Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

beruska2x
6. jan 2009

co cesta...ale to baleni... tahnout UM, plinky, sklenicky, obleceni...my jezdime na vikendy k mym rodicum a co mame veci pro prcka...to by me kleplo, v aute deti vetsinou spinkaj...

jinak ty Hipp jsou hruska +jablko a jablko+ lesni plody

beruska2x
6. jan 2009

saska... asi vi kolik ty sklenicky stoji 😀 😀 😀 nas malej taky neomylne pozna nejdrazsi kosmetiku a dudliky a jen ty chce 😉 😝

beruska2x
6. jan 2009

teda hoooolky...

saska.t
6. jan 2009

je to mala mrska - a uz v takomto veku na prachy, materialistka jedna 😀 😀 😀

maurizia
6. jan 2009

saska.t, no ja mam 1,65 a 56kg a pripadam si desne stihlucka 😀 samy sval..ale nie vazne, je to urcite uplne v poho, najviac zacne clovek priberat, ked sa prehnane kontroluje a obmedzuje..

inak moja mala sa dnes zatala, spenatovu vyzivku ledva olizala, standardne sa s jedlom trapime vyse hodiny a pritom do nej dostanem len par lyziciek..zatial papame miesanu zeleninku a teraz vecer som skusala kasu a tiez nic moc.

a chcem sa vas spytat, co mam robit, kedze sa jedlo zo sklicka nema prihrievat, ale kym my zjeme aspon co to, je to uplne studene..kasa to iste..mam jej to davat take???? 😕

saska.t
6. jan 2009

jasne ze uz neprihrievam, ved to vychladne len na izbovu teplotu a to jej urcite neublizi, mala skor uprednostnuje take ako teple ... 🙂

dzanka3
6. jan 2009

prosim vas ak chcem dat malemu ryzu - aku ryzu mam kupit???
lebo asi uz mu tie zemiaky s niecim tak neberu... 😵
dakujem

kisska
6. jan 2009

maurizia - s tym ohrievanim je to asi tak, ze ked ohrejes, tak pri vyssej teplote sa zacinaju rychlejsie mnozit bakterie, ale ked to ides hned papat, kludne si to este prihrej, urcite sa nic nestane. Viac skodi, ked prihrejes, nechas vychladnut, potom das do chladnicky a na druhy den zase len mierne prihrievas (neprevaras).
Podla mojich vedomosti, co som okukala pri kontrolach hygienikov, bakterie sa nicia pri 75stupnoch minimalne pocas 45 sekund. A pri jedle plati pravidlo 2 a 4 hodin - ak je uvarene jedlo pri izbovej teplote 2 hodiny, mozete ho jest, ak 4 hodiny, treba ho prevarit a potom ho mozete jest. Ak je to viac ako 4 hodiny, nemali by sme to jest vobec. V lete a pre male deti by som casy skratila minimalne na polovicu 😉

inak som rada, ze moj syn je na ine hodnoty, nez na prachy (a jedlo z flasiek) - on rad vidi svoju mamu zvrtat sa v kuchyni... ved co ine by tak robila cele dni, ze? 😉

kisska
6. jan 2009

dzanka - zo zaciatku kludne aj tu, ktoru varis bezne pre vas - bielu lupanu, neskor, ked bude zvladat zut kusky, tak mozes skusit aj zdravsiu nelupanu, lebo ta sa neda rozvarit resp. uvarit domakka 😉

jaaaj inak my ideme vo ferbuari na tyzden na Donovaly, do chaty, ale zacinam o tom az teraz rozmyslat... naco sa budem trepat niekde, kde budem mat rovnake povinnosti, ale nedostatocne vybavenie 😒 😒 😒 a este aj s mojou maminou a dalsimi dvoma znamymi.... pomooooooc

dzanka3
6. jan 2009

dakujem kisska...tak skusim teda taku obycajnu navarit ci mu bude chutit 😀
a pekne a prijemnu dovolenku 😵

3558
6. jan 2009

kisska ja to mam tak uz treti krat. uz treti krat idem domov na slovensko a vobec sa mi nechce ☹ nie preto ze nemam rada slovensko, ale preto ze trepem 2batoziny,autosedacku,kociar,maleho a cestuj a krm ho. ma naruseny system, a to nevyhovuje ani jemu, ani mne. a o podmienkach doma ani nehovorim. nemame tam postielku, takze maly musi spat na manzelskej, len teraz ked uz sa petaca tak si to neviem predstavit a o jedle tiez nehovorim. ☹

daskak
7. jan 2009

ahojte 🙂 🙂
vobec sa tu nejako nestiham zastavit.. ale nastastie strsiemu dnes koncia prazdniny... 😝 keby ma tak pocul.....
kocky mate prosim vas niektora skusenosti s bezvajecnymi cestovinkymi? s cim ich kombinujete?
gali: ahoooj 🙂 davas k nim aj masko?
kisska:ahooj dostala somkupit tie safari a aj bezvajecne piskotky a su super chutia nam... a j patkovi 🙂

daskak
7. jan 2009

este jedna vec: myslite ze uz mozeme biely jogurt?

ja_nulka
7. jan 2009

ahojte, viete mi niektora poradit, ako mam uvarit privarok napr. fazulkovy, sosovicovy? Chcela by som pre maleho nejaku zmenu.

ja_nulka
7. jan 2009

daska, sa kombinujem bezvajecne cestoviny spolu s maskom a so zeleninkou. Maju vasci uspech ako zemiaky. A biely jogurt som zacala davat od desiateho mesiaca.

saska.t
7. jan 2009

kisska- mas to zlate dietatko ze ta rado vidi v kuchyni, ja niekedy z tej mojej mrsky odpadavam ...

zuzana - a co takto kupit cestovnu postielku? da sa to krasne skladat a pekne dat do auta a ani to tolko nestoji ... 😀 v zasade jazdime s manzelom na noc aby sme malej rezim nerozhadzali lebo den by potom prespala a v noci by ma slak trafil .... 🙂

dididi30
7. jan 2009

ahojte

tak ja som nasla aj v anglicku mrazeny spenatik v kockach a uz ho mam v mraznicke 😎

sasi, nas tak isto vsetko lubi ci vyzivku ci domace, som rada, je opak mojej dcery ta nic nechcela ani nechce 😒
dnes sme mali karfiolovu petrzlenovu zemiakovu hippku, jeho oblubena 🙂 spenatik ma tiez rad, vlastne vsetko cela mamina 😀 😀

dasi, my sme mali cestovinku v hippke a k nej bola sunkovo syrova omacka, no ako pre dospelych 😀 😀 a inac je od 6 mesiacov tak mozeme 🙂 aj mal s cukinov, tiez mu chutila, doma robene som neskusala, som leniva 😀

ja som pocula biely jogurt od 7 mesiaca, no ale sak tu v anglicku sa moze vsetko 😅 😉

dididi30
7. jan 2009

zuzi a co sa netesis domov? ved ides lietadlom, to je lavou zadnou 😉
my chodievame domov autom z anglicka na sk a opacne, maly siel prvy krat ked mal mesiac a pol, uz pojde 3 krat v aprili, dcera ta je zvyknuta 😎 inak cestujeme 24 hodin, tak si to viete predstavit 😎

dididi30
7. jan 2009

zuzka a neboj, moj maly spi s nami v posteli od narodenia, lebo kojiom a lenilo sa mi vstavat...pretaca sa od 5 mesiacov a zladame to, aj ked teraz uz lozi na celo postele 😀 😉 uz stvornozkujeme 😉

dididi30
7. jan 2009

prepacte ,ze som sa rozpisala 😀 😉

beruska2x
7. jan 2009

jan...no zelene fazolky bych mrazene uvarila s masikem a bramborou... ale cocku?? myslis susenou? ja cetla ze susene lusteniny deti minimalne do roka - roka a pul nemaji....to bych se radsi zeptala DR 😅

beruska2x
7. jan 2009

my dneska meli ryzi a cuketou a veliky uspech to nemelo 😅 snad zitra... 😉

co davat do prikrmu za olej?? slunecnicovy? ja jen olivovy, kvalitni ale koupila jsem si kucharku a tam pisou maslo nebo margarin!!!!!!!

saska.t
7. jan 2009

beruska najcastejsie davam olivovy za studena lisovany (extra virgin) ale aj cisty repkovy alebo slnecnicovy... podstatne je zevraj za studena lisovany ...

beruska2x
7. jan 2009

ja tada jen ten olivovy, jak rikas... kupuji spanelsky, hodne me to prekvapilo co tam psali..

S tema HCCCp to je podle me dost prehnany, ne?? ja varim malymu na 2 dny teda...

dididi30
7. jan 2009

baby ja viem,ze sa moze v podstate hocjaky, ale naj je olivovy, klasika 🙂 tiez sa moze maslo, to je tiez potrebne, ved v zemiackovej kase chuti viac maslo ako olej 😉

berus ja tiez , ked varim tak na dva dni 😉 len varim malemu malokedy 😉 ale casom a to napravy, ked bude vacsi 😉

daskak
7. jan 2009

ahoj kocky no najlepsi je asi naozaj olivac /extra virgin/...
no u nas ani cestovinky s maskom a mrkvou nemali uspech... som uz z neho zufala vobec ziadna zelenina ☹

kisska
7. jan 2009

ja_nulka - privarok odporucam sosovicovy - z cervenej lupanej sosovice (zozenies v DMku alebo aj v lekarnach so zdravou vyzivou), rychlo sa uvari - za cca 10 min. ju mas na kasu a potom uz len pridas mliecko (UM, MM), ale zase pozeram, ze drobca mas velkeho, tak k tomu rozvar zemiaciky a urob kasu, no a ked crpnes trochu mlieka na zjemnenie, nemalo by ublizit 😉

didi aj nas maly spaval cez den v manzelskej, ale ked sa zacal pretacat a plazit, tak som ho zacala obkladat vankusmi, aby netreskol. Teda vlastne spaval tam, kym prvy krat netreskol (netusim ako sa dostal cez ohradu). A uz sa mi nedalo zakazdym ist spat s nim ( 😖 ), potom som ho musela vratit do jeho postielky aj cez den... A mam aj cestovnu postielku, ale ta sa trochu kolise a suchoce, maly tam vobec nechce byt... Inak vas obdivujem 24 hodin cesty autom... to minimalne na tri dni odrovnalo aj mna... 😉

kisska
7. jan 2009

zuzi - a kam je to u vas domov?

kisska
7. jan 2009

daska - kombinujem to s rovnakou zeleninou a maskom ako zemiaky a ryzu, len ich trosku rozvarim, aby sa dali dobre pomagat 😉 . Adam prvy krat papal jogurt tiez asi v 7. m, ale zatvaril sa ze EE, tak ho potom dostal za za mesiac a odvtedy ho laduje kazdy den 😉 . Vyskusaj, uvidis...

beruska - co je HCCCp?
Inak ja sice tiez jedavam, aj malemu davam AJ rastlinne tuky (floru, ramu a tak...), ale vzdy si spomeniem, ze to bolo povodne vyvinute zradlo pre pstrosy a tie zacali od takehoto krmenia dochnut.... ani sa im nedivim... bez chleba 😀

dididi30
7. jan 2009

daska, skus nad parou uvarit mrkvu a jabko, toto rozmagaj a skus mu dat, daj viac jabka a pridaj piskotku, mozno mu zahuti a toto papajte 2 dni a potom dalsiu kombinaciu vymyslime 😉

kisska, zvykli sme si na take dlhe cesty, jeto zabijak aj pre mna, ale da sa to 😉
my cez den spavame na sedacke alebo v postielke, v noci spi medzi nami 😉 moja dcerka spavala medzi nami do 4 rokov , este som bola tehu a ona medzi nami, no ked zacala kopat nasledovala vlastna postel, bohu zial , inak aj teraz sa medzi nas strci, no predstav si styria na manzelskej 🙄 😒 😀 😀 😀