Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

beruska2x
3. mar 2009

nene vsechno mrazene, susene lusteniny jsou myslim az od 9m ale davam ho jen trosku, prdi pak jak namornik 😀

cessy
3. mar 2009

musi si zvyknut na vsetko, tak nech si poprdka 😉 , hlavne ze ho z toho brusko neboli..tak aj to skusime 😅

junovka
3. mar 2009

saska, kazdy nech robi ako mysli.Ja som zacala davat cestoviny, az na 8 mesiacov, kedy aj lepok 🙂 😉

Cessy, hrasok aj ostatne strukoviny sa zvyknu davat az po 10 mesiaci 😉

3558
3. mar 2009

no tak ja som tie bezvaj. a bezlep.cestoviny este nedala,ale aj v Uk su az od uk. 7meho mesiaca. lenze ja davam malemu teraz co je od ukonc. 4teho lebo tu ti daju jest ak cokoladu od 4teho mesiaca. takze som opatrna. no a ten mesiac uz vydrzim na tie cestovinky. ved mame casu a casu. 😀 😀 😀

jun ja len tak, ci zijes. 😀 ahoj

beruska2x
3. mar 2009

junovka.. cti prosim te! testoviny o kterych se bavime jsou bezlepkove... tedy BEZLEPKOVE ja taky malemu lepek nedavam ale tyto testoviny zadny neobsahuji...

hrasek - mrazeny patri do stejne tridy jako kukurice, muze se davat po zavedeni ostatnich druhu zeleniny od toho 6m od 9, klidne 10m se davaji susene - hrach, cocka, fazole...

junovka
3. mar 2009

bERUS, ALE MNE JE TO JEDNO!!!aKO SOM NAPISALA, ja som robila takto, a nech si kazdy robi ako uzna za vhodne 😉

beruska2x
3. mar 2009

pletes ale ostatni co se na neco ptaji vis..

saska.t
3. mar 2009

junovka ide my len on to ze nedocitate celu podstatu veci a rozpravate tu o lepku atd... ja respektujem tvoj nazor ale hneva ma ze si neprecitate cely text a potom tu zblbnete aj ostatne baby. Na kukurici a ryzi nie je ziadny lepok a kludne ich mozu podavat aby deticky nemali jednostranny jedalnicek a tieto cestoviny su odporucane aj pre celiakov je to napisane na sacku, nic viac tym myslene nebolo, kazdy si robi po svojom a jak uzna z vhodne, ale treba citat a brat aj ine nazory a odskusane veci od inych mamiciek a nie len tie svoje 😠 😠
Tuto debatu uz ukoncujem, viac nie je co k tomu dodat a mozme bez problemov pokracovat v duchaplnej teme dalej 😉

beruska2x
3. mar 2009

jak to ze nespis??? 😀 😀 😀

3558
3. mar 2009

no daamy 😔

kisska
3. mar 2009

cessy - tak ja len zhrniem strukoviny 😉 - cerstvy/mrazeny zeleny hrasok a fazulove lusky mozes davat cca od 7. mesiaca, ked uz zacnete zvladat trosku zatazujuce potraviny - karfiol, kalerab a ine "prdkave" 😉 Pozor ale na konzervovane, su prilis slane a glazovane, take detickam nedavame. Potom je tu este lupana cervena sosovica, ktora je tiez k brusku setrna - nenaduva. Ta sa tiez moze davat skor - cca od 8. mesiaca. No a ostatne susene strukoviny ako zeleny, zlty a poleny hrach, fazula, sosovica, cicer, soja... sa odporucaju az po ukoncenom 10. mesiaci alebo aj neskor. Takze si z tohto nasho maglajzu vyber, co sa ti paci 😉

cessy
4. mar 2009

dakujem vam moc dievcata, saska.t, beruska2x, zuzana29, kisska......
vsade pisu nieco ine a potom sa v tom sama nevyznam... ☹ , citala som aj pár stran do zadu,nie vsetko, lebo pri malom sa mi ani moc neda...

zuzana29 dakujem za IP

daskak
4. mar 2009

Ahoooojte dievcata 🙂 🙂 ....
akosa mi mate? nam idu horne zubky tak sme bolavy a horuckovy a tak... ☹ a vobec nestihame..
ale precitala som si vsetko poctivo 😉 😉 ...
zuzi: vsetko naj Samkovik 8 mesiacikom 😉
kiss:aj Vam dodatocne vsetko naj k rocku 😉 😉 ...
sasi, berus ako sa mate??

daskak
4. mar 2009

ozaj co dobre ste dnes varili?? nam vobec nechuti papkat.. ked bolia tie potvory 😝

kisska
4. mar 2009

dasi my sme dnes experimentovali s nevajecnymi pismenkami, spenat s jogurtom a zltok... len sa tak zaprasilo 😉

akejka
4. mar 2009

kisska: aj moja malá ľúbi špenát v kombinácii s jogurtom. bez neho jej moc nechutí...

daskak
4. mar 2009

hmmm znie to dobre.. ako si to robila?

beruska2x
4. mar 2009

ahojky das... 😉

malyj dnes mel testoviny s hraskem, brokolici a krutou a udelala jsem mu jablocko a bananam a uz spinka 😀

daskak
4. mar 2009

berus a kedy sa ti teraz prvy krat zobudi? este kojis? inak ahoj 😉

beruska2x
4. mar 2009

dasi ja kojila 6 tydnu 😖 byla to jena velika katastrofa...

ted se vzbudi tak v 5 rano 😀

kisska
4. mar 2009

dasi tentokrat som uvarila zvlast cestoviny, zvlast vajicko, zvlast som uvarila 5 kociek spenatu v troske vody (vlastne nechala rozpustit vo vriacej vode), scedila som spenat, pomiesala s cestovinami + par kvapiek oleja + lyzica smotaoveho jogurtu, zltok a uz maly tlacil 😉

akejka Adam ho papal aj bez, ale citala som, ze s mliekom je zdravsi... tak davam jogurt 😉

daskak
4. mar 2009

no zajtra skusime 🙂 .. asi si aj ja dam... ajked maleho spenat strasne nafukuje a nema ho moc rad... skusime..

beruska2x
4. mar 2009

no holky to zni moc hezky 😉

daskak
4. mar 2009

berus: potichucky ti to spinkanie zavidim.../v dobrom 😉 /

beruska2x
4. mar 2009

jasan 😉 on je asi spac po nas 😀 ale zase rano v pul 6 nebo v 6 nejpozdeji strasi 😝

jak jste na tom vy?

daskak
4. mar 2009

no my zaspime 19,30,potom ceckame 23,30potom okolo 3,00 a potom o 5,30 a vstavame okolo 7...alebo aj akodnes 5,30 😠 😠 😠 ....

beruska2x
4. mar 2009

jaj to ti nezavidim 😲 to my uz spime dobre, a sam usne.. ale pres den ted spi tak 2 hodky max 😝

levik82
5. mar 2009

ahojte baby,
my mame zatial len 4,5mesiaca ale tie prve prikrmy su pre mna taka spanielska dedina a tak sa ich nejak bojim 😖 vsetku teoriu ovladam. najprv mrkvicka, odstup kym zavediem nieco dalsie, potom mäsko, ovocie a tak. ale napriklad kedy mam zaviest kasu??? a odkial viete kedy je ten spravny cas na zavedenie niecoho noveho? a ako varite? do zasoby??? a kevy varite? cez den ked su drobci hore? moj si vyzaduje pozornost vtedy
😉 vela otazok, viem 😝 ale mam to v povahe 😅 😝 ja musim mat stale vsetko preskumane zo vsetkych stran a najlepsie 2mesiace dopredu 😝
my sme zatial plne kojeny a dufam ze potiahneme do toho 6-teho mesiaca, ale informacie uz zbieram a citam a hladam a som z toho taka nervozna
😅
to aj vy ste boli pri zavadzani prikrmov??? sa njak bojim ze nieco pokazim. da sa vobec zapamätat kedy sa moze co zavadzat? nechcela by som urobit nieco zle... 😔 stresujem, viem 😝 😀 😀 😀
ale dakujem uz vopred 🙂

ingulka
5. mar 2009

ahojte, chcela by som sa spytat, od kedy babo moze mat potraviny s LEPKOM ? kupila som kasu a az teraz som si vsimla, ze obsahuje lepok... ale pise na nej, ze je od 6mesiaca... tak ako to vlastne je ??? 😒

beruska2x
5. mar 2009

levik... ahojky, kdy mas zavest prikrm ti zpravidla rekne detska DR a pak uz postup znas 😉 niceho se neboj, malemu urcite nijak neuskodis, lepsi je s nicim nepospichat a le taky se niceho zbytecne nebat 😀

ja varim vecer, vzdy porci na 2 dny, takze uvarim vecer, druhy den na obed umixuju a druhy den jen ohreju...

nestresuj se nicim dopredu, jde to postupne a vzdycky ti tady nebo Dr poradi 😀
kasi nedavej zbytecne brzo, ja ji davam chvili ale jen na svacinu a max 2x do tydne, je sladka a deti pak nechteji treba zeleninu kdyz ji das brzo...



ingul - Dr mi rekla ze lepek muze se ted davat od 6m ale ja ho jeste nedavam a zacnu tak za 2 - 3 tydny, kazdy to dela trosku jinak, pokud je dite potencionalni alergik tak dokonce v 8m...
zalezi to v podstate na tobe...