Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

cessy
10. mar 2009

no na buduce skusim spravit tak jak ty...bola sice taka rozvatena, no nevedela som...dakujem 😅

stankatt
10. mar 2009

tak vcera sme sa vazili, mame 7800g, tak mama dobre vari 😀 Dnes sme mali ryzu + zeleninku zajtra... neviem asi uvarim morcacie masko s brokolickou 😉

cessy
10. mar 2009

ahoj stankatt
aj my sme vcera maleho vazili a mal 8,900g, mne maly zacal pekne papat a po 2 tyzdnoch zacal vymyslat, tak obcas spapa obcas nie, ale my sme stale kojeny 😅 😕

stankatt
10. mar 2009

my sme neni kojeny, a spenatik mi vyplula a ovocie ani za nic 😝 Asi musim ju nechat vyhladnut, aby pekne papala 😀

cessy
10. mar 2009

stani skus ryzu, mne maly dnes zazracne spapal 50ml 😕 ,robila som mu ju s brokolicou a karfiolom...

stankatt
10. mar 2009

ryzu miluje... ale mali sme ju teraz 2 dni, tak zajtra dam masko. to tiez ma rada 🙂

cessy
10. mar 2009

my este masko nedavame, zatial len skusame zeleninku, ale za neaky tyzden ideme tiez na masko 😉

mukky
11. mar 2009

baby a kolko maska davate na jednu davku papania,nejak odhadom mi povedzte,vahu momentalne nemam,tak priklad na niecom....ja som si masko kuracie chladene nakrajala na mensie kusky,a kazdy jeden kusok zabalila zvlast do sacku a dala do mrazaku,no je ich tam asi 30 😀 😀 teda bolo 😝 strasne to kopa 😝

saska.t
11. mar 2009

na jednu davku ma byt cca 20g takze davam asi kocku o velkosti 2x2 cm 😀 tiez to zamrazujem nakuskovane ale varim na 2 dni takze kusky su samozrejme väcsie 😎

jajka78
11. mar 2009

ahojte baby, aku davate ryzu? obycajnu?
cestoviny bezvajecne?
dakujem

beruska2x
11. mar 2009

ryzi davam obycejnou z kiloveho sacku, a testoviny bezvajecne a bezlepkove 😉 pokud tedy uz lepek nedavas...

kisska
11. mar 2009

Ahojte babulky 😉
mukky - jedna davka je aj jedna polievkova lyzica - ale uz myslim, ze vareneho, neviem, ci sa to velmi lysi, ale asi ani nie 😉

jajka - presne tak, inu nez obycajnu ryzu (zdravu) nerozvaris a vajecne cestoviny obsahuju bielok, ktory by sa do roka nemal 😉

Ja inak k tej vahe - po vcerajsej kontrole ma Adam 9300g a 73,5cm - trpaslicek 😉

jajka78
11. mar 2009

este nie, ale ako som niekde citala vraj by sa mali davat uz s lepkom...co tomoze sposobit ak su s lepkom davane

kisska
11. mar 2009

jajka - ak mate v rodine celiakiu alebo alergiu na lepok, skore zavedenie ju moze spustit. Ale v poslednej dobe vyskumy hovoria, ze ak je dieta kojene, MM chrani sliznicu criev a zaludka pred ucinkami lepku, takze sa to uz odporuca cim skor 😉

beruska2x
11. mar 2009

tak dej bezlepkove a je to 😉 ja lepek taky jeste nedala, asi tak za 14 dni se chystam a jinak malemu moc chutnaji... lepek je alergen .. tak proto, muze se osypat, boleni briska ale nekdo ho dava uz od pul roku.. zalezi na tobe

cessy
11. mar 2009

kisska co znamena zaviest lepok cim skor??mi v rodine nemame celiakiu, teda neviem ze by sa to u nas objavilo, ale bojim sa aj s lepkom zacat...teda my mame este cas, zatial sme nemali ani masko,tak preto sa pytam, lebo viem ze lepok sa doporucuje davat od 8mes. 😨

beruska2x
11. mar 2009

cessy ted uz Dr rikala ze muzem lepek od 6m, ale podle me o mesic - dva dyl se tim nic nepokazi... maso klidne uz dej at ma bilkoviny 😉

cessy
11. mar 2009

dakujem beruska, masko teda zajtra uvarim, lebo dnes som robila zas ryzu so zeleninkou,( dobry tip od vas 😅 )
to masko povarim vo vode a potom len pomixujem??mam tam dat aj trosku tej vody co sa to maso v nej varilo??

beruska2x
11. mar 2009

ja varim vse dohromady - treba brambor na malinke kosticky maso at je to brzy hotove a zeleninu a pak mixnu spolecne, trochu vody tam necham a zbytek sluju, kdyz je potreba doredit tak pridam kojeneckou vodu a lzicku oleje, tim se to taky spoji 😉

beruska2x
11. mar 2009

my dnes meli ryzi s kurecim a karotkou a jak papal 😉 moc mu chutnalo, jako od maminky 😀

cessy
11. mar 2009

dakujem za typ na zajtrajsi obed, potom napisem ako nam to islo, teda budeme mat prvy krat masko 🤐

beruska2x
11. mar 2009

vsak je chlap ne? 😉

cessy
11. mar 2009

ved je, len mamina je obcas bezradna v tych kombinaciach, co moze a co nie... 😕

beruska2x
11. mar 2009

mozna se ti neco zda divne ale oni nemaji takove chute jako my jeste, tak to tak nevnimaji, muzes vpodstate dat prilohu, maso zeleninu - vse jakekoliv... 😉

cessy
11. mar 2009

ved to musi si zvyknut na vsetko...ale keby ste tu vy neboli, tak to mam tazsie, takto sa aspom s vami mozem poradit 😅

stankatt
11. mar 2009

Tak my sme dnes papkali morcacie masko + zem + brokolicku a pekne papala. Hrusku na desiatu vyplula.... neva skusim poobede... 😎

patricia1971
11. mar 2009

no ahojte,tak ja musím vysadiť mrkvu,včera brali malej krv,doktorke sa zdala žĺta, tak som bola v strese,že čo jej môže byť......dnes boli výsledky,a všetko má v poriadku 😉....ale akurát že jej nemám dávať stále mrkvu...no ja som jej ju fakt hádzala do všetkého ☹....tak som vás tu už čítala a budem podľa toho variť,tiež neviem,čo ako kombinovať..... 🙂

saska.t
11. mar 2009

baby vzdy kombinujte tak aby to nebolo ani prehanadlo ani zapekadlo,
ja davam bud zelenu zeleninu - brokolica cukina hrasok ruz. kel, lusky
alebo korenovu - mrkva petrzlen atd.

pati - zbytocne ju cpes do vsetkeho mrkva je zapekadlo, ked robim ryzu nedavam mrkvu, cestoviny najc.s kukuricou a samozrejme mäsko, staci davat 2 zeleninky a prilohu s mäskom nie tam za kazdu cenu narvat vela druhov ... vzdy musi 1 zeleninka percentualne presahovat tie ostatne aby to zvyraznilo chut a nie spravilo maglajz bez chuti
😉

patricia1971
11. mar 2009

sasi ahoj-to jej už môžem dávať aj kel,aj lúsky???? a s čím to robievaš??? si pripadám ako z Marsu 😒 ...a mne sa tá mrkva páči,je to také super červené,ja koza som ju fakt rvala všade,no od zajtra už mrkva nebude, dám cukinu,brokolicu,zemiak a mäsko....ešteže ste tu, chodím sem čítať,čo varíte... 😵

saska.t
11. mar 2009

kel ruzickovy uplne bez problemov my ho milujeme a lusky tiez ....
kel robim so zemiakmi a brokolicou lusky mozes s cimkolvek len tam necpi mrkvu 😀 lusky ale musis potom vytiahnut a dobre pomixovat ak pucis a to iste s kelom zle sa to maga vydlickou a obsahuju take male vlasocnice tak aby sa tym nedrhla, ak este vsetko mixujes tak kludne vsetko dokopy