Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

petulak
8. mar 2009

Děkuju za rady celer už jsme teda zdlábly a nic tak jsem si oddychla a už ho nedám beztak jí moc nejel. 😅 A rýže se kupuje nějaká dětská??Já jsem z toho fakt jelen už aby jsem byly nějak trošku zaběhlé je to strašné.A mám všechno mixovat???Jdu juknout na ten odkaz co tady je at jsem zase o něco chytřejší. 😀

mukky
8. mar 2009

petulak ja nemixujm vobec od zaciatku,ale tu ryzu by som asi pomixovala trochu tiez.A kasu robim kukuricnu,nastruham tam jablcko,vari sa vo vode,ja ziadne umeliny instantne nedavam 😝 je ovela viac zdravsich variant.

cessy
8. mar 2009

ahojte, aj mi zajtra budeme mat k obedu ryzu, ale so zeleninkou, to myslim ze uz mozme 😕

kisska
8. mar 2009

cessy - jasne, vsetky bezlepkove obilniny mozeta postupne pridavat 😉
petulak - staci obyc ryza, dokonca sa neoplati kupovat ani nelupanu, alebo inu zdravu,lebo sa nedaju rozvarit, takze tie az neskor 😉

cessy
8. mar 2009

kiss a to mam varit tak az aby bola trosku rozvarena??

kisska
8. mar 2009

az dpvtedy,kym nie je taka, ze ju vie maly spapat 😉 zozaciatk uuplne na kasu a potom cim vacsie kusky bude zvladat, tym menej 😉 . Ja ju inak dodnes rozvaram... ryza mi nikdy velmi nesla 😅

cessy
8. mar 2009

takze ju ani mixovat nebudem?? 😕 ??

petulak
9. mar 2009

Tak jsem si vás musela hnedka ráno zapnout abych zjistila co teda bude k obědu 😅 je to teda peklo.Včera jsem dělala mrkev s bramborek a večer se někde dočetla,že brambor se nemá mixovat protože uvolnuje škrob a je z toho bleptavá hmota.Bazva všechno co udělám je špatně.Ani nevím co s čím dát dohromady 😅 byla jsem v bio prodejně a tam nic nemaj tak asi skočím normálně do obchodu a tam mě něco spíž napadne. 😒

A odkud vůbec tohle všechno víte máte nějaké knihy??? 😀

Mě to všechno příjde takové složité a přitom vlastně o nic nejde,ale jen začít.No držte palce.večer písnu co jsem z toho zase vytvořila a klasika to možná zase sní pes.Ta je ráda za cokoliv 😀 😀

saska.t
9. mar 2009

petulak tiez som mixovala zemiak a v poho, nesmies brat vsetko doslovne inak by ste sa nenajedli 😉 skrob uvolnuje aj ked sa varia takze vsetko so zdravym selskym rozumom 😉

cessy
9. mar 2009

nikto ste mi uz nenapisali, tak ja som to mixla, inak pekne lepidlo z toho vzniklo 😕 , ale malemu chutilo, zda sa mi ze aj viac ako zemiak 😉

jitrulka
9. mar 2009

Zruš holky, jak uchováváte jídlo na dýl? já si ted uvařila zeleninu s masem ale je toho dost, tak jsem to dala do skleniček a ted nevím co s tím. Dá se to zmrazit? Nebo jde to i zavařit? Jak schováváte jídlo vy, když ho dáváte navíckrát?

beruska2x
9. mar 2009

pokud ho mam na druhy den tak to necham v uzavrene doze v lednici a pokud mas sklenicek vic tak sup do mrazaku jen dej pozor at nejsou plne aby nepraskly 😉 pokud mas takovou svarecku na pytliky - folie tak muzes zavarit do pytliku a do mrazaku 😉

jitrulka
9. mar 2009

jéé, díky díky 🙂

beruska2x
9. mar 2009

nebo pkud mas plastove nejake poharky at via nebo od cehokoliv, dozy na potraviny jsou vhodne do mrazaku...

kisska
9. mar 2009

Ahojte babulky.
petulak - no predavame si info z generacie na generaciu 😀 . Mna napr. ucila sirinka, ale ta uz ma velku babulu, tak ta sa viac pohybuje v batolatach. Nieco mame z kniziek. Vyborna linka je www.rodinka.sk, v sekcii vyziva je tolko clankov, ze ja sa tam zaseknem vzdy na pol dna 😉 a nieco z vlastnych hrncov... Ale recept na dobre lepidlo sme si asi skusili kazda 😀

Jitrulka - do mrazaku s tym 😉

antdem
9. mar 2009

Ahojte. Ako pripravujete ovsenú kašu? Ja som uvarila ovsenné vločky vo vode a chcela by som do toho pridať nejakú zeleninku.Ďakujem za nejaký nápad.

kisska
9. mar 2009

antdem ja to robim opacne, ked varim zeleninku, tak tam kukuncu do vody dam lyzicu vlociek a to mi urobi kasu 😉

saska.t
9. mar 2009

antdem- ak to chces robit so zeleninkou tak presne ako kiss pise a ak s ovocim tak uvaris ovs. vo vode a pridas cerstve nastruhane ovocie 😉 alebo vyzivku 🙂

petulak
9. mar 2009

no já teda doslovne naštěstí nic neberu,ale pokaždý když něco udělám tak hnedka se dočtu,že jsem to samozřejmě udělala špatně,ale to už máme po.Takže chudák moje malá je jak pokusný králik.

No já chci teda taky nějakou generaci co by mi radila moje mamka má úplně jiné recepty.Hlavně štávičky a pak všechno do dudlíku a ted se to už tak nedělá. ☹

Ale jsem ráda,že jste teda vy a pomáháte mi je toho hodně a já se cítím jako střevo holky a to jsem si už chrochtala jak jsme sehraný a všechno krásně zvládáme.

takže dneska byla mrkev,brambor a petržel nemixovala jsem ale vidličkou mačkala 😀 😀

no snad už se budu zlepšovat-Jdi juknout na ten odkaz 😀 😀 😀

saska.t
9. mar 2009

petulak - od toho tu sme mame to uz za sebou tak radime 😉

cessy
9. mar 2009

ahojte poradte s akou zeleninkou kombinujete ryzu??myslim najvhodnejsiu kombinaciu, viem ze mrkva nieje moc vhodna 😖 , lebo zapeka

mukky
9. mar 2009

ahojte,ja som davala petrylen len raz,yda sa mi strasne aromaticky a osobne ani mne nechuti,malo to strasne petrzlenovu chut 😝,yajtra budeme mat 1 krat brokolicu,dnes bola cuketka,kalerab,mrkva,zemiak.Zajtra bude aj masko kuracie k tomu,davam 5 az 6 krat tyzdenne,i tak sa mi to yda vela 😀 😀 a lepok az od roka my mozme skusit..

lenockaaa
10. mar 2009

zienky tie ovsene vlacky sa este aj mixuju? ja som to este neskusala tak neviem 😅 😅 a co sa k tomu najlepsie hodi aka zeleninka?

stankatt
10. mar 2009

ahojteeeeeeeeeeeeeeee

saska.t
10. mar 2009

caute kocky

cessy s ryzou staci davat 1-2 druhy zeleninky to zn. napr.brokolicu ale. petrzlen, al kalerab je to na tebe 😉

mukky-ak davas mlady petrrzlen je krasne sladky a deticky ho velmi dobre papaju a moja mala sa zanho ide zabit akurat tu v DE ho nedostanes tak si nosim z SK
a preco lepok az od roka aj pri alerg. sa zavadza skor ako po roku????

lenockaaaa - na prve razy som ich mixla teraz uz nie kedze uz skusame papat kusky a nemixovat 😉 zeleninka podla tvojho uvazenia moze byt akakolvek kedze ovs. nezapekaju obsahuju vela vlakniny 😉

stanka ahoj 🙂

kisska
10. mar 2009

Ahojte babulky. Aj Adamovi petrzlen chuti. U petrzlenu je to naopak ako u mrkvy - cim ma vacsi stredny valec v koreni (strzen), tym je sladsi. Mrkva naopak, ona ma sladky ten vonkajsi obal.

cessy - myslim ze s ryzou ide akakolvek zeleninka - brokolica, spenat, zelena fazulka, cuketa...rizoto urobis z takmer cohokolvek 😉

petulak 😀 😀 😀

mukky
10. mar 2009

saska koli celiakii v rodine az po roku budeme davat lepok

cessy
10. mar 2009

kisska a ty ryzu aj mixujes??nevedela som 😨 , tak ja som to pomixovala, malemu to celkom islo 😵

antdem
10. mar 2009

AHOJTE.Tak Vám ´dakujem za rady. Včera som dala malej do vločiek jablko, nie zeleninu, išla sa zblázdniť, tak to papala aj sa riadne vykakala 😀 😀
Dnes má zemiaky a karfiol.
lenočkaaa- ja som vločky mixovala.

kisska
10. mar 2009

cessy - ryzu nemixujem, vzdy sa mi ju podari "kvalitne" rozvarit, tak z nej urobim kasicku aj vidlickou... zalezi od toho, kolko si nechas vody zo zeleniny... Ale to iste aj so zemiakmi, uvarim zeleninku so zemiakmi na pare, ale nechavam si ten vyvar (vodu spod paraku) a podla potreby pridavam.