Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

agalia
6. máj 2009

Dakujem, za rady - tak ale teraz fakt neviem co si vybrat ci kalerab petrzlen alebo radsej mrazenu brokolicu? mozno zozeniem bio z rakuska tak snad budu uz aj kalerabiky mhm no fakt neviem ale ste zlate vdaaka

levik82
6. máj 2009

pensadorcallisto - mne maly zacal prespavat celu noc v 5.mesiacoch. do vtedy sme kojili aj kazde 2 hodiny. potom to nejak sam sekol. ani neviem ako 😕 stacilo davat cumlik, kojil sa iba raz a potom aj vtedy stacilo dat cumlik a teraz proste prespi 😅 az sa bojim si zvyknut ale popravde uz si neviem predstavit ze by som mala zase vstavat 😅 v case ked zacal prespavat som len kojila. ziadne kasicky, nic. teraz sme na jednom prikrme denne na obed - zatial iba zeleninka a prespi. bez kase. a to nie sme ziadni drobci. ma 10kil a 75cm cca. 😉 takze kazde babo je ine no. ja len dufam ze nezacne vstavat este niekedy. ale DUFAM ze uz to je velky chlapec no a vie ze v noci sa nepapa 😅 😉

saska.t
6. máj 2009

agalia- ja by som sla do kalerabu je sladky a detickam chuti, petrzlen zarad nakoniec je sice sladky ale dost aromaticky a pozor na prdiky aj brokolica aj kalerab zvyknu zduvat 😀 😉

pancake
6. máj 2009

pensado ja sa priklanam k tomu ze ked kojis, tak je hore kazde dve hodiny v noci a ked si na UM tak maximalne 3 krat. u mna to takto fungovalo. 😒

levik82
6. máj 2009

pancake u nas to tiez tak fungovalo a teraz spi v noci napriek tomu ze neviem co je to UM ani flasa 😉

porubenka
6. máj 2009

My mame na veceru MM, ziadne kasicky, a v noci sa budime len 1x na papanie, klop klop, obcas vyspinkame aj celu noc.

Inak dakujem za radu ohladom pohanky. Uz ju musim vyskusat.

pancake
6. máj 2009

tak skus tie vlocky pohankove. su o moc lepsie. ale daj ich iba za stamplik a budes mat na dva dni 😀 😀 😀

porubenka
7. máj 2009

Fiiiiiiiiiha, co sa stalo ze tu nikto nepise? Maminky asi premyslaju co idu zajtra varit pre svojich drobcekov. 😎
Tak zase ja idem poprosit o radu. Kedy mam zaviest drobcovi dalsi prikrm? Mame 8 mesiacov a mame 2 prikrmy do dna. Inak stale na MM. Staci to? Ci mam uz pridat aj olovrant?A co take davate na olovrant? Na desiatu mame ovocie. A poobede mu co budem moct davat? Na vecer zatial kase nechcem davat, kedze mam mliecka. Dakujem.
A prajem krasny predlzeny vikend.

zuzujo
7. máj 2009

Ahojte, musim se podelit s mnamkou, kterou nas maly miluje, dneska tak kraaaasne papkal ze jeste skoro ani nespolkl a uz mel otevrenou papulku na dalsi nasup 😀. Dala jsem varit pseno s mrkvi, petrzlenem a kouskem brokolice, rozmixovala a chutnalo to naramne i me 😅. Kdyby doma bylo i kousek masa, mohlo to byt jeste lepsi...

saska.t
8. máj 2009

porubenka, my mame 10 mes. a mame 2 chody niekedy vyjdu 3 takze ja by som povedala ze staci ak kojis uplne super, neponahlaj sa este sa toho napapate

levik82
8. máj 2009

ozaj, a kedy sa potom zavadza ten trei prikrm? takze je mozne tak dlho byt iba na dvoch - teda obed a bud olovrant alebo desiata??? 😕 a potom sa ako dalsie zaradi predpokladam bud to chybajuce zo skupiny olovrant/deiata. ci??? dobre rozmyslam? a kedy vecera? alebo sa najprv zaradi vecera a az potom ta chybajuca zlozka z uvedenej skupiny? alebo to je uz potom na mamicke a dietatku 😝 😅 potom sa asi uz moze priblizne stravovanie priblizit aj dospelemu predpokladam, lebo ako tak rozmyslam tak to bude pomaly mat babo uz aj rok. nie? a kolko kojeni je dobre ponechat napr. ked este zena koji a chce napr. do 2 rokov - take ktore jedla to budu? prve ranajky a druha vecera alebo ako??? uz iba tolko? no, zase sa pytam dopredu, ale nejak mi to neda pokoj v tej hlave 😝

saska.t
8. máj 2009

levik - v zasade je to tak ako to vyhovuje mame a dietatku, kazde je ine, ja keby som do malej napchala ranajky desiatu tak obed v ziadnom pripade nezje a zbytocne ju prepchavat a kedze dieta medzi 9-12 mes zivota ma vypit okolo 500-700 ml mlieka tak to rozdelujem tak aby sme to aspon trosku splnili ...

co sa tyka kojenia, väcsinou maminy ked uz su prikrmy plne zavedene koja rano, vecer a v noci ale tiez si myslim ze je to o tom ako to komu vyhovuje 😉

zoeno.1
8. máj 2009

ahojte,mozem uz dat malej do ovocia susienku?kupila som od hipp bio a nie su v nich vajicia. a este by som chcela vediet ci uz mozem davat jogurt. 🙂

saska.t
8. máj 2009

zoeno- jednou susienkou raz za cas nic nepokazis ale treba davat pozor obsahuju dost cukru takze nie casto, jogurt sa zavadza po skoncenom 8 mes. 😉

natsa
8. máj 2009

Saska prosím ta znova o radu.Dnes som malému chcela dat kuraciu polievku.Hned sa rozplakal a pritom viem,že bol hladný.Tak som to nechala tak a dala som mu svoje mlieko.Detskú výživu tú si dá do nej je ako drak aj rožky a chleba lúbi ale to mu nechcem moc dávať.Do jedla ho nenútim ale ako ho to mám odnaučiť aby prestal plakať ked ho dávam do stoličky a jedol mäsko?

saska.t
8. máj 2009

natsa- mozem sa spytat ako casto davas polievocku? myslim si ze voda z polievky zbytocne zabera v tak malom brusku miesto tuhej strave a maly je za chvilu hladny kedze je to len voda - ale je to len moj nazor, neber si to osobne 😉
Stalo sa malemu nieco zle v stolicke?
Skus ho opriet v kresle obloz vankusmi a uvarene papanie skus dat do kupovanej dozicky, mozno sa necha oblbnut, netusim co je dovod ze nema rad stolicku, proste mozno je to len obdobie v ktorom sa mu ta stolicka nepaci, zatial ho davaj inde a za par dni zasa skus mozno ho to prejde, musis skusat a obabravat ho 😀

tinka19
8. máj 2009

No my s príkrmami ešte len začneme, ale aj tak sa chcem opýtať...to môže ani nie 7 mesačné dieťa rožok a chleba? Nie je to skoro?

natsa
8. máj 2009

Polievku dávam raz za den,robím ju takú hustú alebo dávam od Hami,nič zlé sa mu v tom nestalo a to sa čudujem,že tam nechce byt.Ale sme vyskúšali mu ju dať na večeru ked mal lepšiu náladu tak niečo zjedol ale na obed je to hrôza.Totálny nezáujem,nieje to tým,že čaká kedy vytiahnem chleba lebo ten lúby?

natsa
8. máj 2009

No mne povedala pediatrička že ho môžem dávať od 6 mesiaca.

pancake
8. máj 2009

zoeno este aspon tyzden pockaj s tymi susienkami pokial nebudete mat 8 mesiacikov. 😉

natsa aj moj ked je hladny, tak nema naladu sa paprat s jedlom na lyzicke a chce mlieko. a tiez ako saska.t nedavam polievky, lebo to by sa mi len zbytocne pooblieval a v zaludkku len voda. ja davam len huste kasicky. ale mam kamosku co ma 3 malinke deturence a vari im len polievky.a po polievke im dava presnidavku.
ja po obede nedavam nic, iba caj na zapitie.presnidavku az na olovrant.
skus mu davat ten obed aj skor, lebo asi je uz velmi vyhladovany, a nema naladu sa hrat s otvaranim ust.
nic ine ma nenapada.
a moj tiez miluje chlieb. jedol by ho od rana do vecera. nelubi sladke, ale chlieb zje vzdy. a niekedy aj dva krajce a este pyta. musim ho obmedzovat a striedat mu to s ryzovym chlebom. a ja by som pediatricku nepocuvala a pockala.
ja som zacala pred mesiacom a nemoze sa ho nabazit 😀 😀 😀

tinka este mesiac pockajte. 🙂

saska ahoj. 😉

natsa
8. máj 2009

Pancake a to je prosím ta aký rýžový chleba?Aten mu Môžem dávať?

zoeno.1
8. máj 2009

dakujem za rady 🙂

saska.t
9. máj 2009

natsa- nepoznas tie popcornove chleby v zdravej vyzive? najdes ich v tescu v zdravej vyzive su biele gulate 😉

tinka- tiez by som este mesiac pockala 😉

zuzi ahoj 😉

pancake
9. máj 2009

naska kupis ich uplne vsade. aj v DM drogerii a su aj bio a nesolene. tie som mala ja. a maly si to papa namiesto sladkosti. on kekse nechce. 🙂

pancake
9. máj 2009

saska ale to v ,,debate..." pekne flakame, co? 😢

saska.t
9. máj 2009

zuzi - no mas pravdu, ale dojdu kocky a zasa to pojde 😀

natsa
9. máj 2009

aha už viem a nezakucká sa tým dieťa?

saska.t
9. máj 2009

zakuckat sa da vsetkym 😀 ale da sa to v pohode pekne si to slinami rozmocia takze to ide 😀

stankatt
9. máj 2009

Ahojte, tak vcera som zistila, ze Monike viac chuti prevarena voda na pitie ako caj 😲 . Sice som jej ho robila taky total slaby- zafarbena voda, ale aj tak... cajiku vypila malinko a vody si da asi 2x viac 😀 tak koncim s cajikmi 😀

pancake
10. máj 2009

🙂 🙂 🙂
stanka a moj cistu vodu ani glg a dam granulovany caj a vypije 260 denne. ☹