Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

patricia1971
4. máj 2009

ahoj sasi, no mne to poradila kisska a sirinka,a aj annag,takže tie dva čo som písala,tak sú určite super 😵 ten tretí nepoznám 😒

saska.t
4. máj 2009

pati jasne o tych viem ze su dobreeee .... takze kludne len tu u nas ich nedostat 😠 takze som nedavala 😕

levik82
4. máj 2009

ja viem ze to nebolo proti mne konkretne 😉 len som sa chcela pridat do diskusie 😝 ale nie, ja stale potrebujem nejake odobrenie a poklepanie po ramene ze dobre dobre neboj a vam verim 😉

saska.t
4. máj 2009

levi- to potrebuje kazdy, nie si vynimka vsetky potrebujeme uistenie ze robime pre tych prckov vsetko len to naj naj naj 😉 😀

porubenka
4. máj 2009

Baby, od kedy sa moze papat hovadzie masko? Mame domacu hovadzinku, mozem krpcovi dat? uz mesiac papame masko a dookola kuracie alebo zajacie. Mozem uz hovadzinu? Dakujem.

beruska2x
4. máj 2009

ja jsem ji poprve dala minuly tyden tak myslim ze tim nic nezkazis 😉

stankatt
5. máj 2009

havadzie masko som dala v nedelu prvy krat a veeelmi chutilo 😉 inak malej viac chutie kupovane hotovky 😝 😠 ako moja vara 😔

porubenka
5. máj 2009

Moj maly este neochutnal kupovanu - uz hotovu zeleninku s maskom. Tak ci chce ci nechce musi sa uspokojit s mojim varenim. 😎 A dakujem za tu hovadzinku, tak ju vyskusame.

saska.t
5. máj 2009

porubenko - ano ale urob menej ako obvykle na prvy krat, je to silne mäsko tak aby maleho neprehnalo moc 😉

monka88
5. máj 2009

babenky citala som,ze deticky mozu papat od 6m aj sparglu(chrest). Davate ju aj vy? A ako ju pripravujete? Dakujeem za nejake receptiky 🙂

paola.o1
5. máj 2009

ahojte dievcata, malemu som zacala davat okrem zeleniny a maska aj ovocne stavy, od hipp v sklenenych flaskach, riedim mu ich vodou... na flasi je napisane ze v ladnicke drzat max. 2 dni, ale za dva dni mi tu flasu nevypije... myslite ze nevadi ked to budem mat v ladnicke aj dlhsie?

saska.t
5. máj 2009

paola tak s tymto problemom sa potykam aj ja ale nemam odvahu dat jej to aj po 2 dnoch takze to dopijam ja aj ked my mame tieto stavy 1x za mes. aby sme zmenili trosku chute a nepili len vodicku a cajik 😉

monka vobec netusim ani to nemozem nikde najst 😠

levik82
5. máj 2009

my sme dnes mali cukinu. bolo to bleeeeeeee. tu sme mali z vyzivky, kedze teraz cukinu moc nenajdem... ale bola dost husta, neviem. ho napisnalo z toho 😅 zajtra skusim zriedit s prevarenou luckou. myslite ze v pohode? inak mne sa zda ze domace varene mu ale chuti lepsie 😉

pancake
5. máj 2009

baby ved sa daju kupit aj take male flasticky tych stiav. a ta mi presne vysla na dva dni ked som ju zriedila s vodou. ale davala som ju iba par krat.

levik bud rada ze mu domace chuti viac. a nam cukinka veelmi chuti.dnes sme ju mali s pohankou a maskom. zjedol celu misku kopcom. 300g. 😵 😵 😵 jemu zase sladke nechuti nic. ☹

levik82
5. máj 2009

a mozem to tak zriedit s vodou???

beruska2x
5. máj 2009

levik muzes, kdyz to mam hustsi tak tam pri mixovani vodu doleji, primo z lahve, ani ji neprevaruju.. 😉

porubenka
5. máj 2009

Babenky, mozem Vas este poprosit, mozno aj za ine maminy, ked budete mat niektora chvilku cas, napisete tu este raz ako sa robi pohanka. Viem ze sa to tu uz mnoho pisalo.
Pohanka sa najskor zaleje vriacou vodou, necha sa prikrite postat a az tak sa da varit? Alebo ju najskor uvarit, a potom ju este nechat dojst v tej vriacej vode? A ako dlho ju asi varit? Dakujem.

beruska2x
5. máj 2009

Ahojky
pohanku proplachnes asi 3x horkou vodou (jako kdyz varis ryzi) a pak das varit bud samotnou a pak pridas cersvy treba banan a nebo spolecne s masem a zeleninou.. podle toho co chces a co jite 😉 dej pozor, nabyte to takze na porci davam malou hrsticku..
vari se to dokud neni mekka, rozvarena, ja nevim 20 minut?? mozna ani ne...

saska.t
5. máj 2009

porubenka,
tak ja ju iba preplachnem vo vode a dam varit 20 min kym je mäkka a to je vsetko, jedna porcia je pol 4 cl stamprle 😉

pancake
5. máj 2009

porubenka ja ked ju po uvareni idem pomixovat tak mi striela na vsetky svetove strany. tak som ju odlozila bokom a kupila pohankove vlocky. a tie su super. robia sa ako obycajne vlocky.staci ich zaliat vriacou vodou a pockat kym sa nabobtanju. ja som ich dnes robila tak, ze som ich dala do hrnca s trochou vody a nechala prejst varom, dokedy nenapucia a voda sa neodpari. 😉

levik82
5. máj 2009

dakujem 😉
ja sa este isto uzvem 😉 😝

agalia
6. máj 2009

Ahojte kocky, uz ste mi radili ohladne prikrmov, este raz vdaka. Chcela som sa este spytat - zatial sme skusili mrkvu, zemiak a cuketu - vsetko chutilo, aj ked vcera hned vsetkooo skoncilo v plienke. Len neviem kolko mu toho robit - vcera mal 2mrkvy + pol zemiaku + tretinku cukety a zdalo sa mi ze este chcel, papa zatial tyzden a pol - ake mnozstva zeleniny davate vy? A mozem mu robit aj trojkombinaciu? Alebo lepsie mrkva+zemiak? cuketa+zemiak? Mam kupeny kalerab - mozem dat aj ten? A ake mate skusenosti s petrzlenom-nie je to alergen ako zeler? Toto mam cerstve, chcela by som sa zatial vyhnut mrazenemu. Robite to tak, ze kazde tri dni pridate novy druh zeleniny? To znamena napr.
1.den - mrkva
2.den - mrkva
3.den - mrkva+zemiak
4.den - kalerab
5.den - kalerab+mrkva
6.den - kalerab+mrkva+zemiak - je to takto spravne? Vdaka

patricia1971
6. máj 2009

agalia petržlen zatiaľ nedávaj,je to alergén....ja dávam aj 4 kombinácie,malej to chutí 😵 ....a ja som tiež od začiatku dávala koľko chcela......no kalerab ja som dávala až neskôr......ale niekde na predchádzajúcich stranách je napísané,ako to máš pridávať,sa to tu riešilo už viac krát,tak skús kuk, kým poradkyne prídu 😵

saska.t
6. máj 2009

agalia - cuketa je prhanadlo preto vsetko skoncilo v plienke...
kalerab aj petrzlen mozes davat su to zavadzacie zeleninky takze bez problemov a mozes robit aj trojkombinacie 😉
v tomto obdobi by som sa ale priklanala k mrazenemu kedze este nie je obdobie na cerstvu zeleninu takze vsetka co je v regaloch je sklenikova kdezto ta mrazena je zbierana v sezone takze nie taka dusicnanova 😎 samozrejme co nezozenies mrazene treba davat normal.
Pri zavadzani novej zeleninky treba dodrzat ten odstup 3 dni, v pripade alergie budes vediet z coho to je... ak si ziada viac jedla kludne daj 😉

patricia1971
6. máj 2009

no nám petržlen zakázala kožná,kvôli ekzému a povedala,že jej ho nemá zatiaľ vôbec dávať 😵

sasi to tu aj trošku flákaš 😵 potom radím zle ☹

saska.t
6. máj 2009

pati vobec neradis zle ja len dodavam a konstatujem 😉 ja pocitam ze su to deticky bez alergii samozrejme, lebo snad by mamicky taku podstatnu info nezamlcali ked chcu poradit 😉 😀

patricia1971
6. máj 2009

ja viem sasi,tiež som nevedela,že petržlen nemôžem dávať,až keď ma kožná sfúkla ☹

pensadorcallisto
6. máj 2009

Ahojky....
Niekde na fore som nasla prispevok, kde mamina pisala, ze jej 4-mesacne babo prespi v noci 6-7 hodin v kuse... Nas maly sa dnes v noci extremne zobudil po 5 a pol hod. spanku, bola som prekvapena, ale asi to bolo z ockovania, ktore sme v ten den absolvovali. Moze materske mliecko babo zasytit az na tak dlhy cas? Myslim viac ako 6 hodin? Alebo je to umelym mlieckom? Alebo nejakymi kasickami? Ci zalezi na typu babatka?
Inak sa maly v noci zvykne budit kazde 3 hod., v poslednej dobe aj kazdu hodinu a pol....

saska.t
6. máj 2009

pensadorcalisto - nasa mala spavala v 3 mes skoro celu noc a bola na MM max. sa vzbudila 1x na papanie, v dnesnej dobe sme na umelom a tiez sa budi 1x na papanie niekedy prespi celu noc a to obcas dostava aj kase a budi sa takisto, takze kazde babätko je ine a UM a kase s tym nemaju nic spolocne 😉

alias313
6. máj 2009

pensadorcallisto ahoj moj maly je na UM a papa okolo 21.00 potom okolo 2/3 a potom okolo 7/8 rano....a ked som kojila tak tiez pekne spinkal v noci.minule mi prespal celu noc spal neuveritelnych 8 hod. a potom vypil 180ml...veru dobre dietatko 😀