Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

vejula
13. okt 2010

@cicimon a ktoru všetku zeleninku ste už skušali???? A pridavaš do každeho prikrmu svoje mliečko?

vejula
13. okt 2010

@gabika7706 vdaka za odpoved 🙂 ja byvam v žiline, vodu zo starych Bystric... to je myslim jedna z tych lepšich vod 🙂

cicimon
13. okt 2010

@maryanna tak myslis, ze zajtra jej mozem dat v poho ten karfiol,ako aj dnes? aj ked jej to cervene nezmizne?
(to ja truba som si dala po 4mes paradajku, aj ked varenu - konecne argument pre svokru,ze niektore zeleniny su alergeny a mala sa moze vyhadzat...zial)

@vejula davali sme mrkvu -ta jej cista velmi nechutila,mrkva+zemiak = to bolo celkom mnam, potom sme dali cuketu a dnes aj karfiol, MM som dala len do tej mkrvy a zajtra dam aj do mrkva,cuketa,karfiol,kedze dnes som to spravila trochu huste..

maryanna
13. okt 2010

@cicimon ja by som karfiol pokračovala tri dni normálne..a ak nezmizne tak to bolo zrejme z karfiolu aj ked nemyslím.....skôr tá paradajka...

gabika7706
13. okt 2010

@cicimon aj podla mna to bude ta paradajka...Martin ma 10 mes a vyhadze sa, ked si dam leco alebo aj surovu paradajku, aj ritku ma viac vystipanu...

cicimon
13. okt 2010

@maryanna @gabika7706 -diki, tak pokracujeme normalne v zelenine
a do akej doby jej ta alergia moze zmiznut?

gabika7706
14. okt 2010

@cicimon do 3 dni by to malo byt prec, ale paradajka je jeden z najvacsich alergenov, tak uvidis, ci to budu 3 dni alebo viac... Karfiolom by to fakt nemalo byt, davala by som dalej, keby sa to ale zhorsilo, tak vysad aj karfiol na par dni.

cicimon
14. okt 2010

@gabika7706 dik, dnes to uz vyzera celkom dobre, ale pre istotu si dam s paradajkami do konca roka pokoj 🙂

michalag
14. okt 2010

baby moze Lucka tvaroh?

pata31
14. okt 2010

@michalag Miska, tvaroh az po roku sa moze

vejula
14. okt 2010

no ak dnes zas nič moc, vobec to nechcel prehltať.. dal som mu do toho aj kopu mliečka mal to uplne riedučke aj tak neprehltal a mrkošil tak ako ked chce mať od niečoho pokoj 😅 zajtra skusim mrkvičku snad mu bude chutiť viac 😅

cicimon
14. okt 2010

@vejula no cisty neochuteny zemiak nic moc, mojej celkom chutil s mrkvou

vejula
14. okt 2010

@cicimon no uvidim zajtra ako bude, ja pevne verim že lepšie 😝

cicimon
14. okt 2010

@vejula moja sa tiez netvari ako ja, ked jem pecene kura, trva jej aj 40min, kym zje tak zo5lyziciek,,,caa 30g...ale zje...a ja sa popri nej tiez najem 🙂

michalag
14. okt 2010

@pata31 tak som si dobre pamatala ze sa nesmie ..... vcera sme isli s malym ku dokyne a asi 3x som drahemu vravela ze jej ma dat este vyzivu ktora ostala zo vcera a ze zajtra jej uz dam cerstve ovocie a my prideme domov a vyziva v chladnicke a malej dal marhulu s tvarohom, skoro ma vystrelo 😠 , ale nastastie nic nebolo ..... kebyze ja nevarim malej a nechovam ju resp. nepripravim tak by jej hadam dal aj klobasu 😅 , mozno vyzera ze je sisi ale v skutocnosti az taky sisi nie je 😝 😀 , len toto by on nedodrziaval, ved tam bolo od 4+ tak jej to kupil a dal

cicimon
14. okt 2010

@michalag no aj tie vyzivy....ze napr rozne zeleninove alebo zelenina maso od 6+ a v plno z nich su paradajky,zeler,sol...co by sa tiez od 6+ este nemalo

michalag
14. okt 2010

@vejula cisty, neosoleny zemiak nechuti ani mne 😝 , skus mu tam dat mrkvu a snad bude lepsie chutit, oni si casom zvyknu 🙂

Lucka dnes mala na obed kuracie maso+ryzu+mrkva+hrach+kukurica+ trosku vyvaru z masa kedze to bolo dost huste a najskor na mna pozerala ze to co je ale nakoniec spapala 3/4 z maleho detskeho tanierika a kedze ju este obcas trapi brusko tak som jej isla spravit fenyklovy caj a kym som prisla Lucka sa pretocila na brusko a uz spinkala 🙂 ..... a na olovrant idem dat jablko, alebo jej tam mozno pridam banan este uvidim

michalag
14. okt 2010

@cicimon ved preto som kupovala len HAMI a vzdy som si precitala zlozenie a co este nemala, alebo bolo viac zloziek co nepapala tak som jej ani nedavala alebo neskor ked uz tam bola len jedna zelenina ktoru nemala

cicimon
14. okt 2010

@michalag tu kombinaciu si varila ci kupovane?

ja rozmyslam,ako dat hrasok a kukuricu, resp co s tymi supkami,ked to rozmixujem?

michalag
14. okt 2010

@cicimon to som varila .... mne sa supky pekne rozmixovali len som to musela trosku dlhsie mixovat

nikolkaaa
14. okt 2010

ahojte viem že s prikrmamay sa ma začať neskor ale poznam maminy ktore začali už skor..myslite že by som už 3 mesačnemu babetku mohla niečo vyskušať dať..sme na umelom mlieku a to ho nezasyti je stale hladny,som rozmyšlala že by som mu vysušala dať šťavu z mrkvy len tak na lyžičku ci by to spapal,kašičky su od 4 mesiaca ale som počula že ak sa da iba na večer tak by to nemalo vadiť..dakujem za vaše nazory 🙂

zuzkat1
14. okt 2010

@nikolkaaa no ja by som pred 4tym mesiacom iste nezacala... aj na UM mozu az do 5teho cakat ale 3 su velmi malo... ako vies ze ho nezasyti?

saska.t
14. okt 2010

@nikolkaaa urcite neriskuj, tvoje dieta ma tak nezrely zaludok a ladviny, ze by si mu mohla vazne do dalsieho zivota ublizit, ako vravi zuzka aj detom na UM sa odporuca zacat po 5 mes. to ze je furt hladny je v tomto veku normalne len mu dopraj nech dospeje a vyzreje este sa za svoj zivot dost napapa!!! 😉

jasminet
14. okt 2010

@nikolkaaa ved ked je stale hladny ako hovoris, skus mu radsej dat viac UM... 😉 s mrkvou a kasami by som este cakala.... tiez nasa mala bola na UM a vydrzali sme do 5,5 mesiaca...

pandrholka
14. okt 2010

@michalag ahoj...všimla som si, že máme rovnako staré deti, teda tvoja malá je o deň staršia od nášho,ale to nie je podstatné...chcela som sa ťa spýtať, že koľko si čoho dala malej do toho dnešného obedu?!?!...raz som malému totiž kúpila Hipp zmesku (mrkva,ryža,teľacie) a to mu veru nechutilo...zeleninku mu robím jedine doma...zajtra mu chcem spraviť nejaký podobný obed ako si ty robila malej,len netuším koľko asi tak toho mám spraviť....toho zeleninového príkrmu spapá tak od tých 250g-300g...ďakujem za odpoveď 🙂

lucinka02
14. okt 2010

Pandrholka, ja aj tak vzdy vyhadzujem, mala mi to nikdy nedoje a to iste na 2. den zas nezje, je fajnova 😖 .zacala som jej robit vselijake recepty co som nasla na nete a po knihach, ale maloco ju dostane...chutilo jej napriklad ale bananove mlieko. Recept som nasla na www.ovko.sk Su tam dokonca aj nejake recepty pre mamicky.... 😀

pandrholka
14. okt 2010

no mne zje vždy všetko čo mu uvarím...si to v surovom stave navážim a tak viem,že mu robím toľko koľko zje....a nakoniec sa ešte dopapáme aj trochou UM...ďakujem ti pekne za radu 😉

michalag
14. okt 2010

@pandrholka ja to robim od oka, ale vzdy sa mi podari toho spravit viac 😝 , tak na druhy den urobim o nieco mensiu porciu ..... ale ryze som dala 50g a to bolo fakt dost, stacilo by uvarit aj polovicu z toho (ryzu viem malokedy odhadnut aj pri nas 😅 ) ..... maso som davala asi tak 4x5cm (3ks )kedze ono sa varenim aj tak zmensi a toho bolo akurat ...... nasej malej praveze chutili zmesky ale uz jej bolo malo tak si racsej navarim a pokial som robila len dvojzlozkove (cukina-zemiak, brokolica-zemiak ....) tak som si to aj mrazila ak ostalo, lenze som zistila ze 200g je jej malo tak budem musiet k tomu nieco este vymysliet vymysliet

pandrholka
15. okt 2010

@michalag ďakujem ti za odpoveď, aj toto mi aspoň v niečom pomohlo....no jemu to kupované vôbec nechutilo, to sme len tak skúsili mu kúpiť,ale ak by mu to chutilo tak pri jeho apetíte pri obede by mu človek finančne nestačil bo jeden ten pohárik je mu málo 😀 ...dvojzložkové som mu robila len na samom začiatku pár dní a teraz minimálne štyri zložky...mne nezostáva bo to chystám tak, že je to taká porcia ako mi drobec spapá

vejula
15. okt 2010

čafte kočky tak sa vam idem posťažovať, po neuspešnych doma varenych prikrmoch som skusila dať kupovany ten mi papal lepšie... Myslite si že je to dobre davať mu taketo prikrmy? Bude chcieť ešte niečo aj odomna ked si zvykne na taketo??? Pozerala som zloženie a je to len mrkva pitna voda a olej, tak ja nechapem prečo mu to chuti viac 😠 čo som až taka zla kucharka???? 😅 😢