Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

saska.t
14. jan 2009

dnes som dosla na to, ze minuly tyzden mala na olovrant (berus svacina 😀 ) hruskovu hippku s ovsenymi a obilninovymi vlockami, takze uz s lepkom cakat 😀 nemusim kedze asi ani nevyhadzala ani nic, ale dnes som ju isla dat znova a precitala som si zlozenie (som blba) ta 😀 k mala je ok aj na lepok chvalabohu ....

beruska2x
14. jan 2009

uz prisel a prej kde ma veceri... tak asi tak 😀 a musela jsem mu nalejt piti jak se mu klepou ruce 😀 😀 😀 😝

z toho veproveho bych asi dala panenku nebo libovouckou kotletu, jinak asi ne

jdu koukat tak papa 😉

pavlina05
14. jan 2009

Ahoj holky!!
Já vařím. Ale přesnídávku s ovocem kupuji od Hamé. je v tom cukr?? přečtu si to na sklence, ale ptám se vás co vy připravujete...

venora
14. jan 2009

Ahojte babenky, chcem sa vas spytat, ci ste uz davali babatkam cviklu ( pre Berusku cervenu repu- asi 😉 ), my sme s prikrmami zacali len teraz , ale tak mozno o mesiac by som ju chcela skusit. Mate nejake skusenosti?.
PS. Mimochodom, velmi dobre sa "citate 😅 "

pavlina05
14. jan 2009

veno, já ještě nedávala. Ráda bych vyzkoušela, ale nevím kde bych našla BIO.
holky, nebo Bio nedáváte??

venora
14. jan 2009

Pavli, my len zaciname, nieco mame od nasich zo zahrady, nieco bude BIO a nieco asi nie 😢

dididi30
14. jan 2009

wenOra cviklu mozes 🙂 jedna baba to davala s mrkvou ako prve 😉

paulina....ja uprednostnujem bio,ale nie za kazdu cenu 😉

berus co robis, uz obsluhujes muzika??

dididi30
14. jan 2009

berus, jaj a to preco, sak svalovica prejde a sex bude 😀 😀 😀 ved treba este dceru nie 😀

no domace je domacie, ja by som tiez rada domace.....inak tu predavaju take domace sliepocky a vajica a tie kupujem, jaj to je fajnota aj malemu z toho varim.....a budem mat aj zajacka, tesim sa 😎

a kedy ti maju prist tie vecicky?

saska este furt mas dilemu s bravcovym maskom? 😀

dididi30
14. jan 2009

sasi cim krajsie masko neznamena ,ze je aj zdrave.....jaj ja chcem chovat prasa a nejake tie sliepky, a okopavat svoju zeleninu, alebo radsej nie 😀

venora
14. jan 2009

Diky dididi, to sa tesim, to si mozeme varit spolu s malou na obed , to je jedna z mala veci, co nepotrebujem mat ochutene...samozrejme salat to uz je ine ochutenie...rozhodne nie detske 😀

dididi30
14. jan 2009

wenora 😉

saska.t
14. jan 2009

dididi - dilema vyriesena keby si ma poriadne citala tak vies ze som povedala ze pockam, ze jej nic neujde 😀
ja,ty a beruska tu uz budeme ako atrakcia (samozrejme aj ostatne kamosky z diskusie)😀 venora dakujeme za pochvalu "ze sa dobre citame"robime to s radostou

mukky
14. jan 2009

ahojte,tak my sme dnes papali ten kalerab so yemiakom,strasne mu chutilo,aj ja som ochuznala a manzel,a fajne,urobim si nabuduce takto kasu pre nas 😝 😀 .budeme papat este 2 dni no a potom neviem co skusit vniekto vravi brokolicu ano,niekto nie....my ju mame radi velmi..co mam skusit,,,alebo ten kel ruyickovy a yamrayit viac...no myslim ze to bude taka strava asi do roka dookola rovnaka 😀

libka1
15. jan 2009

Ahojte, mala ma 8 mesiacov a par dni a dozvedela som sa ze by som jej uz mohla davata lupanu sosovicu. Neviete poradit nejaku dobru? 😅 Alebo teda celkove co jej mozem od tych 8 mesiacov pridat do stravy aby sme trosku spestrili... 😉

marhulka88
15. jan 2009

libka ja viem ze do 10mes. strukoviny len zelene...hrach a zel. fazula
neviete mi poradit odkedy davat jogurt a aku znacku??? dakujem

daskak
15. jan 2009

ahoj kocky:
gali: 🙂 🙂 🙂 so zeleninkou sa nam zatial este nedari... ale uz to neriesim... kazdy den mu ju ponuknem a snad niekedy.... inak s tou zahradkou.. hmmm... 😀
cvikla je super... len pozor na cikanie.... nezlaknite sa plienocka bude cervena...
saska: s br.maskom este naozaj chivlocku pockaj
libka: no sosovicuked kupis hocijaku, tak ju pocas varenia niekolkokrat zlej... bude malu nafukovat len minimalne... ja ked varim prenas privarok alebo polievocku tak ju zlievat 3 alebo aj 4 krat a je to ok

libka1
15. jan 2009

Tak teraz neviem, mozem to prckovi dat alebo este nie?

saska.t
15. jan 2009

libka - staci az po 10 mes. nic malej neutecie 😀

dididi- kde si ? hm asi starosti a varenie ?

daska - jasne pockam uz mam uvarene morcacie mäsko a zeleninku a pre muza gulas z toho bravc. tak uz nad tym neuvazujem 😀

daskak
15. jan 2009

sasi: hmm aj ja by som si dala gulas, len u nas mi ho nikto nechce jest ☹ takze ho ani nevarim....

libka1
15. jan 2009

Chcela som kvoli zelezu, masova moc nie je... ale je pravda ze este ma roky pred sebou aby sa strukovin prejedla... od 10 mes je myslene ukonceneho alebo zacateho? 😉

saska.t
15. jan 2009

ja by som asi do skonceneho cakala, tak urob zelenu fazulku - lusky a mas to tiez strukovinu 😀 mala ju miluje

venora
15. jan 2009

daskak, obavam sa ze nielen plienocka bude cervena, co tak podbradnicek a cele okolie 😠 ....asi ju nakrmim vo vani 😀

venora
15. jan 2009

saska.t, len to tak robte dalej s radostou... budete sa dalej s radostou citat 😉 .... a ja sa asi tiez obcas pripojim.... a mozno vam admini zalozia novu temu 😀

pekacka
15. jan 2009

môžu papať babatka strukoviny zavarené ale kupované?
chcela by som dať malému hrášok, ale máme iba kupovaný v náleve, a ešte ho nemal tak neviem ako??

pekacka
15. jan 2009

baby poradte. máme skoro 10 mesiacov a konečne doktor dovolil papať aj "lepok".
len ja vôbec neviem čo vlastne môže papať???? a ako mu to môžem inak pripraviť ako udusiť.?
papame zeleninku, mäsko kuracie, skúšame pečivo. chcela by som mu dať strukoviny ale napadá ma len spraviť mu polievočku.. poradte čo a ako pripraviť aby nepapal stále dokola to isté...

saska.t
15. jan 2009

zavarene su dost solene, radsej by som kupila zamrazeny bez pridavkov soli a cukru atd ... neviem ako je stary tvoj malicky ale urcite sa orientuj radsej na mrazeny ... 😀

daska- kludne dojdi na gulas je aj pre teba ... a co takto nejaky morcaci by tiez nejedli s knedlou alebo haluskami? (si si ich urcite rozmaznala a teraz nic nechcu ..

venora - dakujeme pokracovat urcite budeme 😀 a kludne sa pridaj docela casto aj k receptom prideme 😀

dididi - no tak kde si ved mi chybas 😎

daskak
15. jan 2009

Saska presne tak,rozmaznala som ich....

Gali dnes tu je naozaj okosi bez Teba otupno 😎 ...

pekacka mozes dat kludne ovsene vlocky, a postupne pomaly vsetko pridavat.. a preco az teraz vam dr. povolil lepok?

beruska2x
15. jan 2009

ahojky, tak konecne mam zmizela teplota po ockovani,

jinak budu delat zita poprve ruz. kapustu se zloutkem, tak uvidime 😉

mamzu bolej jen ruce, no veselo 😀

saska.t
15. jan 2009

berus - aspon bude vesela noc (ruky k tomu nepotrebuje) 😀

dididi30
15. jan 2009

kuk 😀

ahojte, no chybala som vam 😀 😉

motam sa kade tade varila som a zasmradila cely dom 😖 teda muzovi to vadi 😀 , ja som si grilovala zeleninku, mnaaaa 😝 😀

berus , my sme uz mali ruzickovy kel s polievocke, malemu chutilo, jemu vsetko chuti 😀 😵

saska, cmuk 😀