Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

p69majka
24. nov 2010

@julinka2787 ahoj.. ja som malej narobila také kúsky, aj teľacie a kuracie a dala som to tak, že do sáčika jedno mäsko, zaviazala, druhé mäsko, zaviazala a šup do mraziaka. Keď potrebujem, tak si iba odrežem polovičku sáčika, opláchnem a je to. 🙂 Niektoré mám aj predvarené, aby som nemusela zvlášť variť, ale varím to naraz všetko spolu aj so zeleninkou.

saska.t
24. nov 2010

@julinka2787 mäso sa da aj uvarit mixnut a nechat zamrazit do nadobiek na lad je to presne jedna porcia-jedna kocka a potom vzdy pred dovarenim zeleninky pridas na poslednych 5 min kocku mäska a mas hotovo, robila som to hlavne s nedostatkovym mäsom ako kralik, telacie...
hrasok najskor od 8 mes. velmi zduva dokonca aj deti ktore nemaju problem s prdikmi, v tomto mesiaci sa da zaradit aj cervena lupana sosovica ktora je velmi chutna a hlavne zdrava.... 😉

dadous
24. nov 2010

ahojda holky , mohly by jste mi poradit nějakej receptík s tou červenou čočkou?

saska.t
24. nov 2010

@dadous staci ju pridat normalne k zeleninke ale pozor za 10 min je hotova!!! 😀 v neskorsom veku pripravit ako privarok (kasu)- uvarit v troske vody zahustit jiskou a mliekom k tomu brambory a vajicko (zltko) 😉

dadous
24. nov 2010

@saska.t aha děkuju 😵 ta jíška se muže dělat od kolika měsícu?

lenica81
25. nov 2010

dievcata poradte, maly mi zacal bojkotovat zeleninove prikrmy... a to mi zjedol nadherne tych 150-300g... odkedy mal teploty, tak sa len nervaci a k tomu tie obedy, uz som skusila dat zeleninu na ranajky, ale tak ma vytocil, ze som to vykydla do wcka... 😖 ovocie aj kasu hlce, len tu zeleninu s masom, to nie... ako mu mam dat vitaminy a bielkoviny... 😠

saska.t
25. nov 2010

@dadous po 10 mes. mozes zaradit.... ak ste alergici po 12 mes.
@lenica81 nemusis robit stres dieta si vezme zo stravy co potrebuje, takze par dni ci tyzden mu nic nespravia, kedze ostatne jedlo papa... musim sa obrnit trpezlivostou a stale ponukat, samozrejme nie nasilu, je to normalny stav po chorobe a trva to aj mesiac, kym sa vsetko znormalizuje, takze pevne nervy prajem o vit. a bielkoviny si starost robit nemusis... 😉

cicimon
25. nov 2010

@saska.t ahoj,...por by sa kedy mohol?

saska.t
25. nov 2010

@cicimon por po 10 mes. treba este vydrzat ale potom kludne... 😉

cicimon
25. nov 2010

@saska.t tak radsej ani nekomentujem, preco vo vyzivach od 4 resp 6+ je por..

lubka89
25. nov 2010

ahojte baby .. odkedy sa mozu davat mliecne vyrobky ako napriklad pribinacik a tak ?

zuzkat1
25. nov 2010

@lubka89 pibinacik a spol. az po roku🙂 ciste biele jogurty smotanove mozes po 8mom mesiaci🙂

zuzkat1
25. nov 2010

@cicimon ja som por dala tusim uz po 8mom mesiaci a nic jej nie je..ani som nevedela ze sa nemoze... niekde som nasla ze sa smie... a malej hrozne chuti...

saska.t
25. nov 2010

@cicimon ano, preto treba vzdy citat co vyzivy obsahuju... 😉

cicimon
25. nov 2010

@saska.t prave preto jej takmer ziadne nedavam 🙂)

p69majka
25. nov 2010

@lenica81 skús k zeleninke udusiť jablko. 🙂

p69majka
25. nov 2010

@lubka89 pribinák po roku a jogurt, to sa všade píše inak. od 7 mes. by ste mohli plnotučný, biely. 🙂

salvinka
25. nov 2010

@kaja73
@anawi
ahojte kocky, prosim vas ako davate babatakam chlieb?? normalne do ruky?? 😅 ja si to akosi neviem predstavit 😝

kaja73
25. nov 2010

@salvinka Odrežiem tenky platok,natriem jemne vetom, nakrajam na kocky asi centimetrove,dam na to na drobno nasekany šalat a podavam po jednom malemu.On si to sam dava do ust.Korku mu davam normalne do ruky.Najskor si ju pchal celu,ale už sa naučil len po troške. 🙂

sasikas
25. nov 2010

jej to som ani ja nevedela ze por sa nemoze.... 😒 ja som dala uz asi 2 tyzdne dozadu.... 😅 ale v poho....
a preco sa vlastne nemoze?...

ica9
25. nov 2010

A cvikla sa odkedy moze? A ako ju treba upravit?

ica9
25. nov 2010

A cvikla sa odkedy moze? A ako ju treba upravit?

katkabb1
26. nov 2010

@lenica81 my sme neboli ani chorí a tá moja mi takisto zrazu prestala jesť zeleninu 🙂 síce aj predtým zjedla málo tých 60-80 ml ale aspoň dačo, potom zrazu tri lyžičky a dosť, ovocie sa nahlce- zje aj 100 ml ale zeleninu nechce 😒 dúfam, že sa to časom upraví, varím jej každý deň ďalej, ale fakt zbytočne, lebo 90% vyhadzujem, no ale som rada za každú lyžičku čo zje 😉 a hlavne že zje aspoň ovocie 😉
a chcem sa opýtať, kedy zaviesť tretí príkrm? A čo -kaše? Dva mesiace jeme zeleninu a skoro mesiac ovocie. Ďakujem

anawi
26. nov 2010

@salvinka tak isto ako kaja73 🙂 Na tanierik na kocky a ona si sama berie a papa, korku do ruky a hryzie 😉

vejula
26. nov 2010

ahojte.. baby? od kedy sa može davať detičkam cvikla????? lebo vraj je veeelmi zdrava a mi mame na zahradke a navyše je chutna, tak že od kedy možem davať?

maryanna
26. nov 2010

@vejula od polroka v pohode......hlavne aby bola domáca, ja mám tiež a dávam malému sťavu alebo aj jesť surovú, varenú....fakt je zdravá , na kašeľ, na všetko

muffynka
26. nov 2010

ahojte baby, vy uz mate skusenosti, tak sa vas opytam. dcerka od prveho meisaca je na UM a teraz jej zacinam davat papat stravu.mate nejake recepty?alebo ako ste davali stravu pre babatko rano, obed a vecer a kedy mliecko?dakujem, poradte mi.

vejula
26. nov 2010

@maryanna vdakaaa dobre vedieť 🙂 a je domaca

lenica81
26. nov 2010

dakujem ya odpovede, som y toho na nervy... 😔

lenica81
26. nov 2010

@saska.t len sa bojim, ze ked mi bude jest len sladke, tak potom sa k zelenine uz nevrati... 😖 😢

saska.t
26. nov 2010

@lenica81 zaklad je stale ponukat aj zeleninku na obed, ovocie treba tiez davat ale vyhni sa piskotom atd. to telo naozaj nepotrebuje. Ak ma averziu na zeleninku kedze vie ze sa papa na obed kludne ju ponukni aj na veceru, skus pridat do zeleninky nastruhane cerstve jablko (samozrejme len kusok) treba skusat ako sa da a nevzdavat sa, ono to naozaj casom prejde 😉