovede

kisska
22. jan 2010

mja - este mate chvilu cas. V 4 mesiacoch mat zavedenu zeleninku + kase... kludne spomal, nemas sa kam nahlit. Ovocie a mesko asi po mesiaci od prveho prikrmu, ale to vtedy, ked zacinas po 6tom mesiaci...
Kase su vysoko individualne, kazdemu dietatu chuti nieco ine. Predpokladam, ze nekojis - skus kase s mliekom, ktore davas ako UM (Nutrilonove, Sunarky...). S tym priberanim to je pravda, kedze su vsetky prisladzane a maju velmi vela energie. Deticky dost priberaju aj len z UM, nieto este z prikrmov...

saska.t
23. jan 2010

mja - suhlasim s kisskou moc sa ponahlas a zbytocne skoro si zacala prikrmovat aj deti na UM mozu zacat az po skonc. 5 mes. takze len pekne davaj zeleninku a mäsko s ovocim zacni najskor v 5,5 mes. aby si zbytocne nezatazovala nezrele ladvinky svojej dcery, za svoj zivot sa este napapa 😉 😀

zuzkaprofant
23. jan 2010

kiska moj nepibera umeleho a to mu ho davam od 4 mesaica ale zalezijavascript:addEmoticon('☹','vBody') asi aj ake umele ja davam stale iba 1ha od hipp na sk ho nedostat kupit ale je super mi normalne pribera ako z materkeho pred tym nie je taky nafuknuty ked som videla ine deticky co pili nam bebu to boli ako s pupmpou nafuknuty ☹

saska dakujem hej viem tak rozvarit vo vode treba a pridam ovocickoo dake

tymothy
23. jan 2010

Já kaši dělám z um a přislazuju ji ovocem - dávám do nich třeba kousek banánu nebo hrušky s jablíčkem - bez toho by mi to M. nejedla. Žádné instantní hotové nepoužívám (ani nemůžu kvůli alergii), ale vařím je z krupičky, buďto rýžové nebo pšeničné.

magda29
24. jan 2010

Ahojte chcem sa spytat ked budeme mat 7mesiacou tak mozem jej kupovat kese kde je 4+ alebo musim 6+ ? Nevadi ked budem kupovat este aj tie 4+? Dakujem vam.

ozi
24. jan 2010

nevadí 😉

ozi
24. jan 2010

môžeš dávať aj tie, to len znamená, že ich môžu papať deti skorej, lebo neobsahujú napr. lepok alebo iné alergény, ktoré sa nemajú dávať v tom danom veku 😉

magda29
24. jan 2010

Ak to bola odpoced ozi na moju otazku tak dakujem.
A ak sa smiem teba spytat ty uz davas kase? A ak tak ake ja zatial len Nutrilonovu ryzovu 😕

ozi
24. jan 2010

magda, my sme začali dávať pred tromi dňami, lebo už sa začala veľmi často budiť, aj každú hodinku, tak som skúsila a teraz veru prespí dlhšie, ale zatiaľ dávame len ryžovú, práve kvôli lepku, kt.obsahujú obylniny a ten až od 7-meho mesiaca
😉

magda29
24. jan 2010

A ty stale kojis? Mne sa budi dost casto kazde 2 hodiny a aj po hodine a pol. aj myslela som ze ked zacnem davat tu kasu ze sa to predlzi ale vobec nie neviem uz co mam robit myslela som uz aj nad UM ale stale sa k tomu neviem akosi odhodlat.

Ak by som dala na vecer napriklad UM a zobudila by sa potom tak to ju mozem nakojit a aj pocas dna nie keby som jej dala len na vecer to UM.? Alebo by potom to MM nechcela? Ja vobec neviem.

ozi
24. jan 2010

magdi, kojím a radím aj tebe len koj ďalej, nedávaj UM, v tomto veku už deti začínajú trápiť zúbky, tak aj to môže byť príčina budenia

keby si musela v noci chystať UM, to by bolo horšie, nie každé dieťa na UM prespí celú noc a nie je nič jednoduchšie ako nastaviť prsník 😀

ozi
24. jan 2010

a ber to tak, že raz príde čas, keď už Ťa dieťa nebude toľko potrebovať, tak si vychutnaj tú krásnu spoločnú chvíľu 😉 a zároveň dávaš Magdalénke to najzdravšie, čo môžeš 😵

magda29
24. jan 2010

Tak ja to este vydrzim ale je to o hubu ked uz to trva aj pol roka. Kedy ze sa vyspime.

Inac maminy ak davate kase na vecer tak napiste ake maju vase deticky radi. Hm 😉 A aka znacka aj.

ozi
24. jan 2010

vydrž, ja už nespím pri treťom 😀 , ani jedného som nemala spáča 😝

náš Samko mal rád kaše od Hami, ale to je indivindi, kamarátkinmu synovi chutili z Nutrilonu, no my sme ich nemuseli, musíš len skúšať a zistiť, ale dieťaťu môže zachutiť kaša až po dvoch troch podaniach za sebou, aj mne malá dva dni sotva trochu zjedla a včera si už pýtala otvorenými ústočkami 😵

magda29
24. jan 2010

Ozi a kedy sa konecne aspon tak trochu vyspala?

saska.t
24. jan 2010

magda - UM akurat znizis tvorbu svojho MM, kasa nikdy nezaruci prespanie celej noci, je to skor opacne, kasa je tazka na zaludok dieta ju dlho travi a castejsie sa budi kedze ich trapi brusko, u nas sme kasu nemohli vobec na noc malu z nej bolelo brucho... a ani UM ti nezaruci presp. celej noci akurat si mozes pokazit kojenie a zbytocne zatazis tvojmu babu ladviny kedze pozna len MM 😉

magda29
24. jan 2010

Ahoj saska tak dakujem aj Tebe za odpoved treba uz len cakat a vydrzat. Nic ine nam neostava. 😔