Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

levik82
18. máj 2009

biele mäsko kuracie 😉 tak tolko sa to uz vari, takze bezim vypnut a mixovat 🙂 dakujeeeeeem

levik82
18. máj 2009

ale ako tak rozmyslam - asi je lepsie uvarit zvlast zeleninu a zvlast mäso a potom vytahovat a kombinovat, nie? 😕 clovek sa casom nauci... 😅

beruska2x
18. máj 2009

ja varim na dva dny, vzdycky neco zkombinuju 😉 myslim ze bych i pak tezko odhadla tu davku.. kazdemu vyhovuje neco jineho, zkus a uvidis 😉

leryl
18. máj 2009

ahoj holky,poradte mi,jaké mám dávat malé těstoviny?

pancake
18. máj 2009

bezvajecne iba. a ja davam aj ryzove. 😉

beruska2x
19. máj 2009

leryl .. bezvajecne, jsou kukuricne, ryzove, pohankove, grahamove, spaldove.. ale taky jak davas lepek jestli uz jo tak v pohode 😉 jestli ne tak ryzove a kukuricne... nejlepe koupis v nejake zdrave vyzive..

katkaaalex
19. máj 2009

saska.t , dakujem za radu a este jednu otazocku mam, od kedy mozem dat ovsene vlocky? Alexovi skoro nic nechuti, stale pyta len mliecko, mame problem dat mu 5-6 lyziciek zeleninky, ovocie tiez omieta tak hladam cokolvek co by mu chutilo. Ak mas nejaky typ, budem rada.
Pekny den prajeme a dakujeme za radu 🙂

saska.t
19. máj 2009

katka to zalezi hlavne na tebe, nepoznam presne maleho vek ale ak maju babatka problem s kakanim doporucuju ovs.vlocky pediatri po skoncenom 6 mes. ale opatrne kedze obsahuju lepok... v zasade zalezi kedy chces lepok zavadzat a ci mate v rodine alergie ... Ak nie tak v 8 mes. mozes zacat tj po skoncenom 7 mes. 😉
No s tym jedenim chce to len skusat a privikat ho a nestracat trpezlivost kazde dietatko sa casom rozpapa, ak lubi mliecko tak ho skus miesat do prikrmov, ak ani to nepomaha, tak pevne nervy a trpezlivost a skusat a skusat 😉

cessy
19. máj 2009

saska a obycajne burizony mozem davat malemu??napr. vmiesat do hippky, alebo jogurtu namiesto sladkeho keksika??asi normalne by som mu ich nedala papat, aby nahodou neaky nevdychol.....neviem, porad 😕

beruska2x
19. máj 2009

ahojky sasi 😉 no ja nevim , burizony, asi jen poradne rozmocene 😀

cessy
19. máj 2009

beruska, burizonom staci trosku vodya uplne sa rozmocia, tak som myslela ze by sa to mohlo do vyživky, alebo radsej nie?? 😨

beruska2x
19. máj 2009

no.. proc ne.. ja je nemela leta jen nevim jestli to bude mit nejaky efekt 😉

cessy
19. máj 2009

myslela som, davat ich tam namiesto keksika, raz za cas 😕

beruska2x
19. máj 2009

a myslis ze to zasyti?? ja nevim je to takove nafoukle nic.. zkus a uvidis..

saska.t
19. máj 2009

cauky,
cessy ak ich rozmocis tak by nemali nic urobit ale nejaky sytiaci efekt v tom nevidim, davat pozor aby neostal nejaky nenamoceny aby to maly nevdychol a nie su lepsie ovsenne vlocky, tie maju aj vyzivovu hodnotu a su zdrave ... 😀

petulak
19. máj 2009

Saska neuvěříš,ale já celý den přemýšlím jak budu dělat ty kaše 😀 .Taky nevím co může všechno za ovoce? 😅

cessy
19. máj 2009

myslela som, ze ked su doporucovane ako vhodna sucast racionalnej a zdravej vyzivy......a obsahuju aj 5% vlakniny, tak preto.

levik82
20. máj 2009

ahojte,
ked sme zacali s mäskom, mam davat uz kazdy den??? s dodrzujete to ze kazdy den mäso??? alebo ako???

saska.t
20. máj 2009

patu - ovocie vsetko co rastie v nasich klimaktickych podmienkach+banan je povoleny 😉 kase su jednoduche uvarit vo vode mixnut s trochou vody aby to nebolo tvrde ako beton, nastruhat ovocie hotovo, ak ma byt mliecna pridat mliecko

cessy - kludne daj urcite neuskodi len davaj pozor na to vdychnutie 😉

levik - ja davam 5xtyz. mäsko, 1xzltok 1x ma väcsinou hippku (ked niekam ideme) a tam vzdy vyberiem mäsko ktore nema k dispozicii - divinu jahna telacie atd 🙂

levik82
20. máj 2009

dakujem 😉 tak dnes este dam zeleninku ked som uz pripravila a od zajtra sme "natvrdo" na mäsku 🙂

levik82
20. máj 2009

a kolko sa mozu skladovat vajcia v chladnicke??? myslim neuvarene, surove 😕 😅

saska.t
20. máj 2009

levik tak ja to moc nesledujem ale 2 tyz. ich mam v chladnicke urcite 😉

petulak
20. máj 2009

přidat mlíko jako jaký?? ☹
Jinak jsem zjistila proč to moje dítko nechce zeleninku chce to pořád na hodně jemno rozmixnout 😀 dneska už to bylo parádní tak začnem zase mix mix.

S těma kašema jsem teda z toho jelen.Asi potřebuju vysvětlení jak pro hotentota 😀

levik82
20. máj 2009

petulak - vitaj v klube 😀 ja sa s tym zatial netrapim. kase neplanujem este. najprv sa chcem rozpapat s ovocim. to nam nejak nejde. sice spapa, ale krici pri tom a zlosti sa. nechapem. ako keby sa mu proste len nechcelo jest, ze je to otravne ci co 😅 zeleninka je ok. ale tu mame skor. mozno skusim este vystriedat a dat ovocie na desiatu a nie olovrant. uvidime 😉

petulak
20. máj 2009

no tak mi teda ovoce a jogurt baštíme kráásně,ale zelenina snad když ted bude na kašičku bude taky dobrá.Ale je to teda děs vůbec nevím co jí dávat zelenina žádná na výběr není 😠 a ovoce mi příjde,že jsou jen samé exotické nebo asi nekoukám dobře já už nevím.Do toho ty kaše no já nevím nevím.Beztak nejlepší je prso a basta jen mě teda štvou lidi kteří se pozastavují nad tím,že ještě kojím 😠 jako bych jí tím ubližovala no paka 😀

levik82
20. máj 2009

petu, ja drobcovi podla inych ublizujem tym ze ho nedavam sediet 😝 ze chudacik sa nikdy takto sam nenauci sediet 😝 takym ludom sa asi idem radsej vyhybat 😖
ovocie davam zatial len sklenickove. akurat banan som dala kupeny. ale inak mam tiez pocit ze vyber ziadny 😒 preto tie vyzivky teraz. a tie su dost riedke no. neviem ci to mu nechuti ci co 😖

petulak
20. máj 2009

tak to já ovoce kupuju,ale pořád to je dokolečka hruška,jabko,banán.

Jo jo kecy jiných mám nejradši at se stará každý radši sám o sebe.Od každého pak beztak slyšíš něco jiného tak si vyber.sedět se nemá dávat pokud si dítě samo nesedne bylo zase řečeno mně,ale taky jí posadím a žije!! 😀
je takových věcí co máš a nemáš dělat čert aby se v tom vyznal.A do toho ty kaše 😀 😀

levik82
21. máj 2009

presne ako pises 😀 😀 😀 ale saska tusim tu raz pisala ze deti nie su z cukru 😉 tak si to hocikedy pripominam 😉 diky sasi 🙂 ja zo vsetkeho robim taku vedu niekedy ze az 😝 😝 😝 a ovocie davas bio alebo obyc???

curadlo
21. máj 2009

Ahojte dievčence, potrebujem poradiť synček má 6 mesiacov a 3 týždne, už 3 tyždne sa snažím do neho dostať nejaký kúsok zeleninky ale neuspešne. Prvú dávku spapal lebo nevedel čo to je. potom sa zo zeleninky povracal a hospitalizovali nás v nemocnici. odvtedy zeleninu nemôže ani cítiť. Som si vedomá, že vitamínky z nej potrebuje ale nemám to srdce tlačiť to do neho nasilu, keď plače ako keby som ho týrala. Neviete mi niekto poradiť ako urobiť aby zeleninka chutila?

saska.t
21. máj 2009

petu levik - deticky naozaj nie su z cukru tak netreba moc spekulovat a to co si myslia druhy vas vobec nemusi zaujimat je to vase dieta nie inych ... 😉 to co bolo kedysi neplati uz dnes a tym sa treba riadit a napredovat dopredu 😉

petu ak chces aby ta kasa bola mliecna pridas samozrejme svoje mliecko a ty co su na UM pridaju umele 😉

curadlo a preco vas hospitalizovali? urcite nie zo zeleninky nie ?chce to hodne trpezlivosti ked zacnes prikrmovat staci aj 1-2 lyzicky aj to je uspech, ak nepapa varene skus kupovane alebo do zeleninky pridaj trosku uvareneho jablcka mozno mu to zachuti 😉