Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

agalia
27. jún 2009

Saska, vdaka za vsetky rady - tak uz sme skusili kasu - najprv pohankove vlocky, zaliat vodou a nechat nabobtnat - lenze maly vobec nie a nie taky plac spustil aky som este u neho hadam ani nepocula. Dnes sme teda skusili kukuricno-ryzovu kasu (je to ako polotovar bio) - tak uz to bolo trosku lepsie. V navode pisali, ze len zaliat vriacou vodou + pridala som MM + primiesala som banan a papal. Len staci to zaliat vodou, alebo radsej pre istotu varit? VDAKA

saska.t
28. jún 2009

agalia staci prevarenou vodou z rychlov. konvice 😉

bevab
29. jún 2009

Ahojte, idem si k Vam po radu. Mala ma uz takmer 7 mesiacov a samozrejme prkrmuje. Na obed zje 125g sklenicku, ale po nej sme jej zvykli davat este mlieko a to da aj 150 ml. Bojim sa, ze ju prikrmujem. Vzdy toho vela zjedla. Narodila sa takmer ako 4 kilova. Bojim sa ak jej mlieko nedam bude jej nieco chybat len uz ma 8,5 kg a neviem ci to nie je moc. Dakujem za vase postrehy a rady 🙂

zuzujo
29. jún 2009

saska velke diky, jeste ze tu jsi ...

kisska
29. jún 2009

bevab neboj, flaskove jedlo ma menej kalorii ako domace, takze mliecko jej urcite neublizi. To, ci papa dost, alebo malo najlepsie zistis tak, ze sledujes vahovu krivku - ak pri narodeni patrila k vacsim detickam, mala by byt v rovnakej skupine aj teraz. A treba sledovat aj pomer medzi vyskou a vahou. Ak mala pri narodeni 4kg, mala by mat cca 53cm, v tej istej krivke by v 7. mesiaci mala mat 72cm a 10kg... samozrejme, ze zalezi aj od toho, ako dlho si kojila, pripadne ake UM pije a pod.... Kazde dieta je ine a mava ine skoky v raste a priberani 😉

saska.t
30. jún 2009

bavab suhlasim s kiss a dodam ak sa ti zda ze moc papa zvys obednajsiu davku prikrmu na 200 g a mliecko uz nedavaj ak bude hladna vypyta si ho neskor a mozno budes prekvapena ze to pojde aj bez obednajsieho mliecka 😉

apna
30. jún 2009

bavab moja mala sedem tyzden a ma 9 a pol kila.neviem kolko cm,lebo tu nemeraju.a na obed mi toho zje plnu davku,miska prazdna a ona vzdy otvara pusinku.mlieko uz jej nedavam,az po troch,styroch hodinach,niekedy kasu s ovocim kedy ako.
baby od coho priberaju babatka viac od mlieka ci od jedla?mne doki tu povedala ,ze nemam davat mlieko vela krat,iba dvakrat za den,ze este keby viac vazila a tak uz to vela,ze dolezite je jedlo.

tinka19
30. jún 2009

mam jednu otazocku...z kuracieho maska dávate ktorú časť?..stehienko ,krídelko čo prsia? /nie sú veľmi suché pre bábo?/ dííík 😒
možno blbá otázka,ale radšej sa opýtam 🙂

levik82
30. jún 2009

ja davam z kuracieho mäska vsetko 😅 teda aj prsia, aj stehno a co sa mi podari poorezovat z chrbta dam ku stehnu. kridla akurat nedavam 😉 vela babracky 😉 😝
a este co sa vahy tyka, my sme v 7.mesiacoch mali 10.450g a 75 cm a narodili sme sa s mierami presne ako pisala kisska 😉 takze presne zapadame do jej tabulky 😉
a myslim ze viac sa pribera z mliecka. mne kazdy hovori ze akonahle zacneme lozit a chodiz tak to vybehame. ja zatial davam cez den iba desiatu a obed - zje plnu davku a ostatne kojim. asi 6x denne. noc prespime 😉

saska.t
30. jún 2009

kocky viac sa pribera z mliecka ale samozrejme s UM z kurata davam prsia a stehno ostatne je moc velka babracka 🙂

apna dieta medzi 9-12 mes ma vypit okolo 500-700 ml mliecka a vy tolko este nemate takze len 2x denne mi pripada malo ale snad doki vie co hovori 😉 ak pekne papa... je pravda ze ked zacne lozit kila sa upravia 😉

ejagerka
30. jún 2009

svata pravda s tymi kilami ;) my uz davno lozime, aj sa staviame a tak sme celkom stihli oproti vam :P ale je to vraj zdrava vaha. Ja ani radsej nejdem pisat kolko jedla popapame my za den+kojim asi este 6-7x za den.

mendi
30. jún 2009

Ahojte. Poradi mi niekto od kedy by som mala zacat prikrmovat? Ako tu citam, tak by som mala zacat s mrkvou a zemiacikmi. Moj Samko ma skoro 3,5 mesiaca. 😒

tinka19
1. júl 2009

mendi...tak to máš ešte kopec času na prikrmovanie...začať sa má od uk.6 mesiaca

saska.t
1. júl 2009

mendi ak ste na UM staci po skoncenom 5 mes nemas sa kam ponahlat este sa napapate za svoj zivot 😀 ak ste na MM tak ako pise tinka

tinka19
2. júl 2009

čítala som tu niekde,že zamrazujete aj masko... ako to prosím robíte?...a mozem uz dat malej kukuricne chrumky? díík 😉

ukana
2. júl 2009

tinka, uvarene jedlo (aj polievka, masove jedlo, zeleninove jedlo), nechas vychladnut, a potom das do umelohmotnej nadobky (ja som mala kelimky z ramy), .......a potom sup do mraznicky........a ked nestihas varit, tak len vyberies doobeda jedlo, nechas rozmrazit a na obed zohrejes............ja som to tak robila, ked som navarila viac, tak som zamrazila 😉

saska.t
2. júl 2009

tinka - ak surove tak normalne naporcovat a strcit do mrazaka ak varene tak uvarit mixnut a bud natlacit mixnute do nadobiek na lad alebo rozdelit do sackov a mrazak 😉
chrumky mozte

ryska
2. júl 2009

Cavte kocky som tu nova a este mi to moc s netom nejde,ale mam doma dvojrocnu a trojmesacnu dceru.Prvu som zacala prikrmovat az po pol roku,tuto mladsiu by som chcela skor,tak mi prosim poradte ci uz mozem zacat prikrmovat a cim.Dakujem 😉

levik82
2. júl 2009

ryska, pockaj do ukonc. 6.mesiaca 😉 nemate sa kam ponahlat 🙂 a postupuj v tomto pripade ako u tvojej prvej dcery 😉

jina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzujo
2. júl 2009

Ahojte, chtela bych se zeptat, jak je to s pecivem. Davat cerstve nebo radsi jednodnove? Zatim jen uspesne zuzlame chlebovou kurku...jak vy jste zacaly davat chlebik? nakrajeny na male kousky? a co na to?

saska.t
3. júl 2009

zuzu- pecivo davam ake mam aj cerstve aj starsie, chlebik na vojackov nakrajat a do pusy davat mala to miluje 😀

tinka19
3. júl 2009

ahojky..tak dnes som bola v dvoch obchodoch a mali kuk.chrumky len solené...kde ich kupujete vy?

zuzujo
3. júl 2009

tinka, ja je nasla v Bille

hipuska
3. júl 2009

Ahojte dievcence, zaciname zachvilku s prikrmom. Ale vobec neviem ako mam postupovat....aky je rozdiel medzi kasou a polievkou? Ved kasa je uvarena rozm. zelenina a polievka je uvarena zelenina s vodou nie?? Cim sa zahustuje?

Potrebujem presny navod...mnozstva a tak...

zuzujo
3. júl 2009

saska, prosim te, a na ten chlebik neco davat? nebo ze zacatku davat jen suchy nebo uz i maslo? nebo mozna nejakou rozmackanou zeleninu?

saska.t
3. júl 2009

hipuska www.kojeni.net

zuzujo- mozte maslo, kuraciu alebo morcaciu/kruti sunku, lucinu cottage, zerve ale v kocke nie v krabicke a samozrejme aj suche, mate skoro 10 mes. takze uz mozes kombinovat 😉

levik82
4. júl 2009

saska, soms a pytala uz aj v "zaciname s prikrmy" ale moc mi neodpovedali tak sa pytam tu 😉 navarila som vo stvrtok vecer a vznikli mi 3 porcie. mozem dat v poho tak ze vcera jednu, dnes a este aj zajtra? teoreticky mi to bude stat v chladnicke nejakych 60hod. tak neviem. mrazaku sa chcem vyhybat, lebo som mala pravdu ze mu proste rozmrazene nechuti 😅 aspon v tom je po mne ked uz vsetko po manzelovi 😀

mukky
4. júl 2009

ja by som stravu pre dietatko uvarenu nechavala v chladnicke max. 2 dni.Tretiu porciu by som zamrazila,a ak nie,tak kludne sa da dat miesto vecere.

levik82
4. júl 2009

mukky, my zatila nepapame veceru. teda papame, ale iba MM 😉 takze tato moznost mi odpadava