Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

cicus13
9. jan 2011

@weirdo tak drobec papá od 17.12 tak možno ku koncu januára s tým začneme 🙂 🙂

kibuk
9. jan 2011

@patatina83 ahoj tak ako aj cicmon ti napisala nie viac ako tri dni jedno jedlo ja som samotnu mrkvu nedala hned aj zo zemiakom-vlaknina 🙂

kibuk
9. jan 2011

@patatina83 a kombinacii je potom vela zemiak+mrkva, zemiak+mrkva+karfiol, zemiak+karfiol, zemiak+brokolica, zemiak+mrkva+brokolica a dookola a pridat postupne dalsie 🙂))

weirdo
9. jan 2011

@cicus13 - tak nech chuti 😉

patatina83
9. jan 2011

diky baby,,dnes sme zjedli asi 3 lyzciky mrkva-zemiak..ale potom ho zacalo natahovat nevie preco az po tych 3 lyzickach,,vase deticky hned papali pekne??zajtra skusim znova a potom dam inu zeleninku.

oksu
9. jan 2011

@weirdo hlúpa otázka - no predsa - aké ovsené vločkyy?! nejaké špeci detské?! a čo cestoviny?! zh, bezvaječné, uvarené v lucke?! a ako ich podávať?! roztlačiť?! dakujem

oksu
9. jan 2011

@patatina83 nám celkom chutilo zemiak, mrkvička a kaleráb -🙂

weirdo
9. jan 2011

@oksu - ovsene vlocky som kupila v DM Alnatura BIO, klasicke ovsene vlocky. Maju aj take ze male, tie sa robia menej. Robim to tak ze dam varit osupane a pokrajane jablcko v Lucke, zaroven 2 lyzicky tych vlociek, ked je jabko hotove, su aj vlocky a mixerom to zmixujem.
Bezvajecne cestoviny som dala Cessi tusim, ine som nenasla v obchode, takisto varit so zeleninkou dajme tomu a potom pomixovat spolu 🙂

cicimon
9. jan 2011

@weirdo varit v dojcenskej vode je zbytocne, ved ta z vodovodu je ok

weirdo
9. jan 2011

@cicimon - zatial to robim takto, este par tyzdnov budem. Mame strasne tvrdu vodu, tak aby sa jej v brusku kamen nespravil 😀

zuzkat1
10. jan 2011

@cicimon
@weirdo aj ja som varila v dojcenskej asi do 10teho mesiaca🙂

evina34
10. jan 2011

@victory881 ...nastastie Veronika takmer vobec nevracala...ja kasicky robim instantne {nestle}, zarabam s odstriekanym MM {ale moc mi to nechce hustnut...} ...{uz davno davam aj obilninove...}, takze lepok som uz zaviedla {ovsen. vlocky, kase, cestoviny...len pecivo este nie}. Inak skusila som dat uz aj biely smotanovy jogurt {tu uz zienky pisali ze davaju}, velmi chutil ale nespravil malej dobre...{bolelo ju brusko + takmer hnacka}...takze pockam este aspon 2 mesiace...Inac bodli by mi nejake recepty...lebo vacsinou davam na obed len zemiak+maso+ nejaka zelenina {obmienam}, ryza malu hrozne zapekala tak nedavam, pohanka vobec nechutila...neobjavila si nejaku dobru stranku s receptami?

weirdo
10. jan 2011

@zuzkat1 - aj ja tak nejako planujem 🙂

oksu
10. jan 2011

@oksu aj nám!!!

oksu
10. jan 2011

@patatina83 ahoj, môj drobec papá celkom pekne - od začiatku, no mám kamšošky, ktorých drobci nepapajú tak pekne - tiež ich už 2-3lyžička nadrapuje, vyplúvajú a tak ... Asi to chce len čas - možno niečo redšie, netuším

nikuskabee
10. jan 2011

začali sme papať mrkvičku.prvý deň spapal ť lyžičiek,druhý deň až 10 a včera už nechcel,vypluval a dnes už ani lyžičku,poradťe ako ďalej.Ďakujem

pandrholka
10. jan 2011

@nikuskabee možno by si mala ešte chvíľku počkať....malý ešte asi nie je pripravený

cicus13
10. jan 2011

Ahojte malý mi papá od 5.mes teraz 15.1 bude mať pol roka.....kedy ste zaviedli druhý príkrm, teda ovocie ? Chcem vedieť kedy ste dávali vy....tým by som zaviedla lepok kým ešte kojím, lebo ovsené vločky so zeleninou...to ni nejde nejako dokopy.. Myslela som, že by som dávala poobede, len sa neviem rozhodnúť kedy....

cicimon
10. jan 2011

@cicus13 mozes dat aj vlocky alebo bezvajecne cestoviny

alexanotbad
10. jan 2011

cicus13: a preco uz mesiac prikrmujes, ked kojis? ved kojene deti sa maju od 6 teho mesiaca prikrmovat.
druhy prikrm sa zavadza 3-4tt po prvom. cas si urci podla rezimu, aky ma maly. ja som napr. davala druhy prikrm po poobednajsom spanku ako olovrant.

alexanotbad
10. jan 2011

baby ako casto davate jogurty? mame uz 10m, tak som s nimi zacala, len neviem ako casto mozem. malemu chutia, papal by ich aj kazdy den.
a vobec, co vsetko uz mozem davat?
snazila som sa zohnat nejake detske keksy, nech si hryzka, ale vsetky obsahuju cukor a sol, pripadne vajcia a kadejake ine umeliny. hrozne. mate nejake tipy?

zuzkat1
11. jan 2011

baby uz to sem sice nepatri ale potrebujem surne radu🙂 mozem dat malej uz bielok ked ma skoro rok? chcela by som vajcovu polievku robit tak ci mozem dat aj malej...dakujem

zuzkat1
11. jan 2011

@alexanotbad ja davam hoci aj kazdy den...obcas vymenim za ovocie...a keksiky ja davam sunarky🙂 dala som uz ked mala 7 mesiacov, vajce tam vraj nevadi ...pytala som sa dr a mala nemala ziaden problem

cicus13
11. jan 2011

@alexanotbad až som to tu spomínala, malý bol vyšetrovaný na železo a mal ho veľmi nízke, lekárka mu nechcela dávať lieky....a okrem toho som mu večer robila polovičnú dávku UM + ešte dokojila, lebo večer mám málo mlieka / hrozne mi plakával a dožadoval sa ešte / , ale cez deň je plne kojením.

cicus13
11. jan 2011

baby a koľko Vám spapajú detičky na obed....beriete to podľa váhy alebo na ml ? Viem, že ste sa tu o tom bavili, ale neviem to nájsť na ktorej strane to je 😕

zuzkat1
11. jan 2011

@cicus13 len napad🙂 nebolo by lepsie cez den odsat a vecer dat mm?... ja som mala tento problem a tak som riesila a odsavala som vzdy aj vecer po kojeni a este raz asi hodinu po kojeni a do mesiaca sa to upravilo a mlieko stacilo🙂

dlabinecka
11. jan 2011

@cicus13 Mě malá ted, v 7,5m, sní tak 130g, když jí chutná.

zuzkat1
11. jan 2011

@cicus13 to je individualne🙂 su deti co zjedia 200g a potom je moja co ma rok a zje 5 lyziciek🙂

cicus13
11. jan 2011

@zuzkat1 len cez deň mi z nich zhlte všetko 😀 skúšala som odsávať a vyšlo mi to nejakých 20ml a tým by som mu oči nezalepila 😀 😀

zuzkat1
11. jan 2011

@cicus13 za cely den 20ml? tak aspon vecer odsavaj aby si nemusela davat UM dlho... ale jasne ze ako ty chces🙂 len ja som hrozne vysadena na UM🙂 mne vtedy naraz tiez tak vyslo...ale za cely den som nazbierala tych 80 a to jej potom stacilo dokonca ku koncu uz flasu ani nechcela a teda som vedela ze jej staci prsnik🙂