Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

veronika81
12. mar 2010

saši dík 🙂 dala som ten puding, čo som mala doma.

takže petreva, tortička urobená, chladí sa v chladničke, som zvedavá zajtra. Ale čo som chutnala počas prípravy, tak to bolo fajné 😀

skrutka11
12. mar 2010

ahoj Saška,

som tu nova a teda nie som si ista, ci to tu uz odznelo a tazko sa prehladava 286 stran 😒 preto ak viete, prosim o radu.

kaše:
vraj aj kukurična je ok, mozem použiť klasicku kukuričnu kašu, čo kupim v obchode a uvarit tak ako hovoris? Rozvarit do makka a tak podať? To snad uz nemusim rozmixovat, alebo hej?

ovsena kaša: to použijem ovsene vločky a to mixnem?

My plne kojime a uz papame asi 2 a 1/2 tyzdna zeleninu.

čitala som už ani neviem kde....jaj počkaj na baby-webe, že ako hračku dieťaťu vo veku 6-9 mesiacov sa môžeme hrať s jedlom na huseničky http://baby-web.topky.sk/Clanky/a2518-Podte-sa-...
Nie je to nebezpečne už v šiestich mesiacoch? Jasne je to individualne, ale ked nieco prehltne, vdychne... ja by som to aj robila, ale mam strach..., čo vy nato?

skrutka11
12. mar 2010

beriem spat ovsene vlocky, 😀 o tych si pisala na strane 285

skrutka11
12. mar 2010

a este ste spominali chrumky 😕 to je dačo špeci??? a chudatko sa tym neudusi?? To je normalne vysoka škola ty kokso 😀

inac sesterka mi pisala, ze ona malemu davala jablcko s detskymi piškotami a ešte mu dala nato cukor 😕 no az ma zamrazilo, ale maly ma uz teraz 2 roky a je ok, len sa mi zda, ze trochu chorlavejsi, tak ja nevim

nase mamky nas prikrmovali bars čim a sme tu, takže dnes su taketo pravidla a som zvedava, co bude o 2 roky, ked chcem druhe babo 😅

blazka24
13. mar 2010

skrutka kukuričné chrumky sa dajú kúpiť v každom obchode to sú tie veľké, tiež to malému sem-tam strčím do ruky, sú nesolené a vlastne také suché že sa dieťaťu rozpustia v ústach, takže sa s tým aj malý prebaví 😀

saska.t
13. mar 2010

skrutka - jasne aj kukuricna moze byt, ak je to krupica samozrejme sa uz nemixuje, u obsennych zalezi ci su velke alebo z DM-ky tie male jemne, podla toho mixujes
co sa tyka huseniciek- myslim si, ze v takom veku dietata 6 mes. je mu jedno ci sa s nim hras alebo nie, ma samo problemy zo sebou a papanim nieto sa este hrat, az tych 9 mes. povazujem za spravne, samozrejme je to moj nazor a je na zvazeni kazdej matky ako sa zariadi 😉
co sa tyka "nasej generacie a to cim nas cpali": nie je az taka pravda ze nam nic nie je, pozri sa na mladych ludi ktori trpia obezitou, v 30-tke umieraju na infarkt, maju rozne alergie, to vsetko suvisi s nasim jedenim v detske, takze kazda mamina musi vediet aky zaklad do zivota da svojmu dietatu a bude sa to s nim vliect cely zivot a samozrejme to odovzda aj svojim detom, takze ak ako male dietatko naucis na zdravu vyzivu bude sa aj nadalej zdravo stravovat /pretoze to nezdrave mu nic nebude vraviet/ tym nechcem povedat, ze nikdy neochutna McDonalds alebo cokoladu, ale nebude to mat ako hlavny zdroj vyzivy a radsej si da zeleninku a ovocie - fuha ale som sa zase rozpisala, ospravedlnujem sa 😅 😀
tak ako pise blazka kukuricne chrumky su ok 😉

iinuska
13. mar 2010

s tymi kukuricnymi chrumkami opatrne. Teda treba citat zlozenie. Nie v kazdom obchode maju nesolene. Ja som kupovala v Jednote, neprecitala som zlozenie, az doma, a tam je aj sol. Tak som ich zjedla nakoniec ja

saska.t
13. mar 2010

v kauflande maju väcsinou nesolene, je to na sacku velkym napisom 😉

petreva
13. mar 2010

SAŠI, kamarádka se mě ptala, kdy může dát kloučkovi kozí jogurt, nevíš o tom něco?? Díky!

saska.t
14. mar 2010

evi - ak je plnotucny a biely tak po 8 mes. je jedno ci je z kravy alebo kozy 😀

veronika81
14. mar 2010

petreva, torta mala úspech, chutí malému aj mužovi 😀
ak chceš, kuk album 😉 na prvej fotke je v celosti a potom ďalej ako ju papáme.
a ďakujem vám za gratulácie 😵

láka ma teraz aj tá jogurtová, asi mu ju urobím iba tak 🙂

saska.t
14. mar 2010

veronika naozaj krasna si sikulka 😀 tak my s muzom uz riesime co malej kupit k 2. narodeninkam 😀 torta uz bude normalna so vsetkym nezdravim, raz za cas nezaskkodi 😀

petreva
14. mar 2010

Veronika, krásný, tak jsi tam dala piškoty? A nahoře ta poleva je co? 😕 jsem zvědavá, viď. Já se zase rozhodla pro tu jogurtovou. už jsem ji zkoušela nám a je to moooc dobrý. Tak příští víkend udělám tu.
Saši, díky,info předám.

blazka24
15. mar 2010

iuska presne ako píšeš, som videla ako jedna pani vedľa mňa stojaca brala solené, preto som upozorňovala že sú dva druhy a aj mužovi tlačím do hlavy že ak bude kupovať nech poriadne číta že sú solené a nesolené, inak tie solené bude musieť zjesť sám 😕

veronika nádhera, si strašne šikovná, ja by som toto nezvládla 😒

veronika81
15. mar 2010

blazka, aby bolo jasné, ja som robila tú obyčajnú nízku okrúhlu tortu, nie to auto 😀 to nebolo nič zložité 😉 a oproti tomu autu vyzerala tak úboho 😀 😝 Ale chutí skvele!

petreva, dala som tam sušienky, čo bežne papá, piškóty sa mi nepáčia 😝 Rozmýšľala som čo na vrh, dala som nakoniec čokoládu, je to iba popolievané a pofrkané čokoládou, malému som to potom obrala, ale trošku okoštoval no 🙂

petreva
16. mar 2010

VERU, však jo....mě se piškoty taky nelíbí, už jsem včera koupila sušenky a i jogurt, v sobotu udělám 😵

amsi
20. mar 2010

baby, ako dlho varite pohanku a ovsene vlocky? a kolko tych vlociek alebo pohanky davate do prikrmu?

saska.t
20. mar 2010

amsi nevaria sa dlho asi 15-20 min. ak to bolo k prikrmu tak pol stamperlika 4 cl kedze to znasobi 1x objem ak ako kasa tak celu stamprlu

lenka.2608
21. mar 2010

ahojte mamicky! Tak ja mam pol rocnu dcerku, zacala som jej davat mrkvu zmixovanu so zemiakom, len neviem odhadnut kolko by toho mala zjest, mlieka-nutrilonu vypije 150ml, a vydrzi 3hodiny, sesternica mi povedala, ze je to strasne malo, ze by mala vydrzat dlhsie. Aj cez noc sa budi kazde 3hodiny. Ake su este receptiky, okrem detskej vyzivy? Je to moje prve babo, tak si s niektorymi vecmi neviem rady, aku zeleninu, ci ovocie uz moze? a co maso? Dakujem 😀

saska.t
21. mar 2010

lenka - www.kojeni.net, tu najdes vsetko po mesiacoch pekne rozpisane co moze papkat a 3 hod. rozostup je akurat, sesternica nema pravdu, ze je to malo, len sa pekne riad tvojim dietatkom a nie radami tych druhych, oni tvoje dieta nepoznaju ako ty, tak si len pekne ver 😉

erika160669
23. mar 2010

lenka ja som malemu zacala davat najprv varenu a mixovanu mrkvu po tom som do toho pridala varene zemiaky a potom uvarene kuracie prsia kusocek toho maska.Mne uz ale maly prespi uz asi mesiac celu noc.Na vecer okolo 20.00h mu dam kasu vypije asi 200ml a ked si odgrgne tak si este vypije mliecko 90ml.A po mliecku cez den tiez papa kazde tri hodiny a tiez spapa 150ml len rano po noci zje 180ml.Poobede mu niekedy davam aj banan zmixovany v mliecku aj to spapa ale vyziva mu moc nechuti hlavne nie z lyzicky on chce papat len z flasky.

lubikaf
23. mar 2010

lenka.2608 moj maly ma skoro 8 mesiacov, vypije 120 ml nutrilonu a tiez vydrzi 3 hodiny. proste vobec nechce jedavat 😝

baby ja sa chcem opytat, ze kedy ste zacali davat detom jogurty? od ktoreho mesiaca a aky druh?

lydia22
23. mar 2010

Lubikaf ja davam jogurt od 8m a kupujem zvolensky smotanovy vanilkovy,biely nechcel a bojim sa dat ovocne-mame ekzemik a vanilkovy mu nerobi nic.

lubikaf
23. mar 2010

lydka dakujem, skusim mu najprv kupit biely a uvidim, ci ho bude chciet. dufam ze hej 😉 ovocne by som ani ja este vobec nedavala, ja by som sa asi bala aj ten vanilkovy, nie su v nom nejake farbiva alebo take nieco?

lydia22
23. mar 2010

Dnes mas v kazdom jedle nieco ale nemyslim ze by ten jogurt mohol ublizit,strazim co malemu davam ale nechcem to prehanat a ked citam v inych temach co vsetko jedia male deti tak vanilkovy jogurt je nic.neboj skus a uvidis.

monka22
24. mar 2010

Ahojte..mam 6 mesacnu dcerku a uz pekne papa rozmixovanu zeleninku (mrkvu, zemiak, brokolicu, petrzlen)...Mala je na UM takze ju prikrmujem uz mesiac.chcela by som poradit nejake recepty co by som jej mohla varit a aku zeleninu jej este mozem davat???mozem jej uz pripravovat aj ovocie???tuto nedelu mala aj polievocku s kuracim maskom a aj to pekne zjedla....tak prosim poradte nejake recepty lebo tu na internete neviem nic najst.

monka22
24. mar 2010

a este otazovka kupila som aj ryzovu kasu s jablkami..mozem jej to uz davat na veceru namiesto mliecka???pisu tam, ze na 100ml tusim 3 lyzicky kase len to je moc riedke tak mozem pridat aj viac lyziciek???

lubikaf
24. mar 2010

lydka hej skusim.

monka22 ja si recepty bud vymyslam, alebo celkom dobra inspiracia pre mna je aj casak mama a ja, tam tiez maju dojcenske recepty podla ktorych niekedy varim. kasu by som na veceru nedavala, je dost tazko stravitelna a deti potom bolia bruska, skor by som ju dala na olovrant. ja ju robim trochu hustejsiu, davam trochu viac kase lebo ako pises, podla navodu je to moc riedke.

svetluska4
24. mar 2010

ahojte kocky, pridavame sa aj my k prikrmom. Prikrmujem uz jeden aj pol tyzdna. Maly jeplnekojeny a len na obed ma zeleninku. keby bolo pojeho tak bybola kazdy denmrkva, uplne prve krmenie bol velky uspech mrkvicka a pol poharika fuc. Zemiak velmi nechuti a moze byt aj s mojim mlieckom a nechuti. Karfiolcek je na druhom mieste. Dnes vyskusame brokolicku tak hadam zaberie. Dnes som do obeda drobcovi dala prvy krat ovocne pyre s rozmrvenym detskym bio keksom bez lepku. Velmi mu chutilo. Teraz tak rozmyslam ci som nieco nepokazila. Bol strasne hladny a mliecko uz vycickal a umele doma nemam. Je to hruza kolko malo informacii je o prikrmovani. Vsade len take ze kedy v akom veku zacat ale ako dalej to nie. Cakat zakazdym mesiac na nove jedlo sa mi zda pridlho. My ked sme boli decka tak ako rocny sme uz vedeli papat chlebovych vojacikov.

saska.t
24. mar 2010

monka - www.kojeni.net, www.varimedetem.cz precitaj a najdes urcite inspiraciu

svetluska - ovocie sa zavadza 3-4 tyz. po zavedeni zel. prikrmu spolu s mäskom, po tyzdni je to velmi skoro, ale ty si mama a sama musis vediet co je pre tvoje dieta najlepsie
na zel. prikrme ma byt dieta mesiac a potom sa zaraduje ovocie a mäsko bud ako desiatu alebo olovrant a potom sa zaraduje 3 prikrm az okolo 8-10 mes. podla toho ako stacia tie 2 prikr. a samozrejme sa pije mliecko na poziadanie kym neprejde na plne davky prikrmu co je cca 150-200g
To ze sa budes moc ponahlat je pre nezrely organizmus babätka velmi zatazujuce kedze doteraz poznalo len mlieko a mozes mu zarobit v neskorsom veku na alergie a myslim, ze to zato nestoji.... 😉 ale ty musis zvazit ako na to pojdes, na internete je vela dostupnych info 😉